Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyaként munka keresés

::eszter::
Létrehozva: 2014. január 13. 13:44

Sziasztok,

 

Egy nagyon fontos kérdésben szeretnék tanácsot kérni és kapni. 

 

A jelenlegi helyzetem a következő: 2010. novemberében született meg a lányom, munkából mentem szülni, fizetés nélküli szabadságon voltam 2012. december 31-ig, amikor megszűnt a munkahelyem jogutód nélkül. Az irodában titkárnő voltam 5 évig. Nagyon jól kijöttem a főnökömmel, együtt indítottunk be több új rendszert, általában mindenki megvolt velem elégedve, nagyon jól tudtam kommunikálni az ügyfelekkel, többrétű volt a munkám.

 

Mivel mindig is tudtam, hogy majd szeretnék dolgozni a lányom 3 éves kora után, beirattam a helyi bölcsibe, ahová 2013. október óta jár, nagyobb kihagyások nélkül.

 

Ezzel egyidejűleg elkezdtem munkát keresni, immár azzal felvértezve, hogy egy beszoktatott gyermekem van, ergo elég stabilan tudom vállalni a 8-16-ig tartó munkaidőt, igény szerint kicsivel ennél tovább is. Elég sok helyre adtam be a jelentkezésem, frissítgetve az önéletrajzom, de egy valamit soha nem vettem ki: a lányom születésének tényét. 

Mostanra úgy érzem, hogy ha nem lenne benne az önéletrajzomban, hogy anya vagyok, már találtam volna állást, hiszen elég jó tapasztalattal és ajánlással rendelkezem. 

 

A kérdésem pedig az lenne, amire szívesen várnám HR-esek és munkaadók válaszát is: mennyire lenne ellenszenves, elítélendő tett, ha az önéletrajzomból kihagynám a lányom, hogy legalább bizonyíthassak egy személyes találkozón?! Úgy érzem, hogy így sehová nem fognak behívni, pedig az előző helyemen meglehetősen büszke volt a főnököm, hogy egy csinosnak, szépnek és normálisnak mondott titkárnője van. 

 

Természetesen nem akarom eltitkolni a lányom, mert ő az első, de 28 évesen még nagyon szeretnék- és tudnék is bizonyítani, HA végre elvonatkoztatnának attól, hogy anya vagyok és nem élnének felém sztereotípiákkal. 

 

Nem szeretnék lázítani senkit, kérlek hagyjatok a "neked nem is jelent semmit a gyereked" és társai célzásokkal, aki akarja, érti milyen tanácsokat, véleményeket várok.

 

Köszönöm, hogy elolvastátok!

 

Eszter

  1. Torolt_felhasznalo_858700
    Torolt_felhasznalo_858700
    2014. március 5. 03:4265.

    Önéletrajzba ne írd be, ha rákérdeznek, ne tagadd le, de rögtön tedd hozzá, hogy meg tudod oldani a betegséget, túlórát, és ezt hogyan tervezed megtenni. (Pl. van nagymama.) Nyilván ha teheted, oldd is meg. 

     

    Hogy tudta elkezdeni a lányod a bölcsit, ha még nem dogozol? Én úgy tudom, munkáltatói igazolás kell hozzá. Na ez külön para, én szívem szerint csak akkor mondanám meg a lányom, amikor már bizonyítottam, tök szemétség, hogy ezzel kell kezdeni. 

    előzmény:
    ::eszter:: (1)
    2014-01-13  13:44
  2. Torolt_felhasznalo_858700
    Torolt_felhasznalo_858700
    2014. március 5. 03:3864.

    "Mert ugye az nem kérdés, hogy az anya amikor beteg a gyereke, más egyébbel nem törődik."

     

    Nem ez gond. Nyilván, ha a gyereknek komoly baja van, veszélyben van, kórházban van, akkor mindent félredobva rohan az ember. De ez 1.) ritka; 2.) ha bármelyik közeli hozzátartozómmal történik, akkor is, szóval ehhez nem kell anyának lenni, idős szülője pl, akihez ilyenkor rohanni kell, sok embernek van. 

     

    A gond, hogy a bölcsi, ovi a fertőzésveszély miatt már egy kis hőemelkedéssel, hasmenéssel is kidobja a gyereket. Márpedig a kisgyereket egyedül hagyni nem lehet, ahol van hadra fogható nyugdíjas nagyszülő, vagy rugalmas munkaidőben dolgozó szülőtárs, ott szuper, ahol nem, ott vagy keres annyit, hogy abból ki tudja nyögni a bébiszittert, vagy sajnos nincs sok választása, mint otthon maradni. 

     

    A másik a bölcsik pl, amiket én nézegettem, 7-4-ig vannak nyitva, egyet találtam, ami 8-5-ig. Bakker, az én szektoromban túlóra nélkül is 9-6 a munkaidő. Szóval ez megint vagy megoldható családon belül, vagy van pénzem bébiszitterre, vagy megszívtam.

     

    Szóval itt az intézményhálózatot kellene végre a munkahelyi elvárásokhoz illeszteni,  a bölcsik ovik-nak legyen hosszított nyitvatartása, én még azt is elfogadom, hogy ha mondjuk 6-ig vannak nyitva, és aki még utána is marad, az valamennyi plusz pénzt fizet. A beteg gyereket meg csak akkor kéne kidobni, ha indokolt. A legtöbb betegség lappangási idő alatt fertőz jobban, szóval aki addig nem kapta meg, már nem fogja. Az ilyenek esetén mehetne továbbra is közösségbe a gyerek. A többi esetén meg lehetne egy kedvezményes, szervezett bébiszitterhálózat. Ilyen pl. Belgiumban van, ott benne van a TB által finanszírozott ellátások között, pont azért, hogy ne legyen ok a kisgyermekes szülők diszkriminációjára...

     

    Vagy ha ez túl bonyolult, csak mondják ki, hogy a gyermek betegsége esetén jár a táppénz összege a szülőknek, és azt, hogy egyikük otthon marad, vagy megvan belőle a bébiszitternek  díjának a fele, esetleg nagyszülő ingyen besegít, ők meg megtakarítják azt a pénzt, ahhoz senkinek semmi köze. És akkor nincs ok megbízhattalannak lenni, nincs diszkrimináció. Na erre kellene költeni, nem a járulékkedvezményre...

     

  3. 2014. január 23. 13:3763.
    Nem. Így legalább annak van, aki nagyon ritkán beteg. Ez adható juttatás, még mindig jobb, mint a semmi. Egyébként az előző munkahelyemen is így volt. Mindkettő multi. Ők azért nagyjából betartják a szabályokat.
    előzmény:
    Dativus (62)
    2014-01-22  10:00
  4. 2014. január 22. 10:0062.
    Ugye tudod, hogy ez mélységesen törvénytelen? Nem tesztek bejelentést a munkaügynél?
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (61)
    2014-01-21  22:53
  5. 2014. január 21. 22:5361.

    Havi 17000 a cafeteria, ki mit választott. Ezt nem kapja meg következő hónapban az aki 2 napnál többet van betegállományban.

     

    előzmény:
    rupcsi (58)
    2014-01-20  13:53
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 14:2160.
    100x biztosabb hogy dolgozik, mert nem szarhat bele mint az alkalmazott.
    Magam is betegség miatt nem hagytam ki munkát 39fokos lázzal is ment Németországba, mert vártak. Nyaralás miatt hagyok ki 2 hónapot évente, de az is csak egy ideje tehetem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (59)
    2014-01-20  14:10
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 20. 14:1059.
    De én nem ezt mondtam. Azt mondtam, holmi statisztikából nem derül ki, dolgozik-e a vállalkozó betegen. Mert nem megy táppénzre, de az sem biztos, hogy bemegy az irodába/dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (55)
    2014-01-20  13:18
  8. 2014. január 20. 13:5358.

    "annak ugrik havi nettó 17 000 Ft ...."

    Milyen alapon? 

     

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (39)
    2014-01-17  15:25
  9. 2014. január 20. 13:4757.

    "ha valakinek férjezett neve van?"

    Naaaa, neeee!

    Hajadon (özvegy) özvegy vagyok! Két gyerekkel!!!

    Kinek mi köze van, ahhoz, hogy férjezett, és majd gyereket szeretnél!

    Jó, tudom, hogy itt és most felfordult a világ.

    Sajnos. Sajnálom, a mai fiatalokat.

    A névválasztást a saját érzésed szerint döntsd el.

    5-10 vagy több év múlva, esetleg máshol (globalozáció) más merülne fel?

     

    előzmény:
    rainbow72 (27)
    2014-01-14  14:28
  10. 2014. január 20. 13:3856.

    "És mit ér vele ha ott közlik, hogy ja...úgy nem jó nekünk."

    Na, ekkor lehet, valahová bejelentést tenni.

    Már gondoltam, hogy az embereknek diktafonnal kellene hasonló interjúra menni.

    Brrrr.

    előzmény:
    huncut (7)
    2014-01-13  14:32
  11. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 13:1855.

    Azt mondtam én is. Az alkalmazott simán hiányzik a munkából, bár ma már jobban meggondolja.

    A tulaj meg hajt ameddig él.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (51)
    2014-01-20  09:14
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 13:1654.

    Mindig akkor éles kérdések ezek, amikor saját zsebre megy a dolog.

    Ha a mol-nál dolgoznék, engem se érdekelne, hogy akit felveszek, hágy napot megy az évben betegre.

     

    előzmény:
    Dativus (53)
    2014-01-20  11:28
  13. 2014. január 20. 11:2853.
    Sosem kérdezek rá interjún a felvételiző családi állapotára, viszont van a csapatomban két kisgyerekes anyuka akik maguktól hozták fel, hogy mi történik ha megbetegszik a gyerek. Azt válaszoltam, hogy az ami a munka törvénykönyvében meg van adva. Fel sem merült, hogy emiatt ne vegyük fel. Sőt amikor a gyerek ballagása volt akkor is elmehetett előbb és később a kiesett időt simán ledolgozta. Évek óta azt tapasztalom, hogy az anyák nagyon megbízható munkaerők.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (48)
    2014-01-20  07:56
  14. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 20. 09:1652.

    AKKOR mi köze a munkahelynek hozzá a gyereke betegségekor?

     

    Hát csak az, hogy törvényileg meg van szabva, a gyerek hány éves koráig évente hány napot mehet a szülő táppénzre vele.  Ezt jelenti az "elengedés". Ha nem engedi el, legfeljebb kirúgja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (48)
    2014-01-20  07:56
  15. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 20. 09:1451.

    Ne beszélj már zöldségeket.

    A vállalkozó (én sem) nem megy táppénzre, mert nem éri meg, ez nem azt jelenti, hogy 40 fokos lázzal is dolgozik, hanem egyszerűen a táppénz szinte nulla, mint munkaadó vissza kell adja az államnak a nagyobbik részét. 

    Én ha nem dolgozom, nem kapok pénzt, és előfordult már, hogy olyan beteg voltam, hogy még otthonról, fekve, a laptopomról sem bírtam dolgozni. De ezt semmilyen statisztika nem fogja kimutatni.

    Egy hónapnál rövidebb betegség esetén nem érdemes hivatalos táppénzre menni egy válalkozónak. Szerintem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (50)
    2014-01-20  08:17
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 08:1750.
    dehogynem. csak a "maszek" dolgozik tök betegen is mert pl nincs aki helyettesítse ugye...
    de ettől még kinyúlva félholtan egy csomó munka nem vagy nem hatékonyan végezhető el. szóval az az ok. ha aki beteg pihen jo gyorsan meggyogyul és utána ismét hatékonyan dolgozik.
    idézet:
    Capuccino (45)
    2014-01-18 18:03:27
    Tudod te, hogy mire gondoltam.
    A betegálomlányt igénybe vevők statisztikáját kellene átnézni.
    Kiderülne, hogy az alkalmazottak, sokkal "betegesebbek" a tulajdonosokhoz képest.
    előzmény:
    Capuccino (45)
    2014-01-18  18:03
  17. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 08:1349.

    Világos.

    Tehát nem szülnek gyereket, mert nincs pénz eltartani, felnevelni. Világos.

    Egy baj van. Hogy a szüleid ezt a mentalitást nem tették magukévá.

     

    Rohadt nagy egód van és "hozzáértésed" a dolgokhoz, de nem látsz tovább az orrodnál. 

     

    Nem vitatom az igazadat, hogy a gyerek nem közügy. Mindenki úgy vállalja, ha el is tudja tartani. Az is igaz, hogy nálunk nagyon sokan arra bazíroznak, hogy majd eltartja a közösség, ha neki nem sikerül.

     

    De mondd...végiggondoltad, hogy ha mondjuk a te korosztályoddal kihal az emberiség, ki termeli meg a te betevődet? És mondjuk ki fogja a caros seggedet rendben tartani, amikor te már nem leszel képes rá?

    Vagy higgyem el, hogy nem vagy közösségi ember, jó neked egy lakatlan szigeten is egyedül? Akkor mifenének fórumozol?  Ránk sincs szükséged ugye? Pápá neked

     

    idézet:
    szkeniko (44)
    2014-01-18 17:51:19
    Az enyémek egyet tudtak eltartani, ezért nem vagyunk 2-4 testvérek.

    Milyen szánalmas szemlélet az amikor arra játszanak, hogy majd a felnövekvők tartsák el az öregeket?

    Most dolgozol, tedd félre azt amiből majd megélsz a munka utáni hátramaradt idődben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (44)
    2014-01-18  17:51
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 07:5648.

    Ne írd bele a CV-be, hogy van gyereked, abszolút magánügy és semmi köze a szakmai ismereteidhez/tapasztalatodhoz. Valamint állásinterjún törvénytelen bármilyen! magánélethez kapcsolódó kérdést feltenni a pályázónak. Én az életkoromat sem szoktam megadni önéletrajzban, nemhogy családi állapotról, gyerekről nyilatkozni. 

    Multinál dolgozom ahol ezt be is tartják, anno négy körös interjún vettem részt és egyszer sem merült fel hasonló kérdés. A magyar mentalitás sajnos még fényévekre van ettől és nagyon szerencsésnak tartom magam, hogy sosem kellett már magyar cégnél dolgoznom.

    Ami a kisgyerekes anyukákat illeti: vettem már fel ilyen hölgyet és nála szorgalmasabb ember talán nincs is a csapatomban. Mert marhára megbecsüli a biztos, stabil állást és hogy mindig elengedem ha beteg vmelyik gyereke. Cserébe bőven ledolgozza az elmaradást hétvégéken vagy akár késő este. Csak pozitív tapasztalatom van és bármikor alkalmaznék anyukákat. A szakmai tudás számít és eszembe nem jutna primitív módon vájkáni a magánéletében egy állásinterjún. 

    Sok sikert az álláskereséshez! 

    idézet:
    Dativus (43)
    2014-01-17 17:11:02

    és hogy mindig elengedem ha beteg vmelyik gyereke.

     

     

    Ha munkahelynek nincs semmi köze a jelentkezéskor az állításod szerint a családi helyzetéhez.
    AKKOR mi köze a munkahelynek hozzá a gyereke betegségekor?
    Milyen logikátlan teóriát vezettél itt elő.

    előzmény:
    Dativus (43)
    2014-01-17  17:11
  19. 2014. január 18. 22:5847.

    Köszönöm, amit írtál. Nem Istenként akartam kezelni az anyukákat, de pont ezekre gondoltam, amiket te is írtál. Hiszem, hogy a nagy százelék nekilátna altatás után még 1,5-2 órát dolgozni otthon, illetve ha van lehetősége, túlórázni és az sem kizárt, hogy az ebédjét a gép előtt enné meg, hogy biztos kész legyen.

    Szimpatikus ember lehetsz, remélem sokat kapsz vissza a jófejségedből :) 

    előzmény:
    Dativus (43)
    2014-01-17  17:11
  20. 2014. január 18. 18:0946.
    olvass bele anyukás topikba párba vagy vegyülj el pár játszótéren. magyarországon ha sittered van az vmi véres rongy. a többség el se gondolkodik ezen a megoldáson ha anyagilag megtehetné se.
    innentől mit higgyen el a munkáltató? reménykedhet hogy a jelentkező a kevés kivételek egyike max.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (34)
    2014-01-17  13:41
  21. 2014. január 18. 18:0345.
    dehogynem. csak a "maszek" dolgozik tök betegen is mert pl nincs aki helyettesítse ugye...
    de ettől még kinyúlva félholtan egy csomó munka nem vagy nem hatékonyan végezhető el. szóval az az ok. ha aki beteg pihen jo gyorsan meggyogyul és utána ismét hatékonyan dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (41)
    2014-01-17  15:33
  22. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2014. január 18. 17:5144.

    Világos.

    Tehát nem szülnek gyereket, mert nincs pénz eltartani, felnevelni. Világos.

    Egy baj van. Hogy a szüleid ezt a mentalitást nem tették magukévá.

     

    Rohadt nagy egód van és "hozzáértésed" a dolgokhoz, de nem látsz tovább az orrodnál. 

     

    Nem vitatom az igazadat, hogy a gyerek nem közügy. Mindenki úgy vállalja, ha el is tudja tartani. Az is igaz, hogy nálunk nagyon sokan arra bazíroznak, hogy majd eltartja a közösség, ha neki nem sikerül.

     

    De mondd...végiggondoltad, hogy ha mondjuk a te korosztályoddal kihal az emberiség, ki termeli meg a te betevődet? És mondjuk ki fogja a caros seggedet rendben tartani, amikor te már nem leszel képes rá?

    Vagy higgyem el, hogy nem vagy közösségi ember, jó neked egy lakatlan szigeten is egyedül? Akkor mifenének fórumozol?  Ránk sincs szükséged ugye? Pápá neked

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (35)
    2014-01-17  13:50
  23. 2014. január 17. 17:1143.

    Ne írd bele a CV-be, hogy van gyereked, abszolút magánügy és semmi köze a szakmai ismereteidhez/tapasztalatodhoz. Valamint állásinterjún törvénytelen bármilyen! magánélethez kapcsolódó kérdést feltenni a pályázónak. Én az életkoromat sem szoktam megadni önéletrajzban, nemhogy családi állapotról, gyerekről nyilatkozni. 

    Multinál dolgozom ahol ezt be is tartják, anno négy körös interjún vettem részt és egyszer sem merült fel hasonló kérdés. A magyar mentalitás sajnos még fényévekre van ettől és nagyon szerencsésnak tartom magam, hogy sosem kellett már magyar cégnél dolgoznom.

    Ami a kisgyerekes anyukákat illeti: vettem már fel ilyen hölgyet és nála szorgalmasabb ember talán nincs is a csapatomban. Mert marhára megbecsüli a biztos, stabil állást és hogy mindig elengedem ha beteg vmelyik gyereke. Cserébe bőven ledolgozza az elmaradást hétvégéken vagy akár késő este. Csak pozitív tapasztalatom van és bármikor alkalmaznék anyukákat. A szakmai tudás számít és eszembe nem jutna primitív módon vájkáni a magánéletében egy állásinterjún. 

    Sok sikert az álláskereséshez! 

    előzmény:
    ::eszter:: (1)
    2014-01-13  13:44
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 17. 15:3442.
    Ugyanmár. Rég volt az a világ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (41)
    2014-01-17  15:33

Címlap

top