Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Biobolt megél egy faluban?

choccolate
Létrehozva: 2012. március 26. 10:22

Sziasztok!

 

Egy 3000 fős faluban gondolkodom egy biobolt nyitásában.

 

Dunántúlon élek Pesttől kb 50km-re egy elég tehetős faluban, nagyon fejlett kis falu, elég sok minden van.

Szerintetek életképes lehet az ötletem?
Ha igen, mekkora választék dukál egy ilyen vállalkozásban? Akik jártok ilyen üzletbe mit vásároltok főképp?

Mekkora beruházást saccoltok egy ilyen üzletre?

Járulék, rezsi költséggel tisztában vagyok jelenleg is saját vállalkozásban dolgozom, igaz teljesen más területen, ezért a biobolt témájában még elég járatlan vagyok.

 

Akinek van ötlete, tippje szívesen veszem!

  1. 2017. február 12. 09:5424.

    Manapság egyszerűbb megoldás az, ha bérlünk egy egyszerűen kezelhető webshopot és kiaknázzuk az Aliexpress dropshipping üzlet előnyeit.

  2. 2017. február 7. 18:4523.

    Na, most látom, 5 éves topik... Akkor viszont érdekelne, hogy bejött-e a dolog... :)

    előzmény:
    kacsa76 (22)
    2017-02-07  18:44
  3. 2017. február 7. 18:4422.

    Én biztos netről rendelném ezeket a dolgokat. 


    Az se mindegy, mennyire járnak el máshová dolgozni az emberek innen. Ha van elszívó nagyváros, akkor a saját településen minimális lehet a vásárlás.

  4. 2017. február 7. 18:3221.

    Biobolt 3000 lakosú faluban biztosan nem él meg. Túl kevesen választják a termékeit, illetve nem kap olyan jó árakat, mint a webáruházak vagy nagyobb forgalmú bioboltok, hiszen csak 1-2 darabokat vesz.


    Az internet szerintem amúgy is megeszi árakkal a kicsi bioboltokat. Korábban én is kicsi bioboltokba jártam, de aztán rájöttem, hogy webáruházak jóval olcsóbbak. Én innen szoktam venni: http://multi-vitamin.hu/
    Persze nagyon sok webáruház van még

  5. 2012. március 26. 11:5320.
    Szerintem a siker attól is függ, hogy melyik utat követed. Kevesebb vásárló, de felvert árak, vagy egy-egy árun kevesebb haszon, viszont sok vásárló sok áru eladása. Tapsztalataim szerint a bioboltok egyik hibája, hogy nagyon felverik az árakat. Az oké, hogy valaminek éppen felmegy az ára, mert kintről szerzik be és az árfolyam éppen emelkedett, de jó magyar szokás szerint, ha lemegy valamennyivel az euró, az árak már akkor sem mennek le. Bár ez sajnos nemcsak a bioboltnál jellemző, de ott az egyébként is magas árak miatt ez még inkább érezhető.
    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22
  6. 2012. március 26. 11:4219.

    Persze nyilván nem fogok bele hűbelebalázs módjára....
    Nincs ez még eldöntve, csupán vannak megérzéseim.

    Van egy B alternatívám is, de az teljesen más jelleg.

    előzmény:
    Felicite (17)
    2012-03-26  11:27
  7. 2012. március 26. 11:3918.

    Belejátszik a kis fogyasztói igénybe az is, hogy horror árréssel dolgoznak a magyar üzletek. Ez tipikusan az a helyzet, mikor a vállalkozó minimális befektetéssel akar nagyot szakítani mondjuk 1 év alatt. Van olyan termék, nem is egy, amit Apámmal hozatok meg Ausztriából, mert ott olcsóbb, mint itt bárhol. Általában úgy postázza haza, de még így is megéri.

     

    A tisztítószerekkel pl. olcsóbban ki lehet jönni, mint a gyári s*arokkal.

     

    Ja és mielőtt esetleg valaki nekiáll támadni, h nem mindenkinek van pénze ilyen dolgokra, azért elmondom, h munkanélküli vagyok és nekem sem fussa mindig ilyen-olyan bio dolgokra.

     

     

    előzmény:
    Felicite (17)
    2012-03-26  11:27
  8. 2012. március 26. 11:2717.

    Te úgy érzed, menne a dolog, pedig a válaszokból azt olvasom ki, hogy a többiek szerint nem menne... ezek szerint te már el is döntötted ezt.

     

    Nos, több évvel ezelőtt, amikor az országba érkezett a bio vonal,várták a gyártók-kereskedők, hogy majd beindul, nekilódul, nyugaton már mennyire megy, stb. Az adatok azonban azt mutatják, hogy a bio termékek kereslete megállt kb. 2%-nál, nincs remény, hogy nőni fog, bármennyire is ez lenne az egészséges, a jövő. Mondhatjuk úgy is, hogy van rá kereslet, de nagyon minimális, a bio megmaradt egy kis rétegigénynek

    Bizakodhatsz, hogy nem így van, meg is próbálhatod, de drága lesz ez a tapasztalatszerzés.

    előzmény:
    choccolate (14)
    2012-03-26  11:13
  9. 2012. március 26. 11:2316.

    Te tudod, Te vagy ott.

     

    Ami még eszembe jutott:

    Közeli homeopátiás beállítottságú házi dokival,vagy természetgyógyásszal összeállni, hátha segítenek ők is.

    Általában mostmár minden falunak van valamilyen gasztro napja, ahhoz is lehetne kapcsolni termékeket, amit bemutatnál.

    Ha van kérdésed írj nyugodtan privit

    előzmény:
    choccolate (14)
    2012-03-26  11:13
  10. 2012. március 26. 11:1815.

    Ezek szerint a termék skálát ismered: akkor nyiss üzletet ha a webes árak alá tudsz menni ilyen termékeknél.

     

    Ugyanis ha nem, akkor inkább a netről rendelnek a mai fiatalabb felnőttek, illetve úgyis az ismerősök által ajánlott termékeket veszik meg.

     

    Ez a pénz szűke időszak nem kedvez az extra termékek forgalmának. Nálunk pl. itt Pest mellett kénytelen volt bezárni mert nagyon nem ment. 

    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22
  11. 2012. március 26. 11:1314.

    Köszönöm szépen a segítséget! :)

     

    Picit félek tőle, de valamiért úgy érzem menne itt.

    előzmény:
    ttimeea (13)
    2012-03-26  10:56
  12. 2012. március 26. 10:5613.

    Kb. jól számoltál szerintem.

     

    Csak viszonyításképpen:

    70.000 lakosú városban élek + a környékbeli kisfalvakból számoljunk 10.000 főt. 5 biobolt van a városban. 2-be sűrűn járok, ott mindig van rajtam kívül legalább 2 vevőt, a másik 3-ba már nem járok hozzá nem értés miatt. 

    Így végiggondolva, rászámolva Pest közelségét, már neccesnek tűnik a dolog. 

    De, meg lehet spékelni előadásokkal, ingyenes termék bemutatókkal, kis vendéglátással a dolgot. Vagy valami törzsvásárlói rendszert indítani. 

    Még gondolkodom, hátha valamivel tudok segíteni

    előzmény:
    choccolate (10)
    2012-03-26  10:47
  13. 2012. március 26. 10:5212.

    Hát szerintem eléggé necces a dolog. Én egy 2000 lelkes falut tudok, ott simán nem élne meg egy ilyen bolt. Az, hogy viszonylag felkapott hely, segíthet, de szerintem sok bevásárlóközpontban és környékén van már ilyen bolt, így nagybevásárláskor sokan elintézik.

    Valamint egy faluban pl növényeket megtermelik maguknak, frissáru kínálat tuti nem jöhet szóba szerintem.

    Emellett tartom azt, hogy Bp-en azért még mindig olcsóbb, vannak nagyon jó boltok (én pl a Herbaházba járok, ahol minden megvan egy helyen, mert hatalmas), illetve neten rendelve már pár ezer forinttól nincs postadíj, és házhoz jön a cucc, szóval sokan ezt kihasználják. Ilyen netes árakkal pedig egy kisbolt nem versenghet.

    Én nem mernék belevágni, de persze ez csak saját vélemény :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 26. 10:4911.

    Egyébként szerintem az ötlet jó, de az már más kérdés, hogy mennyire megvalósítható.

    Tapasztalataim szerint pl tk lisztet, nyírfacukrot, hajdinát, stb (sajnos) nem önszántukból vesznek a legtöbben, hanem mert valamilyen betegség rákényszeríti őket.

    Az átlag (legalábbis ismerősök körében) a minél olcsóbbat keresi, mert arra telik.

    A tisztítószerek pl nálam itt jönnek a képbe, mert ezekkel olcsóbban kijövök, mint a kész mosószerrel, samponnal, takarítószerrel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. március 26. 10:4710.

    Elég sok a fiatal, kisgyerekes.

    Az üzletet jelenleg is béreljük, ebben maradnánk, állapota felújított, de nyilván polcrendszerek kellenének, hisz jelenleg mással foglalkozunk.

    Én is úgy gondoltam hogy 1-1,5 m Ft elegendő lenne, de azért jó a megerősítés. :)

     

    Köszönöm az eddigi véleményeket.

    előzmény:
    ttimeea (8)
    2012-03-26  10:42
  16. 2012. március 26. 10:439.

    Igazad van, én inkább azt írtam, hogy kb mik azok a termékek, amiket sajnos csak bioboltokban/reformüzletekben tudok beszerezni.

    előzmény:
    ardian (6)
    2012-03-26  10:39
  17. 2012. március 26. 10:428.

    Szerintem elég necces a dolog. Mekkora a fiatalok aránya? Mert a nagymamák nem igazán vásárolnak bio dolgokat.

    Én illóolajokat, különböző testvajakat (shea, kókusz, kakaó), teákat, lekvárokat, ezüst kolloidot vásárolok bioboltban, de néha netről jobban megéri.

    Ahol én vásárolok ott eszméletlen mennyiségű cuccot halmoztak fel, szerintem nincs olyan dolog amit ne tudnának adni.

    Ami fontos, hogy nagyon hozzáértő legyen az eladó, mert sokat számít. Én többek között ezért is váltottam, mert az előző helyen a csaj nagyon nem volt képben.

    Mindenképpen érdemes tartani még: mosószódát, szódabikarbónát, eceteket (bor, alma), tésztákat.

    Csinálj közvéleménykutatást az ottani ismerőseid között, kinek mire lenne igénye.

    Az beruházás összege sok mindentől függ: saját helyiség? Milyen állapotban van (pl festés). Polcok vannak-e?

    Az árukészletet, szerintem tök alap dolgokból, 500.000 Ft-ból össze lehet dobni.

     

     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22
  18. 2012. március 26. 10:417.

    Esetleg még

    - natúrkozmetikumok, vagy ami engem érint, ezek készítéséhez alapanyagok.

    - teák (filteres/zacskós gyógyteák)

    - vitaminkészítmények (gyerekeknek, babát tervezőknek, állapotosoknak, időseknek, stb)

     

    előzmény:
    sütanap (4)
    2012-03-26  10:37
  19. 2012. március 26. 10:396.

    ez a tipikus ál-biobolt kínálat

     

    nem tudom, arra milyen a kereslet, de ez nem igazi...

    előzmény:
    sütanap (4)
    2012-03-26  10:37
  20. 2012. március 26. 10:385.

    ökogazdálkodás egyik kutatási területem, kapcsolatban vagyok cégekkel is

    ők panaszolták, hogy olyan vidéki nagyvárosokban (mint pl. Pécs) sem lehet jó piacot találni ezeknek a termékeknek, csak Bp, ott is budai oldal

     

    evvan. :-(

    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22
  21. 2012. március 26. 10:374.

    Szia!

     

    Csak arra a kérdésedre tudok válaszolni, hogy mit vásárolok Bioboltban, illetve mi az, ami szerintem jó, ha kapható, de hátha segít:

     

    Élelmiszerek közül:

    -Teljes kiőrlésű lisztek

    -Bulgur

    -Természetes édesítők (pl nyírfacukor)

    -Olyan élelmiszerek, amik pl cukrosoknak, IR-eseknek, tej-tojás-gluténérzékenyeknek valók, mert ezeket sajnos 2-3-4 különböző boltból/webáruházból lehet csak beszerezni.

     

    Tisztításra használok:

    -Ecet

    -Szódabikarbóna

    -Citromsav

    -Bórax

    -Mo sószappan

    -Illóolajok

     

    De persze sokminden múlik azon, hogy mennyiért tudod kínálni a termékeket. (nekem pl jobban megéri ilyesmit neten rendelni, mint átballagni a kis boltba, pedig drága a posta, de 2-3 terméknél már kifizetődik)

     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22
  22. 2012. március 26. 10:373.
    ezt nem tartom annyira jó ötletnek, még valaki ihletet kapna.....
    előzmény:
    TiaMaria (2)
    2012-03-26  10:35
  23. 2012. március 26. 10:352.

    az alábbi kérdéseidet röplapokra nyomtatva dobd a falud  postaládáiba, és az ott lakókat   kérdezd.

     

    a felmérésből látni fogod van-e/ mire van  igény

     

     

     

    előzmény:
    choccolate (1)
    2012-03-26  10:22

Címlap

top