Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csonthártyagyulladás?!

bballer16
Létrehozva: 2017. február 16. 18:59

Sziasztok!


 


19 éves vagyok, versenyszerűen kosárlabdázom (heti 8-10 edzés). Segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha valaki találkozott már hasonló problémával és meg tudja mondani, mit csináljak vele. Kb. 4-5 hónapja kezdődött az egész...


 


A folyamatos edzések mellett kialakult egy folyamatos, terhelésre jelentkező fájdalom mindkét alsó lábszáram belső részén (posterior tibialis). Először megpróbáltam magam megoldani, sok nyújtással, de nem sikerült, egyre jobban fájt.


Elmentem a csapatorvoshoz aki a következőket javasolta: folyamatos nyújtás, 3 hét pihenő (semmi edzés), lézerkezelés, pulzáló mágnes terápia, talpbetét, nem szteroid tartalmú gyulladáscsökkentő krémek. Ezt a 3 hetes procedúrát végig csináltam, majd amikor visszaálltam edzeni, 1 hét után ugyanúgy fájt.


Ezután egy budapesti orvoshoz mentünk, akiről jókat hallottunk. Ő is egyetértett abban, hogy túlterhelésre kialakult csonthártyagyulladásról van szó. A következőket javasolta: Aloe Vera Forever Freedom ital, Aloe Vera MSN gél, nyújtás, pihentetés. Az állapotom ezektől sem javult.


A csapatorvos nem látott más megoldást, mint egy szteroidos, gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító hatású injekció beadását (Diprophos) mindkét lábamba, a fájó részbe. Azt tanácsolta, hogy az injekció után pihentessem a lábam 1 hétig és utána álljak vissza az edzésbe. Az egy hét letelt, de amikor visszaálltam már az első edzésen éreztem, hogy újra fáj.


 


Arra szeretnélek kérni benneteket, ha akárki tud valamit segíteni a témával kapcsolatban, legyen szíves ossza meg velem.


 


Előre is köszönöm a segítséget!

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 19. 21:409.

    Mire jutottál? Kerestél mások orvost?

  2. 2017. február 17. 15:508.

    Tegyél rá káposztalevelet.

  3. 2017. február 17. 12:017.


    Plusz:


    Normális országban a kamarából is kirúgnák azt az orvost (összeférhetetlenség!!!!), aki ilyen MLM-es aloes löttyöket tukmál a betegeire.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2017-02-16  22:17
  4. 2017. február 17. 07:406.

    Azt vélem, egyetlen megoldás van, egy időre, hosszú időre! kivonni magad az edzések alól.


    Nekem is volt, bár edzésben voltam, de egy alkalommal kirándulni mentünk a sulival, és otthon felejtettem fontos iratokat hozzá, - mivel én szerveztem, - így hazafutottam extra idő alatt érte, és vissza. Nekem a sípcsontomon jelentkezett végig a fájdalom. Utána alig bírtam terhelni, még egy hosszabb séta is kikészítette. Egyedül az használt, hogy nem terheltem. A nyári szünetben jött helyre, tehát kellett a több mint 2 hónap.

  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 16. 22:185.

    Így írtál te, olvasd el. Ha más írta volna te mit javasolnál neki ?  Szerinted?


     


     


    .......................Kb. 4-5 hónapja kezdődött az egész...


     A folyamatos edzések mellett kialakult egy folyamatos, terhelésre jelentkező fájdalom mindkét alsó lábszáram belső részén (posterior tibialis). Először megpróbáltam magam megoldani, sok nyújtással, de nem sikerült, egyre jobban fájt.


    Elmentem a csapatorvoshoz aki a következőket javasolta: folyamatos nyújtás, 3 hét pihenő (semmi edzés), lézerkezelés, pulzáló mágnes terápia, talpbetét, nem szteroid tartalmú gyulladáscsökkentő krémek. Ezt a 3 hetes procedúrát végig csináltam, majd amikor visszaálltam edzeni, 1 hét után ugyanúgy fájt.


    Ezután egy budapesti orvoshoz mentünk, akiről jókat hallottunk. Ő is egyetértett abban, hogy túlterhelésre kialakult csonthártyagyulladásról van szó. A következőket javasolta: Aloe Vera Forever Freedom ital, Aloe Vera MSN gél, nyújtás, pihentetés. Az állapotom ezektől sem javult.


    A csapatorvos nem látott más megoldást, mint egy szteroidos, gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító hatású injekció beadását (Diprophos) mindkét lábamba, a fájó részbe. Azt tanácsolta, hogy az injekció után pihentessem a lábam 1 hétig és utána álljak vissza az edzésbe. Az egy hét letelt, de amikor visszaálltam már az első edzésen éreztem, hogy újra fáj.

  6. 2017. február 16. 22:174.

    Pulzalo magnesterapia ?
    Az nem er semmit.
    Tobbszor buntette a GVH .
    Menj el a rendorsegre , jelentsd fel a bandat, aki atraz , felejtsd el az aleoverat es az osszes alternativ marhasagot es nezz egy normalis orvos utan.

  7. 2017. február 16. 22:083.

     


     Csatlakozom az előttem szólóhoz, még valamit hozzátéve.


     


    Túlterhelést írsz, folyamatost, már 4-5 hónapja fáj. Aki többet eszik, mint amit az anyagcseréje feldolgoz, az meg hízik, akár bizony 4-5 hónapon át.


    Mit javasolnak neki? Orvosok, nem csodaszeres kuruzslók! Egyen kevesebbet, mozogjon többet és ha jól kiegyensúlyozza, lefogy.


    Szerintem, nem vagyok orvos, csak a tapasztalataim mondatják velem, hogy azok az 1-2 hét pihenők igen rövidek, hogy rendbe jöjjön, ami hosszú időn keresztül volt túlterhelve. Fiatal vagy, ne szúrd el a lábaid, még sokáig szükséged van rájuk, ha sportra nem is, de egyáltalán, helyváltoztatás céljából.


    Könnyű lábakat kívánok!


     

  8. 2017. február 16. 19:352.

    Szia! Bocsánat, hogy ezt írom, de hogyan is tudna itt valaki ezen a betegségeden segíteni?


    Több orvosnál jártál, sajnos eddig még tartós javulást nem tudtak elérni.


    Talán kellene csináltatni egy MR vizsgálatot, amely meg tudná mutatni, hogy biztosan ez a baj?


    vagy van egyéb is amit kezelni kellene?


    Jobbulást kívánok és szorgalmazd talán a reumatológus szakorvosnál hogy adjon beutalót a vizsgálatra.


     

Címlap

top