Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kék kenőcs

esther54
Létrehozva: 2016. szeptember 18. 16:47

Anyukám erősen mozgáskorlátozott. Nem ágyban fekvő, de egész nap ül. Minimális mozgásra képes csak. Az a problémája többek között, hogy gyakran erősen viszket a bőre.Különösen azokon a részeken ami az ülés miatt nyomásnak van kitéve, pl. comb alsó része, fenék.Külső nyoma nincs, nincs kipirosodva sem. Olvastam már a kék kenőcsről, a gyógyszertárban érdeklődtem, nem tudtak róla. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a kenőcs csak a kisebesedett bőrt gyógyítja? Kerestem már a neten, de olyantól szeretnék érdeklődni akinek van tapasztalata.

  1. 2021. szeptember 25. 18:2713.

    Sziasztok!


    Nálunk az egész család használja és imádja ezt a krémet és annyira örülök, hogy rátaláltunk egy shopra ahol lehet kapni és végre be tudjuk szerezni. www.puremarket.hu a neve. 

  2. 2016. szeptember 19. 20:2612.

    Csak kiváncsiságból: milyen hátrányokra gondolsz?


     


    A sumákolás egyébként csúnya megjegyzés. Említsünk néhány más nagyon jó dolgot, amiket szintén hosszú idő után engedélyeztek és addig "sumákkal" terjedt? Ami nem jó, az nem terjed. Nézd, ha készült volna fotó az arcomról (ha tudom, hogy nyom nélkül gyógyul, akkor lenne!), most megmutatnám---és melléírnám, amit már írtam, hogy mit mondtak orvosok a kilátásokról.

    előzmény:
    Pirx (6)
    2016-09-18  22:24
  3. 2016. szeptember 19. 15:5211.

    Ha rákattintottál volna a 2. Kommmentben a piros "ide" szóra,akkor minden infót már elolvashattál volna a kenőccsel kapcsolatban!


    Amúgy Sumamed és Septosyl a két antibiotikum,ami benne van. A többi összetevője is egyszerű,régi,kipróbált és nagyon jó szerek.


    Ez alapján feliratni nem tudod,mert csak az összetevők vannak feltüntetve,de a mennyiségük nem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2016-09-19  15:08
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 19. 15:0810.

    Nem ismerem ezt a kenőcsöt.


     


    Azt írod: Kétféle antibiotikum van benne.


    Mik ezek és mik ennek a kenőcsnek az összetevői?


     


    Érdekel, hátha egyszer csak majd kellene.


     

    előzmény:
    Pirx (6)
    2016-09-18  22:24
  5. 2016. szeptember 19. 14:349.

    Eleinte csak fű alatt lehetett kapni (de azért orvos ajánlotta), később -meg sok helyen ma is- állatpatikákban volt a lelőhelye.  Én az első alkalmat kivéve mindig gyógyszertárban vettem, azt nem tudom persze, hogy ők árulhatnak-e állatgyógyszert...))) Először ezért kaptam: forró olaj fröccsent az arcomra és csurgott le rajta. Illetékes orvosoktól annyi segítséget kaptam, hogy borogassam mirelit cukorborsóval és ha  másnapra hólyag lesz, akkor menjek vissza és levágják, meg bekenik azzal a piros szerrel. (tudom mi az, de szín alapján ismerik a legtöbben) Tettem rá valamit, amitől nem lett hólyag (elég mazochista módszer), de elkezdett csúnyán hegesedni, orvos szerint megmarad. Na akkor látott meg egy régi ismerős, és adott két babszemnyi kék kenőcsöt. Nyoma sincs, nagyítóval sem.


    Antibiotikum: nem is olyan régen mondták a patikában, hogy már van benne, de először csak a pici, 15 ml-s dobozra mondták. Észrevenni nem lehet.

    előzmény:
    etilany (8)
    2016-09-19  08:28
  6. 2016. szeptember 19. 08:288.

    Ennek ellenére elég sok kenőcsbe beleteszik. Én semmi ördögtől valót nem látok benne. Én anno pattanást kapartam el csúnyán, kisebesedett, jól fel is dagadt. A  doki egy vény nélkül kapható antibiotikumos kenőcsöt ajánlott. Két nap után nyoma sem volt a kelésnek és még hűsítette is az erősen piros égő bőrfelületet.


    Egyébként a kék kenőcs igenis kiváló termék, tény, hogy mi eddig csak az állatainkon használtuk, de a lovunkon olyan szépen begyógyította az összevarrt sebhelyeket, hogy maga a lovat műtő doki is meglepődött, mert azt jósolta, hogy mindig látszani fognak a  sebhelyek. Ehhez képest három hónap múlva nyoma sem volt a sebhelyeknek....

    előzmény:
    Pirx (6)
    2016-09-18  22:24
  7. 2016. szeptember 19. 07:487.

    A felfekvések megelőzésére fejlesztették ki a MEDIFLEUR(ejtsd: mediflör) zselés testápolót,ami minden gyógyszertárban kapható és bárki használhatja!


    Naponta többször is lehet használni és nincs benne antibiotikum.


    Nagyon szeretik a betegek,mert bekenéskor kellemesen hűsíti,puhítja a bőrt,szünteti a viszketést és ami a legfontosabb,enyhe átmeneti vérbőséget okoz.


    Az állandó nyomásnak kitett bőrfelületnek ugyanis rossz a keringése,emiatt elhal,viszket,majd kisebesedik a bőr azon a részen,ez ugyanis a felfekvés 'menete'.


    Az enyhe vérbőség javítja a keringést és ez az,ami megelőzi(!) az állandó nyomásnak kitett testrészen a bőr elhalását,kisebesedését a felfekvést. 

    előzmény:
    esther54 (1)
    2016-09-18  16:47
  8. 2016. szeptember 18. 22:246.

    Árulja el valaki, miért írják mindenütt, hogy a kékkenőcs TERMÉSZETES??? Kétféle antibiotikum van benne.


    A másik probléma, hogy aki valaha tanult gyógyszerészetet, az tudja, hogy nagyon nem ajánlott antibiotikumokat kenőcsbe tenni - több okból is. Nem véletlen, hogy csak sumákolás árán lehet forgalomba hozni. Nem vitatom, hogy hatásos, de abban biztos vagyok, hogy sok más kenőccsel el lehet érni ugyanazt - a hátrányok nélkül.

    előzmény:
    esther54 (1)
    2016-09-18  16:47
  9. 2016. szeptember 18. 18:565.

    Nem csak  az lehet  a gond, hogy falu, hanem valószínűleg messzebb éltek, mint mi. Ezt a krémet egy kis somogyi falu gyógyszerésze találta fel. Nagyon sokáig a legtöbb helyen csak állatpatikában lehetett kapni, ezen a néven, hogy kék kenőcs, mert arra volt engedély. ... de köztudott volt, hogy nem állatgyógyszer. (bár természetesen nekik is jó.) Megdrágult az évek folyamán, rémlik, hogy már  a legkisebb doboz is 1500.- körül van. Viszont tényleg egy leheletnyi kell belőle, sokáig elég. Végülis tiszta gyógynövény, ha nem tévedek zsiros alapon. Amikor már nem feküdt anyu, hanem ült a fotelben, akkor már csak akkor kentem, ha láttam, hogy pirosodik a bőre.


    A viszketést nem tudom. Ha gyógyszermellékhatás, akkor főleg nem..(( De nem lehet, hogy anyukád már öreg és vékony bőre van,  kiszáradva? Akkor még a szappan is számít, próbáld meg a sheavajast, nem feltétlen valamelyik drága kézművest, először próbáld ki pl a Dave sheás szappanát. Meg valami hasonló, vagy kakaóvajas testápoló is kellene neki, hátha ez elég hidratálásra és akkor nem viszket.

    előzmény:
    esther54 (4)
    2016-09-18  17:54
  10. 2016. szeptember 18. 17:544.

    Köszi, rémlik hogy olvastam már tőled hozzászólást ebben a témában. Én egy kis faluban élek,de megyek hamarosan városba, ott megpróbálom. Vajon, a viszketést is elmulasztja? A háziorvosnak már említettem, nem igazán reagált rá semmit.  Gondoltuk, hogy valamelyik gyógyszer váltja ki, egyet abba is hagyott, mert súlyos bőrreakcó is szerepelt a mellékhatások között. Már azóta is viszketett, ezért gondolom, hogy az állandó nyomás okozhatja.  Anyukádnak akkor is használtátok amikor ült? S mennyi az ára?

    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2016-09-18  17:40
  11. 2016. szeptember 18. 17:403.

    Kerestem neked képet. Tényleg ilyen kék.

    előzmény:
    esther54 (1)
    2016-09-18  16:47
  12. 2016. szeptember 18. 17:362.

    Ha itt fenn beírod  a fórumbankereséshez hogy kék kenőcs, találsz néhány topikot. (többnyire engem is megtalálsz bennük, mert ha leszólják, morcosan ugrok...)))


    Keress másik gyógyszertárat, a Lukács féle kék kenőcsöt keresd rajtuk, ha nincs, tudnak rendelni. Mármint ha akarnak...


    Égésre nem tudok jobbat, nyom nélkül gyógyul. Felfekvésre, illetve amire most neked kell: felfekvés megelőzésére is tökéletes. Utóbbit én is anyumon voltam kénytelen tesztelni. 4 és fél hónapig kellett neki hanyatt feküdni, kettős szeméremcsont (többek közt) törés miatt és megúsztuk felfekvés nélkül a kenőccsel! Az utána következő 4 évben pedig ő is ült csak..(((


    Egyébként amióta találkoztam vele, mindig van itthon, a hűtőben (ajtajában) évekig eláll. Akár el is lehet osztani a családban, hogy égésnél legyen gyors segítség.


    Most már többféle kék Lukács termék van, de  a kék kenőcs az első és azért ez  a neve, mert maga a krém is kék. Itt egy link.

    előzmény:
    esther54 (1)
    2016-09-18  16:47

Címlap

top