Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitymaszűkület 4 évesen

aniko.kata
Létrehozva: 2016. november 29. 14:42

Sziasztok! 
Hátha valaki tud nekem segíteni, mert sajnos az én lakhelyemen az orvosok hozzáállása a témához eléggé középkori, pedig egy nagyvárosban élek. 
A 4 éves kisfiamnak fitymaszűkülete van( nem letapadás). Elvittük az urológushoz, aki előadott egy rémtörténetet arról, hogy némi helyi érzéstelenítéssel idézem" visszatépik a bőrt", ami lehet, hogy visszatapad, de akkor majd meg kell ismételni. Na hát én ezt Anyaként nem tudom elfogadni. Éppen ezért fordultam Önhöz, mert arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a szűkület dologgal, lehet-e kezdeni valamit, tépegetés, rángatás nélkül. Fürdésnél, húzogatjuk amennyire lehet, rendesen pisil a Manónk, nem cseppekben, hanem normál sugárban, és soha nincs neki gyulladás, vagy pirosodás rajta. Szóval ezt a dolgot tényleg meg kell oldani 4 évesen ráadásul ilyen brutális módon? Sajnos ez itt nem egyetlen orvos álláspontja, hanem soké.

  1. 2016. november 29. 19:3010.

    igen a szakvéleményhez keresnék alkalmas orvost, mert eddig csak tépkedős barbárokkal találkoztam. 4/4

    előzmény:
    évi* (9)
    2016-11-29  19:19
  2. 2016. november 29. 19:199.

    Ha nem okoz panaszt akkor ráér de ezt orvosnak kell kimondania.

    előzmény:
    aniko.kata (8)
    2016-11-29  19:07
  3. 2016. november 29. 19:078.

    Köszönöm. Akárhova elviszem, ahol találok egy orvost, aki alátámasztja a véleményem. Nyilván nem akarom 18 éves koráig húzni. De szerintem még kicsi hozzá.

    előzmény:
    évi* (7)
    2016-11-29  18:45
  4. 2016. november 29. 18:457.

    Mi iskoláskor elejében egyeztünk meg.  Később egyre cikibb már nekik kukit mutatni idegennek. 

    előzmény:
    Babyface83 (4)
    2016-11-29  17:29
  5. 2016. november 29. 18:396.

    Teljesen igazad van. Ha kell, vidd pár várossal arrébb.

    előzmény:
    aniko.kata (3)
    2016-11-29  16:11
  6. 2016. november 29. 18:075.

    Nagyon szépen köszönöm a választ. Ha valaki tud veszprémi magánorvost, vagy más városban lévő kórházat akkor szívesen fogadom. Isten bizony felkeressük, mert itt üldöznek minket mint a boszorkányokat, mert nem hagyom hogy a kisfiam micsodáját rángassák, tépkedjék. No comment. A gyerekorvos is úgy kiosztott minap, hogy majdnem sírva fakadtam, mert komolyan rossz anyának éreztem magam. És erre fel az 1 éves kisfiamnak akinek semmi gondja nincs ilyen téren már felírta a szteroidos kenőcsöt, mondván nehogy vele is úgy járjak mint a naggyal :-(.

    előzmény:
    Babyface83 (4)
    2016-11-29  17:29
  7. 2016. november 29. 17:294.

    Tényleg vidd el máshova. A mi dokinknak az az álláspontja, hogy ha rendesen tud pisilni, nincs fájdalom, nincs gyulladás meg semmi ilyesmi, akkor egészen kamaszkorig nem kell vele foglalkozni, az esetek többségében addigra megoldódik magától. Azt is elmondta az orvosunk, hogy ebben nem mindenki ért egyet, régebben az a kínzás volt a bevett gyakorlat, amit te is írtál, nálunk sajnos sokan leragadtak ennél.

  8. 2016. november 29. 16:113.

    köszönöm a választ évi!


     


    Sajnos itt a műtét szóba sem kerül, úgy gondolják 4 éves, majd csak elfelejti a helyi érzéstelenítéssel végzett barbárkodást, aminek úgy hallottam legtöbbször az az eredménye, hogy többször is meg kell ismételni, majd valahogy csak eljutnak a műtéti megoldáshoz. Szerintem, egy műtét sokkal kevésbé viselné meg, mit ez az állatkodás. és szerintem ezt te is alá tudod támasztani, hiszen akkor gondolom napi szinten találkoztál ilyen műtéten átesett gyerekekkel. Úgy tűnik másik városba kell elvinnem, mert itt ha azt mondom én inkább a műtétet szeretném,úgy néznek rám, mint egy szörnyetegre, hogy milyen anya képes kitenni ilyennek a gyerekét.

    előzmény:
    évi* (2)
    2016-11-29  15:46
  9. 2016. november 29. 15:462.

    Csecsemő és gyermekszakápoló vagyok, gyereksebészeten dolgoztam 5 évig, így azt mondom, hogy nem, nem kell tépegetni, meg gyereket kínozni, hogy örökre megemlegesse.


    Mindenképp vidd el másik gyereksebészetre, mutasd meg, ott döntsék el, hogy milyen fokú a szűkület, ennek megfelelően lehet eldönteni, hogyan tovább. Ahol én dolgoztam, ott napi sok ilyen műtétet végeztek, mindet felületes altatásban.


    Kicsik popsiba kúp formában, nagyobbak tablettában kaptak még az osztályon Dormicumot. Attól a legtöbb elaludt, vagy csak nagyon bátor lett, úgy mentek a műtőbe. Ott maszkon át altatógáz + helyi érzéstelenítés, és fél óra múlva az osztályon / őrzőben ébredtek, este pisilés után mentek haza.

Címlap

top