Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélkül:(((

G.Viksi
Létrehozva: 2013. március 29. 09:28
Hogy bírjátok?? Beszélgessünk, támogassuk egymást, ezért indítom ezt a topkot.
  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 15. 20:15167.

    Én sosem értettem ezt a sok idióta, lényegtelen kérdést (anno én is voltam egy ideig munkanélküli, és megfordultam 1-2 helyen). A cégnél, ahol dolgozom, én magam is felvételiztettem már, és ez nálunk a következőképpen zajlik: először van egy szakmai írásbeli teszt (szerencsére a munkakör, amiről szó van, szakmailag könnyen belőhető, hogy az illető ért-e hozzá), aztán jön a legjobbakkal a kötetlen elbeszélgetés, hogy lássuk, milyen emberileg. És ENNYI. Amikor megvan a befutó, két kérdést szokás feltenni neki: megfelel-e a munkarend (több műszak, sokszor éjszakázás, ezt nem mindenki tudja), illetve megfelel-e a fizetés. Illetve ha van esetleg még kérdése a szerződés aláírása előtt, természetesen felteheti. De nem érdekel se a családja, se a kutyája, macskája, gyereke, se az ötéves terve, se a hobbija. Mellesleg nincs is semmi közünk hozzá. Milyen alapon turkálnánk egy jelentkező magánéletében?

    előzmény:
    FullMoon (166)
    2016-01-15  19:34
  2. 2016. január 15. 19:34166.

    Nekem fordított a tapasztalatom sajnos... 1 év alatt számtalan helyre küldtem el az önéletrajzomat, de mindig volt valami kifogás:


    - habár szívesen dolgoznék itthonról távmunkában...


    - 8 órában egy irodában


    - 6 órában egy irodában


    - 4 órában egy irodában


    - ezek valamilyen kombinációjában


    - hajlandó vagyok bármi újat megtanulni, sőt, örülök, ha erre lehetőség van. De ha nincs, akkor sem keseredek el.


    - dolgoztam már beosztottként, középvezetőként... ha beosztottnak jelentkezek, az nekem kevés... ha középvezetőnek, sokkal tapasztaltabbat keresnek


    - ha gyakorlatilag ingyen, gyakornokként is hajlandó lennék dolgozni egy számomra új munkakörben, akkor bizonyára nem vagyok normális.


    - ha nem épp EBBEN a munkakörben (értsd, ennél a vállalatnál, ugyanebben a munkakörben :) ) dolgoztam, akkor ők nem engem keresnek..


    - ha hosszú távra tervezek - ők nem tudnak ígérni semmit. 5 éves terveim nekem kell, hogy legyenek, de ugyanezt már 1 éves távlatban nem tudja megmutatni a felvételiztető a cég oldlaáról... majd lesz valahogy... 


    - ha nem tervezek - hogy hogy nincsenek terveim...? hogy majd lesz valahogy? ezt nem gondolhatom komolyan...


    - persze sehol sem a 3 gyerek a baj, akik idén még 1 napot nem hiányoztak betegség miatt... :) (biztos nem ez a baj, hiszen az önéletrajzomban is feltüntettem már őket, hogy eszébe se jusson olyannak behívnia, aki attól tart, hogy csak azért keresek munkát, mert a táppénz több mint a gyes...)


    - ja, határozott idejű szerződést és beszámlázást is vállalnék, ahol nincs fizetett betegszabadság.


    Mégsem.


    Lehet a bérigénnyel lövök nagyon mellé, de nem tudom miért nem lehet megmondani, hogy ennyi a keret, ezen belül tudunk alkudozni...


    Ennek ellenére a linknek örültem volna, hogy legalább mégegy önéletrajz legyen nálatok... :)

  3. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 14. 16:52165.

    Aki diplomás és megtehette, az már régen külföldön van!

  4. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 14. 16:40164.

    Ez tényleg elég hihetetlen, annyira, hogy el sem hiszem igazából, vagyis: egész biztosan rossz helyen hirdettetek. Nem lehet, hogy nektek vannak irreális elvárásaitok? Az az egy jelentkező miért nem felelt meg nektek? (Ugyebár ti is válogattok, ha megtehetitek, miért ne válogathatnának a munkavállalók is?) Épp most írtam le egy másik topikban (az is megér egy külön misét, hogy miért nem merted ezt a hsz-t egy aktuálisan futó topikba beírni), hogy a diplomásakat  vagy a vacak munkahelyi körülményekkel, alulfizetéssel, vagy a tapasztalat mindenáron való elvárásával ijesztitek el - most meg, hogy nem jelentkeznek elegen a hirdetéseitekre, csodálkoztok. Hát, szerintem ti főztétek magatoknak! (mármint a munkaadók)


    Nem mellesleg: egy projektmenedzser ismerősöm van/volt, éppen tavaly készült ki idegileg teljesen egy projekttől - hát nem túl vonzó egy szakma ezek után!

  5. 2016. január 14. 16:11163.

    Nem írom be linket nem enged betenni sorry...


     

  6. 2013. Április 14. 15:23162.

    Kedves G. Viksi

     

    Közzétettem a Szárnyas fejvadász oldalán.

     

    Köszönöm szépen! 

    előzmény:
    G.Viksi (160)
    2013-04-14  07:41
  7. 2013. Április 14. 09:19161.

    Szia G.Viksi!

     

    Én sem értek egyikhez sem, azért keresek ilyen embereket (is).  

     

    Nyugodtan oszd meg a Facebook-on. 

     

    Én köszönöm Neked, szép napot! 

     

     

     

     

    előzmény:
    G.Viksi (160)
    2013-04-14  07:41
  8. 2013. Április 14. 07:41160.

    Szia!

     

    Sajnos  én egyik szakmához sem értek:(((, de másnak jó lehet. Viszont szerintem nagy segítség lenne, ha a facebookon is meg lenne osztva. Ha beleegyezzel, akkor én megosztom (Szárnyas fejvadász oldalán), vagy ha van profilod ott, akkor kérlek tedd közzé.

     

    Köszi. 

  9. 2013. Április 13. 11:10159.

    Szia!

     

    Sajnálom. Az az igazság, hogy muszáj mozgosítani az ismerősöket.. én is ezt teszem. Most van kilátásban nálam egy ismerős által ajánlott munka. Ő csak annyit csinált, hogy az önéletrajzomat átküldte a HR osztályukra... Innentől kezdve nekem kell bizonyítanom, az első interjún sikeresen túl vagyok és állítólag jól teljesítettem:))) Én ezt nem érzem szégyennek, az a szégyen, hogy máshogy nem lehet:((( Az állás nem lett meghirdetve(állítólag), csak a kollégák ismerősének az ismerősei (akihez eljutott az infó) pályáztak.  

     

    Melyik városban élsz? Sose lehet tudni, kinek hol van ismerőse:)) Nekem is van pár ismerősőm vidéken, még cégvezető is!!

     

    Milyen állásra páyláznál szívesen?

     

     

     

    előzmény:
    picitacsi (158)
    2013-04-10  11:39
  10. 2013. Április 10. 11:39158.

    Sziasztok! Csatlakoznék, jó?

     

    Pár napja olvasgattám már ezt a topicot. Most jövök a munkaügyiből. A szakmámban hirdettek állást itt a városban (vidék), és a munkaügyi nem közvetíthet ki, mert nekik nem szóltak.

     

    Gyes lejárta óta vagyok munkanélküli, vagyis 8 hónapja. Azóta csak pecsételgetnek a kiskönyvembe. A Start Bónusz kártyát megszüntették.

     

    A főiskolai végzettségűeket hanyagolják a munkaerőpiacon. Mindenhová egyetemi végzettségűeket keresnek.

     

    Szinte nincs mit megpályázni, ha netalántán mégis, tutira nem válaszolnak. Csak annak van esélye, aki "valakinek a valakije". Ti élnétek ilyen lehetőséggel? Szégyen? Vagy kényszer? Én már kaptam egyszer így állást. Totál kiközösítettek.

     

    Abszolút nem létezik olyan, hogy aki szeretne dolgozni, az igenis tud.

     

    Most a volt munkahelyemre jelentkeztem, ahonnan Gyed alatt elbocsátottak. Kényszerből. Megalázónak tartom ugyan, de meg kellett próbálnom. Bár az esélytelenek nyugalmával pályáztam.  Pár nap múlva majd úgyis  kiderül.

     

    Üdv.

    előzmény:
    G.Viksi (1)
    2013-03-29  09:28
  11. 2013. Április 4. 14:52157.

    Nekem is bejött ez a módszer.

    Évekkel ezelőtt olyan álláshirdetéseket is olvasgattam,amit egy hónappal korábban hirdettek. Felhívtam az adott számot,hogy látom a régebbi hirdetést és munkát keresek és arra gondoltam,hogy az egy hónap alatt talán megint van hely,mert valakinek mégsem jött be,vagy a cégnek nem felelt meg. Valami ilyesmi szöveggel,csak választékosan,udvariasan.

    Másnapra behívtak interjúra és következő héten kezdtem is.

    Évekig dolgoztam ott,jó volt .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650250 (154)
    2013-04-04  12:40
  12. Torolt_felhasznalo_650250
    Torolt_felhasznalo_650250
    2013. Április 4. 14:38156.
    Hátha sikerül :)
    előzmény:
    G.Viksi (155)
    2013-04-04  14:27
  13. 2013. Április 4. 14:27155.

    Szia!

     

    Akkor ez a Viksi féle álláskeresés is! Ugyanezt csinálom! Tudom mit szeretnék, már elküldtem az összes ilyen cégnek. Ma hívott az egyik. Holnap interjú!!!!!! 

     

    De volt olyan is, hogy azt hittem, hogy csak engem hívnak, de nem az interjún derült ki, hogy hirdetve is volt, csak valahogy nem futottam bele.

     

    Aldi, Lidli kipipálva.. az utcánkban van egy Aldi, hirdet is, de nem hív:( 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650250 (154)
    2013-04-04  12:40
  14. Torolt_felhasznalo_650250
    Torolt_felhasznalo_650250
    2013. Április 4. 12:40154.

    Ami nekem többször bejött, bár tudom, hogy első olvasatra hülyén hangzik: olyan munkára jelentkezni, amit nem hirdetnek. Amit ugyanis meghirdetnek, arra nem csak te fogsz jelentkezni, a nem hirdetett állásra viszont csak te.

     

    A taktikai menet a következő: első lépésben végig kell gondolni, mi az, amihez tényleg értesz. Ez lehet a vécépucolástól kezdve az agysebészetig bármi. Ezután elkezdesz nézelődni a neten, céges weboldalakat böngészni. Én, mielőtt elküldöm a "jelentkezésem", szinte a teljes weboldalukat át szoktam olvasni, hogy úgymond "beleéljem magam" a cégbe. Szimpatikus cégnek pedig felajánlani a szolgálataidat, pontosan megjelölt munkakörrel. Tehát nem boldog-boldogtalannak küldeni az e-maileket!

    Az e-mail legyen rövid, velős, udvarias. 

     

    Ez nem azt jelenti, hogy azonnal találsz munkát ezzel a módszerrel, de egy nagy előnye van: ha kell nekik ilyen ember, és a leveleddel rá is ébreszted őket, nem 500 jelentkező lesz, hanem csak 1...


    Ez a Bubi-féle ún. Ha A Hegy Nem Megy Mohamedhez Álláskeresési Módszer :)

    előzmény:
    G.Viksi (146)
    2013-04-04  09:38
  15. 2013. Április 4. 12:35153.

    Közig állásokat (közalkalmazotti, köztisztviselő) kötelező meghirdetni az alábbi honlapon:

    www.kozigallas.hu

     

    Itt mindenféle önkormányzati, kórházi, minisztériumi közigazgatásban betöltendő munkát lehet találni. Érdemes ránézni időnként, bár sokszor már a meghirdetés előtt elvileg be van töltve az állás, de kötelező itt meghirdetni a közig állásokat. Itt lehet pl. takarítói, adminisztratív jellegű munkákat is találni.

    előzmény:
    G.Viksi (146)
    2013-04-04  09:38
  16. 2013. Április 4. 12:02152.

    Ha valakit érdekel kötetlen munkaidős jogvédelmi munka, konkurencia mentes területen, szívesen adok tájékoztatást.

    Tanulni, dolgozni kell!!! ( Jogi végzettség nem szükséges.)

    Munkavégzés Budapesten, illetve környékén történik. 

     

    Szép napot!

    előzmény:
    G.Viksi (1)
    2013-03-29  09:28
  17. 2013. Április 4. 10:38151.

    Ahhoz, hogy valaki bármilyen cikket otthon előállítson, ahhoz pénzre van szüksége a hozzávalókhoz.

     

    A munkanélkülieknek (főleg, akik hosszabb ideje keresnek munkát), a napi megélhetés is gond, ergo nincs felesleges befektetendő pénzük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (128)
    2013-03-31  15:27
  18. 2013. Április 4. 10:35150.
    Valamint hozzáteszik, hogy munkavégzés helye Budapest.
    előzmény:
    antironia (135)
    2013-04-02  11:13
  19. 2013. Április 4. 10:23149.

    Vagy ez:

     

    http://recruiting.aldi.hu/karriere/html/ertekesite s/bolti_eladot.php

     

    http://recruiting.aldi.hu/karriere/html/ertekesites/u zletvezeto.php

     

    nem tudom, hogy milyen állásokat szoktál nézni, csak kiváncsiságból mentem fel az oldalra, hogy van-e valami munka.

     

    előzmény:
    G.Viksi (146)
    2013-04-04  09:38
  20. 2013. Április 4. 09:43147.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen. Nagyon várom a pillanatot amikor felvesznek valahova.

     

    előzmény:
    birek2 (145)
    2013-04-03  21:34
  21. 2013. Április 4. 09:38146.

    Tényleg siramas a helyzet! Nem tudom mit lehetne még tenni. Az összes multinál próbálkoztam már én is, de semmi visszajelzés. Küldök én is önéletrajzot csak úgy, kb 100-ból 1 visszaír, hogy sajnálja, de nincs jelenleg felvétel náluk.. Nekünk CHF alapú lakáshitelünk van, mi ezt fogjuk elbukni, ha sürgősen nem találok munkát:(((( Van két gyerekem 6 és 9 évesek, még nem értik mi van, csak azt látják, hogy anya nagyon szomorú és sokat sír. Iszonyatosan rettegek, nem tudom mi lesz. Ismerősök mind kilőve, mind ígérte, hogy szól ha tud valamit, de kb ennyi:((( 

    Tegnap voltam a gyerekkel fogászaton (SZTK). Azon gondolkodtam miközben azt néztem, hogy a takarítónő takarít, hogy Ő miként kerülhetett ide? Mert ilyen hirdetést sehol se látni. Vagy a recepciós a pult mögött akinek a tb kártyát adjuk és adja a sorszámot, ezek a munkahelyek hol vannak /voltak hirdetve?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (142)
    2013-04-03  13:50
  22. 2013. Április 3. 21:34145.
    kitartást lányok, tudom könnyű mondani, de muszáj bízni, még ha nehéz is. kívánom, hogy mielőbb találjatok ti is munkahelyet.
    előzmény:
    Lierin (143)
    2013-04-03  16:16
  23. 2013. Április 3. 21:32144.
    kiváncsivá tettél, esetleg priviben adnál vmi támpontot? 
    előzmény:
    TiaMaria (129)
    2013-03-31  20:39

Címlap

top