Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mérlegképest, de hol??

bb22
Létrehozva: 2011. október 29. 12:53

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy melyik mérlegképes könyvelő tanfolyamot válasszam. Sok oldalt böngésztem már, de nem igazán találok kimondottan iklyen fórumokat. :S

 

A Számalk, Logo92, Pallas70, Penta Unió mérlegképes képzéséről hallottatok valamit jót/rosszat?

2012-ben szigorítanak a tanfolyam feltételein, tudtok róla valamit, mert a Pallas70 honlapján van erre egy megjegyzés, de nem írnak róla részletesebben.

Segítségeteket előre is köszönöm!


  1. 2012. július 19. 13:4113.

    Kedves Mazsola!

     

    Szívesen mennék a BGF-re, mert ott végeztem a banki szakügyintéző tanfolyamot is, de árban nekem kicsit drága. 

    Szerintem is fontos, hogy hol végzem a tanfolyamot, de ebben a szakmában a szakmai tapasztalat hozza meg a legtöbb tudást véleményem szerint, mert gyakorlatban sokminden más és azokat a könyvekből nem lehet megtanulni. Legalábbis én így éreztem mikor banki szakügyintéző szakról (amit a BGF-n csináltam) kikerültem és elkezdtem dolgozni egy cégnél, ahol teljes körű könyveléssel foglalkozom.

     

    Kik tanítanak mérlegképesen a BGF-n? Írnál pár nevet?

     

    A hétköznapi csoport szokott indulni a BGF-en? Igazából a Perfekt sem lenne rossz, de nem láttam hétköznapi csoportot.

     

    Köszi: B

    előzmény:
    Mazsola* (11)
    2012-07-13  14:14
  2. 2012. július 13. 16:5612.

    Szia, 

     

    Amikor én keresgéltem, a neten végigböngésztem először az alap paramétereket minden sulinál (mikor vannak az előadások, mennyibe kerül, hol van, stb.), aztán elkezdtem fórumokon olvasgatni a véleményeket róla.

    Nekem helyszínre a Móricz környékén lévő EFEB jobban megfelelt volna, de nagyon rosszak voltak a vélemények róla.

    A Pallasról meg 90%-ban jó véleményeket olvastam, és árban is megfelelő volt. Utaznom mondjuk elég sokat kellett, de úgy gondoltam, hogy fontosabb, hogy a többi része rendben legyen.

     

    Én leginkább a Fiastyúk utcait ismerem, nekünk még csak ott voltak óráink. Szerintem ott nincs gond a környékkel, a Duna Pláza ott van egy köpésre. A Horánszkyban egyszer voltam csak vizsgázni, ott meg talán azért nem gáz a környék, mert a főúttól (villamos, autó hegyek, meki, étterem) egy utcányira van. 

    A Kresz Gézát sajna nem ismerem, vidéki lévén... :)

     

    Én spec hétvégi tanfolyamra jártam, de akkoriban folyamatosan mentek a hétköznap indulók is.

     

    Tanárok: mint minden suliban itt is vannak jó és kevésbé jó tanárok is. Nekem többnyire szerencsém volt. :) Azokon az órákon, aminél tulképpen a könyv a vizsgaanyag (pl. jog, vállgazd, számvitel szervezés) szinte mindegy milyen a tanár. Ezzel biztos sokan vitatkoznának velem, én így éreztem. :)

    Ami a lényeges, hogy pénzügyön és számvitelen jó tanárod legyen! Persze erre egyik iskolában sincs garancia... Itt a Pallasnál - nem tudom, hogy máshol is van-e rá lehetőség -  válthatsz tanárt, mármint átmehetsz másik csoportba lehallgatni az előadást, ha a tanár nagyon nem szimpi.

     

    Ha van még kérdés, írj nyugodtan!

     

    R. 

     

    előzmény:
    bb22 (10)
    2012-07-13  14:02
  3. 2012. július 13. 14:1411.

    Én a BGF által indított tanfolyamra járok. Az egyik tanárnő azt mondta, hogy a munkáltatók már nézik hol szerezted ezt a végzettséget és előnyben részesítik akik a BGF-re vagy a Könyvizsgálói Kamarához jártak.

     

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53
  4. 2012. július 13. 14:0210.

    Kedves reginka!

     

    Mi alapján válaszottad a Pallast? Melyik helyszínre jártál? Jó környéken vannak az intézmények, mert én a Horánszkítól és a Kresz Gézától kicsit tartanék.

     

    Hétköznapi mindig szokott indulni? Milyenek a tanárok?

     

     

    Üdv: B.

    előzmény:
    reginka (3)
    2011-10-29  14:28
  5. 2012. január 6. 22:009.
    A bér és Tb ügyintéző között van különbség, mert a feladatok nagyjából azonosak??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. október 31. 17:598.

     Én úgy tudom ez a mostani októberi indulás az utolsó a régi rendszerben. A februári kezdés már az új rendszerben lesz, a Pallas oldala szerint. A mérlegképes képzés hosszabb lesz és természetesen kell majd az eddigi előképzettségi feltétel, de ezen felül lesz kétszintű a képzés.

     

     

    Én már nem is tudom hogy kerültem a Pallashoz, de  már ott végeztem a pénzügyi-számvitelit és a tb ügyintézőit. 

    Voltak nagyon-nagyon jó tanárok és kevésbé jók. Nekem minden tárgyból elsőre sikerültek a vizsgáim (gondolom a mérlegképesnél azért lesz némi bukta, mert nagyon sokan írják, hogy nehéz). 

    Én a Horánszky utcába jártam, de a mérlegképest most a Kresz Géza utcában kezdtem, mert a Horánszkyban nem indult hétköznap. Itt elég sokan vagyunk egy teremben. 

    Joggal kezdtünk, a tanár nagyon jól magyaráz, teljesen érthető a dolog. 

    előzmény:
    bb22 (7)
    2011-10-31  10:30
  7. 2011. október 31. 10:307.

    Kedves Kikitu!

     

    Tulajdonképpen most is így van, nem? Mert kell egy előképzettség ahoz, hogy mérlegképesre menjen valaki. 

    Mikortól lép életbe a törvény? 

    Igazából már rég jelentkeztem volna, de anyagi okai vannak annak, h eddig nem tettem, de tavasszal mindenképpen szeretném elkezdeni.

     

    Melyik helyszín a legjobb a Pallasnál? 

     

    És te körülnéztél/érdeklődtél több képző intézet felől is is vagy ajánlották neked ezt a sulit?

     

     

    előzmény:
    kikitu (6)
    2011-10-30  14:17
  8. 2011. október 30. 14:176.

    Én most kezdtem a Pallasban a mérlegképest. Eddig 3 jogi óránk volt, úgyhogy ha csatlakozni szeretnél még gyorsan megteheted.

    Én a Pallasba jártam pénzügyi-számviteli ügyintézőire és tb-re is. Azóta ezzel a tudással már sikerült is elhelyezkednem egy könyvelő irodába, tehát nem volt kidobott pénz, mert én is magamnak fizettem. 

     

    Az okj változásról is tudok kb. infot mondani: szóval jövőre állítólag kétszintű lesz a képzes, olyan mint a az egyetemen a Bsc és az Msc. Először elvégzel egy tanfolyamot, mely után kapsz egy bizonyítványt, de azzal nem lehetsz teljeskörű könyvelő. Ahhoz egy újabb tanfolyam elvégzése szükséges, mint az egyetemen az Msc képzés. 

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53
  9. 2011. október 29. 18:295.

    Sziasztok,

     

    Én a Könyvvizsgáló Kamara Oktatási Központját ajánlom. Egyébként nem pénzkidobás, csak a könyvelőírodákba ennél magasabb végzettséget kérnek (PSZF, Corvinus Egyetem+ adótanácsadói, adószakértői, könyvvizsgálói tanfolyam), illetve több nyelvtudást.

     

    Üdv:

     

    klu84

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53
  10. 2011. október 29. 17:194.

    Szia!

     

    Én is elvégeztem, de hasznát nem vettem, csak a pénzt dobtam ki az ablakon rá nagy lendülettel, mert saját erőből csináltam a Perfektnél 2008 és 10 közt Győrben. Próbálkoztam könyvelőirodáknál, hogy besegíthetnék-e, hogy tanuljam is a szakmát, de még csak válaszra sem méltattak. Inkább tanulj nyelvet, azzal többre mész!

     

    Üdv: Maryy0000 

     

     

     

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53
  11. 2011. október 29. 14:283.

    Szia, 

     

    Én a Pallas-nál végeztem el, és nagyon meg voltam velük elégedve. A többieket sajna nem ismerem, de a Pallast jó szívvel ajánlom.

     

    Reginka 

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53
  12. Torolt_felhasznalo_298455
    Torolt_felhasznalo_298455
    2011. október 29. 13:452.

    Ez engem is nagyon érdekelne. Most szeptemberben kezdtem el a számviteli szakügyintéző felsőfokú szakképzést, pont azért, mert erről lehet menni mérlegképes tanfolyamra. Remélem, a 2012-es szigorítás nem abban merül majd ki, hogy ez a képzés már nem lesz megfelelő előtanulmány a tanfolyamhoz!

     

    Egyébként én a Perfekt Zrt.-nél csinálnám majd, ismerősök ezt ajánlották. De én vidéki vagyok, nálunk az általad említett oktatóközpontok nincsenek jelen, ezért róluk nem hallottam. 

    előzmény:
    bb22 (1)
    2011-10-29  12:53

Címlap

top