Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leégés szoláriumban

nnooemi
Létrehozva: 2017. január 20. 18:23

Halihó! 


A tortenetet ott kezdenem, hogy regebben mar jartam szoliba es egyszer sem egetett meg a gep még 12 percnél sem! Ahova most jarok ott 6 percen voltam 1.nap, a 2.nap egy hettel kesobb volt 12 percen voltam, most bevallaltam en hulye egy 18 percet. Nem kellett volna. Már 9 percnel egetett a gep egy kicsit (ez az a gep, amiben 1.nap fekudtem)  


Nagyreszt a fenekem egett meg!😔 Leégett a vádlim is egy kicsit, a hátam fent, a derekem egy kis resze, a hasam is de az csak piros es nem fáj. 


Vettem Panthenol sprayt, ma fujtam 3x mindenhova ahhol elviselhetetlenul faj es nagyon piros. Illetve este tettem ra vizes borogatast bar a "rongy" szinte azonnal forro lett😔


A kérdéseim azok lennenek, hogy: 1.Használ a Panthenol Spray vagy ez bőr fuggo?   2.Kb.mikor mulik el a pirosodás?    3.Tegnap vettem észre, hogy igen leegtem a fenekemnel, de olyan mintha bugyiban szoliztam volna (pedig nem). Tehat egy reszen feher. Az eltunik majd es egyenletes szinu lesz majd az egesz? Illetve ugyan ez van a kezemnél is, hátul piros elol normal bor szinu😧

  1. 2017. január 23. 18:0811.

    Pedig ma már éppen hogy az ellenkezőjét lehet tapasztalni. Én már egyre ritkábban megyek szoliba (max évente 3x) de engem pont mindig le akartak beszélni a 10 percről. És többször volt, hogy a párommal mentünk és neki is egyből javasolta az ott dolgozó hölgy, hogy nem kéne 8 perc csak 7 vagy 6. 

    előzmény:
    trebaci (8)
    2017-01-23  13:02
  2. 2017. január 23. 14:5810.

    Ne csodálkozz hogy megégsz 18 perc napozás után, eleve nem is értem minek két alatt háromszor menni..hány éves vagy hogy ezt nem tudtad? lehet hogy csőcsere is volt, akkor meg eleve kevesebbet szabad.Nagyon figyelni kell mert  most lehet szép vagy romá szolizva, de are betöltöd az ötvenet, olyan ráncos aszott lesz a bőröd min egy vén nyanyának. Csak jóindulatból mondom..

  3. 2017. január 23. 13:039.

    Kicsit több odafigyelést! Vagy versenybe vagy valakivel?

  4. 2017. január 23. 13:028.

    "Jobb helyeken mindig megnézik a vendégek bőrét,mert nem mindegy,hogy valakinek érzékeny,fehér bőre van,vagy alapból barnább a bőre és kevésbé érzékeny. Az sem mindegy,hogy előzőleg mikor volt az illető szoliban,vagy ez az első alkalom. Ezek figyelembe vételével szokták az időt beállítani."


     


    Igaz, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam életemben szoliban, de mindenhol hosszabb időre akartak befektetni/beállítani, mint amit én mondtam. Egész egyszerűen én kitartottam amellett, amit mondtam és nem lett baj. Ill. egyszer előbb kijöttem, mint ahogy lejárt volna a gép, mert úgy éreztem baj lesz, de nem lett aztán. Szerintem, ha maradok, égés lett volna.


    Nem éltem még olyat, hogy valaki a hátsómat vagy mindeyg, mondjuk a hasamat nézegeti akár előtte, akár utána.

    előzmény:
    Lédienn (6)
    2017-01-21  10:31
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 21. 12:267.

    A helyedben mindenképpen bőrgyógyászhoz mennék és örökre elfelejteném a szolikat!


     


     


    Így van, ezt az egyik hozzászólónál olvastam.Ez a dolog lényege.És az összes többi is, amit itt páran megírtak neked.

  6. 2017. január 21. 10:316.

    Olyan helyre mentél szolizni,ahol nem törődik a tulaj a csőcserével,a gépek ellenőrzésével,karbantartásával sem.


    Ami ennél is nagyobb baj,hogy a személyzet nem törődik,nem figyel a vendégekre sem.


    Jobb helyeken mindig megnézik a vendégek bőrét,mert nem mindegy,hogy valakinek érzékeny,fehér bőre van,vagy alapból barnább a bőre és kevésbé érzékeny. Az sem mindegy,hogy előzőleg mikor volt az illető szoliban,vagy ez az első alkalom. Ezek figyelembe vételével szokták az időt beállítani.


    Használtál-e bármilyen kencét a szoli előtt,esetleg szedtél-e olyan gyógyszert,ami átmeneti fényérzékenységet okoz?


    A bőr típusa  és az adott gép teljesítménye határozza meg elsősorban,hogy mennyi időt tölthet egy-egy alkalommal valaki a szoliban! Vannak erre szabályok,ajánlások és természetesen egyéni érzékenységtől is függ. Jobb helyeken ezeket is tudja a személyzet és felhívják mindenre a vendégek figyelmét.


    Hiába voltál évekkel ezelőtt valahol szolizni,más lehetett a gép teljesítménye,akkor ezért nem égtél le.


    A helyedben mindenképpen bőrgyógyászhoz mennék és örökre elfelejteném a szolikat!

  7. 2017. január 21. 07:425.

    hogyhogy eltuntel ? Megis mi a fenenek inditasz egy temat, ha nem akarod megbeszelni?

  8. 2017. január 21. 07:374.

    Az elpusztult borsejteket semmi sem helyettesiti..minden marinenis szar , amit utolag rakensz egy egett feluletre sokszor arthat,  vagy csak  -pl a bevizezes- a pillanatnyi fajdalmat enyhiti.
    Van ma mar mod hatasosan vedekezni a leeges ellen , tehat az utolagos sirdogalas es a kovetkezmenyek a hulyek adoja.
    Ha nem akarsz maradando nyomot, akkor termeszetesen surgosen borgyogyasz lett volna helyes valasztas : az megmondta volna , hanyas foku egest szereztel es mit kell ra tenni...
    Most az utan kell utananezni , mit okoz az UV a borodnek.
    Kiszarit, hamarabb rancos leszel , az egett feluleten valtozhat a borod szine, es kevesbe lesz "rugalmas" . Valamint , mint Csendi is mondja : nagyobb az eselyed borrakra .  Termeszetesen,  mint minden sugarzas , osszeadodik a szervezetben az UV cucc... Egyetlen jo hir : ha pattanasos volt a hatsofeled, akkor igy leegetve : mintha elvagtak volna...


    Most az is van, hogy ha mar a 9. percben egest ereztel, akkor ez nem egyszeru "leeges" , hanem valodi eges... es itt nem hiszem el, hogy igaz a topikinditoban leirt  esemeny: ha 9 percnel erzed, hogy egsz, akkor 18-ig nem maradsz , az tuti...
    A "normalis" leegessel jaro fajdalom es egeserzes 4-5 ora utan jon elo....


    Aki  le akar barnulni/sulni , az varja ki nyaron azt a 3-4 napot, amig termeszetesen , kremezve, helyes idopontban napra menve megkapja a szep nyari szint...

  9. 2017. január 20. 20:373.

    Ne  ijesztegesd  ezt  a  szegeny libat....nem  tehet  rola,  hogy  hulye....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2017-01-20  19:40
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 20. 19:402.

    Talán az is érdekes kérdés lesz, hogy mi lesz majd néhány év múlva a bőröddel.Lett e olyan sérülés  hogy a színek a legkevésbé fontos dolgok a jövőre nézve............,

Címlap

top