Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem megy!

Montana
Létrehozva: 2011. február 9. 14:15

Sziasztok!

 

Aki kötekedni nézett be nyugodtan csukja be ezt az ablakot...

 

Mit tennél, ha már 2. éve nem találnál munkát, miközben mindent megteszel, beregisztrálsz sok álláskereső portálra, olvasol újságot, hirdetéseket ? Előveszed az ismerőseidet is ? Ha már az ismerőseid se tudnak segíteni ?

Amikor egy ismerős jó szándékkal megkeres, hogy igen kell nekik egy ember, leginkább azért ismerősök közül válogatnak, mert bizalmi ember kell és akkor a felettese fogja magát, amikor már minden biztos és beleéled magad, hogy igen, végre fordult egyet a kocka és választ egy teljesen más embert, aki még lehet ismerőse is, ami nem derült ki ?

Mit tennél, ha tényleg szeretnél egy bizonyos munkát és már több körön túl is vagy és bíztatnak igen, nekünk ilyen ember kell ? Aztán elhívnak különböző rendezvényekre hostesskedni, ami távol áll tőled, de megteszed, mert a mai álláskereső embernek meg kell tennie, mert akár ez alapján is választhatnak, ami végső soron egy zsarolás is egyben... aztán letelik ez a "munka" és eltünnek, majd keresed őket érdeklődve, hogy akkor most hogy állunk, majd közlik, ja még interjúztatnak, és nem történik semmi, majd 1-2 hónap múlva e-mailon merik közölni veled (bár ma már az is csoda, ha vmilyen visszajelzést kapsz) nem téged választottak. PErsze időközben lemondasz róla, nem éled bele magad, mert minek, nem szabad semmibe se beleélned magad a mai világba.

 

Mit tennél, ha jelentkezel (adminisztráció, HR asszisztens) különböző munkákra, amit egy füzetbe irogatsz, mert képben szeretnél lenni, hová is jelentkezel, majd fekhívnak, hogy de te jelentkeztél, ami végül kiderül nem is az a cég és nem is az a pozició csak valami ügynök, amit nem szeretnék semmiféleképpen.

 

Mit tennél már ilyen elkeseredettségben, amikor 28.500 Ft szociális segélyt kapsz, a rezsid 40 ezer és akkor még nem is ettél, szórakozásra, nyaralásra már jó ideje nem is gondolsz, csak próbálod átvészelni a mát és a holnapra nem is mersz gondolni, se bizakodni, mert beleélni magad nem szabad.

 

Annyira elkeseredett vagy már, hogy mindenhol az alap valamilyen diploma és beszélj 2 tárgyalási szintű nyelvet, átlat 1 nyelv, de már egyre több, hogy 2 nyelven, az egyik nyelv mondjuk még meg is van az angol, de otthon vagy és nem tudod gyakorolni, nem tudsz kivel beszélgetni és nem tudja senki neked kijavítani, max olvasgathatsz, hogy a szókincsed ne legyen passzív. 

Aztán amint jelentkezel egy ilyenre és kérnek bérigényt és le mered írni, hogy netto 140.000 Ft akkor kiröhögnek, hogy ők nem ilyen sokra gondoltak és talán bruttoban megkaphatom ? Miért , miért és miért keresünk mi ilyen keveset ? Miért nem becsülik meg azt aki tanult és miért akarják ennyire leminősíteni ?

 

Teljesen el vagyok keseredve.... ez egy segítségkérés volt...

  1. 2011. március 18. 21:24291.
    Futószalagon kell küldözgetni kell az álláspályázatokat személyre szabottan, akár személyes elvitel útján is, minden csatornát meg kell mozgatni, mindig a jobbra kell törekedni, csak a saját érdekeidet szabad nézni, ... ÉS SOHA NEM SZABAD FELADNI!!!
    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  2. 2011. március 18. 10:56290.
    Nem lehet baj azzal az önéletrajzzal?
    előzmény:
    jólvagyokma (288)
    2011-03-08  13:54
  3. 2011. március 17. 20:23289.
    Én tudok egy állást, csak senkit sem érdekel, pedig jó, jól lehet vele keresni, csak mindenki rosszul ítéli meg.
    előzmény:
    jólvagyokma (288)
    2011-03-08  13:54
  4. 2011. március 8. 13:54288.

    Én teljesen megértelek,csak nem reklámozom én sem,hogy azóta,mióta TE én is munkát keresek!Senki nem tudott segíteni és már nagyon rég nem is kérek segítséget ilyen téren.Az elején végigkérdeztük,hogy valaki tud-e valamit...de senki nem tudott!

    Azótab én is csak küldözgetem az önéletrajzokat és választ sem kapok.Tavaly 1 helyre hívtak vissza össz-vissz!

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  5. 2011. február 13. 21:07287.
    Igen, az együttérzést már megtárgyaltuk pár hozzászólással lejjebb. De én továbbra is hiszem, hogy igenis jó. :) A sajnálat nem. De az együttérzés fontos a továbblépéshez, a probléma megoldásához, mert a másik érzi a segítő szándékot és az elfogadást. De nem akarom magam ismételni, már alant leírtam és unalmas lenne. :)
    előzmény:
    zsaki71 (286)
    2011-02-13  19:50
  6. 2011. február 13. 19:50286.

    Egyáltalán nem hangzik borzasztóan! :-)

    Az önsajnálattal sincs semmi probléma, csak TUDJ róla, és ne tartson sokáig....

    Az együtt érzéssel sincs semmi baj, csak az akit ezzel illetünk, az nemmegy vele sokra, mert együtt érzéstől még egyetlen probléma sem oldódott meg.... 

    előzmény:
    fata (285)
    2011-02-13  19:35
  7. 2011. február 13. 19:35285.

    Igen, visszaérkeztünk a kiindulási pontunkhoz, az együttérzéshez. (Nem tudom, mennyit olvastál vissza. :)

     

    Az elkeseredés ügyében inkább csak találgatok, mert nem tudom, milyen. (Ez borzasztóan hangzik, mondjuk.) Szóval az én esetemben a csalódottság, pesszimizmus, vagy nem is tudom mi a jó kifejezés, ha másokról beszélünk. Ha magamról, akkor tökéletesen jó az önsajnálat, azzal tisztában vagyok, és küzdök ellene. :) 

     

    De másokkal talán azért tudok együttérezni, mert tudom, milyen pocsék a bizonytalanságtól való félelem és az önsajnálat. És "elkeseredem" (helyette szeretnék inkább együttérezni), mert tudom, milyen nehéz ezeket legyőzni. Főleg, ha a környezet sem támogató, hanem ellenséges. (Előzőekben ez már leírtam, mit jelent egy támogató, és mit egy nem támogató környezet.)

    előzmény:
    zsaki71 (281)
    2011-02-13  18:45
  8. 2011. február 13. 18:51284.

    Gratulálunk.

    Megérett a gyümölcse a szenvedésnek... És csak ez számít! Megtette. Úgyhogy ne sajnáld, hanem légy rá büszke, mert átlépte a saját korlátait...

    előzmény:
    Zsensina (282)
    2011-02-13  18:49
  9. 2011. február 13. 18:49283.

    Az idealista lehet materialista... ;-) Az nem zárja ki...

     

    Határeset nálam. Fontos, de nem mindenáron. Nem vagyok az a harácsolós típus. Nem vonz egy menő luxuskocsi, vagy yacht, vagy medencés ház... van rengeteg hely, ahol úszni lehet.

     

    Persze, hogy nehéz. A világ legnehezebb dolga a saját gyengéinkkel szembenézni. A saját korlátainkkal.

    Ha nem lenne az egonk, nem lenne nehéz, de van.

    Az egész pusztán arról szól, hogy mindenáron bebizonyítsuk magunk számára, hogy van értelme a létünknek...

     

    Pld. Anyám 56 éves. Mai napig okolja az anyját. Én már rég nem okolom őt. Az alaptulajdonságot, az "okolást" hoztam otthonról. Marha kemény démon, amivel nem volt könnyű szembenéznem, hát még legyőznöm...

    Nyugi. A legkevésbé sem vagyok tökéletes. Korrekt méretű egom van, csak én már küzdök, hogy ne ő irányítsa az életem...

    Sőt. Teljesen korrekt, tételes listát tudnék írni jókat röhögve magamon a hibáimról...

    előzmény:
    fata (279)
    2011-02-13  18:42
  10. 2011. február 13. 18:49282.

    Párom igen hosszú idő után végre állást kapott. De hogy mennyit szenvedett előtte... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 13. 18:45281.

    Szép estét!

     

    Én mindenképen különválasztanám azt, hogy én érzem a keserűséget, mert velem történt valami "rossz", tehát emiatt sajnálom magamat vagy ha mással történik valami rossz, mivel azzal max. együtt érezni lehet, de keseregni nem, mert nem az én fájdalmam...lehet mondani, hogy jaj, de sajnálom, hogy így jártál, de tkp. ez nem ugyanaz a keserűség, mintha a sajátom......  

    előzmény:
    fata (278)
    2011-02-13  18:38
  12. 2011. február 13. 18:44280.

    Miért keserít el, ami a világban zajlik?

    Mert félelemmel tölt el.

    Mitől félsz?

    A bizonytalanságtól.

    Mit tesz a biznytalanság?

    Elkeserít...

     

    Vagy valami ilyesmi. Talán nem a legjobb kifejezéseket találtam meg :-D

    előzmény:
    fata (278)
    2011-02-13  18:38
  13. 2011. február 13. 18:42279.

    "Ne okolja egy életen át a szülőket, mit rontottak el.."

     

    Persze, ez így van, de szerintem ezt neked nem kell magyarázni, hogy ez milyen nehéz, és hény embernek nem is sikerül. Hiszen most a gyengék a téma, nem?

    Azta, neked ezek szerint nem materialista a világnézeted? :) Azt hittem, kettőnk közül én vagyok az idealista...

    előzmény:
    kukacapja (276)
    2011-02-13  18:25
  14. 2011. február 13. 18:38278.
    Hát, igen. Elkeseredni talán rajtad kívülálló dolgok miatt is lehet. Nem sajnálod magad, mert lehetsz jó helyzetben is, de elkeserít ami a világban/országban/családodban folyik. ??
    előzmény:
    zsaki71 (275)
    2011-02-13  18:08
  15. 2011. február 13. 18:30277.
    A kinek nekem is egyértelmű lenne... csak az Makó-Jeruzsálem távlat a mostanihozképest :-DDDD
    előzmény:
    fata (274)
    2011-02-13  15:49
  16. 2011. február 13. 18:25276.

    Nem, vagy nem teljesen. Mi neveljük őket valamilyennek. De ez nem jeleti azt, hogy így is élje le az életét.

    Betölti a 18-at és azt mondja, fenőtt vagyok, dönteni akarok. Rendben. De akkor ne jöjjön nekem azzal, mit hoz otthonról. Változtasson rajta. Ne okolja egy életen át a szülőket, mit rontottak el... De egyszerűbb okolni másokat, mint szembenézni a saját töketlenségünkkel...

     

    Oprtimista én sem vagyok. A materialista világnézet nem a jó irányba viszi a világot.

    A társadalom szemben senki vagy, ha nincs menő autód, kéród, stb...

    És amit már írtam az előbb, hogy nincs egyéniségük, nincs tartásuk, ezért ezt be is nyalják, és csak ezért hajlandók tenni... ezért viszont bármit...

    És majd a bömbi igazolja, milyen fasza csávók.

     

    Van egy haverom, azért méltatott, mert nem bömbit vettem... Mert az autó. Elmondta miért. Kiröhögtem. Van egy autóm, belefér a család, műkik szépen... ja, hogy nem státusszimbólum? Lexarom :-DDD

    Viszont Mazda6-ot nem látsz lefoglalva... bömbit meg kilóra... csak, hogy a komolyságot nézzük... :-DDD

    előzmény:
    fata (273)
    2011-02-13  15:44
  17. 2011. február 13. 18:08275.
    Szerinted van különbség? Mármint az önsajnálat és az elkeseredettség között?
    előzmény:
    fata (200)
    2011-02-11  19:58
  18. 2011. február 13. 15:49274.
    Számomra a "kinek" kérdésre a válasz egyszerű lenne, csak a hogyannal lenne nagy gond. De ezért nem vagyok sem politikus, sem filozófus. :)
    előzmény:
    kukacapja (272)
    2011-02-13  15:44
  19. 2011. február 13. 15:44273.

    "Ilyen utánpótlás mellett, ilyen "komoly" egyéniségek mellett mekkora segítség lesz a normális a társadalom részéről..."

     

    Itt jönne be a nevelés. Mondjuk egyre kevésbé vagyok optimista. Nem a toleranciára való nevelés felé haladunk. A fiatalokkal egyébként nincs baj. Mi neveljük őket olyanra, amilyenek. És gyakorlatban látom mire képes a példamutatás. Csak milyen példát mutatunk? 

    előzmény:
    kukacapja (269)
    2011-02-13  15:36
  20. 2011. február 13. 15:44272.

    Igen, ezek azok a kérdések, amiket nem mernek tisztázni, mert bizony mindegyik széles réteget érint, aki ha kikerül a "jóból" hangossá válna...

    Természtesen nem a sérültekről beszélünk... ők vannak, amit lehet, meg kell tenni értük...

    előzmény:
    fata (270)
    2011-02-13  15:40
  21. 2011. február 13. 15:42271.

    Alapvető ieológiai koncepci volt:

     

    Te ne csinálj semmit, majd az állam mindent megcsinál...

     

    Most nincs miből csináljon. Az egyén meg elszokott attól, hogy maga csináljon valamit. Mármint nem Maga, hanem önnön maga :-DDD

     

    Ehhez tették hozzá, az oktatást, a Magyar módszert, a Bolognaival...azt is inkább szószba tették volna...

     

    Nem azért rosszabb, mert rosszabb a helyzet. Emlékeim szerint 98-ban is ilyen szar volt. Azóta eltelt 12 év. Csak az egyén vár és vár és vár és vár, hogy jobb lesz. Na, ezért rosszabb.

    Kritizálni mindent lehet.

    Tudod mérnökként művezető koromben egykoron hazazavartam a szerelőt a területről, ha úgy ítéltem meg, nem teljesít. Ha azt mondta, hogy ezt, vagy azt nem lehet, vagy nem lehet gyorsabban, akkor fogadtam vele.

    Ha én nyerek, haza megy és bukja a napi bérét, ha ő nyer, megkapja az enyémet és maradhat.

    Vesztettek egytől egyig... mondjuk én jó pár fürdőt megszereltem míg végeztünk :-DDD

    A mátrixban is ezt mondták: "Mutasd!"

    előzmény:
    fata (268)
    2011-02-13  15:34
  22. 2011. február 13. 15:40270.

    "Csak azzal nem értek egyet, hogy mi az, amit "gyengének", "rászorulónak" ítél meg a jelenlegi sztereotip gondolkodás... Csak ezt mondom."

     

    Igazad van, nem definiáltuk, ki a rászoruló és a gyenge. Nyilván nem a mozgássérültekre, betegekre gondolunk, mert az ő segítésük nem kérdéses a jelenlegi európai értékrend szerint. 

     

    Az érdekes (és megosztó) az, hogy hol a határ az erős, segítségre nem szoruló és a gyenge, netán "lumpen", sőt mi több, bűnöző között. Na ja. És ki érdemes társadalmi segítségre. 

    előzmény:
    kukacapja (267)
    2011-02-13  15:28
  23. 2011. február 13. 15:36269.

    Nagy bizony.

    Itt a 18 évesek képtelenek dolgozni, ott a 4 évesek igen.

     

    Van egy indiai mondás, illetve kettő...

     

    "Ha a gyereked be tudja kötni a cipőjét, nincs tovább rád szüksége..."

     

    "Ahhoz, hogy gyereket nevelj, előtte önmagadat kell megnevelned..."

     

    Szerinted a mi társadalmunk hány százaléka képes elengedni az utódot? Hány anya meri leengedni a lépcsőn egyedül a 2 éves gyerekét, análkül, hogy fogná a kezét...

    Szerinted közre játszanak ezek a dolgok abban, hogy az egyén felnőttként is "istápolásra szorul"? hogy "fogni kell a kezét"?

     

    A régi öregjeinke hasonló korban kezdték a munkát... 7-8 évesen pásztorkodtak... ;-)

    Persze nem mondom, hogy ma is ezt kell csinálni. De kezdetnek nem lenne rossz...

    Ezek ferde, kifacsart, eltorzult nézetek, képek, illúziók az életről...

     

    Egy eset, ami tegnap történt.

    Szerelmem kimenőt kapott, csajos buliba mentek. Elképedve ért haza hajnalban. Az oka, hogy bementek egy "buliba", ahol zsufólásig voltak a fiatalok, akik persze menők, májerek, és tudnak mindent...

    A látkép az volt, hogy minden második "pasi"-n kalap volt... Ez ugye az 50-es években nem lenne túl nagy szám. De egy X-Faktor után egy csapat "Nikolas"-szal találkozni, enyhén szólva is röhejes...

     

    Ok?

    Birkák! Nincs egyénisége, ezért másol. És hogyan? Ahogy egy fénymásoló... Azt, amit látni lehet... a belső tartalmat nem. Ha én adok egy teli kancsórol készült képet, attól bizony Te még szomjan halsz... de ha adnék egy teli korsót...

     

    Ilyen utánpótlás mellett, ilyen "komoly" egyéniségek mellett mekkora segítség lesz a normális a társadalom részéről...?

    előzmény:
    fata (265)
    2011-02-13  15:20
  24. 2011. február 13. 15:34268.

    Hallottam. Elég öreg vagyok, abban nőttem fel, hogy "majd a gyerekeidnek jobb lesz." Agymosták az embereket, akik elhitték (az agymosás hatásos ám) hogy majd jobb lesz.

     

    De nem lett, sőt rosszabb. És még most is nehezen hiszik sokan, hogy európa közepén, az Unióban arra kell gondolni, hogy az etióp szint felé közeledünk, és nem a német felé. És aki nem tud ebből kitörni, az pusztuljon. Mivel a mostani értékrend ugye az, hogy tegyél magadért, akkor jobb lesz neked. De azért nem restek a régi ideológiát felhasználni, hogy a tömeget megfékezzék, miszerint "majd jobb lesz, ekkor, meg akkor, meg amakkor, addig robotolj türelmesen.) Persze. 

     

     

    előzmény:
    kukacapja (266)
    2011-02-13  15:22

Címlap

top