Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyomortükrözés Bp-en

kotkoda13
Létrehozva: 2016. szeptember 5. 15:04

Sziasztok ! 


Budapesten/Budaörsön (esetleg a környéken) keresek olyan magánrendelőt, ahol gyomortükrözést csinálnak altatásban vagy bódításban. 


Van valakinek tapasztalata  ?  Ő , vagy ismerős, rokon járt mostanában ilyen rendelőben ? 


Nagyon köszönöm előre is ! 


 


 

  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 19. 13:4945.

    Ezt nem teljesen értem... A háziorvosod nem tudja, hogy melyik kórházhoz tartoznak a betegei? A másik, amit nem értek, hogy errefelé (vidéki nagyváros) SBO rendszer van (Sürgősségi Betegellátó Osztály), leegyszerűsítve ügyelet, a háziorvos kizárólag oda utalhat, és az SBO küld tovább a megfelelő vizsgálatra, kórházi osztályra stb.


    Pesten nem SBO-rendszer van? Mert most beírtam a Google-ba, hogy SBO meg Budapest, és egy csomó kórháznevet kidobott... Szóval nem értem...

    előzmény:
    kotkoda13 (44)
    2016-09-19  10:55
  2. 2016. szeptember 19. 10:5544.

    Ugyanis szerda délutántól csütörtök reggelig görcsölt a gyomrom, ekkor a háziorvos beutalt a Jánosba, először fogadni se akartak, mondván nem tartozom oda, majd elküldtek vérvételre, ahol hosszas várakozás után levették a vért, de saját magam kellett, hogy elvigyem a laborba, majd  hasi uh-ra kellett menni, itt a betegfelvételen egy büdös banya nem akarta bevenni a papíromat, mondván nem sürgős ez, és nem fekszem az osztályon...ekkor kérdeztem, hogy mit tegyek, a válasz, hogy üljek le és várjak. Több, mint két órát ültünk, nem hívtak be, mondtam a páromnak, hogy menjünk innen a francba. 


    Az egész olyan volt, mint a zártosztály, a betegekkel úgy beszéltek, hogy csak néztem : mit képzel maga, hogy gondolja ezt, hová megy, ki engedte meg, stb......undorító volt. 

    előzmény:
    kotkoda13 (43)
    2016-09-19  10:51
  3. 2016. szeptember 19. 10:5143.

    sziasztok, 


    Voltam pénteken, bódításban csinálták ( bár az orvos próbált lebeszélni, de nem hagytam magam), semmit se éreztem, semmire se emlékszem !!!


    Elégedett vagyok, a gyomrommal semmi baj sincs, csak egy kis reflux. 


    A problémáimat az epekő okozza, ki kellene vetetni az epehólyagot.Gondolkozom erősen az egy napos sebészeten, amit fizetős ugye, de láttam a János kh-ban uralkodó állapotokat, oda csak meghalni mennék......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (42)
    2016-09-16  15:35
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 16. 15:3542.

    Szia, túl vagy rajta?

    előzmény:
    kotkoda13 (1)
    2016-09-05  15:04
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 13. 19:0841.

    Mi a szánalmas benne?

    előzmény:
    huncut (40)
    2016-09-13  18:51
  6. 2016. szeptember 13. 18:5140.

    Szánalmas vagy a hirtelen felvett magázódással

    előzmény:
    Calogero (39)
    2016-09-13  16:37
  7. 2016. szeptember 13. 16:3739.

    Nem, nem én és nem a másik fórumozó "személyeskedett" és kívánt önnek kellemetlen vizsgálatokat. (A másik fórumozó sem kívánta azt saját magának, ön csak egy szófordulatot használ ki - vagy inkább nem ért meg - mint ahogy váltig azt sem veszi észre, hogy személyemben önnél kompetensebb fórumozóval vitázik orvosi kérdésekről.) Egyébként sehol sem találom, hogy ráklikkeltem volna bármelyik hozzászólására, másnak írtam, de azt a véleményemet vállalom, hogy indirekt módon megátkozta a másikat. Ugyanis komoly indokkal végeznek gastroscopiát, ahhoz ok kell, aminek a hátterében lehet súlyos betegség.


    Azonkívül sehol sem írtam, hogy kizárólag gyomortükrözéssel diagnosztizálják a Chron-betegséget - ellenben a korrekt diagnózis felállításához az is szükséges. Kötelezően, és sok más vizsgálattal egyetemben.


     Találkozom munkám során olyan emberekkel, mint ön, akkor tolerálom is őket. De ha nem haragszik, itt nem kényszerülök rá, ezért részemről ezt a "társalgást" önnel befejezem, a topik indítójának majd írok még néhány dolgot. Ha kíváncsi rá, elolvassa, ha nem, akkor nem.

    előzmény:
    huncut (38)
    2016-09-13  14:50
  8. 2016. szeptember 13. 14:5038.

    Hol is átkozódtam én? Csak az általad preferált személy óhajának adtam hangot. Kívántam ezzel betegséget?  Személyeskedni rendesen tudsz, csak azért, mert nem értek veletek egyet. És ha már oktatás, mert hogy azt is megkaptam....a Chron betegséget nem gyomortükrözéssel állapítják meg. De igazad van, tényleg nem érdemes kínlódni bizonyos személyiségekkel.

    előzmény:
    Calogero (36)
    2016-09-13  13:07
  9. 2016. szeptember 13. 13:1137.

    Gondot nem okoz a te szempontodból. (Legalábbis, ha minden rendben folyik.)


    Most nincs időm több, majd válaszolok kicsit részletesebben. Ha addig nem lesz időm, kívánok a vizsgálathoz sok szerencsét és minél kevesebb kellemetlenséget - és azt, hogy az eredmény negatív legyen!

    előzmény:
    huncut (18)
    2016-09-06  07:06
  10. 2016. szeptember 13. 13:0736.

    Teljesen korrekt és bölcs volt, amit írtál. Minden szempontból. Nem tudom, a napi két tükrözést milyen betegség apropójaként ajánlgatja neked a hozzászóló, de igen kedves gesztus gyomorrákot, Chron-betegséget, peptikus fekélyt, gyomor- vagy nyelőcsővérzést, refluxot, stb. kívánni valakinek, csak azért, mert jó szándékkal leírta a saját tapasztalatait és véleményét. Ami adott esetben nem egyezik az átkozódóéval. Mondjuk, őt tényleg érdemes "bódítani" - ahogy ő írja /és ami egyébként nem létező fogalom az anesztéziában, mert van éber szedáció, van felületes- és mély narcosis, a "bódítást" a pacienseket hülyítő egyéb orvosok találták ki/, ugyanis valóban nem érdemes kínlódni bizonyos személyiségekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (31)
    2016-09-11  08:51
  11. 2016. szeptember 12. 13:0235.

    Nem, nekem sose görcsölt, de nem is beszéltünk arról ki milyen bajjal került gasztróshoz.

    előzmény:
    kotkoda13 (34)
    2016-09-12  12:51
  12. 2016. szeptember 12. 12:5134.

    Neked voltak görcseid ? Basszus nekem annyira görcsöl, meg kisugárzik a hátamba, hol felér egy szüléssel.....

    előzmény:
    huncut (33)
    2016-09-12  09:31
  13. 2016. szeptember 12. 09:3133.

    Simán. Ügyes légy, írd meg mit állapítottak meg!

    előzmény:
    kotkoda13 (32)
    2016-09-12  09:04
  14. 2016. szeptember 12. 09:0432.

    sziasztok, végül bejelentkeztem az Ilkába. Hétvégén nagyon rosszul voltam, így végérvényesen eldőlt, hogy menni kell....ma reggel hívtam fel őket, péntekre kaptam időpontot. 


    Csak egy naívnak tűnő kérdés : ha menstruálok, ugye attól még mehetek ? Ezt nem kérdeztem meg......

    előzmény:
    kotkoda13 (1)
    2016-09-05  15:04
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 11. 08:5131.

    Direkt forgatod ki a szavaimat? Nem azt mondtam, hogy kifejezetten kívánom, hogy legyen napi két gyomortükrözésem, hanem azt, hogy az előzetes elképzeléseimhez képest sokkal kevésbé volt kellemetlen, méghozzá annyira nem volt az, hogy ha szükséges, akár napi kettőt is bevállalok belőle, hiszen sokkal kisebb dolog, mint ahogy korábban elképzeltem.


    Egyébként én úgy gondolom, hogy egy vizsgálat A és B változata közül azt kell választani, amelyiknek kisebb a kockázata. Mivel csak 1 életünk van, és ha valami rosszul sül el, senki nem ad egy második életet. Ilyen szempontból egy altatásnak kétségtelenül sokkal több a rizikója, mint egy nem altatásnak. Természetesen vannak olyan beavatkozások, műtétek, ahol szóba sem jön a nem altatás. Ha viszont a szempont pusztán a "kényelmetlenség", akkor igenis nagyon el kell rajta gondolkodni. Nem véletlen, hogy az orvosok is csak akkor altatnak, ha nagyon muszáj. (Vagy ha a beteg megfizeti...)


    De ezt csak úgy mesélem, a topikindító már döntött. Szerintem már akkor döntött, amikor megnyitotta a topikot, és nem véleményeket várt, hanem megerősítést. Ezt te megadtad neki :)

    előzmény:
    huncut (30)
    2016-09-07  18:06
  16. 2016. szeptember 7. 18:0630.

    Rendben van, nagyon kedves módon tudsz kötözködni. Akkor kívánok neked napi kettő gyomortükrözést, ahogy te kívántad!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (29)
    2016-09-07  17:51
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 7. 17:5129.

    Én nem vitatkoztam, csak elmondtam a friss személyes élményemet a vizsgálattal kapcsolatban. De általad gyakorlatilag le lettem hazugozva (nem hiszed el, hogy mosolyogva jöttem ki, elbagatellizálom, biztos nem is vagyok igazi öklendezős, csak azt állítom stb.). A lehető legpontosabban szerettem volna elmondani, hogy zajlott a vizsgálat és milyen típusú beteggel, mit éreztem, épp azért, hogy pontos infókkal segítsek a topiknyitónak. Erre le lettem hazugozva. Nem baj, tanultam belőle, nincs harag.

    előzmény:
    huncut (27)
    2016-09-07  07:08
  18. 2016. szeptember 7. 08:1628.

    Valóban sokba kerül magán alapon, ez tény. És költhetném másra is....


    De ha egy sima rendelőben ( állami) kezdek el rinyálni, hogy fáj, félek, stb, az rosszabb...azt gondolom. 


    Magánban elbódítanak, és nem érzek semmit, 


    Gyáva vagyok ? Lehet !!!!! 


    Nekem is - ahogy írtam- már a fogkefével is meggyűlik néha a bajom. És igen, a fogorvosnál is !!! A múltkor lenyomatot vettek, mert koronát csináltak....hát mikor kiszedte a számból a cuccot, azt hittem, lehányom.....


    Vagy : mikor fáj a torkom, azt se engedem a fa izével megnézni...csak szépen , távolról, nagy áááááááááááá-t mondva.....


    Tudom , tűrni kell...de nem tudok. 


    Az Ilka tetszik ! 


    Meggondolom. 


    Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást !!!!

    előzmény:
    huncut (27)
    2016-09-07  07:08
  19. 2016. szeptember 7. 07:0827.

    Szó sincs róla, vitatkoztunk. Nincs miért elnézést kérned:-) legyen szép napod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (26)
    2016-09-06  19:57
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 6. 19:5726.

    Nem rólad és nem rólam van szó igazából, hanem a topiknyitóról. Én megnyugtatni próbáltam (saját, friss élmény alapján), te pedig elhitetni vele, hogy sok-sok pénz kifizetése nélkül szenvedni fog. Hiszem, hogy a topiknyitó jól fog dönteni. Én bármiben segítek neki, amiben tudok, hisz mint írtam, elég hasonlóak lehetünk érzékenység szempontjából.


    Úgy érzem, megbántottalak, bár ez tényleg nem volt célom. Ha mégis ez történt, őszintén sajnálom.

    előzmény:
    huncut (25)
    2016-09-06  19:01
  21. 2016. szeptember 6. 19:0125.

    Nos erősen megkérdőjelezem azt, hogy te mennyire lehetsz öklendezős ha egy ujjnyi cső ledugása után mosolyogsz. És ha én dramatizálok és besokkoltatok akkor te lekicsinyled az egészet. Mivel átestem már én is bódítás nélkül a vizsgálaton pontosan tudom miről szól. Sajnálom, hogy téged kikaptak a kórházi ágyról és megtörtént a tükrözés anélkül, hogy lett volna más döntési lehetőséged.  Kiváncsi lennék az öklendezős mivoltoddal hogyan döntöttél volna akkor ha nem így történnek az események. Az pedig magánügy, hogy hány tízezrest költök magamra, arra, hogy ne szenvedjek és mennyi marad még a szeretteimre.


    Mindenkinek jó döntést és gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (24)
    2016-09-06  17:34
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 6. 17:3424.

    Azt hiszem, ha ezt írod, picit figyelmetlenül olvastad el, amit írtam:


    1. Nálam öklendezősebb, émelygősebb, hányósabb betegtípust nagyítóval is nehéz találni. Hidd el, ez így van. Én vagyok a véglet. Pontosan ezért írtam, hogy olvassa el a topiknyitó, amit írtam. Ha még én is így éreztem, akkor igen is ki lehet bírni. Még csak fájdalomról sincs szó. Maximum kellemetlen.


    2. Nem elméletben beszéltem egy vizsgálatról, hanem átéltem. Méghozzá nem is olyan régen, tehát nem valami homályos emlékeim vannak a gyomortükrözésről, hanem élő, eleven emlékeim.


    Persze be lehet sokkoltatni szegény topiknyitót, hogy úristen, nehogy altatás nélkül kérd, mert borzalmas, elviselhetetlen, a valóság azonban az, hogy ez nem igaz. Nagyon-nagyon messze van az elviselhetetlentől, és úgy gondolom, egy értelmes felnőtt ember el tud viselni pár perc kellemetlenséget. Kellemetlenséget, nem fájdalmat. A több tízezres magánorvosi árat meg költse inkább a szeretteire.


    A "túl lehet élni" meg erős dramatizálás. Tudod, mi az, amit túl lehet élni? A gyomorrák például. Azt tényleg "túl lehet élni" szerencsés esetben. Egy gyomortükrözés ettől fényévekre van. Mindenki túléli, sőt a legtöbb ember utólag bevallja, hogy túlreagálta. Én is így voltam. Én azt szeretném, ha a topiknyitó nem félne. Mert NEM KELL FÉLNIE.

    előzmény:
    huncut (23)
    2016-09-06  14:59
  23. 2016. szeptember 6. 14:5923.

    Az tök jó, hogy te is leírtad hogyan élted meg ezt az egészet. De aki fél, aki öklendezős annak aztán mondhatod, hogy semmi az egész. Rossz példát hoztál fel, mert az senkinek nem esik jól ha a gégéjét akár egy picit is megnyomják. Nekem a gégetükrözést nem tudják megcsinálni, valamint a fogorvosnál is problémám van a a hátsó fogakhoz kell nyúlni. Arról nem beszélve, hogy azért erősen elbagatellizáltad a dolgot. Igazad van, a vizsgálat fájdalommal nem jár. És abban is igazad van, hogy az altatás túlzás, mi bódításról beszéltünk. Mit mondjak, mosolyogva még nem láttam embert kijönni egy tükrözésről, de az is igaz, túl lehet élni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (19)
    2016-09-06  11:04
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. szeptember 6. 11:5922.

    Nem, nem, félreértesz, senki nem kapcsolja ki a nyelési reflexedet. Egyszerűen nem nyelsz. Te irányítod. Ezt lehet gyakorolni. Mivel az oldaladon fekszel, nem fogsz félrenyelni, a nyál egyszerűen oldalt kifolyik a szádon, és annyi. Próbáld ki otthon. Tényleg az egész vizsgálatnak nagyobb a füstje, mint a lángja. Őrültség ezért több tízezret kiadni.

    előzmény:
    kotkoda13 (20)
    2016-09-06  11:38

Címlap

top