Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy ??

Reczi
Létrehozva: 2017. augusztus 8. 16:21

Sziasztok!


 


 


 


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek hogyan derült ki, mik voltak a tünetei pajzsmirigy alul- illetve túlműködés kapcsán! 


 


 


 


Kivizsgálásom folyamatban van, azonban nem akarnak további vizsgálatokra küldeni, a jó tsh értékemre hivatkozva. 


 


 


 


Tüneteim a hajhullás, néha jelentkező szapora pulzusszám, hasmenés, néha étvágytalanság, hányinger illetve rossz közérzet, fáradékonyság. Valamint néha nehezen tudok elaludni.


 


előre is köszönöm a válaszokat!  

  1. 2017. augusztus 10. 17:009.

    Ja és jelzésértékű a koleszterinszint is: ha indokolatlanul magas alulműködésre utal, és fordítva.

    előzmény:
    *angyalka* (8)
    2017-08-10  16:55
  2. 2017. augusztus 10. 16:558.

    A hasmenés, szapora pulzus és a nehéz elalvás túlműködés esetén szokott jelentkezni. Alulműködés esetén általában lelassul az emésztés, s szinte az egész szervezet, s szinte bárhol bármikor képes aludni az ember. Rossz közérzet és fáradékonyság pedig sok mindenre utalhat. A TSH önmagában kevés, kell a két pajzsmirigy hormonérték is, de azokat csak szakorvos kérheti. Egy jó endokrinológushoz kell elmenni.

  3. 2017. augusztus 10. 13:207.

    Lehet kalciumhiány is :)

  4. 2017. augusztus 9. 20:516.

    Voltam endokrinológusnál, a kardiológus küldött hozzá még az elején, mikor leállítottak a  hormonról. Ő a háziorvoshoz irányított, hogy majd 3 hónap múlva szükség szerint el kell kezdeni a gyógyszer beállítást. Néztek FT4 és 3hormont is, mindegyik csökkenő tendenciát mutat.

    előzmény:
    huncut (5)
    2017-08-09  07:41
  5. 2017. augusztus 9. 07:415.

    Ehhez endokrinológus kell. Míg be nem állítják a gyógyszert 3 havonta nézik az értéket. A tünetek alulműködésre utalnak. A TSH érték önmagában semmit nem ér.

    előzmény:
    rézi* (4)
    2017-08-09  07:22
  6. 2017. augusztus 9. 07:224.

    Nekem egy hirtelen jött,  őrült magas pulzussal jelentkező rosszullét miatt nézette meg a háziorvos pár éve a pajzsmirigy hormonomat ami 5,2 volt. Előzőleg híztam, szorulásom is volt, és eléggé fáradékony voltam.  Ekkor felírták a  letroxot, a pajzsmirigy értékeim ezután sokáig  jók voltak, az év elején azonban ismét extrém magas pulzusokat mértünk, ez miatt többször szorultam sürgősségi ellátásra. A sokadik orvos javasolta hogy hagyjam abba a hormon szedését, mert szerinte már túlműködés felé megy az 1. 4 TSH szint, bár ez még a tűréshatáron belül van. Fél évig nem szedtem, három  hónapja viszont  alulműködik, úgy hogy ismét szedem a hormont. Először azt ajánlották hogy szedjek szelén tartalmú táplálékkiegészítőt, Nomoxil a neve.  Ez nem volt elég, azért kellett elkezdeni szedni a Letroxot. 

  7. 2017. augusztus 8. 20:443.

    Ez akar panikbetegsegre is megfelelo tunetcsoport is


     


    lehetne a hajhullast leszamitva. Tessek egy teljekoru gockutatast kerni !!!!!!

  8. 2017. augusztus 8. 20:402.

    Fordulj szakorvoshoz !!!!! Ezekbol a tunetekbol nehany alulmukodore ad gyanut, de van olyan ami egeszen masra utalhatna.


    Azonnal keress fel szakorvost !!!!!!!!!!

Címlap

top