Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Porckorongsérv-kosmodisk

dodieska
Létrehozva: 2016. november 21. 22:57

Sziasztok!


Hónapok óta küzdök komoly derékfájással, ami eléggé megkeseríti a mindennapjaimat. 3 hónappal ezelőtt diagnosztizáltak a 4-es csigolyánál porckorongsérvet, több orvosnál jártam, mindenki műteni akar, amit én nem szeretnék.


Olvastam a kosmodiskról, létezik valaki akinek tényleg bevált? Lehet, hogy hülyeség, de két pici újszülött (ikerbabók) mellett egyre nehezebben oldom meg, hogy ne kelljen lehajolnom, emelnem


Valakinek bevált ötlet esetleg? Gyógytornára heti 2x, úszni heti 1x járok, új matracot vásároltunk, D vitamin kúrát is tartok, hol jobb, hol rosszabb :( ismerősök azt mondják örüljek, hogy járni tudok, mert régebben az is probléma volt  nem akarok belenyugodni, hogy 32 évessen úgy éljek mint egy rokkant, és ne tudjak teljes életet élni


 

  1. 2016. november 24. 20:2316.

    Az izom lazítása és erősítése nem zárja ki egymást. A lazítás a görcsöt oldja, az erősítés ez után jöhet. Fájdalmas, csomós izmot erősíteni nem lehet.

    előzmény:
    huncut (12)
    2016-11-23  07:36
  2. 2016. november 24. 01:1915.

    70 éves vagyok. Kb 15 éve küzdök nyaki porckorong sérvvel. 2 évig gyógytornára játam az ORFIBA (maszek úton) és egy nagyon jókezű természetgyógyász kezelt, talpmasszázs, masszírozás, nyújtás, stb. Sokat javultam. Előtte a sebész azt mondta műteni kell: ez náluk rutindolog, a csípőből vesznek egy csontlapocot, faragnak belőle egy gyűrűt, kifaragják a porckorongot, s összenövesztik a két csigolyát. (Ma már műanyag porckorongot építenek be). Ha az ember egy sebészt kérdez meg, akkor az csak sebészeti beavatkozást ajánl! Ő csak azt tudja!


    Nem vállaltam , kb 90 %-osra javultam. (Egyébként a jobb karom, a csuklóm és a gyűrűs és kisujjam részben-időnként lebénult, nem mozgott jől, erőt nem tudtam vele kifejteni).


    Közben a bal csípőforgóm minden előzetes kezelgetés (Proenzi3 jó darabig (kb 5-6 év) javította) ellenére nagyon fájdalmas lett, reggeli elindulás 20-30 perc bottal, aztán bejáródott. Műtétet javasoltak, de nem engedtem, mert bátyám 3 műtét után csak a lakásban tud járókerettel járni.


    Kijártam a reumatológusnál, hogy valamilyen konzervatív kezelést írjon fel: ez lett a gyógyvizes terápia. Évente 2x vehető igénybe, 15-15 alkalom, súlyfürdő, tangentor, gyógytorna víz alatt, iszappakolás, masszázs. Egy egy kúra 15 alkalom (3 óra/ alkalom) és kb 55 EFT/15 alkalom. Macerás, drága (Lukács fürdő), de utána fél évig fájdalom mentes vagyok. 


    És ami a furcsa, hogy a nyaki porckorong sérvem problémái megszűntek tőle! 


    Én műtét ellenes vagyok, amíg van más helyette.

  3. 2016. november 23. 19:2214.

    Anyukám 74 éves.. neki nem javasolták a műtétet-- 


    a szíve miatt.. az a szív -csak annyi hogy a kora miatt  kell szívritmuszabályzót szednie.


    gyógytorna és elektromos kezelés amit kap  augusztus óta


    az iszonyat fájdalmak megszüntek.. de a lábát nem tudja előre lenditeni. 
    anyu egy forgószél volt.. most meg nem tudja átlépni szegény Fülest aki ott terpeszkedik a szobája előtt a szőnyegen.(ő is öreg) 


    javasolták neki- ismerős az Amerikai úton az idegsebészetet... mit gondolsz róla??  a győri kórház.. sztem nem úgy áll a dolgokhoz ahogy elvárható lenne.. magyarán.. augusztusban látta utoljára orvos.. azóta.. kb .. megvan.. akkojó.. menjen el még erre a 10 kezelésre... oszt futok tovább.. meg sem vizsgálom. 


    értem én hogy csillivilli ellenére gyakorlatilag nincs orvos a kórházban... de ez nagyon nem jó igy...hogy nem vizsgálja meg senki. 


     

    előzmény:
    Szállófelhő (11)
    2016-11-22  19:43
  4. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. november 23. 09:2113.

    Szerintem is igazad van abban, hogy ilyen kérdésekben az orvosokra kell hallgatni. Azért a saját példám alapján azt is tudom, hogy amikor felmerül az operáció kérdése, az ember bármit megtenne, csak hogy elkerülje a műtétet. Az jó, hogy a környezetedben csak sikeres műtéteket látsz, de azért egy gerincsérv műtétet nem neveznék rutinműtétnek, és azt sem, hogy nincs kockázata. Nekem valamennyi orvos ismerősöm azt tanácsolta, ha lehet, kerüljük el a műtétet. Nyilván van olyan helyzet, amikor nem lehet.


     

    előzmény:
    Szállófelhő (11)
    2016-11-22  19:43
  5. 2016. november 23. 07:3612.

    Tulajdonképpen igazad van, ma már nem elsődleges megoldás a műtét, akinek javasolják nyilván muszáj. Egyet azért tisztázzunk, a protrusiósoknak és a sérveseknek is nem az izom lazítása, hanem erősítése a fontos. Ezért kell a szakszerű gyógytorna. Mindenkinek egyéni tornát javasolok, a csoportos torna egy vicc. Legalábbis abban a szakrendelőben ahova én jártam az volt.

    előzmény:
    Szállófelhő (11)
    2016-11-22  19:43
  6. 2016. november 22. 19:4311.

    A környezetemben többen voltak az utóbbi években porckorongsérvesek, és mindig nagyon sokáig a konzervatív kezelésekkel szenvedtek (gyógyszer, injekció, fizikoterápia, stb), de aki végre eljutott odáig, hogy műtétet javasoltak neki, az tényleg csak a műtéttől lett jobban. Szóval azt gondolom, hogy nem véletlenül javasolták neked a műtétet és nem kellene megvárni, míg kiszakad az ideg. 


    A másik, hogy szerintem nem szabad szakember nélkül gyakorlatokat végezni ilyen állapotban, mert az emberek többségének nincs olyan testtudata, hogy a megfelelő helyen mozgassa az izmokat, ízületeket, így nagy az esélye, hogy inkább csak ront a helyzeten, akámilyen csodakazettán csodaprogramot ajánlanak. A Kosmodisk azt ígéri, hogy enyhíti az izmok feszülését és ez tényleg jó lehet a fájdalom ellen, de vajon mennyi az esélye, hogy a kitüremkedett porckorong visszamászik-e ettől a helyére? Nem lehetetlen, akár meg is lehet próbálni, a forgalmazó pénzvisszafizetési garanciát ígér. (Furcsa módon ugyanazon az oldalon egyszer 14, egyszer meg 60 napig, de ilyen apróságokon is csak én akadok fel...)  


    Amúgy érdekes, hogy itt kérdezel olyanokat, akik nem látják a te esetedet és boldogan hinnél nekünk inkább, akármivel biztatunk ismeretlenül, mint azoknak az orvosoknak, akik mind vizsgáltak téged, gondolom mindenféle képalkotó eljárásokkal is, és így a műtétet javasolják. Bizonyára félelmetes a műtét, de ma már olyan a műtéti technika, hogy igen alacsony a kockázata. Szóval, ha minden téged ismerő a műtétet javasolja, akkor lehet, hogy nekik van igazuk...


    Jobbulást kívánok, akárhogy is, üdv. Sz. 

  7. 2016. november 22. 16:5610.

    Attól még megérkezett.-) én se látom soha egyetlen elküldött levelemet se.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (9)
    2016-11-22  16:47
  8. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. november 22. 16:479.

    Szia!


    Válaszoltam privátban, de nem láttam az elküldöttek között, hogy elment volna. Akkor itt: Rheosolon

    előzmény:
    huncut (8)
    2016-11-22  16:10
  9. 2016. november 22. 16:108.

    Gondolom kiropraktörnél voltál. Kérdeztem privátban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (7)
    2016-11-22  14:42
  10. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. november 22. 14:427.

    A csontkovácstól én is tartok. Amikor nálam a kezdeti brutális fájdalom valamelyest csillapodott, elmentem "csontkovácshoz" (nem is így hívták, már nem emlékszem, de egy jobb hírű intézményben jártam). Az első alkalom volt egyben az utolsó is, mert utána úgy éreztem, hogy újra jobban fáj a derekam. Többet nem mertem menni, pedig sok pozitív példát is lehet hallani.

    előzmény:
    huncut (5)
    2016-11-22  12:09
  11. 2016. november 22. 13:406.

    Minden orvosi papíromat elvittem a csontkovácshoz. Ezután döntött, mi legyen. Nem csak csontropogtatás van, hanem  gyógyítás is. A 3. kezelés után már jobban voltam.  Én bízom benne.


    Az én orvosom csak a méregerős gyógyszereket tudta adni,ami tüneti kezelés volt, - semmilyen gyógyszer nem használt és egy masszázst, valamit a tornát. Futószalagon ment a rendelés. Tehát megvan a napi torna, amit sk. végzek, a masszás és csontkovácsolás két hetente.


    Mint írtam minden gyógyszerre érzékeny vagyok, lehetetlen a szedése, de amit  bevettem, az sem használt. Isiásszal kezelt.  Bármit mondtam nem hallgatott meg, nem vette figyelembe, amit kértem, amit mondtam.Ez a kérdés fel sem merülhetett nála, mert nem volt rá lehetőségem. Lépnem kellett, a fájdalmak iszonyatosak voltak, az idegeim már táncoltak.


    Akinek erős fájdalmai vannak, az  megpróbál mást is. 


                  

    előzmény:
    huncut (5)
    2016-11-22  12:09
  12. 2016. november 22. 12:095.

    Épp tegnap olvastam mennyire vigyázni kell a csontkovácsolással az esetünkben. Kikérted az orvos tanácsát, hogy ajánlja-e ezt a fajta gyógymódot?

    előzmény:
    franci47 (4)
    2016-11-22  11:46
  13. 2016. november 22. 11:464.

    Sziasztok.


    Nálam is gericsérv az okozója a fájdalmaknak.


    Több hónapi fájdalom után /gyógyszert nem bírok szedni, mert rosszul vagyok bármelyiktől is, bár megpróbáltam ezt az utat is, de semmi sem használt, csak még rosszabbul éreztem magam/, nem bírtam emelni, mert úgy éreztem szétesek,  talán most megtaláltam a gyógyulási módot.


    Először is torna, nyújtás, csontkovács.


    Alig tudtam járni, igazán nem is a derekam fájt, hanem a lábam,/csípőm/ ami zsibbadással is járt, a kisujjam fájdalma miatt cipőt is alig tudtam húzni. El voltam ferdülve  balra. Elmozdult a csípőm.  Úgy éreztem az egyik lábam rövidebb.


    Nem tudom hanyadik alkalom már hogy  járok a csontkovácshoz, először 3/4 óra masszírozás, utána a kovácsolás. Most viszonylag egyenes vagyok, néha azt hiszem, hogy meggyógyultam.... és ez jó.... de folyamatosan karban kell tartani magam. Nem szeretnék műtétre menni. Így csinálom kéthetente a  kezeléseket és tornázom, amennyit tudok. Én már nem a fiatal korosztályhoz tartozom, de szeretnék járni, kelni, kirándulni, barangolni. Most módjával ez is megy.


    Ennyit tudtam segíteni, meg kell próbálni.   


     

  14. 2016. november 22. 09:583.

    Csatlakozom Pipacsvirághoz...lehet mindennel próbálkozni, de felesleges. A mai tudás szerint csak a fájdalomcsillapító és a gyógytorna az, ami segít. Nekem még "csak" kitüremkedésem" van, de ettől krónikus fájdalmam van majd 2 éve. Jelenleg a David gerincklinikára járok, mélyizmot erősítenek, nézzetek utána, aki megtudja fizetni annak ajánlom. És feltéve ha az ottani állapotfelmérés után ajánlják.

  15. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. november 22. 09:362.

    Szia!


    Kb. 2 éve én is derékproblémákkal küszködöm (egyébként nekem is ikreim vannak, bár már lassan 6 évesek).


    Amikor először jelentkezett, 1 hétig nem bírtam felkelni, utána 10 napig kórházban is feküdtem.


    A következők nem használtak: injekció, fizikoterápia, infúziókúra, 10 alkalmas kínai akupunktúra, masszázs, csontkovács, Kozmodisk.


    Ami használt: A brutális fájdalmon egy nagyon erős fájdalomcsillapító, amit az orthopédián írtak fel (ezt nem nagyon javasolják egyébként, mert a gyomrot tönkre teszi, így folyamatosan nem is lehet szedni - ezt csak 2 éve a kezdetekkor szedtem pár napig). A leghatásosabb: egy gyógytorna kazetta, amit a Rókus Kórházban kaptam, az ottani vezető gyógytornász állította össze. Próbáltam többfélét is, de ez - számomra - a legjobb. Ez egy 40 perces kazetta. Ha erősebb fájdalmaim voltak, akkor naponta csináltam, ha nem, akkor elég heti 2 alkalom (pontosabban ennyi kellene, de volt, hogy hetek is kimaradtak).


    Egyébként a kínai orvos, illetve az ORFI orvosa is azt mondta, hogy a gyógytorna jelent igazi segítséget. 


    Amúgy amikor 2 éve ősszel előjött a derékproblémám, hosszú hetekig brutális fájdalmam volt, minden mozdulatot meg kellett fontolni. Emlékszem, kb. másfél hónappal később még szükség volt az említett nagyon erős fájdalomcsillapítóra. Talán bő fél év is volt, amíg folyamatosan éreztem a derékfájást. Azóta szerencsére nincs állandó fájdalom. Nyilván vigyázni kell - pl. nem lehet nehezet emelni, nem bírok pl. a kertben hosszú órákig görnyedve dolgozni, stb. De! egyértelműen jobb, nem ez uralja az életemet (lekopogom). Egyszóval nyugodj meg, legyél türelmes, biztosan javul majd nálad is a helyzet.

Címlap

top