Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldi idősgondozás?

Torolt_felhasznalo_587518
Torolt_felhasznalo_587518
Létrehozva: 2013. február 6. 21:36

Sziasztok, a fenti témakörben várnék tapasztalatokat.

Több külföldi munkákkal foglalkozó munkaerőközvetítő ajánl bentlakásos, házi idősgondozói munkákat, főleg Angliába, Ausztriába és Németországba irányulóan.

 

Azért kezdtem érdeklődni a munkalehetőség iránt, mert ezt lehet hazai bázissal, rövidebb időtartamokra, turnusokban vállalni(két hét, egy hónap, stb..) - legalábbis az álláskiírások szerint. A bentlakásból következően nem kell lakbért fizetni, albérletet keresni, stb..

 

Szeretném fejleszteni a nyelvtudásom(illetve visszatornászni magam arra a szintre, amit már elértem korábban), "kiszellőztetni a fejem", magabiztosságra szert tenni és persze a pénznek is lenne helye. 

(Németből felsőfokúm, angolból középfokúm van, de több éve egyiket se használtam. Mindenesetre ennek a munkakörnek a mostani nyelvismeretem megfelel, nem ezzel van a gond.) 

 

A bökkenő az az, hogy vagy szakmai végzettséget vagy ápolási, idősgondozási tapasztalatot/ gyakorlatot kérnek az ügynökségek. Egyikkel se rendelkezem. :S

 Akik hasonló akadályba ütköztek, hogyan sikerült ezt áthidalni? 

 

Arra gondoltam, hogy esetleg bejelentkezem idősotthonokba  hétvégére segédápolónak, mert a közelemben nincsen idős, aki referenciát biztosítana...persze pénzt nem hiszem, hogy kapnék ezért.

 

Arról is lehetne beszélni, melyek a külföldre közvetítő, megbízható ügynökségek, amelyek nem gombolnak le mindenféle címszóval kemény összegeket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. 2016. szeptember 15. 17:5848.

    Szia!
    čn tudok egy nagyon megbízható céget, nekem ök segítettek!
    Amennyire tudom, inkabb korhazi munkakkal foglalkoznak, marmint nemet klinkara követitenek ki, de irj nekik e-mailt es erdeklödj, lehet van lehetöseg idösotthoni kiközvetitesre is!

    Naluk viszont követelmeny az OKJ 54-es apolo szakkepesites, vagy az apolo diploma, enelkül tovabb sem küldik a jelentkezesed.
    Nyelvtudas nem szükseges, ingyenes nyelvtanfolyamuk van, viszont ha van, akkor azonnal kezdhetsz. Honostast fizetik, intezik. 

    En nemetben vagyok kinn, sebeszeten,es azt kell mondjam, hogy eletem legjobb döntese volt, hogy kijöttem. Otthon nem becsültek meg es a munkamert egy kedves szot nem kaptam vissza, a fizetesröl nem is beszelve.
    Itt van eszköz, amivel dolgozhatunk, mindenki nagyon kedves, es a betegek nagyon halasak, az ajandekokrol nem is beszelve.... de persze nem ez a lenyeg, hanem a megbecsüles.

    Csak szuperlativuszokban tudok roluk beszelni, nagy segitseg ha ott varnak a palyaudvaron mikor kimesz egykis szatyorral,amiben minden benne van, amire szükseged van, közlekedesi berettöl kezdve a varosterkepig...

    Ezen az oldalon elolvashatod a programjukat: www.linguedo.hu
    itt pedig az e-mail cimük:
     info@linguedo.com

    Azt hiszem, fb-oldaluk is van.

    Sok sikert!

  2. 2013. augusztus 21. 20:0247.
    Szia!
    Köszönöm a választ!
    Tudnál adni egy email címet, amire írhatnék neked ez ügyben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (46)
    2013-08-21  13:39
  3. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. augusztus 21. 13:3946.

    Én tudnék ajánlani, igaz, végül nem vettem igénybe a lehetőséget, mert kiderült,  sehogy se tudtam volna összeegyeztetni a tanulmányaimmal, nomeg mikorra kiderült a felvételim eredménye, addigra már réges rég dönteni kellett volna és belelógott volna  atanévbe. 

     

    Viszont korrekt a cég, korrekt a kapcsolattartó, kidolgozott a hátterük.  

    előzmény:
    Keesia (45)
    2013-08-20  18:20
  4. 2013. augusztus 20. 18:2045.
    Szia!

    Én határozottan szeretnék szeptembertől Angliában dolgozni live in carer-ként, és nagyon érdekelne minden info az egyes cégekről, valamint tapasztalatok az elindulásról. Nagyon hálás lennék a segítségért/társaságért odakinn! :)
    takcicaKUKACgmail.com 
    előzmény:
    pirosszöcske (44)
    2013-03-08  17:41
  5. 2013. március 8. 17:4144.

    szia!

     

    mennyire vagy elszant a témaban? komolyan gondolod a külföldi munkat? anglia érdekelne?

     

    azért kérdezem, mert én dolgoztam angliaban bentlakasos gondozóként, 3 évet. és most molyolgatok rajta, hogy vissza kéne menni...

     

    hmm?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1)
    2013-02-06  21:36
  6. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. március 8. 13:4943.

    Köszönöm, elindultam már a témában, a jelentkezéshez szükséges útlevél csináltatás van folyamatban épp. :)

     

    Megnézem ezt az ügynökséget is. 

    előzmény:
    krisztike2012 (42)
    2013-03-08  13:47
  7. 2013. március 8. 13:4742.

    Sziasztok!

     

    www.tanfolyam.npage.de 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1)
    2013-02-06  21:36
  8. 2013. február 9. 13:3941.

    Az ápolóképzés 4 éves főiskolai kézés, BSc diplomát ad.

     

    Az pedig tény és való, hogy nagyon ritka lehet az olyan család, aki nem ugráltatná a náluk "lébecoló kelet-európait", ha már úgyis ott van, és 600-1000 Euróért gürcöl.

     

     

    Viszont szerintem idősfelügyeletet éppen lehet vállalni papír nélkül, néhány könyv kiolvasása után és egy kis érzékkel. Ez nagyjából olyan, mint a gyermekfelvigyázók. Sok család ragaszkodik a bölcsődei dajkákhoz, óvónői, tanítónői végzettségű bébiszitterekhez, holott ha nem speciális igényű a gyermek, bárki el van vele, aki kicsit is ért a gyerekek nyelvén (sőt, sok esetben a papír nem tesz alkalmassá).

    Gondozást és ápolást már semmi esetre sem szabad vállalni végzettség és gyakorlat nélkül, és azért a krónikus beteg idősek felügyelete is meggondolandó. Nagyon nehéz egy Alzheimer-kóros, SM-es, súlyos diabéteszes, vagy szívbeteg stb. időssel. Ami engem illet, pár órára sem vállalnám a felügyeletüket, mert nem értek hozzá, és nem bírnám elviselni, ha az én töketlenségem, rossz reakcióm miatt bármi bajuk esne.

     

    előzmény:
    semiramis (21)
    2013-02-07  23:29
  9. 2013. február 9. 07:2640.

    Nem.

    Hozzánk legtöbbször vagy magánszemélyek jönnek (jellemzően kárpátalja, erdélyből), de most indul be majd igazán az iskolai önkéntesség (IKM- iskolai közösségi munka), ennek keretében fognak jönni a fiatalok. Ennek "előszobája" volt egy TÁMOP-os pályázat, akkor is jöttek két iskolából 20-30-an (iskolánként).

    A csoportokat értelemszerűen nem tudom szakfeladatokra felkészíteni, csak általános szabályokat kapnak.

    Akik viszont hosszabb időre jönnek magánszemélyként, azokat betanítjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (28)
    2013-02-08  00:31
  10. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:3439.
    (Nem neked írtam.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (38)
    2013-02-08  17:18
  11. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:1838.

     felnött embernek az rabszolgasag, ha azt KELL ennie, amit mas föz (mert nincs mas es a haziak nem is vesznek mast, mint amit ök szeretnek)

     

    Mivel nincs munkám, azt "kell" ennem, amit anyám főz.  Nem tudom, ez mennyivel jobb? Szívesen lennék (jól) fizetett rabszolga. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (33)
    2013-02-08  09:13
  12. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:1337.
    Nem tudom...ha idős lennék, talán maradnék a saját, megszokott lakásomban, amíg lehet, nem vonulnék be egy idősotthonba. 
    előzmény:
    semiramis (32)
    2013-02-08  02:07
  13. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:0936.
    Kár, hogy nem tűnt fel - meg szeretném tanulni(gyakorlatban). Nem ülni megint egy évet valami képzésen, amiből nem látok pénzt....
    előzmény:
    semiramis (31)
    2013-02-08  02:04
  14. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:0635.
    Eddig minden csak a pénzt nyelte el, jó le :Snne néha "kitermelni" is.... :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (34)
    2013-02-08  17:05
  15. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 17:0534.

    ...és azt ki fizeti( a tanzulást)? Én?

     

    nekem MOST van szükségem páénzre, nem egy év múlva.  

    előzmény:
    semiramis (31)
    2013-02-08  02:04
  16. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2013. február 8. 09:1333.

     Ugyanaz vagyok, semi, direkt nem töröltem a reget, hogy ne használhassa más ( na nem mintha annyian tolonganának érte, csak mittudhassa azember...:) na, reagálok.

     

     

    1. az egy het training nem egyenlö egy rendes kepzessel. nem veletlen, hoyg az egyetemi kepzesek (apoloknak IS) 5 evesek... mar magat a mozgatast SEM lehet megtanulni es begyakorolni 1 het alatt. azt sem, hogy hogyan lehet felismerni a veszelyes helyzeteket. tehat veszelyes üzem. apoltra, apolora nezve egyarant.

     

    Vannak előszűrők is, de az nem vitás, hogy a gondozást igazából a gyakorlatban tanulja meg mindenki, mrt az egy hét valóban rövid. A veszélyes helyzeteket azért fel lehet ismerni, ami a lényeg, hogy komoly háttérsegítség van, pl emergency telefonszámok 24 órában, illetve a mindig tárcsázható 999, a mentő, tűzoltóság, rendőrség száma, tényleg pillanatok alatt ott vannak. 

     Egyébként van lehetőség továbblépésre, van egy úgynevezett NVQ kurzussorozat, amit tanácsos elvégezni, sokan csinálják is.

     

    2. a bentlakassal termeszetesen lehet sporolni - de keznel vagy, BARMIKOR igenybe vehetnek (tökmindegy, mi all a papiron). es meg is teszik. csak kiveteleseeeeeen, uuuugy szeretnenk elmenni vacsorazni, naaaaaaaaaaa... majd beleszamoljuk! ja, sohanapjan.) 

    (egyik munkatol a masikig nem sporolsz semmit, akarhol laksz, a masik munkahoz el kell menned, tehat közlekedsz ;-)

     

    Van egy komoly kulturális elem: az angolok NAGYON szabálybetartók. Valószínűtlen, hogy a naaaa, csak egy kicsiiiit...előfordul, de ha mégis, a gondozó nem köteles semmit csinálni, ami a munkaköri leírásban nem szerepel. Azt kell mondani szépen udvariasan, hogy I'm sorry, Mrs Akárki, ez nem tartozik a kötelességeim közé. És kész. A másik varázsmondat meg a Sorry, I am not allowed (nem tehetem), ha olyat kér, amire nem vagyok felhatalmazva. Pl a gondozó nem adhat semmilyen más gyógyszert, mint amit az orvos felírt, tehát hiába könyörög plusz altatóért mondjuk, sorry, I am not allowed. Intézkedni persze kell, de nagyon észnél kell lenni, mit szabad és mit nem. 

     

    3. felnött embernek az rabszolgasag, ha azt KELL ennie, amit mas föz (mert nincs mas es a haziak nem is vesznek mast, mint amit ök szeretnek), akkor es annyit, amennyit kap, ott alszik, ahova mutatnak... 30 felett mar NAGYON nehez kibirni ilyen körülmenyek közt. fizessenek rendesen es a munkaviszonyan kivül ne legyen odakötve. elje a sajat eletet.

     

     

    Nem kell azt enni, amit mások, ez is megbeszélés kérdése, ha saját diétám van, közlöm és kész. A gondozónak saját szoba jár és teljesen normális, emberi körülmények, továbbá normális fizetés, (a magyar többszöröse.) Nem rabszolgaság, bár nem könnyű meló, dehát semi, a tiéd sem az. Mindenki, aki a segítő szakmában dolgozik, kimerül, elfárad, túl sokat lát, tapasztal, pihenni kell! Pár hét munka után szünetet lehet (kell!) tartani, aztán megint. Magyarországon ez gyakorlatilag ismeretlen műfaj, Angliában meg nagyon jól szervezett.

    előzmény:
    semiramis (21)
    2013-02-07  23:29
  17. 2013. február 8. 02:0732.

    ilyen esetekre vannak idöshazak. teljes ellatassal, orvosi felügyelettel. nem kerülnek többe, mint 3x8 oras gondozas es szakellatas. söt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (26)
    2013-02-08  00:15
  18. 2013. február 8. 02:0431.
    kar, hoyg az athidalo megoldas nem jutott eszedbe: MEG LEHET TANULNI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (22)
    2013-02-07  23:54
  19. 2013. február 8. 02:0130.

    nem ö, teeeeeee, hanem a rokonai/ellatoi, akik a te munkaidödön kivül (elvben) foglalkoznak vele. ilyenkor mi sem egyszerübb, hoyg a jelenlevö cseledet szemelyzetet szolitjak...

     

     

    egyebkent de, termeszetes,hoyg kimozdul az idös is, ha nem agyhoz kötött. 

     

    24 oras szolgalatot nem szabad vallalni, abszolut felelötlenseg. SENKI nem tud annyi ideig egyfolytaban felelösseggel koncentralni. 

     

    azt pedig, hoyg 24/24 ott vagy es 24/24 elvarjak, hoyg te legy valakivel, nem azt jelenti, hoyg ennyiert fizetnek. hanem azt, hoyg munkara fognak a napi 8 oras fizetett munkadon kivül is. barmikor. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (27)
    2013-02-08  00:28
  20. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 00:3429.
    (Mondjuk nem kellett kifejezett gondozási feladatokat ellátnom, csak kísérés, könnyebb öltöztetési műveletek.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (28)
    2013-02-08  00:31
  21. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 00:3128.

    A Kórházi Önkéntes Segítő Alapítvány küldi őket?

     

    Egy hetet én is önkénteskedtem mozgássérültekkel, a továbbiakhoz szükség lett volna a kórházi önkéntes tanfolyamra, amiről lecsúsztam anno. :/ 

    előzmény:
    ÁgicaT (15)
    2013-02-07  07:25
  22. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 00:2827.

    Nem tudom, hogy van ez külhonban, mennyire mások a kimozdulási szokások. De valahogy úgy gondolnám, hogy egy (idős)gondozásra szoruló személy, aki  nem tudja ellátni magát, nem pont vacsorázni szeretne elmenni.

    De ha 24 órás szolgálat, természetesen ilyesmi is beletartozik. :)

     

    Jogosítványom az nincs(ez problémás lehet), úgyhogy nem is tudnám elfurikázni, csak elkísérni. :)) 

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (21)
    2013-02-07  23:29
  23. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 00:1526.

    3. felnött embernek az rabszolgasag, ha azt KELL ennie, amit mas föz (mert nincs mas es a haziak nem is vesznek mast, mint amit ök szeretnek), akkor es annyit, amennyit kap, ott alszik, ahova mutatnak... 30 felett mar NAGYON nehez kibirni ilyen körülmenyek közt. fizessenek rendesen es a munkaviszonyan kivül ne legyen odakötve. elje a sajat eletet.

     

     

    *Nem vagyok ebben biztos, de valszeg itt nincsenek "háziak". A gondozó van és az idős ember. Valószínűleg a gondozónak kell bevásárolnia és főznie is...

     

    *Pont lakást nem szeretnék bérelni. Nem is tudom, ilyen rövid időtartamokra, amikre ez a munka szól, lehet-e.... 

     

    *Nem hiszem, hogy az életkor annyit számít, de még 30 alatt vagyok. :)

     

     

    előzmény:
    semiramis (21)
    2013-02-07  23:29
  24. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. február 8. 00:0325.

     "Azt szinte senki sem tudja, hogy az államilag támogatott iskolarendszerű képzéseknél nincs felső életkorhatár. A kikötés csupán annyi, hogy nappali tagozaton 22 éves korodig (ha 7 évesen kezdted meg az általános iskolát, akkor 23 éves korodig) tanulhatsz, míg, ha ennél idősebb vagy, akkor esti/levelező tagozatra iratkozhatsz be.


    Ha még nincs államilag finanszírozott szakképesítésed, akkor mindenképpen az iskolarendszerű képzést ajánljuk, mert az önköltséges felnőttképzéshez képest csak töredék összeget kell fizetned. Ráadásul a diákigazolvány, és az egyéb igénybe vehető kedvezmények ezt bőven fedezik.2

     

     

    Szval akinek nincs még OKJ-s papírja, elvileg végezheti támogatottan, estin is....

     

     

    Így is, úgy is két félév.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (24)
    2013-02-08  00:01

Címlap

top