Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krónikus hólyaghurut help

Kiskutya666
Létrehozva: 2017. Április 1. 20:06

Sziasztok! Lassan 4 hónapja szenvedek visszatérő hólyaghuruttal. Tavaly decemberben kezdődött, amikor is olyan szintű alhasi fájdalmaim voltak, amitől aludni és létezni sem tudtam, emellett állandóan a mellékhelyiségben voltam, gyakran volt vizelési ingerem, illetve egyedül abban a "pózban" volt elviselhetőbb a fájdalom. Erre kaptam enyhe és komoly gyógyszert is a nőgyógyásztól, ami enyhítette a tüneteket, de hetekig még éreztem, hogy a hugyhólyagom furcsa, illetve ha hideg ért, kicsit az alhasam is fájt. Majd több mint egy hónapja újra iszonyú alhasi fájdalmaim voltak, aludni se tudtam, és csipett a vizeletem. Erre urulógia sürgősségin kaptam zinat 250-et, ami nem segített rá pár napra kaptam nőgyógyásztől hüvelykúpot és gombaölőt, ami csak kicsit enyhítette. Végül elmentem urulógushoz, ahol vizeletmintát vettek, hogy kitenyésszék, negatív lett, de nem múlt el. Ezért újra elküldtek és felírt az orvos antibiotikumot. 5 napban vagyok de semmi javulás, sőt, fáj az alhasam nagyon és csíp a vizeletem. Mit tegyek? Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok már esve :(

  1. 2017. Április 11. 18:2523.

    A topicindítódban kérdezted mit tegyél. Kaptál nagyon jó válaszokat. Mi lenne, ha újabb kivizsgálas helyet magad is tennél valamit? Ha extra figyelsz a tisztálkodásra, vagy ha kipróbálod a tozegáfonyát, medveszolot, urogint azzal ártani nem fogsz. ěrt valaki egy labort is... Megfogadtál bármit is a tanácsokból?

    előzmény:
    Kiskutya666 (21)
    2017-04-10  08:15
  2. exb
    exb
    2017. Április 11. 17:1722.

    Szódabikarbóna vízbe elkavarva.


    Ez lugosit és megszűnik a problémád.


    Partnered urológus tudja kivizsgálni.

  3. 2017. Április 10. 08:1521.

    Végeztem az antibiotikum kúrával és az orvos azt mondta, hogy még 10 napig lehetnek tünetek. Viszont két napja megint érzem, hogy görcsöl a hasam, meg olyan fura, mikor pisilek.


    Meg 2x is voltam baktérium tenyésztésen és mind a 2 negatív lett.


     


    Amúgy a párom hol lehet kivizsgáltatni?


     


    Meg ha ez még mindig fennáll, hova menjek? Milyen vizsgálatokat csináljak?

  4. 2017. Április 10. 08:0320.

    Szia!


     


    Hova kell küldeni pontosan?

    előzmény:
    Bagoly (18)
    2017-04-04  20:51
  5. 2017. Április 10. 08:0219.

    Végeztem az antibiotikum kúrával és az orvos azt mondta, hogy még 10 napig lehetnek tünetek. Viszont két napja megint érzem, hogy görcsöl a hasam, meg olyan fura, mikor pisilek.


    Amúgy a párom hol lehet kivizsgáltatni?


    Meg ha ez még mindig fennáll, hova menjek? Milyen vizsgálatokat csináljak?

  6. 2017. Április 4. 20:5118.

    Kuldd el a partneredet is vizsgalatra, lehet, hogy ő fertoz meg ujra-es ujra.

  7. 2017. Április 4. 07:5217.

    Nekem évekkel ezelőtt Urogin segített a brutál felfázásomon több kör sikertelen antibiotikum kezelés után.

  8. 2017. Április 3. 21:1516.

     


     Óó jaj mit írtam! Medveszőlőlevél akart az lenni!


     


    Sok év alatt sokat fájt, aztán két napig ittam, harmadik nap csak reggel és már nem is volt fájdalmam.


    Mostanában, ha érzem, hogy kezdődik, már nyúlok is érte, egy bögrével elég meginni. ( Brummogós tea)


     


     


     

    előzmény:
    szőrész (10)
    2017-04-02  21:42
  9. 2017. Április 3. 13:0415.

    Szia Kiskutya!


    Ne add fel tényleg, nagyon átérzem, amiről beszélsz. Én is jártam orvosról-orvosra, senki nem vett komolyan, már borzasztóan ki voltam borulva. Akkor rengeteg fórumos kutakodás után az egyik fórumon olvastam dr. Széll András mikrobiológusról, aki a G1 laborban-G1 intézetben dolgozik és elmentem hozzá. Igaz, hogy magánrendelés, de gondolom már ott tartasz, hogy bármi pénzt megadnál érte, csak gyógyulj meg...


    Szóval én nagyon ajánlom őt, nagyon alapos, mindent elmagyaráz és mikrobiológusként más szemlélettel dolgozik mint egy urológus vagy egy nőgyógyász. Az nem fog segíteni a problémádon, ha folyton antibiotikummal tömnek.


    Itt megtalálod az elérhetőségeket: http://www.g1labor.hu/

  10. 2017. Április 3. 12:1214.

    Szerintem is probalkozz egyebkent a teaval, es a tozegafonya sem art. Aruljak tablettaformaban, vagy literes folyadekformaban is. Egyel sok c vitamint, rengeteg rengeteg vizet igyal, es megelozeskent akar utananezhetnel a Valeriana nevu gyogyszernek is. 

  11. 2017. Április 3. 12:0713.

    Szia!


    Nekem az Urogin segített. Vény nélkül lehet kapni. Próbáld ki, jobbulást!

  12. 2017. Április 3. 12:0512.

    Hat a te hozzaszolasodnal biztos tobbet er. :) akinek volt mar komoly fertozese, tudja, hogy mennyire tud fajni... azonnali fajdalomcsillapitasra a forro furdo tokeletes, de csak ha aznap mar megy is orvoshoz gyogyszerert, ami majd kezeli, HISZEN A MELEG RONT A FERTOZESEN ES A FURDO NEM KEZELES, CSAK TUNETENYHITES! Remelem soha nem kell megtapasztalnod. A te hozzaazolasod meg ennyit ert!

    előzmény:
    huncut (5)
    2017-04-02  17:18
  13. 2017. Április 3. 08:3911.

    Szia! Először is, türelem! Saját tapasztalat, hogy hólyaghurut után még gyakran visszatérhetnek a tünetek, negatív vizelet mellett is! Ami nekem segített: 


    tőzegáfonya tabletta (2x1) ezt folyamatosan lehet szedni


    szoros ruházat kerülése 


    fehérnemű mosása mosódióval


    együttlét előtt és után mindig pisilni


    sok-sok folyadék


    mindig figyelni kell arra, hogy alulról ne fázz: pl. otthon is zokni, papuccsal együtt


    vizes fürdőruhát mindig cserélni


    esetleg Uro-vaxom kúra (bár ez nekem nem segített, cserébe jó drága volt)


    Nekem kb. 1 év kellett, mire egy durva hólyaghurut és antibiotikum kúra után a tünetek is elmúltak. Az ülőmunka, stressz ronhatja a tüneteket, de ezeket nem lehet kiiktatni teljesen. Kitartás!

  14. 2017. Április 2. 21:4210.

     


     Még egy szavazat a medvehagymára. Gyógynövénybolt, egy teáskanál szárítmány, két deci forró vízzel felöntve, leszűrve és melegen kortyolgatva.


    A gyapjú is nagyon jó, egy sálat vagy pulcsit a vesédre tekersz, hogy mindig jó természetes melegben legyen.


    Csípőgatya tanga kizárva, hideg szék, vagy mezitláb a kövön szintén.

  15. 2017. Április 2. 21:009.

    Egy ismerősömnek a visszatérő hólyaghurutjáról kiderült, hogy attól van, hogy E. coli baktérium került a húgycsövébe, és az okozott neki ilyen "felfázós" tüneteket. A fertőzést mindenképp ki kéne kezelni, hogy egyszer elmúljon, aztán nagyon odafigyelni a tisztaságra. Például nagydolog után ha nem is tudsz zuhanyozni, de törlőkendőt mindenképpen használj. Külön toalett kendőt a hátsó fertályhoz :) elöl pedig intim törlőkendőt, és mosakodáshoz is csak intim mosakodógélt használj, tusfürdő/szappant ne. Ha már túl vagy ezeken, akkor bocs, csak gondoltam leírom, hátha neked is ez okozza.

  16. 2017. Április 2. 19:198.

    Nem azt írtam, hogy belső fertőzésre, olvass igényesebben!


    Nekem használt, egy próba neki is belefér mellékhatás nélkül.


    Te meg szedd mindig az éppen aktuális kemi-bogyókat, amíg bírja a májad, meg a veséd!


    A májaddal a megnyilvánulásaid alapján amúgy is gondok vannak!

    előzmény:
    antironia (4)
    2017-04-02  15:33
  17. 2017. Április 2. 18:557.

    Medveszőlőlevél tea. Nem finom, de nagyon hatásos.

  18. 2017. Április 2. 17:196.

    Szóval most....

    előzmény:
    huncut (5)
    2017-04-02  17:18
  19. 2017. Április 2. 17:185.

    ost akkor javaslod a forró fürdőt vagy nem ajánlod? Kb. ennyit ér a hozzászólásod.

    előzmény:
    Kamavi (3)
    2017-04-02  15:12
  20. 2017. Április 2. 15:334.


    gyapjú.....????? belső fertőzésre...?


    Na, ennél még a "ráolvasás" is hatékonyabb, b.kker...

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2017-04-01  22:24
  21. 2017. Április 2. 15:123.

    Szia!


    Sajnalattal olvasom a problemadat. :( En is visszatero holyaghuruttal kuzdok mar 17 eves korom ota, azaz 5 eve. Nalam a szexualis egyuttlet valtja ki, amiota eloszor egyutt voltunk a parommal, allandoan elojon. Voltam mar urologusnal, nogyogyasznal, ultrahangon, rontgenen, tenyeszeten... sajnos az orvosok nagy ivben tojnak erre a problemara, a legtobb annyit mond, hogy felfaztam, oltozzek fel jobban. :D Hiaba probalom elmagyarazni, hogy koze sincs hozza.. ha fel is fogjak, az a masodik reakciojuk, hogy csinaljuk gumival, illetve majd a floram megszokja a bacikat es elmulik. Aha, meselj meg. A lenyeg, hogy ne add fel, verd az asztalt, hogy vizsgaljak ki!!! En a sajat esetemben vesekore gyanakszom, de az ultrahang nem mutatja ki, es a tenyeszeti leleteim sem igazoltak ilyesmit. Nezesd meg mindenre, mert nem megoldas allandoan beszedni az antibiotikumot, amitol kihullik a hajad, legynegul az immunrendszered es alapbol is csak feluletes kezeles!! Ha meg nem szeded be, jon a vesemedencegyulladas meg a korhaz. :( szoval ne engedd, hogy rahuzzak, hogy felfazas, mert a hatterben lehet valami komolyabb is!!!!!! (A huvelygombat is az anti okozza, szoval tenyleg nem megoldas allandoan azt szedni, raadasul a gyomrot is tonkreteszi :( )


    Az eros fajdalomra forro furdot javaslok, attol azonnal elmulik, de nem ajanlom, csak ha mar nagyon nagyon turhetetlen a fajdalom, mert a hotol terjednek a bakteriumok. A lenyeg, hogy SOHA ne hagyd kezeletlenul a problemat, kulonben valamid begyullad, az meg nagyon sulyos tunetekkel jar. 

  22. 2017. Április 1. 22:242.

    A gyapjú nagyon jól oldja a gyulladást, nem 1-2 nap alatt, de eredményes, olyan sál vagy pulcsi, ami nagyon csíp, jó magas gyapjútartalmú, amikor otthon vagy, tedd a hasadra, ahol fáj, éjszakára is, valamint forral egész fahéjjal, szegfűszeggel, szegfűborssal vizet, és azt idd natúr víz helyett hidegen.


    Nekem februárban kezdődő volt, nem mertem hogyan elhagyni az inger miatt a mellékhelyiséget, és pár nap alatt így megoldottam.


    Remélem, Neked is hasznodra lesz!

Címlap

top