Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2013. május 5. 06:52171.

    pl. Szárnyasfejvadász a Facebookon oldal. Sok és friss hirdetés van fent, illetve visszajelzés azoktól, akik el tudtak helyezkedni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  2. 2013. május 5. 06:41170.
    Persze, hogy tud. Így segítünk az álláskeresőknek. Mert van ilyen HR-es közösség is, akik nem büfé szaknak tekintik a hivatásukat.
    előzmény:
    Severina (167)
    2013-05-04  06:49
  3. 2013. május 4. 20:41169.

    Amit nem értek,  hogy miért mindenki külföldre küldi a Magyarországon munkát nem találókat.

    Külföldön sem jobb, ugyanúgy rengeteg a munkanélküli, azóta hogy szabad munkaerőáramlás van, még rosszabb a helyzet, mosogatói munkához is már ismeretség kell, mert egy-egy ilyen kaliberű állásra több száz önéletrajz érkezik, hát nem könnyű úgy, hogy sokan még a nyelvet sem beszélik rendesen.

    Egyébként külföldön már átvették a munkaügyi központok a HR szerepét, nagyon sok cég így spórol időt, pénzt, energiát, azaz az előválogatást a munkaügyi központban végzik és csak a mindenben tökéletesen megfelelő jelentkező adatait, önéletrajzát továbbítják a munkaerőt kereső cégnek.

    Nagyon nem könnyű, én a jövőben sem látok változást, az önéletrajz és kísérő levél nem oszt nem szoroz, illetve ha marha kreatív, láttam már olyat, hogy bármixeri pozicióra borosüvegre megírt önéletrajz érkezett. Nyilván az ilyen rögtön felkelti a figyelmet, de tudás és tapasztalat ilyen esetben is fontos. 

    Az egyetlen járható út lenne a kapcsolatok! Ami sajnos sok embernek nincs, vagy nem a megfelelő. 

    Egyre több dolog gépiesítve lesz, az emberi munkaerő értéke meg egyre jobban redukálódni fog, a farkastörvények uralkodnak már most is. 

    Hiányszakmát kell tanulni (pl.: idősápoló mindig kell majd), nyelveket és a több lábon állás is nagyon fontos! 

  4. 2013. május 4. 07:23168.
    butítsd le az önéletrajzod
    előzmény:
    Severina (165)
    2013-05-03  18:04
  5. 2013. május 4. 06:49167.

    ..."tagja vagyok egy körnek, ahol küldjük egymásnak az  önéletrajzokat és abból válogatunk, ha van megfelelő  nyitott állás...."

     

    Ööö..tud erről a delikvens is? Mert amennyiben nem tud arról, nem írt alá nyilatkozatot erről, h küldözgethetiek az önéletrajzát, ez esetben igencsak törvényt szegtek, tudod: adatvédelem, Btk...:-) Akkor is sajnos, ha segítő a szándék.

    előzmény:
    Hoborc (166)
    2013-05-03  19:55
  6. 2013. május 3. 19:55166.

    Volt pozíció? 1 év alatt 560 db önéletrajzot küldtem el. Minden álláskereső portálra regisztráltam. Közben angolul néztem filmeket, hogy megmaradjon a nyelvtudásom. Nem adok hálát az égnek, hanem magamnak a kitartásomért!

    Most olyan munkám van, ahol nem az a feladatom, hogy jelentkezőket küldjek el. Nem értem miért ezzel azonosítja mindenki a HR munkáját. Sőt szabadidőmben, ingyen segítek az álláskeresőknek önéletrajz átnézéssel és tagja vagyok egy körnek, ahol küldjük egymásnak az  önéletrajzokat és abból válogatunk, ha van megfelelő  nyitott állás. Ha a topic indító panaszkodás helyett végre megírná hol keres állást, mi a másik diplomája, lehet előbbre jutnánk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247256 (162)
    2013-05-03  10:39
  7. 2013. május 3. 18:04165.

    Büszke voltam, de 1 év munkanélküliség után az ember már visszafog a büszkeségéből sajnos. Mire legyek büszke, ha lassan éhezek és nem tudom fizetni a csekkeket? A múltamra? Arra nem adnak tejet a boltban.

     

    Ha be is hívnak interjúra, dicsérik a Cvmet, a nyelvtudásom, a szakmai tapasztalatom, majd "Ön nem illik a fiatalos csapatunkba" vagy "Ön túlképzett, vezető volt, pályázzon vezetői állásokat"-felkiáltásokkal utasítanak el. (vezetői állás hirdetve 1 év alatt pontosan 1 db volt).

     

    Pedig már nem vezető szeretnék lenni, csak dolgozni és lassan már bármit.

    előzmény:
    Hoborc (161)
    2013-05-03  10:22
  8. 2013. május 3. 17:57164.

    Igen, pontosan úgy értettem, ahogy írtad. Mindenhol azt kapom, hogy ez nem is diploma, meg büfészak.

    Egyetértek Veled abban is, hogy nem (csak) az önéletrajzon múlik az elhelyezkedés. Persze annyiban igen, hogy ne legyen benne helyesírási hiba, szépen legyen tagolva, legyen egy jó fotó, megfelelő legyen az emilcím-és sorolhatnám a formai kritériumokat. Ha vki ezeknek megfelel, akkor ugye jön a tartalom, mennyiben felel meg a szakmai tapasztalata a kiírt állásnak, mennyire meggyőző a motlevele stb.

    Sajnos magam is tudom, h az a helyzet, tapasztaltam is már, h egy-egy humán állásra (itt nemcsak a Hr-re gondolok) kb 200-800 pályázat ömlik be, ezek 90%-s azért már megfelel a tartalmi-formai előírásoknak. És ezek közül kell kiválasztani egyet, de behívni első körre is max 5-10 embert van lehetőség. 

    Lehet, hogy a többszáz közül 100 maradéktalanul megfelel a feltételeknek, de csak egyet van lehetőség felvenni. :-(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247256 (159)
    2013-05-03  10:08
  9. Torolt_felhasznalo_247256
    Torolt_felhasznalo_247256
    2013. május 3. 10:55163.

    Dani Zsuzsa, le a kalappal, az ötlet ragyogó! Kár, hogy kivitelezhetetlen!

     

    Illetve kivitelezhető lenne, csak valószínúleg, amit nyernénk a réven, azt elvesztenénk a vámon: ha a tényleges állásközvetítés átkerülne a munkaügyi központokhoz, és mondjuk ezzel egyidejűleg és ennek érdekében mondjuk erőteljesen lekorlátoznák a HR szakmát, akkor rögtön egy rakat HR-es jelentkezne a munkaügyi központokban, hogy akkor most kérem szépen, tessék nekem munkát adni! Arról nem is beszélve, hogy a munkaügyi központok valószínűleg nincsenek felkészülve egy ilyen mértékű váltásra - sem személyügyileg, sem infrastrukturálisan, szóval rövid úton megpusztulnának. 

     

    Amúgy a munkaügyi központokat szerintem már eredetileg sem arra találták ki, hogy hűdenagyon segítsenek az álláskeresőkön, inkább az volt a cél, hogy elfedjék a valós problémát, miszerint nincs elég munkahely Magyarországon, ha a fene fenét eszik is! Tehát a segélyek, a tanfolyamok, az egész procedúra csak arra volt hivatva, amire a tucatdiplomák rendszere is: visszatartani a munkaképes korúak óriási tömegét a csekély befogadóképességű álláspiactól, legalább egy ideig! Csak a munkaügyi központok felállításakor még ők sem sejtették, hogy valójában mekkora is a gond. Az álláspiac valós helyzetét kábé József Attila szép verssoraival jellemezhetnénk, szivem=álláspiac jelentésátvitellel:

     

    A semmi ágán ül szivem,

    kis teste hangtalan vacog,

    köréje gyűlnek szeliden s 

    nézik, nézik a csillagok. 

     

    A komplett verselemzést inkább most hagyjuk...

    előzmény:
    dani zsuzsanna (149)
    2012-07-04  20:29
  10. Torolt_felhasznalo_247256
    Torolt_felhasznalo_247256
    2013. május 3. 10:39162.

    Hát, ha volt pozíció, akkor oda el lehet helyezkedni, igen. :)

     

    A gond az, amikor pozíció sincs.

     

    De ez most nem feltétlenül Severinára vonatkozik - nem írta, hogy az ország mely részén keres munkát és még egy csomó dolgot. Nem mellesleg én azt sem értem, hogy miért ragaszkodik Magyarországhoz - én már régen külföldön lennék a helyében, valószínűleg, bár nyilván megvannak a saját szempontjai, tehát az ő dolga.

     

    AZ, hogy neked lett állásod, azért nagy mértékben szerencse kérdése is, ezt jó, ha tudod, és hálát adsz érte az égnek!

    Ezek szerint te most megint az első oldal megtapasztalására kaptál lehetőséget: vagyis hogy mennyi embert kell elutasítanod (kínkeservesen összekapart indokokkal) ahhoz, hogy megtaláld azon keveseket, akiken majd az általad emlegetett szakmai fortélyokat bevetheted.

     

    Neked is sok sikert! :) 

    előzmény:
    Hoborc (161)
    2013-05-03  10:22
  11. 2013. május 3. 10:22161.

    Lehet, hogy felhígult a szakma, épp ezért tud elehelyezkedni az a HR-es, aki 40 éves és tapasztalata van. Pl. én. 

    De az kell hozzá, hogy büszke legyen a szakmájára és az eredményeire.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247256 (159)
    2013-05-03  10:08
  12. Torolt_felhasznalo_247256
    Torolt_felhasznalo_247256
    2013. május 3. 10:18160.

    Ne érts félre, nem a te nyomorodnak örülök, de az mégiscsak jó/hasznos, hogy most azok, akik eddig csak egyoldalúan tapasztalták meg a munkaerőpiacot, a másik oldallal is kénytelenek szembesülni. Én már régóta tudom, hogy nem használ semmit a sok CV tanácsadás stb., mert mi egy másik büfészakról eleve úgy kerültünk ki, hogy tudtuk ezeket a trükköket, mégsem vártak minket tárt karokkal sehol. Remélem, ha a HR szakmából néhányan megtapasztalják a másik oldalt, akkor lesz lehetőségük kamatoztatni ezt az új rálátást valahol, valamikor... bár azt gondolom, hogy jelenleg nem a HR-en múlnak a dolgok, annál sokkal súlyosabb a helyzet ebben az országban, sajnos. :(

     

    Amúgy sok sikert a továbbiakhoz!

    előzmény:
    Severina (157)
    2013-05-03  09:39
  13. Torolt_felhasznalo_247256
    Torolt_felhasznalo_247256
    2013. május 3. 10:08159.

    Szerintem ő ezt úgy értette, hogy manapság ez egy 12 egy tucat diploma, tehát túlképzés van belőle, és ezzel valószínűleg felhígult a szakma, tehát nem a saját véleménye, hogy büfészak, hanem ezt a véleményt kapja másoktól az arcába. 

    előzmény:
    Hoborc (158)
    2013-05-03  10:01
  14. 2013. május 3. 10:01158.

    volt HR vezetőként büfé szaknak nevezni a végzettségedet ...... 

    A HR nem csak abból áll, hogy elutasítasz jelentkezőket, hanem van építő és fejlesztő része is, ami segíti a munkavállalókat. Ezért nem értek egyet a ledegradlásával. Ha viszont Te ezt nem így érzed, akkor nem voltál jó vezető és nem is csodálom, hogy nem tudsz elhelyezkedni. 

    előzmény:
    Severina (157)
    2013-05-03  09:39
  15. 2013. május 3. 09:39157.

    Én 1,5 éve keresek munkát, nekem is most fogynak el a tartalékaim és akkor nem tudom mi lesz. Gyerekem nincs, de senki sem, aki eltartana vagy segíteni tudna, se férj, se barát, csak egy vidéki kisnyugdíjas anyuka.

     

    2 diplomám is van (sajnos humán szak ami büfészakkal is egyenlő manapság), meg angol-német ffok. Így se kellek, mert 40es vagyok. :-(

     

    A sors fintora, hogy utolsó munkakörömben Hr vezetőként dolgoztam és így pontosan tudom a jó CV írás szabályait, meg azt is milyen fórumokon hogyan kell keresni. Sajnos ez régebben működött, ma meg nem. Természeseten én is küldtem Cv-t több100 álláspályázatra (topjob, cvonline, profession és társai), mentem be személyesen leadni Cv-t, ill. név szerint is megkerestem több nagy bp-i cégvezetőt a Cv-mel. Semmi eredmény. Ha vissza is írtak, akkor csak a szokásos, nagyszerű a Cv-m, de nincs hely blabla, de majd adatbázisba tesznek blabla...Kerestem meg ismerősöket, hogy segítsenek, sajnáltak, ígérgettek és ennyi.

     

    Hr vezetőként én is tapasztaltam, hogy jöttek be hozzánk személyesen a kétségbeesett emberek a Cvjükkel (már ha a biztonsági őr beengedte őket, nagy cégnél dolgoztam), betettük őket az adatbázisba, elmondtuk, hogy nincs hely, ha majd lesz gondolunk rájuk, de amíg ott dolgoztam (2 év) erre egyszer sem került sor, mert nem volt felvétel, leépítés viszont igen.Ha mégis, akkor már a nagyfőnök odaszólt kit kell felvenni. :-(

     

    Ha lenne pénzem, szívesen nyitnék vállakozást, de sajnos nincs. Nem tudom mi lesz.

  16. 2012. október 11. 12:21156.

    Én a jobmonitoron szoktam keresgélni, beállítok egy kategóriát, de az állások több mint a fele, nem ide való. Nincs mit tenni, végig nyálazom minden áldott nap. Azt megfigyeltem, hogy rengeteg diákmunka van (400-500 forintos, vagy még kevesebb órabérért), de hát ennyi diák nincs is!!!!

     

     

    Mikor elkezdtem állást keresni, beleraktam az önéletrajzomba a születési időt. Gyakorlatilag három hónapig SEHOVA nem hívtak be interjúra. Aztán kivettem belőle, akkor elkezdtek szállingózni az e-mailek, de akárhova megyek mindenhol azt forszírozzák, hogy mikor akarok nyugdíjba menni. De hát hol van az még? Addig is meg kell élni valamiből, nem? Vagy ez senkit nem érdekel?

     

    Azt kevesen tudják, hogy nálunk a 45-50 év fölötti korosztálynak mindössze csak a 30%-a dolgozik. Csak ez a korosztály nem lobbizik sehol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  17. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 11. 06:34155.

    a pihe****

    csak az O resztvetelet neztem, nem lattam, hogy mar reagalt valaki : elnezest

    Visszajottem, hogy megkoszonjem neki a blogot, amihez a hirdetesei elvezettek : Nemlinearis blog

     

    es termeszetesen elolvastam , tobbek kozott , az altudomanyokrol szolo spot-ot ! Reszlet a viz memoriajarol : butamatika/homeopatia

     

    reszlet: 

     

    a víz emlékszik rá, hogy valaha volt benne egy árnikamolekula, és majd jól átadja nekem azt az információt. Csakhogy a feleségemnél is észrevettem, hogy szelektív memóriája van, nem mindig arra emlékszik, amire szerintem kéne. Mi van, ha a víz sem az árnikára emlékszik, hanem valami másra? Ha ez tényleg így működhet, az elég aggasztó, ugyanis mindannyian Martin Alonso vizeletét isszuk. Aki nem tudná, Martin Alonso Kolumbusz navigátora volt és szifiliszben halt meg (szifiliszről fog szólni a következő bejegyzésem, ezért ezt a példát hoztam). Vizeletét gyakran a tengerbe ürítette, ami így bekerült a víz körforgásába, az áramlatok, a párolgás, a felhők és az esők révén mindenhova eljutott. A Földön összesen mintegy 1,26*10^21 liter víz van. Amikor derék Martin Alonso barátunk kieresztette hólyagját, megszabadult egy jó molnyi, azaz 6*10^23 vízmolekulától. Azóta ez szépen elkeveredett a Földön, és átlagosan minden pohár vízbe jut belőle kb. 100 molekula. A korábban élt emberek vizeletét isszuk, pestiseseken, himlősökön, leprásokon átment molekulák millióit nap mint nap. Bele se merek gondolni, mi mindenre emlékezhet egy pohár víz, aminek a molekulái már évmilliárdok óta itt keringenek.

    Homeopátiás szert venni ugyanolyan, mintha valaki 150 000 Ft-ért venne egy kiló cukrot. A sárkányfű sokkal jobban megérné, abban legalább van fű.

     

    előzmény:
    pihe** (153)
    2012-10-10  23:13
  18. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 11. 05:58154.
    hat ezt pont jokor hirdeted : itt mindenkit a frasz kerulget mert a baloldalon allasokat futtat az Nlc , elfedve ezzel virtualis eletunk negyed reszet....
  19. 2012. október 10. 23:13153.

    állást nézni hol?

    most per.pill. úgy tenném fel a kérdést, hogy ... hol nem?? :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  20. 2012. szeptember 14. 14:09152.
    Állásbörzével próbálkoztál már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  21. 2012. július 5. 13:10151.
    LinkedIn egy közösségi oldal, ahol a munkatapasztalataidat, felelősségi köreidet, tudásodat kell megadni. Én is munkát keresek és konkrét cégeket néztem ki, ahol szívesen dolgoznék. Az e cégeknél dolgozó embereknek szoktam írni; megkérdezem milyen a cégnél dolgozni, kérek kontaktot akit fel lehet hívni (nem HR). stb. Elég jó kis közösség és eddig leginkább segítőkész emberekkel találkoztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  22. Torolt_felhasznalo_738421
    Torolt_felhasznalo_738421
    2012. július 4. 20:51150.

    Szia!

     

    Tudom, mit érzel... Én is úgy elküldeném az összes csaló hirdetőt a sóhivatalba...Ha olyan e-mail címmel találkozol, amelyben nincs benne a cégnév, meg se próbáld elküldeni az önéletrajzodat, mert ezek Zepter-hirdetések...Próbáld meg a profession.hu oldalt, hátha sikerül! Legutóbb én is ott találtam. A KÉZMŰ Nonprofit Kft. adatrögzítői állást hirdetett megváltozott munkaképességűeknek. Mára megszűnt a rögzítés, de még mindig ennél a cégnél dolgozom(csomagolok). Milyen végzettséged van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  23. 2012. július 4. 20:29149.

    erre lenne elvileg hasznos a munkaügyi központ..ami ma magyarországon kb.a nullával egyenlő amit produkálnak..az lenne a normális ha már mi adózok fizetjük ezt a rengeteg embert aki ott eléggé lekezelően bánik az emberrel,szóval ha a munkaügyi központ-valóban munkaüggyel foglalkozna

    így megszünne a csaló munka adó-vagy próbaidőt ki nem fizető munka adó

    ergo ők közvetítenének ki-hisz náluk már minden adat úgyis beérkezett.gondolok itt iskolázottság,nyelvtudás,egyébb dolgok..a cégekhez,vállalkozókhoz ők küldenének ki..így mindkét fél biztosabb lehetne abban hogy a megfelelő munkáltatóhoz a megfelelő ember lesz kiközvetítve

     

    nem értem miért nem ez megy..úgyis oda jár a munkanélküli pecsétért stbbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  24. XXX
    XXX
    2011. március 23. 16:56148.

    Egyetértek!

     Olyan emberek döntenek nap-mint nap a sorsunkról, és hozznak döntéseket, akiknek fingjuk nincs, hogy mit jelent nélkülözni, idegeskedni, lemondani a gyerekeid javára, és KEMÉNYEN DOLGOZNI!

    Nekik a munka, hogy egész nap verik a f...at, és baromságokat találnak ki, amikkel mégjobban ellehetetlenítik az ember életét.

     

    Ja, és a sok mocskos bunkó, még itélkezik is a szegényekről-pfújjjj

    Felháborító

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (123)
    2011-02-04  14:21

Címlap

top