Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Au pair átverés

málnamacs
Létrehozva: 2010. szeptember 19. 18:24

Egy ismerősöm au pair munkát keresett Angliában, és jelentkezett egy jónak tűnő család.

Aztán közölték hogy küldjön nekik 250 fontot a szerződéshez szükséges ügyvédi költségekhez.

Persze nem küldött , viszont megkérdezte az angol követséget ahol elmondták hogy sokan panaszkodtak , ez egy átverés természetesen .

Ezek a valakik feladnak sok hírdetést más nevekkel, minden jelentkezőt "kiválasztanak" és kérnek 250 fontot.

Sajnos volt aki hitt nekik és elküldte a pénzt, persze sosem hallott többet a "családról".

A megadott címen egy bolt van, és a mobil amiről hívták más névre van regisztrálva...

 

Persze a többségnek egyértelmű hogy ez kamú és nem fizet , de azért írtam ezt le , mert a követség szerint volt aki hitt nekik és küldött 250 fontot.

 

:(

 

Aki esetleg tud más ilyen átverést írja le , hátha valaki megússza hogy becsapják.

 

 

  1. 2015. február 9. 20:3428.

    Elárulod, milyen országról van szó?


     


     

    előzmény:
    ingis2illustris (27)
    2015-02-09  20:10
  2. 2015. február 9. 20:1027.

    Sziasztok!


     


    Remélem még olvassa valaki ezt a fórumot.


    Au-pair szeretnék lenni. Úgy néz ki találtam is egy családot.


    Amikor beszélgetünk minden rendben van velük. Már tisztáztuk is nagyjából a feladataimat. Nem akar lehúzni pénzzel, kivisz majd hozzájuk.


    Két helyen beszélgetünk: facebookon és emailen.


    Nem valós facebookról ír (nincsenek ismerősei, mégis likeolják a képeit, netről leszedett képei vannak fenn, semmi saját fotó. A gyerekről két kép van fenn, az valós - az egyik Disneylandben készült - nem találtam meg neten, az tényleg valósnak tűnik).


    A kiutazásról az elején sokat beszéltünk, a városról, gyerekről azonnal kaptam fényképet (városról a netről szedte le), magáról, hogy mi lenne a munka (gyerekfelügyelet vagy házimunka is, fizetés, szabadnap) csak egy hét után, miután rákérdeztem, de korrekten és velősen válaszolt.


    Hogyan szúrhatom ki, hogy valós és nem átverés?


    Bizalmatlan vagyok.


    Mi van, ha emberkereskedőkkel állok szemben? Hogy lehet őket kiszúrni?


    (A célországomba nem sikerült másik családot találni, ott nem divat. A párom után szeretnék kimenni, de hozzájuk nem tudok költözni.)

  3. 2010. szeptember 28. 12:5226.

    Bocs, hogy ide irok , de még nem indíthatok topicot.

     

    FIGYELEM! Csaló a pesti aprón! Parfümdobozoláshoz keres embereket! Beszedi a előleget (kaukciót) , a csomag  meg nem érkezik meg.

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24
  4. 2010. szeptember 20. 19:3225.

    Ennek ma még egyszer utánna néztem. Ezek szerint ilyen téren nincs egységesítve (majd utánna nézek annak az EUs normának ami erre kitér), de Romániában érvényben van az a törvény amely megengedi a külföldre közvetítő cégeknek a díjszedést a munkavállalótól abban az esetben ha a munkáltató ezt nem fizeti ki (2x nem lehet elvenni ua.-ért a munkáért a pénzt).

     

    És regisztrált cégek végezhetik itt is természetesen. 

    Amúgy köszi a linket. Meglett az esti programom  

     

    Abban egyetértek, hogy nyelvtudás nélkül nagyon rizikós és valóban ki is lehet menni és egyedül keresni, csak ez sincs ingyen, mert a szállást, kaját, helyi utazásra, telefonokra stb. pont úgy elmegy a pénz, mintha ezért valakinek fizetne az illető. Szerintem! Én nem mernék nekivágni a nagyvilágnak szerencsét próbálni az biztos.

     

    Csak le kell ellenőrizni a cégeket. 

    előzmény:
    csutak51 (22)
    2010-09-20  10:37
  5. 2010. szeptember 20. 11:3424.

    Jó hogy neki is volt esze.

     

     

    :)

    előzmény:
    anitacska (17)
    2010-09-20  00:55
  6. 2010. szeptember 20. 10:4323.
    Bocsánat, ezt a Dániai munka topikba akartam, de nemigen baj, ha itt is olvassák, áll ez az au pair munkára is, csakúgy, mint bármilyen másra.
    előzmény:
    csutak51 (22)
    2010-09-20  10:37
  7. 2010. szeptember 20. 10:3722.

    Nem magyar törvény! EU-s, ami az egész EU területén érvényes!

     

    A közvetítő díját hivatalosan úgy tudom, az állást meghirdetőtől megkapja.

    A munkaközvetítést minden EU-s országban csak regisztráláltaknak lehet vállalni, a hivatalos munkaközvetítőket minden országban ellenőrizni lehet!

     

    Egyébként, aki tudja az adott ország nyelvét, kiutazik, és úgy keres állást.

    Beballag az ottani állami munkaközvetítőhöz, ahol regisztrálják, és ajánlanak neki állásokat. 

    Ehhez ajánlott némi kezdőtőke, odaút, visszaút, szállásköltség pár hétre (itthon is, máshol is 1-pár hónapi kauciót kérnek minden albérletben), és pár heti megélhetési költség is, addig, amíg állása, bére lesz.

     

    Mindez azért nagyobb összeg, alighanem ezért próbálkozik így, de hát így nemigen fog menni, sajnos, ahogy le is írtam!

    S általában jó, ha nem csak angolul tud, hanem valamelyest tudja az ország nyelvét is, hiszen ott mindenütt (pl álláshirdetések) azt használják!

     

    De az EURES-tanácsadóktól talán érdemes kérdezni, veszíteni nem fog. Állások vannak, hogy milyenek, meg kell néznie, keresgélnie kell!

     

    EU-s országok, EURES napi lista:

    http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=hu&viewDistrib=true

    előzmény:
    ankhesenaton (21)
    2010-09-20  08:45
  8. 2010. szeptember 20. 08:4521.

    Nem ismertem az idevágó magyar törvényeket. Ahol én élek, itt megengedett a külföldi munkaközvetítésért a díj, csak a belföldiért tilos a munkavállalótól elvenni a díjat.

    előzmény:
    csutak51 (19)
    2010-09-20  08:29
  9. 2010. szeptember 20. 08:3420.

    Beteszem mégegyszer, hátha valaki nem olvas vissza! Jó tanácsok az Állami Foglalkoztatási Szolgálat honlapjáról:

    http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=kulfoldi_munka_tanacs

     

    Munkaközvetítőt le lehet informálni, és fizetni munkaközvetítésért az EU-ban nem kérhet senki pénzt!

    előzmény:
    anitacska (17)
    2010-09-20  00:55
  10. 2010. szeptember 20. 08:2919.

    Munkaközvetítésért az egész EU-ban tiltott a pénzkérés! Törvény van erre!

    Aki kér, az nem legálisan teszi!

    előzmény:
    ankhesenaton (18)
    2010-09-20  07:00
  11. 2010. szeptember 20. 07:0018.

    Hála Istennek, hogy vannak akik még gondolkoznak.

     

    Annyit azért jó tudni (ha esetleg olvassa valaki a fórumot, aki érdekelt, hogy dolgozzon, mint au pair), hogy ha angliai au pair közvetítő ügynökséghez fordulsz, akkor semmit nem kell fizetni.

     

    Pénzt kérhetnek valamennyit esetleg Mo-i közvetítők, mert őket nem fizeti senki és ingyen nem dolgozhatnak, de a külföldi ügynökséget a család fizeti.  

    előzmény:
    anitacska (17)
    2010-09-20  00:55
  12. 2010. szeptember 20. 00:5517.

    Hello!

     

    Kicsit hasonlo tortenet, amit elmeselek.

     

    Egy lany irt nekem iwiw-en, aki most Franciaorszagban el (magyar), es feltette a hirdeteset valahova, hogy keres masik csaladot, uj munkat.

    Irt neki is egy "csalad" (igaz, hogy nem Franciaorszagbol, hanem joval tavolabbrol), hogy nagyon szimpatikus a hirdetese, es szeretnek ok alkalmazni, mint au-pair.

    A lany irt azoknak az iwiw-en, akik abban a varosban vannak, es kerte s segitsegunket, hogy nezzunk valahogy utana, valodi-e a csalad, vagy kamu, mert neki gyanus volt az egesz. Irt volna cimet, telefonszamot, hogy van-e egyaltalan ilyen csalad ott?

     

    En valaszoltam neki, hogy nagyon szivesen segitek, stb. Nehany levelet valtottunk, nekem is egyre gyanusabb lett az ugy, amikor irta, hogy koszi a faradozasomat, de kozben a "csalad" irta, hogy valami ugynoksegen keresztul tudjak majd alkalmazni, es az ugynoksegenel felmerulo koltsegeket felesben kellene fizetni.

    A lany beutotte a keresobe az ugynokseg nevet, es -szerintem- azt kapta, amit Liimo is beirt.

     

    Szoval ez a lany esznel volt, es eloszor le akarta csekkolni a "csaladot", igy kerultem en a kepbe.

     

    De nekem ugy tunt, hogy nagyon alattomosan csinaljak, nem am egybol a penzt kerik, hanem egy ideig megy a beetetes, mezes-mazos levelvaltas (ennek a csajnak azt irta az "Anyuka" hogy majd igazi csaladtag lesz naluk, a kislany ugy fogja szeretni, mintha novere lenne, meg persze ritka magas fizetest, kocsit biztositanak, stb).

     

    Szoval, ha valaki hasonloval talalkozik, akkor legyen esznel! Nagyon!

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24
  13. 2010. szeptember 19. 21:0616.

    TE fizetesz = Atveres!!

     

     

    NEKED fizetnek = Munka!!

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24
  14. 2010. szeptember 19. 20:5815.

    Szia!

     

    Szomorúan olvasom a történetet!

     

    Ha valaki külföldön szeretne dolgozni, főként aki au pairként megy egy családdal élni, forduljon ügynökséghez. Az ügynökségek ellenőrzik a családokat és nem fordulhatnak elő sem csalások, sem más bajok. 

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24
  15. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. szeptember 19. 20:2114.
    Úristen...az nem kevés pénz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (5)
    2010-09-19  18:40
  16. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. szeptember 19. 20:1913.
    bocsi, kétségbeesett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414817 (12)
    2010-09-19  20:18
  17. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. szeptember 19. 20:1812.

    Ja, még valami: aki munkát ígér, nemcsak au-pair-t, bármilyet, hogy fizess előre ennyit és ennyit, az nagyon nagy valószínűséggel átverés.

     

    Csak túl sok a kétségbe esett ember (véleményem szerint azért, mert nem tudnak még minimálisan sem angolul), és így bármit bevállalnak, hogy legyen munka, és ne kelljen hazautazni (legalábbis én sajnos ezzel a verzióval találkozok a legtöbbször).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. szeptember 19. 20:1611.

    Igaz, ez nem au-pair munka, de sokan, túl sokan adnak ki olyanra pénzt, amit ingyen is el tud(na) magának intézni.

     

    Egyszerű példa: magyarországi ügynökség elkér mondjuk 100 fontot, mert elintézi az egyén helyett a bankszámlanyitást, NI-numbert...

     

    Akárki kijön Angliába, ezt magának el tudja intézni INGYEN. Ezért szerintem kár erre pénzt kiadni otthon. A bankszámla nyitás kb. 15 perc (igaz nekem nagyon hosszú menet volt, de ez megérne egy újabb topikot :)) ), az NI- numberre pedig telefonon kell beregiszrálni, ami szintén kb 10 perc. 

     

    Az emberek 20 -25 percre, maximum fél órás ügyintézésre  kiadnak 100 (van, ahol kevesebbet, van, ahol többet) fontot. Szerintem feleslegesen. 

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24
  19. 2010. szeptember 19. 20:0410.
    Öööö.. mármint a genya taggal, aki átveri szerencsétleneket.
    előzmény:
    inmélius (9)
    2010-09-19  20:03
  20. 2010. szeptember 19. 20:039.
    Aki bízik, azt lehet a legjobban megvezetni, manipulálni. A másik a naiv kategória. Mindenesetre el tudnék egy ilyennel beszélgetni, miközben fuldoklik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (5)
    2010-09-19  18:40
  21. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. szeptember 19. 19:008.

    Igazad van, fel kell hívni a figyelmet, de hidd el, mindig lesznek új és új balekok. (MInt mi :DDD)

     

    A fiatalokról meg annyit, hogy legtöbbjük nem is a saját pénzét tapsolja el. :S (mert honnan is lenne egy egyetemista lánynak 250 fontja?)

     

    előzmény:
    málnamacs (6)
    2010-09-19  18:45
  22. 2010. szeptember 19. 18:477.

    Ez így van.

     

    Szomorú.

     

    :(

    előzmény:
    csutak51 (3)
    2010-09-19  18:38
  23. 2010. szeptember 19. 18:456.

    Egyetértek.

    De azért nem árt az ilyesmit szóba hozni.

    Sajnálom akit átvernek...

     

    Többnyire naív fiatal emberkék.

     

     

    :(

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (5)
    2010-09-19  18:40
  24. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. szeptember 19. 18:405.

    Nagyon, de nagyon halkan merem csak megjegyezni, hogy aki majd' 100 000 ft-ot elküld ismeretlennek, ismeretlenbe gondolkodás és kételkedés nélkül, az meg is érdemli és a csaló is a keresetet...

    (Mondom ezt úgy, hogy egyszer minket is átvágtak egy remek üzleti lehetőséggel, 1000 eurót szakítottak rajtunk. A nagy fogás reményében bedőltünk, megszívtuk - megérdemeltük. Aki hülye... )

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2010-09-19  18:24

Címlap

top