Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1 szem antibiotikom után?

normalize
Létrehozva: 2017. augusztus 17. 20:25

Sziasztok.


 


Bevettem 1 szem antibiotikumot, és most abbahagynám. Nem szeretném végig csinálni a kúrát. Egy köröm melletti bőr begyuladt nekem, és arra írta fel a háziorvosom, de nem látom értelmét erre ezt szedni. Lázas nem vagyok, pici van bedagadva, piros a bőr, néha lüktet, és néha fájdogál is ugye. Egyelőre szívó kötés van rátéve. Arra ondoltam inkább csak valami kenőcsöt használnék. Szóval 1 szem után még nem gond ha most abbahagyom?

  1. 2017. augusztus 21. 20:0191.

    Ja mindewnt tudnak. Nekem a  nődoki írt fel a szülés utáni hat hetes kontrollon olyan fogigátlót, amelyiknek a prospektusában kb a  harmadik bekezdésben az áll, hogy  szoptatós anyuka ne alkalmazza.......Mindezt azok után, hogy megbeszéltük, hogy szoptatom a babát stb.... Ez ráadásul az a  doki, akihez egyébként is járok. Nem szokott bajom lenni vele, de ezzel nagyon mellényúlt. Már csak azt nem értem, hogy ott az asztalán Isten tudja mióta egy stóc prospektus az adott tablettáról... nem igaz, hogy egyszer sem vette magának a  a fáradságot, hogy legalább átfussa. Mázli, hogy adott nekem prospektust és végignyálaztam, még mielőtt kiváltottam volna. Csekély 20 ezrem ugrott volna, mert 3 havi adagot írt fel.

    előzmény:
    Lillaréka (84)
    2017-08-21  15:52
  2. 2017. augusztus 21. 19:0390.

    Jesszus, ez komoly? Azért mit meg nem engednek maguknak egyesek, most függetlenül attól, hogy orvos.... Basszus.... Én meg már azon kiakadtam, amikor a sógornőm mondta, hogy elment dokihoz a  terhesség megállapítása végett, majd amikor vége volt a  vizsgálatnak, a doki kérdezi, hogy na és meg akarja tartani? Sógornőm mondta, hogy persze, tervezett baba. Erre a  doki, jól meggondolta, biztos meg akarja tartani? Ilyenkor nem értem mit gondolnak, hogy két másodperc leforgása alatt megváltoztatja a  döntését? 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (76)
    2017-08-21  14:33
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. augusztus 21. 18:3089.

    a hülye emberek mindenben egymáshoz fordulnak és osztogatják is a tanácsokat


    ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (87)
    2017-08-21  16:38
  4. 2017. augusztus 21. 16:4288.

    Ja , es hagyjuk mar ezt a foto alapjan diagnosztizalast!



    Felelos orvos nem mond diagnozist netes foto alapjan,  plane nem ajanl kurat.

  5. 2017. augusztus 21. 16:3887.


    En sem ertem a temat. Ha nem bizik ebben az orvosban menjen at egy masikhoz, vagy szakorvoshoz.


    Ha nem tetszik a felirt terapia, konzultaljon,hogy nem lehetne e maskepp, mas gyogyszerrel stbstb.


     


    Magyarorszagon is letezik olyan,hogy parbeszed orvos es beteg kozott, ha meg nem (nem jo ebben az orvos,vagy nem jo a beteg) , akkor fogja magat szepen es elmegy egy masikhoz.


    Foleg mert nem tunt a baja egy surgossegi esetnek. Nem az orvost kell ekezni,mert annak szaktudasa van ez olyan, mintha az itteni nok probalnak megmondani,hogy mi baja a motoromnak.... 


     


    Antibiotikum meg olyan gyogyszer, hogy vegig kell szedni, csak kulonleges orvosi okokbol szabad abbahagyni mert kialakul bakterium rezisztencia. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (82)
    2017-08-21  15:30
  6. 2017. augusztus 21. 15:5486.

    Juj.


    Én egyetlen egyszer hallottam azt, hogy kiabál a doki (mert behívtak és beküldtek a vetkőzőbe). A cigányasszony meg ott volt a rendelőben és fújta a hülyeségeket, hogy hát doktor úr, már vagy fél éve nem jött meg a bajom, nem lehet, hogy terhes vagyok?... A doki megkérdezte, hogy hány gyereke van eddig, az meg mondta, hogy 10 (vagy valami nagy számot). Na erre akadt ki a doki, és kezdett el vele kiabálni, hogy "és úgy gondolja, hogy fel tud nevelni még egy tizenegyediket is?" Vagy valami ilyesmit. Régen volt már.

    előzmény:
    Lillaréka (83)
    2017-08-21  15:45
  7. 2017. augusztus 21. 15:5385.

    de buta egy ember vagy te, antironia !!!

    előzmény:
    antironia (2)
    2017-08-17  21:39
  8. 2017. augusztus 21. 15:5284.

    Így igaz... 


    egyébként- még egy sztory.. 80 éves az apukám.. hónapokig járt dokihoz... mert viszkető hólyagok voltak a lábán. Aztán kitalálta hogy  leáll a gluténnel. 2 éve nem eszik kenyeret és semmit sem amiben glutén van. Amikor abbahagyta.. két hét alatt rendbejött a lába... 
    A háziorvosa szekirozza a vérnyomáscsökkentővel..  hogy legalább azt szedje. Most töltöttünk vele 10 napot a Balcsin.. méri a vérnyomását.. tökéletes. Viszont minden nap hajnalban és este 1-1 órát úszott a Balatonban. Én egyszer mentem be vele.  - olyan messzire úszik be nem is látni-   másnap úgy ébredtem mint akit kerékbe törtek. Neki meg sem kottyan. Bár tény.- május végén már elkezdi. Kripli vagyok hozzá képest- 
    DE ugye ez orvosok mindent tudnak... 

    előzmény:
    etilany (73)
    2017-08-21  13:18
  9. 2017. augusztus 21. 15:4583.

    én bizony elhiszem.. 


    mivel én is megkaptam ezt a beszólást.. amikor a fiammal terhes lettem. régesrég volt, de el nem felejtem. 


    a szt imre úti rendelőbe mentem... először... mint egyedülálló.--mivel akkor még nem voltunk házasok. 


    és a doki az abortusszal jött nekem.. pedig csak arra voltam kiváncsi.. terhes vagyok -e- 


     


    aztán a terhesgondozóban is voltak érdekességek.. hallottam ezt azt-- mivel mindig egyszerre több kismamát is behivtak a védőnők... a doki előtti súlymérésre- egyebekre.

    előzmény:
    ladybird65 (78)
    2017-08-21  14:57
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. augusztus 21. 15:3082.

    Köszönöm a semmit mondó választ. Erre mondják ha nincs érdemi, inkább a csend, igen bölcs tanács jól mondják.

    idézet:
    normalize (3)
    2017-08-17 23:17:18

    a francba is küldhetett volna


    a doki hülye? te meg a kontárok majd tudják?


    idióta

    előzmény:
    normalize (3)
    2017-08-17  23:17
  11. 2017. augusztus 21. 15:2081.

    Van 1-2 türhő paraszt doki, az biztos.

    előzmény:
    Babyface83 (79)
    2017-08-21  15:06
  12. 2017. augusztus 21. 15:1980.

    Hát mi is csak kamilláztunk. Én vissza is kérdeztem erősen meglepetten, hogy tessék? Parancsol, doktor úr? És nem volt rest elismételni. Mondom, még az asszisztens nő is kijött és ő is próbált finoman a lelkére beszélni. Tényleg hihetetlen, nekünk is az volt, de így volt.

    előzmény:
    ladybird65 (78)
    2017-08-21  14:57
  13. 2017. augusztus 21. 15:0679.

    Én is kaptam már olyan beszólást orvostól, hogy minek magának gyerek, nincs elég baja? Mondtam, hogy nincs :)

    előzmény:
    Inez_Alvarez (76)
    2017-08-21  14:33
  14. 2017. augusztus 21. 14:5778.

    Mondjuk ez tényleg hihetetlenül hangzik, már bocs.


    A nőgyógyászok ugyanis még akkor is rábeszélnek a gyerekre, ha minden józan ész ellene szól, tehát mondjuk beteg lesz a gyerek, és soha nem gyógyítható. Vagy 13 éves az "anyuka" és még hosszan lehetne sorolni.


    Ne értsd félre, nem akarlak meghazudtolni, nincs hozzá jogom. De ez tényleg nagyon hihetetlenül hangzik.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (76)
    2017-08-21  14:33
  15. 2017. augusztus 21. 14:5477.

    Lédienn logikája alapján már iratkozhatott is volna fel abortuszra, mert az orvos utasítását/tanácsát be kell tartani és pont.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (76)
    2017-08-21  14:33
  16. 2017. augusztus 21. 14:3376.

    "Mindenesetre én ijesztőnek találom, ha egy orvos le akar tiltani egy kismamát a vitaminról."


    Jobbat mondok: egy szülész nőgyógyász orvos a gyerekről akarta lebeszélni a kismamát, mert hogy menet közben elhagyta a férj. Azt mondta neki a terhesség megállapításánál, hogy gondolja meg jól mert a mai világban nagyon nehéz egyedül gyereket nevelni. Az asszisztens még ki is ment a kismama után a váróba és ő is ráerősített a doki véleményére. Na erre varrj gombot. Ha nem vagyok ott, nem hiszem el.

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2017-08-18  18:00
  17. 2017. augusztus 21. 14:0175.

    A szervezetnek is van egyfajta védekezőképessége. Érdemes megpróbálni kihasználni. Biztos sokunknak ment már szálka az ujjába úgy, hogy nem tudta kiszedni. Nos, az olyankor picit begyullad, aztán kifakad, kijön belőle a trutyi és meggyógyul. Nekem még sosem jutott eszembe orvoshoz rohanni egy szálka miatt.

    előzmény:
    ladybird65 (74)
    2017-08-21  13:52
  18. 2017. augusztus 21. 13:5274.

    Én tökéletesen megértelek.


    Olvastam már elég sokat a túlzott antibiotikum negatív hatásairól. És nem, nem az nlc-n, hanem orvosi oldalakon. Sőt, van ilyen video-doktor is, sokszor érdekes, hasznos dolgokat mondanak el úgy, hogy laikusok is megértsék.


    Azt mondják itt az okosok, hogy ha orvoshoz megy az ember, ne bírálja felül az orvost, hisz ő a szakember, hanem fogadja meg a tanácsot, váltsa ki a felírt gyógyszert és szedje be. Nos én, jó kislány módjára ezt tettem az ősszel. Mégis több mint 2 hónapig beteg voltam. Voltam ez idő alatt kb. 4-szer orvosnál meg egy röntgenen is. Nos, utólag gondolva, nyugodtan kihagyhattam volna az egész procedúrát, mert ennyi idő alatt talán orvosok és bogyók nélkül is meggyógyultam volna.  És kb. egy jó minőségű ballonkabát árát hagytam a patikában a "gyógyulási" idő alatt. Tavasszal is beteg lettem, akkor már dokihoz se mentem. Arra gondoltam, hogy ha már így is úgy is rossz, legalább ne gazdagítsam a gyógyszeripart. Gyógyszer nélkül, orvos nélkül 3 hét alatt jöttem rendbe.

    előzmény:
    cabron (71)
    2017-08-20  18:05
  19. 2017. augusztus 21. 13:1873.

    Ez tökigaz. Ha belegondolunk, a gyógynövényekkel való gyógyítás is ősi módszer, de attól a modern orvostudomány is használja. A tapasztalat téged igazol, az ujjad rendbejött a  sósvíztől, akárki akármit mond.  

    előzmény:
    Lillaréka (70)
    2017-08-20  17:19
  20. 2017. augusztus 20. 18:0972.

    Kend be Betadinnal. Rendben lesz így, meglátod. 

    előzmény:
    normalize (55)
    2017-08-19  17:52
  21. 2017. augusztus 20. 18:0571.

    Nem, semmit nem mondott, hanem írta a recepteket. A Strephent fel sem kell írni. 


    Azért írt fel két torokfertőtlenítőt, hogy válasszon? Ember, te ezt tök komolyan írod? Milyen doki már az, aki ajánl 2 gyógyszert, ami ugyanarra való hogy válassz, melyiket akarod? Az egyik 120 Ft, a másik 3.000. Na, vajon melyiket fogja választani a kedves beteg?


    A fájdalomcsillapítóra meg annyit, hogy normális doki megkérdezi, hogy írjon-e fel. Esetleg alapba van otthon, vagy nincs rá szükség. A mi esetünkben volt is otthon, és nem is volt rá szükség. Nem fájt annyira a torka, hogy gyógyszer kellett volna, csak nem múlt. Ezért ment el dokihoz.


    Szerintem az orvosnak az lenne a dolga, hogy gyógyítson, nem pedig az, hogy súlyos ezreket húzzon ki a betegek zsebéből. Ha a férjem nem olyan, hogy először mindent megmutat nekem, miután bármit is aláír, receptet vált ki, hanem a dokitól kijövet már váltotta volna ki a receptjeit, beljebb lennénk 4 rugóval tök fölöslegesen. 


    És általában az emberek ezt csinálják. 


    Ja, és nem is 4 rugóval, hanem 8-cal lennénk beljebb, mert férjem allergiás, kért tőle beutalót allergiavizsgálatra, mert már régóta ugyanazt a gyógyszert szedi, és szeretné szakorvossal megvitatni, hogy kell-e esetleg gyógyszert váltania. 


    Megkapta a beutalót, plusz egy receptet a 30 db-os allegra fortéról, ami szintén rohadt drága. Azt sajnos elfelejtette elmondani, hogy a vizsgálat előtt kb. 5-7 nappal már ne szedje az allergia gyógyszert. Ezt egy szerencsés véletlennek köszönhetem, hogy megtudtam. Mielőtt leugatnál, szakembertől.


    Szóval, ha kiváltjuk az összes gyógyszert, lett volna egy tízes, így meg volt 1.500. A két szükséges gyógyszer. Az antibiotikum és a torokfertőtlenítő.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Lédienn (22)
    2017-08-18  15:13
  22. 2017. augusztus 20. 17:1970.

    Nekem mégis ez segitett - és nem az orvosi szadizás a sebbe kent kencével. 


    egyébként az ősi módszerek nem a gyógyszer helyett,  hanem azzal együtt javallottak. 

    előzmény:
    sabangela (68)
    2017-08-20  16:47
  23. 2017. augusztus 20. 17:1869.

    "..egyébként a só fertőtlenít.- ..."


    Egyebkent NEM !!!!!!!


    dehydratio es  osmosis elve mukodik . Roviden : a bakteriumok dehydratalodnak es elhalnak  . / dw  nem "olnek meg " minden bakteriumot . /

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2017-08-20  15:32
  24. 2017. augusztus 20. 16:4768.

    osmosis Mar az okorban is Egyiptom, gorogok is hasznaltak, mert nem volt mas .  Kisebb serulesek a borfeluleten gargarizalas 


    de semmi esetre sem valtja ki a gyogyszerek hatasat .

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2017-08-20  15:32

Címlap

top