Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Adótanácsadó tanf. újra

kispocok56
Létrehozva: 2012. június 26. 19:38

Sziasztok!

Adótanácsadói tanfolyamot szeretnék végezni, de nem tudom melyik céget/sulit válasszam. Nem tudna valaki ajánlani jót, ahol jól felkészültek a tanárok és jegyzeteket vagy rendes anyagokat is biztosítanak?

 

Tapasztalatok, vélemények az egyes sulikról vagy az ott tanító tanárokról (jó és rossz) minden érdekel, ami segít sulit választani.


Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Kispocok

  1. 2013. február 25. 23:1712.

    Sziasztok!

     

    Valaki nem tudna kisegíteni régebbi számvitel vizsga feladatsorokkal? Kb. milyen feladatokra lehet számítani, ha esetleg szkennelt vagy bármilyen formában lenne az életet mentene .

     

    Előre is köszönöm.

     

    sziasztok

  2. 2013. január 5. 20:2911.

     Szia!

    Én a Pentához járok, maximálisan meg vagyok elégedve a képzéssel, a szervezettséggel, a színvonallal. Csak ajánlani tudom.

    előzmény:
    szanszus (9)
    2013-01-04  09:45
  3. 2013. január 5. 19:5510.

    Szia!

     

    Nekem kollégám jár a Pentához, hát nem hallottam sok jót tőle, szervezésben is gyengék voltak (persze lehet, hogy pont csak az ő csoportjukban történt ilyen), de amiket mesélt hát nekem nem volt szimpi úgyh. én is a Saldo-hoz mentem végül.

    A BGF-nél sem tanultam, de róluk nem hallottam rosszat!

     

    Remélem segítettem valamit!

     

    szia

    előzmény:
    szanszus (9)
    2013-01-04  09:45
  4. 2013. január 4. 09:459.

    Sziasztok!

     

    Tudnátok segíteni abban, hogy melyik sulit válasszam, a BGF-et vagy a Pentát? Kinek milyen tapasztalatai vannak?? Köszi

  5. 2012. szeptember 30. 00:218.

    Időközben a cégem igényeihez igazodva a Saldora esett a választás, de a követelmény gondolom ugyanaz.

     

    Neked milyen gyakorlatod volt a tanfolyam kezdetekor? Könyvelésen vagy pénzügyi területen vagy esetleg konkrétan adós területen dolgoztál?

    Tegnap megkaptam az óra és vizsga beosztásunkat és  a komolyabb adónemek vizsgái elég közel lesznek egymáshoz.Gondolom a minisztérium vizsganaptárja szerint vizsgáztatok ti is, szóval az lenne a kérdésem, hogy ennyi idő alatt tényleg fel lehet készülni?

    Mármint fősulin is voltak húzósabb időszakok, de ez a tanfolyam azért kicsit sűrűbbnek tűnik, tekintve,hogy 1 éves(1,5).

     

    Szeretném megkérdezni, hogy ha még meg vannak a szakmai anyagaid vagy tételeid vagy bármi (pl.honlap cím), ami neked segített a vizsgán vagy a tanulásban, azt megírnád vagy elküldenéd nekem?

     

    Előre is köszi a segítséget és persze az eddigieket is!

     

     

    előzmény:
    silverrose (7)
    2012-09-10  10:53
  6. 2012. szeptember 10. 10:537.

    A tanárok nagyon jók, mindent pontosan leadtak, az anyagot is átküldik majd, így sokkal könnyebben lehet otthon is foglalkozni vele.

    A modulzáró vizsgákkal kezdtünk, ott ha mérlegképes könyvelő vagy, akkor "csak" 3 vizsga marad, mert számvitelből nem kell vizsgáznod!

     

    Minden anyag időben megérkezett, minden infó pontosan elhangzott.

    Ha bejársz az órákra, ill. otthon is foglalkozol egy keveset az anyaggal, akkor nem lesz gond!

    A tanárok korrektek, nem az volt a cél, hogy forgassanak....

     

    Szakmai vizsgák (adózás rendje, közvetett adó, jövedelem adók), ez már egy kicsit húzósabb blokk, de ehhez is minden segítséget megadnak.

     

    Extra könyveket csak egyet vettem/vettünk, a Penta 3 részes adótanát (tankönyv,magyaázat és példatár), de enélkül is meg tudod csinálni!

     

    Nem volt nagyon spec. előéletem, a mérlegképes csak számvitel alapot adott, jó sokat kell tanulni, de megcsináltam!

    Semmiféle külön tanárhoz nem jártam, másfél év alatt végeztem!

     

     

    Kérdezz még nyugodtam, már egy kicsit több időm lesz, és gyakrabban leszek itt!

     

    SR

    előzmény:
    kispocok56 (6)
    2012-06-27  23:45
  7. 2012. június 27. 23:456.

    Kedves Silverrose!

     

    Köszönöm a te válaszodat is és szavadon foglak, mert nagyon sok kérdésem van.

    Először is, a Könyvvizsgálói Kamara képzéseit is nézegettem, valóban jónak tűnt, de árban azt hiszem ők a legdrágábbak.(Ugyanez a gondom a Saldoval is.)

    Az egyik kérdésem az lenne, hogy elsőre sikerült-e minden és kb. mennyibe került vizsgákkal, könyvekkel, reg.díjjal mindennel együtt a tanfolyam Neked?

     

    Következő kérdésem, hogy mennyire volt nehéz elvégezni és milyen "adós előéleted" volt a tanfolyam megkezdésekor? (Bár gondolom a mérlegképes nagyon jó alapot adott, és felmentést is kaptál néhány tárgyból, igaz?)

     

    Kellett-e esetleg külön tanárhoz járnod vagy amit órán leadtak minden érthető volt?

     

    Nem szeretnélek teljesen lefárasztani a kérdéseimmel úgyh. egyenlőre ennyi lenne, de biztosan találok még!

     

    Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.

     

     

    előzmény:
    silverrose (5)
    2012-06-27  08:30
  8. 2012. június 27. 08:305.

    Szia-szia,

     

    én annyira frissen végeztem el, hogy szinte még a tinta sem száradt meg a bizin...

     

    Én Bp-en választottam a Magyar Könyvvizsgálói Kamarát, és nagyon-nagyon jó volt!

    Szervezésben profik voltak, a jelentkezéstől kezdve a vizsgaszervezésen, számlázáson, jegyzetek küldésén keresztül mindent megoldottak.

    Minden jegyzet időben érkezett, feladatok, órai anyag stb.

    Ha telefonáltam, akkor azonnal tudtak mindenre válaszolni.

     

    Tanárok: nagyon-nagyon profi, életszerű helyzetekben is jártas tanárokat szereztek.

    A szakterületüknek megfelelően még külön-külön óraadókat is kaptunk.

     

    Szóbeli vizsgán szintén nagyon korrektül vizsgáztattak.

     

    Az előző két másik tanfolyamot (ügyintézői, mkk) én nem náluk csináltam, de ha lesz még következő tanfolyam, amire el akarok menni, akkor ismét őket választanám!

     

    Ha van még kérdésed, akkor szívesen mondok még infót!

    előzmény:
    kispocok56 (1)
    2012-06-26  19:38
  9. 2012. június 26. 23:094.

    Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok , egyenlőre én is a Perfekt felé hajlok, mert árban még elérhető számomra, csak néhány éve hallottam rosszakat róluk, az bizonytalanított el.

     

    Esetleg azt megírnátok nekem, hogy mennyire volt kemény a vizsga, illetve a tanfolyamok elvégzése? Komolyabb, nem is tudom pl. Apeh-os előképzettség érdemes hozzá vagy helyi adókban való jártasság is elég már (nem a törvényileg előírt feltételekre gondolok, hanem inkább a szakmai tapasztalatra)?

     

    A képzés utáni elhelyezkedésre vagy esetleg cégen belüli előrelépésre jobban megnyílt a lehetőség?

     

    Előre is köszönöm!

     

     

    Üdv,

     

    Kispocok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. június 26. 19:513.

    Én is Perfektnél végeztem, de már jó néhány éve. Szerintem elég színvonalas képzés volt, nem potyatanfolyam, potyavizsgákkal.

    Bizonyos adminicsztratív dolgokban rettentő rugalmatlanok voltak, de összességében nem volt rossz lebonyolítás. 

    előzmény:
    Moszatka28 (2)
    2012-06-26  19:47
  11. 2012. június 26. 19:472.

    Szia!

     

    Én a Perfekt- nél végeztem tavaly Nyiregyházán, de azt hiszem van több városban is kihelyezett képzésük.

     

    Összességében meg vagyok elégedve velük, nem tudom, hogy más cég ettől jobb lett volna- e.  A fontosabb tantárgyakat jó tanárok (kiváló szakemberek) oktatták, a kevésbé fontos "tölteléktárgyak" előadói lazábbak voltak.

    előzmény:
    kispocok56 (1)
    2012-06-26  19:38

Címlap

top