Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Könyvelés-segítség

Sunflower
Létrehozva: 2012. november 20. 15:53

Sziasztok,

 

szeretnék hivatalos keretet biztosítani annak, amivel szívesen foglalkoznék. Az lenne a kérdésem, hogy szellemi tevékenységre kiváltható-e valamiféle válallkozói engedély. Hallottam olyasmiről, hogy adószámmal rendelkező magánszemély formátumban kivitelezhető ez.

Mit tudtok erről?

Mi az eljárás, milyen lépések vannak a folyamatban és hol? :)

 

Köszönettel,

 

  1. 2014. március 16. 16:195.
    Egyéni vállalkozó kamatmentesen adhat-e kölcsönt a saját vállalkozásának. Találkozott már valaki erre vonatkozó jogszabállyal, vagy hivatalos véleménnyel?? Légyszi segítsetek!
  2. 2012. november 21. 10:044.

    Szia,

     

    esetleg tudnál abban segíteni nekem, hogy hol találom meg a választható TEÁOR számokat, melyek az adószámos magánszemélyekre vonatkozhatnak?

     

    Köszi,

     

    előzmény:
    bababetű (2)
    2012-11-20  16:29
  3. 2012. november 20. 16:363.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen, bár nem teljesen világos az, amit írnak - kicsikét kínai bizony :) - akkor úgy látszik vmi egyébben éri meg gondolkodni.

    Nekem tényleg csak arra kellene, hogy tudjak számlát adni, ha kérik. S mindez minimális költséggel járjon. 

     

     

    előzmény:
    bababetű (2)
    2012-11-20  16:29
  4. 2012. november 20. 16:292.

    Szia !

     

    Adószámos magánszemélynek lenni nem éri meg egyáltalán, semmi különbség nincs aközött adózásban, hogy van adószámod, vagy nincs,  mindkét esetben úgy adózol, mint egy megbízásos magánszemély. Annyi a különbség, hogy a szerződés mellé még adsz egy számlát is.

     

    A kifizető se jár jól, mert fizetnie kell utánad mindent, amit egy magánszemély után.

     

    Ha van 36 órás biztosítási jogviszonyod, akkor egyéni vállalkozásban gondolkodj. 

     

    Itt nézd meg az információs füzetekből az 1-3-ast.

    előzmény:
    Sunflower (1)
    2012-11-20  15:53

Címlap

top