Keresés a fórumban

Nagyon örülök annak, ami ezzel a lánnyal történik. Valahogy jó követni, azért mégis van értelme a tehetségkutatóknak! Van más is, aki így érez?

A cikk a hvg honlapján jelent meg:

http://hvg.hu/kultura/20120706_radics_gigi_montreau x 

Az idei Megasztár győztese, Radics Gigi elbűvölte Quincy Jonest. Ez utoljára Michael Jacksonnak sikerült, akivel együttműködve a Thriller című albumból több mint 100 millió példányt adtak el.

A világhírű zeneszerző és producer, a többszörös Grammy-díjas Quincy Jones a fesztivál hagyományait  és műsorát felborítva szinte az utolsó utáni pillanatban döntött Gigi felléptetése mellett aMontreaux-i Jazz Fesztivál azon rendezvényén, melynek célja fiatal tehetségek bemutatása - komoly feladat elé állítva ezzel a helyi szervezést.

A kései egyeztetések miatt Gigi nem tudott részt venni az első zenekari próbán: ez sokakban aggodalmat keltett, hiszen a fellépés teljesen ismeretlen zenészekkel egy ilyen rendkívüli eseményen alapos felkészülést igényel. A fiatal énekesnő azonban egy percig nem aggódott emiatt.

Gigi és Quincy

Fotó: magneoton

Olyannyira nem, hogy azt sem vette észre, amikor az elhalasztott próbán a We Are the World producere és karmestere is megjelent. A dal végén Quincy Jones köszöntötte a művésznőt, akinek azt mondta, hogy a világ legjobb hangjai közé sorolja őt, és már nagyon várja, hogy az esti koncerten bejelenthesse új felfedezettjét.

A műsorban olyan nagy nevek léptek fel, mint Bobby McFerrin (Don’t Worry, Be Happy) és Chick Corea, akikkel a színfalak mögött közös fotók is készültek. Majd valóra vált az, ami a legtöbb zenész nagy álma: a Fesztivál Palota Miles Davis Halljának nagyszínpadára léphetett.

Gigi elbűvölte a közönséget, akik a produkció végén felállva, vastapssal jutalmazták. Ezután a finálé következett, ahol az új felfedezettek közösen adták elő a Respect című világslágert. A koncert után, a színfalak mögötti művészbüfében mindenki gratulált Giginek, Quincy Jones pedig így búcsúzott: hamarosan találkozunk.

1. 2012-08-02 11:5715.
    Te is tudod hogy óriási dolog egy ilyen kiugrási lehetőség az itt és most dolgozz, ha van mit aztán ha szerencsés vagy, talán megélsz tisztesen- ezt felcserélni akár pár évig világhírre- nem semmi döntés, tisztelem a döntését, sikerüljön neki valami, ez is az övé lesz, ezzel is tanül. És 5 év múlva 10 év múlva is tanulhat tovább. Esetleg kiváló helyen azt, amit szeretne és ragyogó lehetőségekkel a későbbi életére. Sztem jól döntött. 15 évesen sem könnyű dönteni, (30 évesen sem feltétlenül jó egy egy döntés) de korához képest sikeresen igyekszik és megugrott egy olyan lehetőséget, amit sokan nem mertek volna , legtöbben pedig nem is kerülnek a közelébe ilyesminek. A szülei, családja támogatása biztosan kell neki, remélem nem lesz kábítószeres vagy ilyen "híresség-betegség" elaszott alanya sosem. És tiszteletem, mert állja a sarat, nem könnyű tízezrek előtt kamaszként-és felnőttként sem- kinyílni és csillogni a világ nagy zenészei között! (én ha tudnék énekelni, akkor is becsinálnék egy ilyen színpadon)
    2012-07-26  14:41
    Gottwald (12)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    Falam ellened örök omlás.
  2. 2012-08-02 11:4814.
    Én örülök neki, szorítok érte, büszke vagyok rá. Hajrá GiGi!!
    2012-07-08  10:02
    Bbohar (1)
    előzmény:

Falam ellened örök omlás.
  3. 2012-07-26 14:4313.
    Amúgy suna+, csak még túl fiatal.
    Bbohar (1)
    előzmény:
  4. 2012-07-26 14:4112.

Én meg nem örülök a sikerének. Elég beképzeltnek látszik és 15! éves létére 30-nak néz ki.

Most miért jó ha kimarad nemhogy az egyetemi időszak, de még a középiskola is? Ha olyan tehetséges, úgyis befut később. Nincs olyan hogy csak most.

Amúgy elég unalmas, mindent egy stílusban énekel. Érettnek mutatja magát, de rohadtul érezni, hogy nem érti a dalokat. Kovács Kati dalnál lehetett ezt érezni.

Inkább járjon fiúkkal és iskolába.

Bbohar (1)
    előzmény:
  5. 2012-07-08 13:5111.
    Igen, értjük, ott volt. Remekül mutat az önéletrajzában. De az a kérdés, hogy viszi ez konkrétan előbbre a karrierjét.
    Nem derült ki, hogy került oda fiatal tehetségek bemutatását célzó szessönbe, nehezen hiszem, hogy Quincy látta őt a youtube-on, és azonnal kivitette. Inkább a másik oldalról lehettek ott tapogatózások. Ez pedig igenis pr, méghozzá Gigi menedzsmenjének remek munkája, de - egyelőre - nem több.
    2012-07-08  13:35
    Bbohar (10)
    előzmény:
  6. 2012-07-08 13:3510.

Ez már semmiképpen nem tekinthető csupán egy pr fogásnak! Tekintettel arra, hogy hol lépett fel! Milyen fesztiválon, ki hívta oda, az milyen véleménnyel volt róla,-ez olyasvalami ami nemsok magyar énekessel történt meg idáig!

a fb-ről:

Csaba Gál Boogie Quincy Jones, Chick Corea, Bobby McFerrin: a legnagyobbak közül valók, magyar zenész csak álmodhat, hogy velük egy műsorba kerüljön. Ez nagyon nagy dolog, hogy veled megtörtént. Montreux-i jazzfesztivál: ez pedig Európában az egyik legrégebbi, legnagyobb nevű rendezvény évtizedek óta. Pege Aladár, Syrius: például ilyen magyarok játszottak ott előtted. Csak hogy tudd, kikkel kerültél egy csapatba! RESPECT!Tegnap, 10:10 ˇ Tetszik ˇ 3Csaba Gál Boogie Miles Davis Hall???!!!! Elég ennyit mondani?

2012-07-08  13:25
    DymuniaD (8)
    előzmény:
  7. 2012-07-08 13:339.
    A 7 boszorka van előadás, és ez az utóbbi a Jazz fesztiválon, azt hiszem nem a kommersz vonal lesz.. a másik, hogy ha jól tudom a menedzsere az, akinek a Zséda a menedzsere..talán ez is jót jelent.
    2012-07-08  10:37
    Torolt_felhasznalo_879276 (4)
    előzmény:
  8. 2012-07-08 13:258.
    Tényleg klassz, de én azért megvárnám azt a következő találkozást. Amíg nem esik szó lemezről, nem érdemes egy ügyes pr-fogásnál többet látni ebbe.
    Bbohar (1)
    előzmény:
  9. 2012-07-08 11:427.
    Igen! Nagyon-nagyon örülök Radics Gigi sikerének és nagyon szorítok neki, hogy sikerüljön az álma, hogy Beyoncéval énekeljen. Büszke vagyok rá!
    Bbohar (1)
    előzmény:
  10. 2012-07-08 11:226.

" Olyannyira nem, hogy azt sem vette észre, amikor az elhalasztott próbán a We Are the World producere és karmestere is megjelent. "

Ha elhalasztott, akkor hogyan is vette volna észre

Amúgy pedig hajrá Gigi!  

Bbohar (1)
    előzmény:
  11. 2012-07-08 11:205.

en is nagyon orulok Gigi sikerenek! :-)

es aminek meg jobban orulok: otthonrol is el lehet indulni a nemzetkozi siker fele, csak eppen olyan tehetsegesnek kell lenni mint Gigi! :) 

szoval lapozhatjuk azt az eddigi meggyozodest, miszerint egy enekesnek otthonrol nem lehet kitorni, mert dehogynem! :)

Bbohar (1)
    előzmény:

Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! A személyiségem Én vagyok, a viselkedésem attól függ, hogy Te ki vagy...
  12. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012-07-08 10:374.

Úgy gondolom, minden művésznek van egy érési folyamata. Az övébe most a Megasztár, a túl hamar jött népszerűség bekavart. Hogy mennyire, az jórészt azon múlik, mennyire tud józan maradni. Abszolút benne van az is, hogy elmegy kommersz irányba pár évre, aztán eltűnik pár évre, majd később igazi zenével jelenik meg, jelentős művészi értékkel.

Mint ahogy az is benne van, hogy elhiszi, hogy bőven elég a boldoguláshoz az a kincs, ami a torkában van, és nem hajszolja a könnyű sikereket, hanem válogat és megválogat (ebben óriási felelőssége van/lesz az apukának), és akkor óriási tempóban fog emelkedni, és akkor tényleg csak a csillagos ég a határ.

2012-07-08  10:29
    Bbohar (3)
    előzmény:
  13. 2012-07-08 10:293.

Egyre jobb lesz szerintem! Tizenöt éves, még jön sok sok érzelmi hatás, érés, élmény, ami színesíteni fogja az előadásait. Remélhetőleg az angol nyelvet nagyon gyorsan és jól elkezdi tanulni. 

Óriási tehetség szerintem.

Szoktam örülni azoknak a sikereknek, pl. Caramel, Oláh Ibolya, Rúzsa Magdi, -akiről érezhető volt, hogy nehéz sorssal küszködött volna, és önerőből nem tudta volna kibontani a tehetségét. A közönségnek és nekik is jók, hogy ismert előadók lettek.

Hát Gigi is egy olyan kislány, akinek örömmel szurkolok :) 

2012-07-08  10:25
    Torolt_felhasznalo_879276 (2)
    előzmény:
  14. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012-07-08 10:252.

Én is örömmel láttam a felvételt :) Akárki akármit is mond, Montreaux-ben fellépni tényleg nem semmi. 

Nekem a Megasztár alatt is tetszett, és még inkább tetszeni fog, ha érik egy kicsit, és lerak pár nagyon felesleges manírt. De a hangja így is nagyon ütős. 

Bbohar (1)
    előzmény: