Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bal oldali fájdalmak

Sucuj91
Létrehozva: 2016. szeptember 7. 14:36

Sziasztok! Ötleteket kérnék, esetleg ha valakinek van hasonló panasza, hogy mi lehet ez.


Kb. fél éve bal oldalt a köldököm vonalában (egy pontban ) szúró fájdalom. Ez kb. minden napos de nem egész nap érzem, étkezéshez nem köthető. Valamint pár havonta az egész bal oldalam tompán fáj, olyan fura érzés mintha valami belső szervem ott meg lenne nagyobbodva és kisugárzik a hátamba is. Fél éve (mikor először éreztem) voltam hasi uh-n és gasztorenterológusnál is, kikérdezgetett de semmit tükrözés vagy ilyesmi nem volt és elvileg semmi bajom (kérdezgetés, nyomogatás alapján). A vesémnek sem (hasi uh alapján), arra is gyanakodtam. Ötlet?? (ha bélgyulladásom lenne gondolom a székletem más lenne)

  1. 2016. október 6. 19:3014.

    Mi történt azóta?

    előzmény:
    Sucuj91 (12)
    2016-09-09  15:44
  2. 2016. szeptember 9. 15:4613.

    Nagyon sajnalom Anyukádat. Köszi a valaszt

    előzmény:
    Sushi (10)
    2016-09-08  11:51
  3. 2016. szeptember 9. 15:4412.

    Köszi a válaszokat, fogok menni a dokihoz beutalóért 

  4. 2016. szeptember 8. 12:2311.

    Menj először háziorvoshoz! Kérj laborba is beutalót,a háziorvos kérhet célzott tumormarkerekre is vizsgálatot a labortól.


    Menj el ismét gasztroenterológushoz a laboreredményeddel akkor is,ha semmi eltérést nem mutat! Ne utasítsd vissza,ha mégis colonoscopiát (vastagbéltükrözést) ajánl! Azonban ehhez nagyon ajánlom,hogy kérj altatást,ami csak vénás,un. rövid altatás,mert ez elég kellemetlen,helyenként fájdalmas vizsgálat ébren.


    Azonban ezt sok állami intézményben nem akarják altatásban elvégezni "ingyen",mint ahogy itt mások mondogatják,hiába fizeted a TB-t. Az altatás ilyenkor nem a TB fizetés,vagy nem fizetés függvénye,hanem az adott orvos,intézmény saját döntése!


    Ezért ebben az esetben ajánlom,hogy keress privát gasztroenterológust,mert ott biztosan elvégzik altatásban a vizsgálatot! Így ugyan pénzbe kerül,de nem fogsz szenvedni egy kicsit sem. 


    Nőgyógyászhoz is mielőbb el kellene menned,ha nem jársz rendszeresen!


    Külföldön amúgy természetes,hogy 45-50 évesek elmennek egyszer colonoscopiára,akkor is,ha nincs panaszuk,mert egyre több az emésztőrendszeri daganatos megbetegedés,így rendszerint időben felfedezik,ha baj van.

    előzmény:
    Sucuj91 (9)
    2016-09-08  11:40
  5. 2016. szeptember 8. 11:5110.

    Most akkor nagyon durva leszek: anyukamnak is fajt a bal oldala. Azt mondta  haziorvos, hogy menjen be a korhazba, ott jobban ki tudjak vizsgalni. 5 nap mulva megvolt a lelet/diagnozis: attetes rak, 2 honap mulva elment. Pedig szurt  bal oldalon. :-(


     

    előzmény:
    Sucuj91 (9)
    2016-09-08  11:40
  6. 2016. szeptember 8. 11:409.

    Nem segít ha Marikának is ugyan ott fáj. Az már viszont érdekel ha hasonló panaszokkal uh után azt mondták h semmi baja a vesének pl meg úgy minden rendben van, de aztán az illető mégis továbbment (volt rá ideje energiája) és végül kiderült h mi az . :)


    De hétfőn megyek megint háziorvohoz akkor és elindulok megint.... egy fél évig elhúzódó kivizsgálásokra :S aminek gondolom megint nem lesz eredménye ...


    Vagy csak én vagyok túl reményvesztett az idei év után :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2016-09-08  06:43
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 8. 06:438.

    Sajnálom, ha fájdalmaid vannak és időd sincs igazán rá hogy orvost keress.


    Az a helyzet hogy én soha életemben nem voltam magánorvosnál és csak akkor mennék oda ha más megoldás nem lenne, ha  - megváltozna a betegellátás.Úgy hogy  én biztosan nem  küldelek oda, viszont azt sem látom tisztán ( de te majd  elmagyarázod nekem) hogyha itt Mariskának ugyanott fáj/fájt az oldala ez téged miben segít.


    Így aztán csak azt mondhatom hogy igen, keress másik orvost, menj addig amíg  a tb keretein belül meg nem találod a megoldást a gondjaidra. Mert ez a normális ma!!!!!!!!!Ha az eü járulékokat befizeted, jogaid is vannak.


    Más kérdés hogy mennyire  tudsz kiállni magadért!!!!!!!!!!!


    Én nem hagyom magam, tuti.

    előzmény:
    Sucuj91 (7)
    2016-09-07  21:52
  8. 2016. szeptember 7. 21:527.

    Sajnos a térdemmel már oda kényszerültem de ezzel már nem vagyok hajlandó oda menni, nem azért fizetem a tb-t.  Gondoltam más is átélt már hasonlot es elindit h milyen kivizsgalasra menjek. 

    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2016-09-07  20:33
  9. 2016. szeptember 7. 20:336.

    Utolsó kérdésedre  a válasz: talán mert nincs másik orvos...


    És tudod elég sok helyen és elég sok problémában nincs. Nem fogom elmesélni, hogy errefelé meg milyen problémában nincs.


    Na jó, ha nem is helyben, de talán megyén belül találhat a topikindító,valami zsebhez illő magánklinikát, vagy hasonlót. A fene se érti, miért nem megy mindenki oda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2016-09-07  14:56
  10. 2016. szeptember 7. 18:085.

    Lehet hogy felfáztál. Menj el teljes laborba. Beutalót a körzeti orvos.

    előzmény:
    Sucuj91 (1)
    2016-09-07  14:36
  11. 2016. szeptember 7. 15:464.

    Azért mert közben a térdem is minden sérülés és előjel nélkül vizesedni kezdett és azzal is sokat jártam dokihoz. Másrészt dolgozom és már a szabadságaim fele elment orvoshoz járásra. De gondoltam nem oltanak be ha felteszek egy viszonylag értelmes kérdést és nem arról kérdezek hogyan nagyobbítsam otthon a mellem masszírozással :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2016-09-07  14:56
  12. 2016. szeptember 7. 15:073.

    HihihihihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiAzt hittem a választásokról írsz.

    előzmény:
    Sucuj91 (1)
    2016-09-07  14:36
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 7. 14:562.

    Drága gyermek!


    Mindjárt konzíliumot tartunk.Pár perc múlva jön:


    Dr. Kovács Benő - közösképviselő


    Dr.Nagy Aranka  - egyéni vállalkozó - kézi vaslás


    Dr.Igazi Dezső  -  takarító kisiparos ( őszinte elismerést kapott a nyáron és egy üveg pezsgőt is a lakóktól) -Kiváló Dolgozó


    Dr.Hadházgyári Imola  - jósnő a VI.-ról


     


    Ezek mind olyan emberek akik biztos diagnózist fognak és betegségfelismerést szavatolnak/ felállítanak az itt leírt panaszok alapján - amit azok a nyűves orvosok nem tudtak nálad megállapítani.


    Közülök többeknek - 50%- a  seprű állt az oldalukba, másik 50% szétröhögte magát az emberi balgaságokon és nagyon megfájdult az oldaluk.Úgy hogy itt mindenki érintett és érti is  mitől döglik a légy.


     


    Jómagamcsak szerény aszisztenként összeszervezem neked a bandát ide javulásod érdekében.


     


    AMÚGY: másik orvoshoz miért nem mentél el?


     

    előzmény:
    Sucuj91 (1)
    2016-09-07  14:36

Címlap

top