Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelviskola Budapesten

sunnyside
Létrehozva: 2011. május 27. 14:02

Sziasztok!

Páromnak a munkájához szüksége lenne egy angol középfokú nyelvvizsgára, német nyelvvizsgája van, de ezzel nem sokra megy.

Nem vagyunk ilyen téren járatosak, ezért kérném a ti segítségeteket.

Tudnátok Budapesten jó nyelviskolákat ajánlani?

Tapasztalatok vélemények érdekelnének, az oktatás színvonaláról, és mindenről amit fontosnak tartotok megemlíteni.

 

Nem szeretnénk pénzt kidobni egy olyan nyelvviskolára, ami ramaty, és mivel nem régóta lakunk Pesten, benne van a pakliban, hogy pont jól beválasztanánk.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Szép napot! 

  1. 2013. július 9. 16:3522.
    Spanyol és orosz nagyon messze állnak egymástól...Ebben az esetben, úgy hogy nem tudok kb. semmit arról hogy milyen nyelveket beszél még stb., azt mondanám, hogy aszerint döntsön, hogy melyik érdekli jobban kulturálisan is. Mert azt nagyobb kedvvel csinálja majd később is. Vannak érvek az orosz, meg a spanyol mellett is, de nyelvtanárként elhelyezkedni leginkább a személyiségen múlik, kitartáson stb.
    előzmény:
    AndiNadler (21)
    2013-07-04  11:23
  2. 2013. július 4. 11:2321.
    Férjem most kapott alapszakos anglisztikás bölcsész diplomát és valamikor szeretne majd tanári, szakfordítói vonalon továbbmenni, de az angol mellé fel kell vennie még egy nyelvet, ami azt jelenti, hogy alapról szeretne tanulni, kb. másfél év múlva középfokú nyelvvizsgát tenni (neki ez simán menne, és mivel most tanári szakon fog tovább tanulni, valószínű később a plusz nyelvet is tanítaná majd az angol mellett - irígylem az ilyen embereket, akiknek ilyen jól megy az idegennyelv elsajátítása). az orosz és a spanyol között dillemmázik. Fontos lenne, hogy a plusz nyelvet munka szempontjából is tudja majd hasznosítani. Kinek mi a véleménye? Tudtok megbízható, jó nyelviskolát, reális árakkal?
  3. 2013. Április 1. 17:4920.
    Sziasztok.Én pedig skype-on szeretnék tanulni németet, esetleg tud valaki jó tanárt? Köszi előre is!
  4. 2012. január 18. 22:1719.
    Két ismerősöm is oda jár/járt. Olasz szuperintenzívre, nagyon bejön neki. A másik angol félintenzív, itt volt egy tanárcsere, de azóta ő is nagyon bírja :) 12:45-re és 17:00re járnak, de szerintem a 8:30-asra is van jelentkező.
    előzmény:
    amira (18)
    2012-01-18  12:51
  5. 2012. január 18. 12:5118.

     

    a Nyugati környékén tudtok ajánlani jó nyelvsulit (angolhoz)?

    A Cosmopolitan Lingua-t néztem, szimpi, de sajnos nekem csak a délelőtti időpontok felelnének meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. január 17. 18:1117.

    Sziasztok!

    Az International House-ról vannak tapasztalatok?

    A gond az, hogy engem kifejezetten az egyik oktatójuk igényelne, de nem tudom, hogyan lehetne őket "megkerülve" elérhetőségeket szerezni... :-)

    Minden tapasztalat érdekel.

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. május 28. 20:4416.

    Köszi!

    Róluk hallottam jókat, eddig ez az egyik legesélyesebb. :) 

    előzmény:
    poppy550 (15)
    2011-05-28  13:25
  8. 2011. május 28. 13:2515.

    én személyes tapasztalat alapján az ILC nyelviskolát ajánlom .

    http://www.ilc.hu/ , lehet csoportban ill egyénileg, ami nekem nagyon jó volt, hogy anyanyelvi tanárok tanitanak.  .

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  9. 2011. május 27. 23:2514.
    Meg igazából szerintem, a csoporttársnak semmi köze ahhoz, hogy speciel a másik ember hogy teljesít. Ha valaki akarja és szorgalmasan csinálja, tök mindegy, hogy a másik bejár-e vagy sem. 
    előzmény:
    Lilith_ (12)
    2011-05-27  19:35
  10. 2011. május 27. 23:2313.
    A párom szíve valahogy jobban húz a nyelviskolákhoz, bár elgondolkodtunk a magántanáron is.  Igazából a párom olyan, hogy különösebben őt nem érdekli, nem zavarja, ki a csoporttárs, az hogy halad, és a tanár személye sem nagyon, egészen addig, amíg tisztességesen leoktatja amit lekell. Ő már csak ilyen. 
    előzmény:
    Janga (11)
    2011-05-27  15:39
  11. 2011. május 27. 19:3512.

    Én a Bonus nyelviskolába jártam, és nagyon pozitívak a tapasztalataim. Ár és közelség alapján választottam (500 Ft alatt jön ki egy óra!!), és mindkét tanár, akinél voltam, átlagon felüli volt (és a többi is elég szimpatikusnak tűnt). Igazából ez a legfontosabb, elmaradozó csoporttárs mindig, mindenhol ugyanúgy lesz:)

     

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  12. 2011. május 27. 15:3911.
    De magántanárnál nem buksz be egy nagy összeget, hanem max. nem mész többet és keresel mást.
    előzmény:
    Barbus1989 (5)
    2011-05-27  14:58
  13. 2011. május 27. 15:3810.
    A másik a csoport, - kerülhet olyaqn csoportba, ahool mindenki szorgalmas és okos, de olyanba is, ahol néhányan visszahúzzák a haldást.
    előzmény:
    sunnyside (8)
    2011-05-27  15:23
  14. 2011. május 27. 15:369.

    Szia!

     

    Több nyelviskolában tanítottam, egy nyelviskolában sem lehet előre tudni, hogy jó lesz-e vagy nem. 

    Minden a tanáron múlik, és a sulik a tanárt kb. 5 perc alatt választják ki, - és a döntő az, hogy mennyit kell neki fizetni - nem a tanár tudása vagy tanítási módszere.

     

    Lehet szerencsétek, és akkor jó tanárt kap, - vagy nem és akkor bukta a pénzt...

     

    Általában szintet lehet váltani, de tanárt nem.

     

    Esetleg még érdemes olyan helyet nézni, ahol garantálják a nyelvvizsgát - tehát ha minden órán ott van, és mégsem sikerül neki, akkor kap x darab órát ingyen. 

     

    Ha megántanár mellett döntötök, akkor szólj :)

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  15. 2011. május 27. 15:238.

    Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

     

    Utána járunk azoknak, amiket itt említettetek, remélem sikerül egy jó helyet találni.

    Igazából a párom nagyon ügyes, szorgalmas meg tudná ő magától is tanulni, mert az alapozás megvan, csak egy kis rásegítés kell neki 

    De most már muszáj lesz neki rászánnia magát, hiszen jóval többet kereshetne angollal, sokkal több lehetősége lenne a szakmáján belül. 

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  16. 2011. május 27. 15:127.

    sunnyside: Én a London-Berlin stúdiót tudom ajánlani.A XI. és a XII. kerületben tartanak órát.

     

    Én náluk tanultam németet (nagyon jól csinálták, tisztára megszerettették velem), de az angolosokról is nagyon jókat hallottam. A fiam több ovistársának is ott tanulnak a szülei. 

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  17. 2011. május 27. 15:056.

    Ez mondjuk igaz, csak nekem a nyelviskolákkal volt több rossz tapasztalatom

    Azért nem írom le a neveket, mert régen volt és lehet már változtattak jó irányba

    előzmény:
    Barbus1989 (5)
    2011-05-27  14:58
  18. 2011. május 27. 14:585.
    Én magántanárral is jól megszívtam már.  De kinek a pap, kinek a papné. Szerintem tökmindegy, hogy nyelviskolába vagy magántanárhoz jár, minden az éppen téged oktató tanáron múlik. Mert mindkettőból kifoghatsz igen rosszat vagy jót:)
    előzmény:
    Bébizsiráf (3)
    2011-05-27  14:51
  19. 2011. május 27. 14:564.

    Szia!

    én a Cosmopolitan lingua nyelviskolát ajánlom. Angolra jártam oda, a Nyugati és az Oktogon között van. Nagyon korrektek, megfizethetőek a tanfolyamok és inyenes szóbeli kommunikációs tréning jár a tanfolyamhoz anyanyevli tanárral. A tanárok jók, van tapasztalatom, mert 4 tanfolyamot lejártam ott:) Volt egy tanár aki katasztrfófa volt. (a stílusa elviselhetetlen volt, végig ásítozott, meg unott fejett vágott és így nem lehetett tanulni) De szóltunk a suliban, hogy így nem leszünk rendben és azonnal lecserélték. Legutóbb is egy kicsit próruljártam, mert anyanyelvi tanárt kaptam a középfokú nyelvvizsga felkészítőre. Ami nem lett volna gond, csak egyszerűen nem tudott az ürge igazodni a magyar oktatási stílushoz( Fukusimáról,az afrikai tüntetésekről, lélekvándorlásról és hasonló dolgokról beszélt, mert ettől leszünk okosabbak) soha nem értette meg, hogy nekünk a családról, környezetvédelemről stb kell majd beszélni a vizsgán, és mindig csak azt mondogattak fuckin' bürökrácia... Szóval, megemlítettük ismét a vezetőségnek, hogy jó tanár, csak inkább felsőfokot tanítson, ne minket. Így visszakaptam a bevált jó tanárt és plusz 20 óra ingyen kommtréninget. amit majd most fogok lejárni:)
    Ezeket azért írtam le, hogy itt is előfordulhatnak problémák, de a nyelvsuli mindig nagyon gyorsan és jól reagál:)

     

     

    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  20. 2011. május 27. 14:513.
    Tapasztalatból mondom, hogy magántanárnál sokkal gyorsabban lehet haladni. Én nagyon sok pénzt hagytam különböző nyelviskolákban, mire erre rájöttem. Volt hogy 22 évesen 6 évesekkel raktak egy csoportba.....gondolhatod. Illetve nincs 2 egyforma szinten lévő ember, akinek még a nehézségei is ugyanazok.
    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02
  21. 2011. május 27. 14:242.
    En a Dover-t szeretem.
    előzmény:
    sunnyside (1)
    2011-05-27  14:02

Címlap

top