Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fotós iskola

Kisancsi
Létrehozva: 2013. január 16. 11:03

Sziasztok!

 

Megbízható fotós iskolát keresek Budapesten, lehetőleg a belváros közelében.

A tanfolyam időtartamát tekintve legalább 50 óra elmélet és ugyanennyi gyakorlat ami megfelelőnek tűnne számomra (tehát nem workshopokra gondoltam), és fontos lenne, hogy képzett fotográfusok tartsák az órákat.

Van-e valakinek ebben tapasztalata? Tudtok-e javasolni iskolákat?

Ismeri-e valaki a Fotooktatas.hu-t esetleg a FotoArt-ot (fotosiskola.hu).

Érdekelnének a tapasztalatok, ha valaki járt ilyen iskolába, milyen szintről hova jutott.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

  1. 2017. január 22. 16:0032.

    Ha érdekel az esküvőfotózás, ajánlom figyelmedbe az UGEF képzést (Új Generációs Esküvői Fotográfus), kiváló oktatók vannak és nagyon sok a gyakorlat: Fotós képzés

  2. 2013. június 16. 00:4831.
    A fotooktatas.hu nagyon jó! full profik a tanárok, köztük a világ legjobb természetfotósa díjat kapott Máté Bence.
    előzmény:
    Kisancsi (1)
    2013-01-16  11:03
  3. 2013. január 23. 12:2830.
     :) De jó! Gratulálok!
    előzmény:
    csakcsokis (29)
    2013-01-19  11:10
  4. 2013. január 19. 11:1029.
    Igen, ez a szakmám 
    előzmény:
    Kisancsi (26)
    2013-01-17  10:06
  5. 2013. január 17. 16:3627.
    Értem, azért érdeklődöm, mert anno engem is érdekelt a fotózás, mondják h van is érzékem hozzá, már ami a téma megtalálását illeti, de a műszaki része.....Abból kiábrándultam kb. 15 éve...De ha egyszer lesz rá időm és pénzem ,akkor beiratkozom egy nem túl magasröptű képzésre....Hobbiszintnél csak kicsit legyen színvonalasabb...
    előzmény:
    csakcsokis (22)
    2013-01-16  13:30
  6. 2013. január 17. 10:0626.

    A műterem bérlés az, amire először gondoltam. Ismerek olyan fotóst, aki kiadja a műtermét, jártam is hozzá pár órára.

    A képeket mindenképp szeretném majd én csinálni, mert tényleg érdekel ez az egész, és úgy érzem valamikor el kell kezdeni. Addig nem tennék bele pénzt amíg azt nem érzem, hogy van értelme. De egyelőre ott tartok, hogy egyáltalán találjak egy iskolát, ahol megtanulom legalább az alapokat.

    Te foglalkozol fotózással?

    előzmény:
    csakcsokis (25)
    2013-01-16  14:25
  7. 2013. január 16. 14:2525.

    Lehet, hogy azért én a helyedben átgondolnám, vagy az élet megoldja? Szerintem olcsóbban jössz ki, még ha több éven keresztül is hívsz fotóst, mintha csak ezért felszerelsz egy műtermet. Jó, persze bérelni is lehet, az nem is olyan vészes. Minden esetre majd értesíts, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle :) 

    (ha "olyan" embert keresel, akkor fogd a női lapokat és az ott dolgozó fotósokat keresd meg, vannak azért bőven. Ők még annyira nincsenek elszállva maguktól, asszisztensekkel is dolgoznak.) 

    előzmény:
    Kisancsi (23)
    2013-01-16  13:58
  8. 2013. január 16. 14:0024.

    Igen, a sorozatot ismerem, olvastam is nagy részét és tényleg nagyon egyszerű, de nagyszerű. :)

    A fotozz.hu-ra pedig benézek, mindenhol tanulhat az ember :)

    Köszi még egyszer!

    előzmény:
    Serena. (21)
    2013-01-16  13:25
  9. 2013. január 16. 13:5823.

    Igen, sajnos van elképzelésem az árakkal kapcsolatban. :(

    Ha már csak a gépet nézzük, meg hozzá az objektíveket...és akkor még hol vagyunk egy műtermi felszereléstől.

    De mivel tényleg nagyon elszánt vagyok, én egyelőre megelégednék azzal is, ha valaki odavenne magához, csak tanulni, hogy lássam miről is szól az egész. Részt venni fotózásokon, esküvőkön. Belelátni a szakmába.

    Persze tudom, mindenki azt gondolná, a saját konkurenciáját tanítaná, de mondom, nekünk elsődleges célunk a szalon ruháinak fotózása, tudom, hogy mint fotográfus soha nem élnék meg...

    előzmény:
    csakcsokis (20)
    2013-01-16  13:23
  10. 2013. január 16. 13:3022.

    Jó iskolából azért nincs sok itthon. A szakma meg teljesen átalakult, akinek van x00.000 ft-ja egy induló felszerelésre az már rögtön profinak képzeli magát, tudás nincs mögötte, a nagyszámok törvénye segíthet rajta, viszont aki komoly éveket áldozott a tanulásra, attól elveszi a munkákat. A klasszikus fényképész szakma eltűnt, ami akár jó is lehet, csak sokkal több rossz dolgot vonzott ez magával, mint amennyi jót. 

     

    Pont egyébként az ilyen fotótanfolyamok remek példája annak, hogy normálisan is lehet tanítani, használható tudást átadni, míg az egyéb szakmáknál szervezett tanfolyamokról nem hallok ennyi jót.  

    előzmény:
    BBÉVI (17)
    2013-01-16  12:24
  11. 2013. január 16. 13:2521.

    Ha valóban érdekel és késztetést érzel autodidakta módon is elsajátítani a fotózást vagy csak megalapozni az iskolai képzést érdemes elolvasni a 4 kötetes Scott Kellby könyveket a digitális fotózásról!

    http://scottkelbykonyvek.hu/konyvek.html

    Na gyon olvasmányos, érthetően magyaráz, jól illusztrált, tényleg hasznos :) Aztán persze sok gyakorlás!

    Ajánlom még a http://fotozz.hu/ oldalt, ahol hozzá lehet szólni egymás képeihez, amitl pontos készítési paraméterekkel töltenek fel a felhasználók és 100x kulturáltabb és hasznos "szakmai" segítséget adnak egymásnak az emberek, mint itt bármikor is bármilyen témában 

    előzmény:
    Kisancsi (1)
    2013-01-16  11:03
  12. 2013. január 16. 13:2320.

    A tanfolyam költsége töredéke annak, amennyit költeni fogsz a felszerelésre :) 

    Folyamatosan újítani kell, számítógép, lámpák, műterem, gépet cserélni, ez elromlik, abból újat. Horror, bárkit is kérdezel és elég ritkán jön vissza az ára ha nem vagy vérprofi.

     

    Nem akarlak lebeszélni, mert gyönyörűséges szakma! De borzasztó nehéz és költséges, aminek soha nincs vége, csak ezt úgy általában nem mondják el...  

    előzmény:
    Kisancsi (16)
    2013-01-16  12:12
  13. 2013. január 16. 13:1919.
    Tutit egy suli sem tud adni, rengeteg fotós van, a legkitartóbbaknak is nagyon nagyon nehéz. Mert nem elég a tehetség, kapcsolatok és a pénz, iszonyat nagy adag szerencse is kell. Nem mondom, hogy mindenkiből Nánási Pál legyen, de rengeteg tehetséges fiatal van, akik méltatlanul kevés lehetőséget kapnak. Akik meg vitték valamire, azokat meg itthon nem becsülik meg, legalább 20 olyan 40 év körüli hazai művész van, akik hülyére keresnék magukat Ámerikában vagy bárhol máshol, itt szarják szét az egészet és sokszor megélhetési gondjaik vannak :( 
    előzmény:
    Kisancsi (18)
    2013-01-16  12:54
  14. 2013. január 16. 12:5418.

    Huhh, megnéztem ezt a Kreát, hát azt hiszem én oda "kicsi" vagyok :)

    Azért ott már úgy érzem nem árt szakmailag a toppon lenni és ott aztán tényleg meglehetősen széles spektrumú a képzés. Betűtörténet, antropológia-néprajz, művészettörténet... Ugyanakkor nem nagyon lesz olyan, amivel a szakmában meg tudnak fogni, ha onnan kikerülsz, az tuti.

     

    előzmény:
    csakcsokis (12)
    2013-01-16  11:57
  15. 2013. január 16. 12:2417.

    Értem, gondolom nem mindig volt ott alacsony szintű az oktatás. Amíg csak az egy suli volt, legalább nem volt ilyen dilemma, h melyik is a legjobb....

     

    Ez mindegyik szakmánál sarkalatos kérdés, iskoladömping van, csak hát a minőség......

    előzmény:
    csakcsokis (13)
    2013-01-16  11:59
  16. 2013. január 16. 12:1216.

    Mármint, hogy a tanfolyam anyagi vonzatával, vagy a felszerelésével a későbbiekben?

    Az előbbivel nagyjából (az ilyen fotós iskolák nagyjából 100-150e körül mozognak, ha jól láttam), az utóbbival, hát még nem igazán, de valahol el kell kezdeni:) A gépem (+ alap felszerelések) megvan, azt gondolom az elindulni most elég lesz.

    De az, amit Te javasoltál (szellemkép meg a másik) teljesen újak számomra, mondom, ott meg sem találtam ezeket az adatokat.

    előzmény:
    csakcsokis (11)
    2013-01-16  11:52
  17. 2013. január 16. 12:0815.

    A dátumokról nincs infóm sajnos, azt tőlük kell megkérdezni. A 3 szemeszter az náluk tényleg van, de hogy marad e ki félév vagy sem, sajnos azt sem tudom.

     

    Árban ezek 100-150.000 körül mozognak. Igen, a gyakorlati óra ezt jelenti, terepre is mehettek, műterembe is, ahol gyakoroltok és a következő órán átnézitek. Illetve mindenhol vannak házik, amiket be kell mutatni, sbt.  

    előzmény:
    Kisancsi (14)
    2013-01-16  12:03
  18. 2013. január 16. 12:0314.

    Nekem ez a szellemképes iskola nem egészen tiszta.

    Ha jól olvasom 15 hetes, heti 1*4 óra, összesen hatvan óra. 3 évfolyamon keresztül, ami gondolom azt jelenti, hogy ha "kijártad" az első 60 órát akkor várnod kell őszig, hogy induljon a következő szemeszter.

    De sem kezdési időpont, sem árak nincsenek feltűntetve.

    Van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?

    Vannak külön elméleti és gyakorlati órák?

    A gyakorlati óra azt jelenti, hogy fogod a géped és az állványod, kibaktatsz a városba és képeket csinálsz majd azt elemzitek, vagy mit? 

    előzmény:
    csakcsokis (2)
    2013-01-16  11:25
  19. 2013. január 16. 11:5913.
    Ők is okj, a többi nem mind.  meg van, aki csak azt ismeri, aztán majd jól rájön 
    előzmény:
    BBÉVI (8)
    2013-01-16  11:38
  20. 2013. január 16. 11:5712.

    Nézőpont kérdése. 

     

    Amit kisancsi írt pl. a (fotooktatas.hu) teljesen más szemlélet, mint amit én javasoltam. Nem rosszabb egyik a másiknál, csak teljesen más. 

    A topikindítóban szereplőben én nem szeretnék tanulni, mert az én igényeimnek nem felel meg a tanárok szemléletmódja, ez nem rossz, csak szerintem van jobb is.   

     

    Tudom még ajánlani a krea iskola fotó szakát, az egyik legdrágább, de oda én is beülnék  

    előzmény:
    torro (10)
    2013-01-16  11:51
  21. 2013. január 16. 11:5211.

    hm, akkor kell egy alap tanfolyam neked, hogy a technika menjen profin és utána divatfotó/műtermi gyakorlat. Akkor a kontakt  mindkettőre jó lesz(írj nekik levelet, hamarosan indulnak az új tanfolyamok, csak még nincs fent a honlapon)!

     

    Nem tűnik viccesnek, egyre többen élnek ezzel az igénnyel. Tisztában vagy az anyagi vonzatával is?  

    előzmény:
    Kisancsi (9)
    2013-01-16  11:38
  22. 2013. január 16. 11:5110.
    Sziasztok! Nem volt időm végig böngészni az összes hozzászólást, de az eddigiek alapján melyik a legjobb suli? 

    (már ha lehet ilyen konklúziót levonni)
  23. 2013. január 16. 11:389.

    Szia! :)

     

    Köszönöm, megnézem amit ajánlottál!

    A fényképezésről mindent tudni szeretnék, tudom ez most így viccesen hangzik, de így van.

    Szeretnénk nyitni egy menyasszonyi ruhakölcsönzőt és emellett szeretnék esküvő és gyermekfotózással foglalkozni.

    Ne érts félre, nem szeretnék a kismilliomodik lenni a sorban, de a szalon mellé kell egy fotós, aki a ruhákat/menyasszonyokat fotózza.

    A fényképező örök életemben a kezemben volt, de csak hobbyból, most szeretném a tudásomat is egy magasabb szintre fejleszteni.

    Elsősorban nem a természetfotózás érdekel, de ha van mód a tanfolyam folyamán, akkor abba is szeretnék belekóstolni, hisz természetimádó vagyok.

     

    előzmény:
    csakcsokis (2)
    2013-01-16  11:25

Címlap

top