Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem vagy munka?

inside27
Létrehozva: 2014. március 9. 16:16

Sziaszok!

 

A következőkben szeretnék egy kis segítséget kérni:

 

Párommal pár hónapja jöttünk össze, és minden tökéletes minden szép és jó együtt, a probléma csak az, hogy 500 km-re lakik tőlem, egy másik országban. (Ő nem magyar) Egy munkahelyi kiküldetésen vettem részt egy évig és ott ismerkedtünk meg, és azonnal egymásba szerettünk már az első nap, és 24/7-et együtt töltöttünk. Most véget ért a kiküldetésem és újra haza kellett költöznöm, de úgy döntöttünk, hogy együtt maradunk, mert nagyon szeretjük egymást. Terveink szerint kéthavonta fogunk találkozni, egyszer ő fog majd ellátogatni ide, egyszer meg én, de nem tudom, hogy hogy fogom ezt bírni, mert nagyon hiányzik, és még a napi 10 óra Skype, telefon, chat sem elég, mert nagyon nehezen viselem a hiányát. Nagyon szívesen kiköltöznék vissza az országába, de a probléma a munka. Jelenleg egy nagyon jó munkám van itt Magyarországon, a karrierem is alakul szépen, imádom a kollégáimat, a fizetésre sem panaszkodom, és a munka is nagyon jó és élvezetes, amilyen még soha nem volt. Ti mit tanácsoltok mit tegyek? Egyszerűen feldolgozni se tudom, hogy ő nincs itt velem, de félek minden itt hagyni, a munkát, családot és kimenni hozzá, kint élni vele. Nélküle pedig elviselhetetlenek a napok. Hogy tudnám én ezt megoldani, hogy tudnám én ezt az egészet feldolgozni?

 

Köszi előre is!

 

  1. 2014. március 10. 09:4313.

    En 1000 km-re költöztem a parom utan.

     

    Otthon jo allasom volt, az lehetett volna az igazi, ahonnan nyugdijba lehetett volna menni. Erdekes volt, meg minden, ami beletartozik.

     

    De mielött ott kezdtem volna, megismerkedtem valakivel, akivel rögtön egy hullamhosszon voltunk. egy het utan tudtuk, hogy ez az, amit mindketten kerestünk. 

     

    Aztan hetvege itt, szabadsag ott, aztan oktoberben elfogyott az azevi szabadsag, karacsonyra mar ugy jött, hogy en felmondtam mar a munkahelyemen, mert hozza akartam költözni.

    Miert nem ö jött Magyarorszagra? Mert nem beszel magyarul, en viszont külföldön is megallom a helyem minden nehezseg nelkül.

     

    Öteves hazasok leszünk iden, a gyerkemmel imadjak egymast, minden rendben van.

     

    A döntes a tied kedves Ti, nem az öve. Ne akard, hogy ö jöjjön utanad, ha ö sem beszel magyarul, csak nehezsegei lesznek. Te biztosan jobban feltatalod magad külföldön. 

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  2. 2014. március 10. 04:0912.
    Hat igen, az, hogy most itt jol elvan, a pasi ott, de meddig akar ez a helyzet tartani? Mi tudtuk, hogy osszetartozunk, ossze is hazasodtunk, igaz kesobb. En a sulit befejeztem. A pasitol fugg, mit lep, hogy gondolja,  en nem tom.
    előzmény:
    Szállófelhő (9)
    2014-03-09  19:26
  3. Torolt_felhasznalo_665710
    Torolt_felhasznalo_665710
    2014. március 10. 03:5211.

    Idefigyulj!---Ha  az  a  pasi  annyira  szerelemes  lenne  BELE'D,  mint  te  obele---akkor  mar  regen  O"-urasaga  futott  volna  utanad!

     

    NE  HOGY  TE  menjel  utana!!!!!!!!!!!

     

    Nem  is  kell  annyit  Skypozni  sem.

     

    Mond a palidnak,  hogy  menjen  le  Magyarorszagra,  es  vegyen  el  teged  felesegul, ---es  ha  erre  nincs kedve,   

    egyszeruen:--REGbeSugni  az  urat!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  4. 2014. március 9. 20:1210.
    A lapja szerint ő maga a férfi. 
    előzmény:
    most_megmondom (8)
    2014-03-09  19:08
  5. 2014. március 9. 19:269.

    Ő is azt szeretné, hogy 24/7-ben vele legyél? Csak azért kérdezem, nehogy két szék között a pad alá kerülj, és amikor kint vagy már, rájön, hogy túl sok neki...

     

    (Az én kedvesem annak idején minden követ megmozgatott, hogy vele legyek, nem volt kérdés, hogy kövessem. Azóta is a férjem, csaknem 25 éve. De ha nem akarta volna ennyire, én megmaradtam volna a helyemen.)

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  6. 2014. március 9. 19:088.
    Pár hónapos kapcsolatért ne add fel amit eddig elértél, szerintem. Találkozzatok amikor tudtok, aztán majd kiderül mi lesz belőle. Lehet néhány hónap múlva felébrednél és ott találnád magad munka, barátok, család nélkül egy idegen országban egy pasival akit a pokolba kívánsz. 
    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  7. 2014. március 9. 18:207.

    Tuti 500 km-t akartál írni, nem 5000-et? Melyik ország, ha nem titok?

     

    Mert szerintem 500 km távolság a mai világban 2 független felnőtt részére nem kellene, hogy akadályt jelentsen. Főleg, ha az igaziról van szó...

     

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  8. 2014. március 9. 17:186.
     Vigyazz, konnyen lehet, hogy azert annyira elveztes a munkad meg minden, mert a felhok folott jarsz, mert boldog vagy. Ha o nem lenne, akkor is ennyire ropkodnel, ugy ertem, nelkule is ennyire boldogga tenne a munkad? Csalad, majd o lesz acsaldod, az ittenieket meg mindig megtalalod, meg ok is teged. Te tudod,mennyire fontos meg mit er neked ez a pasi. Ha mindent, akkor azon dolgozzatok, hogy minel hamarabb egyutt legyetek. Az ember nem sok igazit talal eleteben. Valoban.
    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  9. 2014. március 9. 17:075.
    Hat nem vagyunk egyformak. Mi egy napot toltottunk egyutt, nekem haza kellett jonnom, mert az utolso nap talalkoztuk. Aztan leveleztunk,neha telefon,meg akkoriban, majd o jott, majd en mentem. A vegen osszehazasodtunk, persze el is valtunk, de ez mas esetekben is megtortenik. Nalunk  az volt a szitu, hogy egyutt akartunk maradni, ehhez viszont az kell, hogy valamelyik megy a masikhoz. O akart jonni, en nem bantam,de a pakliban volt, ha o nem johet, en megyek. Ha eldontottetek, hogy egyutt akartok maradni, akkor rovidesen valamelyikotoknek fel kell szedelozkodnie. Ha a masik nem er ennyit, akkor kar a gozert.
    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  10. 2014. március 9. 16:294.

    Neked mi a fontosabb? Egy munkahely, kollégák, ami valószínűleg idővel mindenképpen változik? Vagy egy olyan társ, aki ennyire fontos neked? Mitől félsz, ha azt mondod ennyire jól megvagytok?

    Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy ebben az országban élj, akkor keress ott munkát és menj! Kint is vannak lehetőséget, valószínűleg jobbak is, mint itt. 

    Én a mai fejemmel nem gondolkodnék ezen, főként ha egy olyan kapcsolat vár kint, ami valóban jónak és működőképesnek tűnik.  

     

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  11. 2014. március 9. 16:263.

    Szia!

    Nekem egy hasonló problémára ment rá egyszer egy kapcsolatom. Szerintem ne most gondolkodj ezen. Élvezzétek, hogy láthatjátok egymást kéthavonta és ha úgy érzitek, hogy már nem bírjátok, akkor a helyzet szülni fogja a megoldást. 

     

    Egyébként ő hogyhogy nem költözhet hozzád? Neki nincsenek itt olyan lehetőségei, mint neked?

     

    Különben, ha a mai fejemmel dönthetnék, én bizony a (volt) párom után mennék. Munkát lehet találni sokat. Olan férfit, akit szeretni tudsz, nehezebb. De ez sok mindentől függ. Vájr, foglald el magad és szkájpoljatok sokat :). Elválik, hogy működik-e :).

    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16
  12. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2014. március 9. 16:232.
    Kint nincs esélyed hasonló munkát találni?
    előzmény:
    inside27 (1)
    2014-03-09  16:16

Címlap

top