Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amatőr írók lehetőségei

bueno99
Létrehozva: 2012. november 30. 15:33

Sziasztok! 

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy amatőr író művének első pár oldalát lehetőségetek lenne elolvasni, és megtetszene, akkor kiadnátok-e érte pénzt? És ha igen, akkor a mai átlagárhoz képest (kb 3000 Ft) mennyit lennétek hajlandóak fizetni?

 

Köszi előre is a válaszokat!

 

  1. 2014. november 3. 19:4323.

    Én ugy tudom hogy elöbb a saját web oldalon vagy az amatör írok oldalán kelene meg ismertett ni az emberekel az írásodat és ha ott sikert aratál csak akkor nyomtasad ki könyvben és ad el ,de ne gondolj egyböl 3 ezer ft re hanem max 2 re  és ha az is be vál csak akkor gondolj nagyobb öszegekre 

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  2. 2013. október 5. 18:0422.
    Érdekelne engem is, hogy hova lehetne beküldeni egy amatőr író írását, és hogy van-e  rá lehetőség, hogy ha elkészült, segíteni tudnának-e a kiadásban is?
  3. 2012. december 11. 17:1221.

    Több szempontl is elég izgalmas az ötleted. Én jártam már úgy nyomtatott könyvvel, hogy akkor még kezdő író regényébe belenéztem, az szó szerint az első pár oldalt olvastam a boltban, magával ragadott és megvettem. Aztán a magával ragadás mindjárt az elején el is illant és összességében elég csalódott voltam...

    Ha az egész könvyet nem nyomtatásban akarod, én magam semmiképp nem venném meg a nyomtatott könyv átlagáráért. Mondjuk 30%-os áron venném meg, mert óriási zsákbamacska.

    Nem gúnyolódni akarok, de ha pénzt is látni akarsz, akkor ne írj, hanem nyiss szerzői jogi irodát, vagy fordíttass le külföldi könyveket és terjeszd. Sokkal jobban fogsz keresni, mint a szerző.

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  4. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 6. 09:2420.
    Szia!Tetszik az elgondolás. A Pozsonyi Pagony Kiadó valóban egy remek ötlet, reméljük, hogy megfizethető lesz. A saját honlapod  is rendben van. Ám, ha feltöltöd oda a könyvedet, nem tartasz attól, hogy térítésmentesen illegálisan sokan le fogják tölteni? Mivel nem vagyok annyira járatos abban, hogy hogyan is működnek ezek a dolgok, mert én csak "digitális bevándorló vagyok", lehet, hogy ez ellen is van védelem. De véleményem szerint a virtuális világban azért elég nehéz védkezni az illegális behatolók ellen... Letesztelted már a könyvedet? Olvasta már a csemetéd, vagy más gyermek? A legjobb kritikus a célközönség.... Ha igen, akkor mi volt az "olvasótáborodnak" a véleménye a művedről? Tiszteltelem és becsülöm a vállalkozó kedvedet, hogy könyvkiadásba kezdesz és írsz is. Reméljük, hogy akad még sok hozzád hasonló lelkes amatőríró, aki visszacsalogatja a számítógépesvilágból a papíralapú vagy elektronikus könyvekhez az embereket. :-) Sok sikert és kitartást kívánok a célod eléréséhez!
    előzmény:
    bueno99 (18)
    2012-12-05  15:41
  5. 2012. december 5. 15:4419.

    jól van, jól van, az iPad is fontos kellék 

     

    Szerintem se  fizeti ki a nagy átlag a 3 ezret, főleg egy friss író művére.

     

    Az egyim legfőbb kérdés: vajon az ebook-ok jogtalan letöltését, másolását hogyan lehet kivédeni??  Mert nyilván akkor jó az olvasónak megvenni az online könyvet, ha le is tudja tölteni, nem? 

    előzmény:
    ancsa21 (17)
    2012-12-04  16:30
  6. 2012. december 5. 15:4118.

    Igen, köszi az érdeklődést, már találtam pár kiadót, de valójában most egy saját honlapot tervezek! 

    Most  még a piackutatási résznél tartok, ezért is érdeklődöm, mert a saját mesémet is oda szeretném felrakni.

    A Pozsonyi Pagony kiadóról jókat hallottam amúgy, oda lehet, hogy elküldöm, de egyelőre megpróbálom megoldani magam :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (16)
    2012-12-04  16:12
  7. 2012. december 4. 16:3017.

    Szerintem sok lesz a 3 eft. De ne legyen igazam! Én inkább a ebook felé indulnék, és jóval olcsóbbá tenném. Igaz, ott meg ott van az azonnali ingyen másolás az összes havernak, meg rokonnak... Szóval, nem tudom :-DD 

     

    Azért az ipadet kifelejteni... nahát, nahát ;-)) 

     

    ------------------

     

    Jut eszembe, ha minden jól megy a Googlenak már van, pont ilyen magánkiadványokra kiadója. Azt nem tudom, hogy hol, csak azt, hogy jóval kevesebbe kerül, mint egy igazi kiadó. Igaz, reklámhadjáratot sem tartanak.

     

     

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  8. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 4. 16:1216.

    Szia! Örömmel olvastam, hogy gyerekeknek írtál egy fantasy regényt. Fontosnak tartom, hogy a csemeték számára készüljön olyan okos gondolatokat is tartalmazó szórakoztató irodalom, melynek segítségével megszeretik az olvasást. Az rendben van, hogy itt a fórumon érdeklődsz, gyűjtöd az ötleteket, hogyan is adhatnád ki a könyvedet. A kérdésem az lenne, hogy próbálkoztál már más csatornákon is, melyek segíthetnék a műved kiadását? Lehet, hogy érdemes lenne egy jó szponzort keresni, esetleg elvinni a kéziratot - véleményezésre - egy ifjúsági könyvekkel foglalkozó kiadóhoz. Nem tudom, hogy ezt a munkát ingyen, vagy külön díjazásért vállalnák-e el, ám azt elképzelhetőnek tartom, hogyha jó amit írtál, akkor valami komolyabb vállalkozó horogra akadna és az ifjúság is jól járna, meg Te is.

    előzmény:
    bueno99 (15)
    2012-12-03  22:54
  9. 2012. december 3. 22:5415.

    Örülök, ha így gondolod. Boldog lennék, ha nőne az amatőr regényírók művei iránt az általános érdeklődés ÉS még pénzt is adnának érte. 

    Igen, írtam egy fantasy műfajba tartozó regényt, - ami inkább gyerekeknek szól - , ezért is érdeklődöm, hogy most mi a harci helyzet a magyar piacon.

    Illetve az ebook-ok iránt is mintha - igaz lassan, de - biztosan nőne az emberek igénye, köszönhetően az androidos telefonok "boom"-jának is... 

    Jómagam is sok mindent a telefonomon olvasok, persze nem ez a legideálisabb, de jelenleg a céljaim eléréséhez teljesen jó eszköz.  

     

    Amúgy azt gondolom, hogy sokan vagyunk, akiknek ott lapul a laptop-ján egy megkezdett vagy befejezett regény, történet, csak egyszerűen nem merik közzétenni.  

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (14)
    2012-12-03  10:48
  10. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. december 3. 10:4814.

    Szia! Én nem gondolom, hogy csak a híres befutott emberek műveire van igény a mai világban.

     

    Mi emberek többfélék vagyunk. Van aki szeret olvasni, és van aki nem. Vannak köztünk funkcionális analfabétáki is, sajnos egyre többen. Van aki vágyik a papír alapú irodalomra, a klasszikus könyvekre, de egyre többen vannak akik, inkább az interneten olvasnak, akár irodalmat, akár egyéb témájú könyveket. Ha felkelti az érdeklődésemet egy regény, mondjuk ami "csak" kétszáz oldal, de tartalmasnak tűnik, tele magvas gondolatokkkal megfietném a kiadó által kért árat, de csak addig a határig, ami nem irreális, tehát a jövedelemviszonyaimba még belefér. Vettem már 200 oldalas könyvet több ezer forintért (is), illetve kifutó kézletből pár száz forintért is. Most teljes tartalmú könyvekről írok, nem töredék művekről. Ha "horogra akadnék", ahogy fogalmaztad, egy nem teljes műért nem adnék ki több ezer forintot, mert azt a pár oldal "ízelítőt" a könyvből inkább reklámnak, marketingnek tekinteném. És, ha már megtetszik, inkább felkutatnám a teljes művet, és azt fizetném meg. Ok, én válaszoltam a kérdésedre. Ám Te még mindig nem nyilatkoztál, hogy miért érdekelnek a fenti dolgok Téged. Csak nem egy ifjú irodalmárral állok szemben?

    előzmény:
    bueno99 (3)
    2012-11-30  16:19
  11. 2012. december 1. 12:4813.
    Hát, én sem veszek, csak tényleg olyat, amit tudok távlatilag hasznosítani. Pl Ezotéria, vagy szakácskönyvek, praktikus tanácsok,lexikonok, stb. A regényeket, bestrellereket inkább könyvtárból kikölcsönzöm, mert azt az ember elolvassa, utána jó pár évig nem fogja, és akkor minek adjak ki egy csomó pénzt hogy a polcon porosodjon. Meg nekem nem is éri meg, mert egy párszáz oldalas(pl. egy Stephen King) könyvet két nap alatt kiolvasok. (Amúgy nekem is sok van,)
    előzmény:
    delinke6 (8)
    2012-11-30  17:55
  12. 2012. december 1. 12:2212.
    Engem sosem érdekelt az író neve, ha a sztori és a stílus tetszett. Az átlagárat simán kifizetném érte, ha az ízelítő alapján érdekelne a könyv.
    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  13. 2012. december 1. 09:5411.
    Szerintem nincs amatőr író. Vagy író valaki vagy nem. A szellemi munkának pedig nincs ára. Ha végtelen mennyiségő pénzegység-pont állna rendelkezésemre akkor annyit fizetnék érte. 
    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  14. 2012. december 1. 07:0310.
    Ok, köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat! 
  15. 2012. november 30. 19:259.

    Ezt ismered?

     

    http://www.blurb.com/

     

    Meg tudod csinálni a saját könyvedet, és annyit rendelsz, amennyire igény van. 

     

     

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  16. 2012. november 30. 17:558.

    háát 

    Sok könyvem van. Jó lenne ha az új könyveket olvashatnám, de ilyen árak mellett...

    Amióta ilyen árakon vannak, szégyen vagy sem, de nem vettem. 

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  17. 2012. november 30. 17:497.

    Igen, megvenném.

    200 old. íráshoz k 2500 v. 3000 ft az átlagár, szerintem tökéletesen megfelelő.

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  18. 2012. november 30. 17:116.
    Nem is lenne rossz. Én biztos beszállnék.
    előzmény:
    vérmatska (5)
    2012-11-30  16:56
  19. 2012. november 30. 16:565.

    Úgy tudom, külföldön vannak már ilyen portálok, ahol amatőr írók műveit lehet (az ízelítő elolvasása után) olcsón letölteni.

    Mivel a könyv olcsó, az olvasók könnyedén kifizetik, hiszen ha mégsem tetszik annyira, akkor sem vesztenek vele sokat anyagilag.

    Nem tudom, pontosan mennyiért adják a műveket, alapvetően a "sok kicsi sokra megy" elvet alkalmazzák. Lehet ezzel is keresni, a ráharapnak egy műre, és - teszemazt - ezren letöltik, az már akkor se rossz summa, ha letöltésenként - mondjuk - két dollárt kap az író. 

     

    Én a köztes megoldást preferálnám, vagyis legyen lektor és szerkesztő. Ez valamennyivel megemelné az árat, de még így is jócskán alatta maradhatna a bolti könyváraknak.

  20. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 30. 16:364.

    En vettem mar könyvet olvasasproba utan. Hires emberet.

     

    Korabban recenziokra hagyatkoztam, az alapjan megvettem a könyvet es 5 oldal utan rajöttem, hogy marhara nem jön be.:)

     

    Ismeretlen irotol pedig szerintem csak igy vennek. Szerintem az egyetlen (vagy nem jut eszembe mas), olcso utja egy ismeretlen szerzo nepszerusitesenek.

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33
  21. 2012. november 30. 16:193.

    Igen, tehát ha lenne egy olyan kiadó, amely csak amatőr könyvekkel foglalkozna de adna mindegyikből ízelítőt, hogy felkeltsék az érdeklődést, akkor van-e esély arra, hogy valaki meg is vegye? Vagy csak a híres és befutott emberek műveire van igény? 

    Te azt írod, hogy ha érdekel, és ha "horogra akadsz" :), akkor talán fizetnél is érte. Mondjuk egy 200 oldalas regényért mennyit lennél hajland ó fizetni?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (2)
    2012-11-30  15:45
  22. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2012. november 30. 15:452.

    Szia!

    A kérdés elgondolkodtató a mai világban. Hogy érted? Ha elolvasom egy amatőr író művének pár oldalát, akkor fizetnék-e érte? ha tetszik, talán igen. Szeretem a könyveket. Miért vagy erre kíváncsi?

    előzmény:
    bueno99 (1)
    2012-11-30  15:33

Címlap

top