Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szapora szívverès

Viktoria9494
Létrehozva: 2017. augusztus 6. 22:21

Sziasztok. 


 


 


 


Elkeseredésemben írok hozzátok. 


 


 


 


Még márciusban egy nátha után, nagyon gyors szívverésem lett, voltam kardiológusnál aki egy kis mitralis prolapsust állapított meg mondván ezzel nem kell foglalkozni. 


 


 


 


Azóta annyiban változott az egész, hogy felallaskor nagyon gyors szívverésem lesz. 


 


 


 


Reggel míg fekszek az ágyban 70-90között van ahogy felkelek állva 120-150..voltam másik kardiológusnál aki kiadott egy otthoni EKGt ami el is csípett 150pulzust de semmit nem mutatott, ő is mondta h ezzel nem kell foglalkozni illetve gyógyszer sem kell mert nem tartósan magas csak állva mozgás közben. 


 


 


 


Iszonyat nehéz ebben a melegben egy kisebb séta alkalmával 150körül mozog a pulzusom ami szerintem nem normális,majd ki ugrik a szívem egy kis terheléses. Úgy érzem megőrülök tőle, éjszaka mikor felkelek pisilni akkor is. Ma már muszáj volt egy concort bevennem, de mivel nem indokolt a szeress így nem szeretném tartósan szedni. Mit javasoltok mit csináljak? Rendszeresen tornázom itthon fél éve szóval a mozgás az megvan. 

  1. 2017. augusztus 9. 21:387.

    Concort vettél be... az honnan volt?🤔


    A Concor recept köteles, és rendszeresen kell szedni tudomásom szerint 😊

  2. 2017. augusztus 8. 07:236.

    Egyetértek veled    FLEX67   !   Én is jógázom, úszok, görögtáncolok egy ny.klubban   - mindenféle mozgás "normalizálja "a helyzetet!

    előzmény:
    flex67 (5)
    2017-08-07  19:03
  3. 2017. augusztus 7. 19:035.

     


    Az orvosok sem tudnak semmit megállapítani, csak felírnak valamilyen idegnyugtatót és annyi.


    A legegyszerűbb ilyenkor jóga légzéstechnikával megszüntetni a pillanatnyi rendellenességet.  Mély belégzés, visszatartás, mély kilégzés, szünet.


    Mivel ez idegi eredetű, a hátgerincre gyanakodtam, de az imént hallottam egy állítást, hogy a mellékvese okozza. És ez az orvosi tudománynak egy ködös területe, inkább igyekeznek kibúvókat keresni.

  4. 2017. augusztus 7. 16:254.

    Szerintem menj el egy újabb dokihoz...3 a magyar igazság!  Ha Ő is azt mondja - ne törődj vele "kattanj le a témáról"  , mert a stressz miatt csak felvered a pulzusod!


    Nekem volt infarktusom...., járok  rendszeresen dokihoz, szaniba....A mozgás, a stresszmentesség használ! Szedj magnéziumot, az nem árthat, sőt használ....Béres 250mg Mg+B6-ot  esténként 1 szemet...alszol mint a bunda és nem lesz semmi bajod!

    előzmény:
    varrólány (3)
    2017-08-07  11:32
  5. 2017. augusztus 7. 11:323.

    Szia! 


    Nem értem miért nem írtak valami gyógyszert ez nem normális állapot a szapora pulzus. Én a 90-es években feküdtem be a kórházba mert annyira rosszul voltam ugyanezzel a betegséggel, bár inkább állapotnak mondják . Nagy nehezen találtak megfelelő gyógyszert béta blokkolót ami szabályozza a szívverést. Ha rosszul vagy ne hagyd ennyiben mert ez életromláshoz is vezethet. Persze én nem vagyok orvos nem tudom felülbírálni a döntésüket. 

    előzmény:
    Viktoria9494 (2)
    2017-08-06  22:23
  6. 2017. augusztus 6. 22:232.

    Nem indokolt a szedése, bocsánat a hibáért a telefonom átirta. 

Címlap

top