Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hátba támadás

Torolt_felhasznalo_741718
Torolt_felhasznalo_741718
Létrehozva: 2010. október 30. 14:15

Sziasztok, szeretném kiírni magamból a bánatom. Csak egyszerűen elmondani. Mert olyan rosszul esett, hogy tegnap gyakorlatilag végigzokogtam az estét. Be is van most kicsit dagadva a szemem :)

 

Van egy viszonylag új közvetlen kollégám, X. Részmunkaidős. Tudni kell, hogy olyan a munkánk, hogy ülünk egy helyen, de ha a cég más részében kell segíteni, akkor az ember feláll, odamegy, megcsinálja, visszamegy, folytatja a fix helyén. Ez általában úgy megy, hogy felhív az illető telefonon, hogy ide tudnál jönni? Az ember odamegy, megcsinálja, majd visszamegy. Azt tudni kell, hogy ez is a munkakörünkhöz tartozik

 

Szinte mindig engem hívnak fel telefonon, X-et nem is nagyon ismerik sokan (mivel részmunkaidős, sokkal kevesebbet van benn). Ez azt jelenti, hogy ő annyit hall, hogy azt mondom a telefonba, hogy "rendben, megyek".

 

Nos, tegnap tudtam meg, hogy X hónapok óta panaszkodik több felettesemnek is, hogy én "rendszeresen lelépek", és neki helyettem is  dolgoznia kell. Kvázi mintha én kerülném a munkát, meg próbálnék minél többet rá hárítani.

 

Nekem soha, egyetlen szóval nem szólt, hogy baja van, ha elmentem, sose kérdezte meg, hol voltam. Nekem meg meg sem fordult a fejemben, hogy azt gondolja, lógni megyek.

 

Elmondhatatlanul szíven ütött, hogy ott ül tőlem 3 méterre, és nem nekem mondja, ha gondja van velem, hanem a hátam mögött, teljesen sunyi módon közvetlenül a nagyfőnöknek ír. Azt hittem, jó a kapcsolatunk, segítettem őt, ahogy tudtam, tartottam a hátam, ha hibázott, védtem, úgy gondoltam, egy csapat vagyunk. 

 

NAGYON szeretem a munkám, ezt benn is tudják, nem arról van szó, hogy azonnali hatállyal kirúgtak, mert lopom a napot, ahelyett, hogy dolgoznék. Jó cég, a közvetlen főnököm (akitől megtudtam, mert neki is panaszkodott) is teljesen rendes, korrekt, minden tekintetben rendben van.

 

Egyetlen dolog keresít el, és nem kicsit, X hozzáállása. Hogy én voltam az utolsó, aki megtudta, hogy gondja van velem.

 

Hát, köszönöm, hogy elmondhattam :)

  1. 2010. november 9. 20:04208.
    Megoldotta, ja o, haha, a fonokei ohelyette.
    előzmény:
    Werbunga (206)
    2010-11-09  14:55
  2. 2010. november 9. 20:03207.
    Te is, de minek. Pl neked, en,mert teged izgat. Ujabban te sem birsz magaddal. Hidd el, hogy sokan olvassak, lesnek. Es hatha meg tanulnak is az en szof..-bol ahogy te magadat a te szinteden kifejezed. A topikindito meg hazudhat a vilagnak, sajat maganak nem, mert a bumerang ujra visszaut.
    előzmény:
    Werbunga (206)
    2010-11-09  14:55
  3. 2010. november 9. 14:55206.

    Nem rólad szól, de már lassan mégis...

    Kiindultunk egy adott dologból, amit a topikindító felvázolt, azután legjobb tudása és lelkiismerete szerint meg is oldott, de Te még mindig itt szófosol... Minek és kinek? :-(((

     

     

    előzmény:
    Selloke (204)
    2010-11-09  00:10
  4. 2010. november 9. 00:17205.
    De, szerintem is kezd/tek unalmasak lenni. Eppen raertem, szorakoztam. Szerintem nem lehet egy problemat anelkul megoldani, hogy ki ne asnank a gyokereig. A legutobbi betanitottjaim nevei Ilija meg Danielle, ezek igazi nevek, nem jelkepek. Sirva ri, hogy szmetul bannak vele, kozben meg csupan a visszajelzese annak, amit o tett, okozott. Miert? Ha ez nektek jo, aldasom ratok.
    előzmény:
    gyüjtögető (202)
    2010-11-08  09:54
  5. 2010. november 9. 00:10204.
    Ez itt nem is nev, anyam borogass, most rolam szol a topik? Legalabb te figyelnel oda, mirol szol a topik?
    előzmény:
    Werbunga (203)
    2010-11-08  21:46
  6. 2010. november 8. 21:46203.
    "Bezzeg en? Adjam meg a nevuket, telefonszamukat, akiket en tanitottam be? Ok is mondtak, hogy en vagyok a legjobb."

     

    Bizonyára Te vagy a legjobb, ha ennyi hozzászólás után is Bubit következetesen Ruby-nak nevezed...

     

    Anyám borogass! A kedves "betanítottjaid" hányadik okítás után merték megjegyezni, hogy legalább a nevükre figyelj oda???:-((

    előzmény:
    Selloke (200)
    2010-11-07  22:10
  7. 2010. november 8. 09:54202.

    ....szerinted nem unalmas még?

     

    Valami személyes hadjáratnak tekinted, h Bubit szembesítsd ezzel az őrűlt nagy hibájával? Igen, én vetettem fel előszőr, h szerintem ő volt a lúdas a helyzet kialakulásában, de sosem hittem volna, h ilyen nagy bűnnek lesz kikiáltva amit tett (vagy nem tett, mármint a kollega alapos tájékoztatása)! Ő már szerintem amúgyis "megbűnhődött a hibájáért, hisz napokig ki volt akadva! Már- már fanatikus harci hangulatu a kirohanásod! Valami hasonló problémád van neked is? Vagy nem tudsz, esetleg nem mersz szembe beolvasni valakinek, akinek nagyon szeretnél és így teszed meg azzal akinek nem kell a szemébe nézni? Talán indíts te is egy topicot ahhol közösen és jó alaposan fogjuk szidni a te általad hibásnak kikiálltott egyént! Én szívesen melléd állok!  

    előzmény:
    Selloke (201)
    2010-11-07  22:15
  8. 2010. november 7. 22:15201.
    Ugy latom, neked is fajo pontod a kerdesre a valasz, hogy miert nem tajekoztatta a kollegat a munakori kotelessegerol. Mert ha megteszi, ez a problema fel sem merul, ez a dolog meg sem tortenik. He meg valaki a tyukszmemre lepett, joggal, a megoldas, hazamegyek es egy hetig bruhuhu....Amen...na ja....Bubu ezen mar tul van,de a kovetkezon meg nem, az meg ezutan jon majd ....Jo mulatast.
    előzmény:
    bumika (199)
    2010-11-06  13:50
  9. 2010. november 7. 22:10200.

    Azt csinalok, amit akarok, ha neked nem tetszik, mit foglakozol vele? Koszonom a tanacsod, de toled nem kerek kalacsot.

     Bezzeg en? Adjam meg a nevuket, telefonszamukat, akiket en tanitottam be? Ok is mondtak, hogy en vagyok a legjobb. Na meg a mod, ahogy bantam veluk. Nem szegyellem, miert kellene szegyellnem?????? Itt nem volt zokogas, sot meg ma is mosoly, kedves szavak, ha talalkozunk, sot meg ma is segitek,mert ok meg mindig ujabbak. Nekem is segitenek azok, akik valamit jobban tudnak.

    Ruby lehet jo ember egyebkent, de itt valamit nagyon elpuskazott, talan azert, mert foggal korommel ragaszkodott a latszathoz. Az en modszerem kivaloan mukodik, az ove meg abszolute nem. Nekem kellene szegyenkeznem? haha

    Velemenyem lehet, en nem kerdezem meg, neked miert van milyen velemenyed. Azt csinalsz felolem, amit akarsz. En is feloled, nem? Elferunk a foldgolyon? Kosz.

    előzmény:
    bumika (199)
    2010-11-06  13:50
  10. 2010. november 6. 13:50199.

    Remélem, hogy Bubi már túl van az egészen. De téged miért foglalkoztat ennyire ez a dolog? Lépj túl rajta!

    Visszatetsző, hogy szinte minden hozzászólásod arról szól, hogy Bubi milyen alantas(pedig nem is ismered), bezzeg te....

    előzmény:
    Selloke (193)
    2010-11-06  13:27
  11. 2010. november 6. 13:47198.
    Azt eddig is tudtad, hogy problemai vannak, hiszen irtad. De valoban azt hitted, te vagy a vilag kozepe? Mindenki rolad almodik? Marmint minden munkatars, hiszen neked addig tart a vilag. ????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  12. 2010. november 6. 13:44197.

    En nem is tudom, mi itt a problema. Vegulis ki hibazott es ki volt a szemet? Az, aki elhallgatott fontos informaciokat, majd szo nelkul eltunedezett, vagy akinek nem teszett ez, sot az sem, hogy mindig o dolgozik mas helyett es ennek veget szeretett volna vetni, szerintem jogosan.

    A valosag ez, a tobbi csak mese habbal.

    előzmény:
    Selloke (196)
    2010-11-06  13:41
  13. 2010. november 6. 13:41196.

    Ha nem valaszolsz, en majd elmondom, en mit erzek ezzel kapcsolatban, marmint hogy csak egy telefon es te szo nelkul ugrasz, elhagyod a munkat: Hadd lassa ez kis tetu en milyen fontos vagyok. EN ezt erzem.

    Uj kollegat betanitani es nagyon fontos munkakori kotelesseget elhallgatni elole, sulyos munkakori hibazas, ha jol fejeztem ki magam.

    előzmény:
    Selloke (195)
    2010-11-06  13:36
  14. 2010. november 6. 13:36195.

    Sajnos es terad nezve sajnos, hogy nem valaszolsz az egyetlen alapveto kerdesre, miert nem mondtad meg a kolleganak, mi az egyik alapveto munkakori kotelessege es miert tuntel el szo nelkul?

    Ha ezt meg elmondod, tisztan fogok latni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  15. 2010. november 6. 13:31194.
    Percig sem hittem, hogy te lennel elete problemaja, hiszen teged csak lepoccintett. Te hitted, amint irod. Hinni a templomban kell, a valosagban meg lehet kerdezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  16. 2010. november 6. 13:27193.
    Ez meg az, amit szinten mondtam, azt hiszed, te vagy a vilag kozepe? A kolleganak a 99. problemaja utan kovetkezel te csak. Gondolom, neki jo hetvegeje volt es eszebe sem jutottal, mig te vakka zokogtad magadat omiatta. Ezt a kis problemat lesoporhetted volna, mint a legyet siman. Gondolom, o csupan annyit gondolt, nincs eleg bajom, meg ez is itt ram sozza a sajat munkajat, mostmar elegem van a sokadik eset utan, ez nem hagyja abba, hat hadd tudjak a fonokok is. Most aztan a munkahely a mennyorszag, amig megint nem tortenik valami. En meg akkor vagyok boldog, ha zarom az ajtot es megyek hazafele munkabol. A problemakat uton hazafele elhessegetem, nem vagyok bolond, hogy tonkre tegyem az eletemet, mert van munkam. De ha te igy erzed jol magad, akkor csak nyugodtan sirdogalj. Nem volt igazad, de vegulis mit szamit az ma mar?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  17. 2010. november 6. 13:20192.
    Egyebkent meg akkor mi van, ha egy kollega csak kollega es nem EREZ irantam, csak velem dolgozik? hazamegyek zokogni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  18. 2010. november 6. 13:18191.
    Itt nem arrol volt szo, hogy ki hibazik. Nem azt irtad, hogy gyerekek elszurtam, nem szoltam a kolleganak, o meg azt hitte, logok es bemartott. Te azt irtad, te maximalisan MINDENT megtettel a kollegaert, ami persze ugye nem igy van, o meg hatba tamadott teged cserebe. Mindenki hibazik, de jobb, ha beismeri, legalabb sajat maganak, mert csak ugy tud tovabb, elore lepni. Ha nem, korbe-korbe jar es magat ismetli..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (180)
    2010-11-04  23:44
  19. 2010. november 6. 13:12190.

    Na ide, te tudtad egeszen pontosan tudtad, a kollega mit erez, amikor leleptel. Szamtalanszor elofordult, de egyetlen egyszer sem mondtad neki, miert megy el. Te ilyenkor mit ereztel? jatszottad az agyadat, vagy mi? Mit ereztel, hogy lelepsz es a kollegadnak meg sem emlited, mi ez az egesz? Hagytad, hagy susse ki maganak. Kisutotte...

    buby vagy ruby, nem mindegy... en nem mondom micsoda egy allati jo munkaero vagyok, nekem a feletteseim mondjak. Ennek ellenere tudom, ha szarvashibat kovetek el barmikor, azonnali hatallyal repulok, mint a madar, hiaba vagyok en szazhuszassal a legjobb... mert a felelosseg az enyem, es utana ha elszurtam, mar hiaba a sirdogalas. Az talan hatasos babanak a bolcsoben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (182)
    2010-11-05  00:02
  20. 2010. november 6. 13:01189.

    Le is, mert nagyon fontos munkatars, ha a kormodre lepett, akkor o egy hetvenhetedik szemetlada, amikor kiderul, hogy esze agaban se voltal, a 99. problemaja vagy, meg minden tisztazva, akkor o az oka a mennyorszagodnak. Es akkor mar jo kollega az egyebkent szemet kollega. ezert (is) nem kellene ennyire komolyan venni ezt az egeszet. Ill helyben tisztazni az ilyen pitianer ugyeket. pitianer, mert alaptan a a vad es konnyen tisztazhato. A problema okozoja eppen a huppogo kollega. Valaki lelken folt esett, aki pedig annyira vigyazott a szuz lelkere. istenem, legalabb fel lett avatva az eletre. Az elet mar csak ilyen, eleg kegyetlen. Gyerekkorban kell felkeszulni ra. Felnottkorban aki naiv, azt uti-vagja a szelvihar jobbra-balra.

    Kitekintek jobbra-balra, hogy ugye en milyen jo vagyok? Nem, csak torekszem ra nap mint nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (183)
    2010-11-05  00:27
  21. 2010. november 6. 12:49188.

    Nem  mindegy, ha elgepeles volt is, itt csak jelszavas nevek vannak, hogy kik vannak a dolog mogott, lenyegtelen, alarc az egesz.

    Na, ugye a kolleganak tulkeppen lenyegtelen vagy, nem vagy a problemaja, mig te azt hited, te vagy a vilag kozepe. Pontosan ugy tortent, ahogy mondtam, pontosan ugy gondolta, ahogy mondtam. Elmulasztottad az egyik legfontosabb munkakori kotelessegedet, marmint nem tajekoztattad az uj kollegadat a munkakori kotelessegerol. Innen ered minden, a muzokogasod minden oka. Nincs neked egyebkent eleted, hogy ennyire hazahordozod a munkahelyi dolgokat?  elrontottad az egesz eletedet, mert egy kollega.....most meg mennyekben ropkodsz, mert egy kollega... neki bezzeg van sajat elete, azzal foglalkozik, mint az abra is mutatja.... mondjuk, amihez meg neked semmi kozod.....tul komolyra veszed ezt az egesz munkahelyesdit, es tul komolyra veszed a sarkakat... lazits egy kicsit, mennyi ilyen meg meg ilyenebb var rad.... ha annyira jo  munkaero vagy szerinted, nos, rengeteg olyanrol hallottam mar, hogy a legjobb munkaerot is kirugtak. nem szabad ezt ennyire veresen komolyan venni, mert az elet akkor is megy tovabbb........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (181)
    2010-11-04  23:45
  22. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 5. 05:35187.

    Igy erzem en is. Ezert orulok hogy sok szeretetet kapok az emberektol az eletben mert ezek szerint akkor en sem bantok senkit es ez jo.

     

    Ez ugy tunik a virtualis vilagban maskent mukodik. Sajnos. 

    előzmény:
    Selloke (177)
    2010-11-04  23:18
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 5. 05:31186.

    Ugy tunik vagyunk azert paran akik belatunk a szep alarc moge

    Ugy is el lehet aztatni valakit hogy masoknak ugy nezzen ki "hat hiszen en csak a legjobbat akartam"

     

    na az ilyentol a belem kifordul  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418552 (148)
    2010-10-30  21:15
  24. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. november 5. 05:28185.
    Hanyingerkelto , gusztustalan az ondicsereted-(
    idézet:
    1lotusflower (145)
    2010-10-30 20:45:13

    A dehogy te tevedsz

    En fenyezem magam gusztustalanul allandoan, nem tudtad? 

    előzmény:
    1lotusflower (145)
    2010-10-30  20:45

Címlap

top