Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajakherpesz 2017

Torolt_felhasznalo_981043
Torolt_felhasznalo_981043
Létrehozva: 2017. január 24. 12:55

Sajnos kijött a herpeszem körben az egész számon, alul és felül is, semmivel sem sikerült megakadályoznom, kentem, jegeltem, de nagyon ki akart jönni.


Ilyen, mint a képen, bár ez egy pár napoal későbbi stádium: a szám is ekkorára dagadt sajnos


https://www.google.hu/search?q=oral+herpes+full&rlz=1C9BKJA_enHU659HU659&hl=hu&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZm8HozNrRAhUE2SwKHcwBA1kQ_AUIBygB&biw=768&bih=909#hl=hu&tbm=isch&q=oral+herpes&imgrc=zHNJuy_3Gu-x0M%3A


 


Nagyon fáj, viszket, nem tudtam aludni sem tőle és csak rosszabb lesz. Milyen ötletek vannak rá, mert csak folyamatosan terjed szét.


A kinézet még nem is érdekel, de a borzasztó fájdalommal nem tudok mit. Háziorvoshoz hiába megyek, nem ír rá fel semmit.


Olvastam, hogy vannak aciklovir tartalmú tabletták (Telviran stb.), de ezek vénykötelesek. 


Bőrgyógyászhoz el lehet ezzel menni vagy kiröhögnek vele, mint a háziorvos? Évi 10-szer kijön, de néha csak egy-egy darab, az ilyen súlyos ritka.


C vitamint szedek. A fogkrém nem szárította, csak kimarta, mikor egy nagyon kis helyen megpróbáltam.


 


Bármi ötletet szívesen fogadok, mert az életkedvem is elment. Pluszban anya engem hibáztat, hogy megint kijött és veheti a drága krémeket, vigyázni kellett volna... 

  1. 2021. február 6. 22:2411.

    Ha tényleg nem bírsz vele a patikába kapható krémekkel, akkor kérdezzél meg egy nemigyógyászt! Én dr. Bálint Ágneshez járok, őt jó szívvel ajánlom. 

  2. 2020. október 3. 20:1810.

    Az én bőrgyógyászom, dr. Bálint Ágnes biztosan nem röhögne ki. 

  3. 2018. május 14. 09:159.

    És 2 éves korától van herpesze, nem pedig 3, amikor is a doki ugyanazzal a pálcával nézte meg a torkát, mint a herpeszes gyereknek. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (8)
    2018-05-13  17:42
  4. 2018. május 13. 17:428.

    ....itt 16 eves a Gigi egyetemista


     

  5. 2017. január 24. 22:147.

    Nekem nagyon sokszor volt herpeszem régebben. Ahogy elmúlt a szám egyik oldalán, kijött a másikon... kb. minden hónapban volt egy-kettő. Én már nem használok semmilyen krémet, csak lizint szedek. Amikor érzem, hogy "bizsereg" a szám, akkor beveszek egy nap kb. 3 tablettát, és a herpesz ki sem jön! 


    http://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/17147/lizi nnel-a-herpesz-ellen

  6. 2017. január 24. 17:246.

    Bocs, félreértettem. A kenőcshöz valóban nem kell recept. :)


    Érdemes felíratni a gyógyszert a kenőcs mellé, tényleg nagyon jó. Nekem a kenőcstől kijönni ugyanúgy kijön, ha szedem a gyógyszert, akkor ki se jön úgy istenigazából.

    előzmény:
    antironia (4)
    2017-01-24  17:00
  7. 2017. január 24. 17:225.

    De, a Telviran vényköteles. Rohadt drága, de nagyon jó gyógyszer.


    TI!


    http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/telviran _400_mg_tabletta/5596


     


    Mindig legyen otthon, ha hajlamos vagy az ajakherpeszre, amikor érzed, hogy kezd kijönni, azonnal el kell kezdeni szedni a gyógyszert, hogy megakadályozd az elhatalmasodást. Napi 5-öt kell bevenni, + Telviran krémmel kenegetés, ha az elején elkapod, elég 2 levél beszedése, az 10 db, szóval egy doboz kb. 3 alkalmi kezelésre elegendő. Nekem ennél többször nem is szokott kijönni évente.


    Szóval menj dokihoz és kérd ezt a gyógyszert!


     


     

    előzmény:
    antironia (4)
    2017-01-24  17:00
  8. 2017. január 24. 17:004.

    válts háziorvost, ha ilyen tünetekre nem ír fel semmit!


     


    bár gyanítom, hogy megint csak kitalált a problémád....


     


    Egyébiránt a telviran kenőcshöz (vagy hasonló hatóanyagúhoz) nem kell recept.


    Amint érzed, hogy ki fog jönni, elkezded kenni, akár óránként.


     


     

  9. Torolt_felhasznalo_981043
    Torolt_felhasznalo_981043
    2017. január 24. 13:373.

    Te nem vagy normális vagy? Nem 22 éves vagyok, hanem 16, de mindegy.


    2 éves korom óta kijön és semmi köze az orális szexhez, gyökér.


    A herpesznek két fajtája van:  


    - ajakherpesz ;angolul: oral herpes (most nevesdünk, mint az ovisok) azért azt írtam be, mert angolul több képet találtam


    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Herpes_simplex


    - nemi herpesz (genital herpes) ez van a nemiszerven


    ha gondolog csinálok a számról is képet


    Inkább ne írogass, ha közöd nincs hozzá. Semmi köze nincs az orális szexnek, hogy kijön a herpesz. Azt meg azért írtam, mert 1000-2000 Ft az ára a kenőcsnek és ilyenkor 4 is elfogy, ez meg megterhelő neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (2)
    2017-01-24  13:22
  10. 2017. január 24. 13:222.

    "anya engem hibaztat".
    Ez az az anya, aki betegen is tanit s Teged elkuld iskolaba , pedig alig tudsz nyelni..osztan 22 eves vagy, otthon doglesz es kamutopikozol unalmadban, egyiket a masik utan nyitva.
    Latszik a linkbol, hogy oral+herpeszt kerestel a google-n.
    Tiszta volt a farok,amit bekaptal?
    Nem, nem, nem volt tiszta.
    Kepzeld: ez volt az usai nagy szabadszerelem vegeredmenye: a herpesz

Címlap

top