Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tetűs lett a gyerkőc...

Hullám
Létrehozva: 2016. augusztus 30. 12:44

Sziasztok!


A lánykám sajna tetűs lett, 3,5 éves...4 gyerekkel érintkezett az utóbbi időben, lehet átfertőződött.


Paranit spay-vel lekezeltem tegnap, utána a kapott sűrű fogazatú fésüvel átfésültem a haját, nagyon remélem jó lesz.


Apát és engem is lekezeltem, az ágyneműket kicseréltem, fésüket átmostam ecetes vízbe.


Az a baj, hogy ma reggelre elkezdte a nyakát vakarni, tiszta piros lett neki, ez sajnos allergiás reakció, amit krémmel, és kalcium oldattal próbálok enyhíteni.


Nektek, aki járt már így az első kezeléssel elmúlt a tetvesség?


Mert 1 hét múlva kezdjük az ovit, és hát csak arra  a hétre tudtak szabadnapot kiadni, így ha el kell napolni a beszoktatást, nem tudom hogy oldom meg...

  1. 2016. szeptember 4. 20:2010.

    Manapság a tetű a legelitebb óvodákban és iskolákban is felüti a fejét, tehát a kiindulási alap az legyen, hogy ne a szégyenérzet irányítsa a cselekedeteiteket. Magánvéleményem szerint azért tud az úgymond jobb hírű környezetben terjedni a tetű, mert kevésbé számítanak rá, illetve aki felfedezi, az is hallgat róla. Ott, ahol ezen nem csodálkoznak, ott hamarabb fújnak riadót.


    A lényeg: két verzió van a problémádra:


    1. vagy elhallgatod a dolgot és igyekszel mielőbb serkétleníteni a gyerkőcöt


    2. megkeresed az óvónőket illetve az illetékes védőnőt és elmondod, megmutatod a problémát.


    Az előzőt csak azért nem javaslom, mert egy 3-4 éves gyereket nehéz (és nem szerencsés) hallgatásra bírni, ráadásul az óvónők elég jól ismerik már a tetűírtók szagát. És szerintem a lehető legrosszabb belépő az egy szülő részéről a közösségbe, ha elhallgatják a tetvességet.


    Ami pedig a gyakorlatot illeti: cserélgetik a tetűírtók márkaneveit, de azért nagyjából mind ugyanazt tudja. Én azt mondom, akkor hatásos ha kellemetlen a használata. Sok bolond embert megvezetnek itt is a bio és egyéb jelzőkkel. A lényeg, hogy alaposan kell használni, nagy odafigyeléssel. A tetűt magát könnyű elpusztítani, a probléma a serkékkel van. Azok gyakran túlélik a kezelést. Ezért érdemes hetente ismételni, illetve a legnagyobb biztonságot az jelenti, ha a serkéket egyenként távolítjuk el. Ez macera, de hatásos. A lényeg az, hogy annyi időnek nem szabad a szerek használata között eltelnie, ami a serke kikelése és peterakási képessége között eltelik.


    A patikában kapható szerek hatékonysága azért kétséges, mert sok olyan szempontnak kell megfelelnie, ami az esetleges balesetektől megóvja a laikus felhasználót. Szinte biztos vagyok abban, hogy lennének olyan vegyületek, amelyekkel 100%-os biztonsággal el lehet pusztítani ezeket a dögöket, éppen csak problémás a kezelésük. Ha nem tévedek, nincs olyan orvosi, kozmetikai szolgáltatás, hogy tetűírtás. Pedig lehetne. Szerintem még nem is lenne rossz üzlet, valószínűleg sokan kifizetnének 5-10ezer forintot egy egyszeri de tuti kezelésért. Szakemberrel, megfelelő környezetben pedig megoldható lenne, hogy olyan (hatásos) vegyszereket alkalmazzanak, amit laikusoknak nem árulhatnak a patikában.

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44
  2. 2016. szeptember 1. 12:449.

    Igen, begyűrűzött Magyarországra is, hogy sok tudatlan orvos nálunk még mindig kalciumot ad.  Kérdés az lehet, milyen formában? Mert az én nagyon durva, percek alatt támadó gyógyszerallergia miatti gégeödémám nem tudta,  hogy nem használ a vénás kalcium injekció és szépen elmúlt tőle. Kórházban persze és nem mostanában.


    (tényleg nem  értem és ha rákérdezek, hogy nem tabletta, nem  ital, hanem vénás---arra óvatosan nem válaszolnak. Cirkusz)


     


    A hajat minden este át kell nézni, majdhogynem szálanként és lehúzni róla a serkéket. Huh, már az emlegetésétől is viszket...)))

    előzmény:
    ezanick* (8)
    2016-08-30  18:30
  3. 2016. augusztus 30. 18:308.

    Elso kezelessel nem mulik el. Tobbszor kell, es figyelmeztesd azokat a gyerekeket is, akikkel erintkezett, h ne terjedjen el. Atfesules sem szokott elegendo lenni. A serkek szorosan tapadnak a hajszalakra, sokszor egyenkent kell lehuzni oket.


    Kalciumot mire adod neki, mert allergiara hatastalan?



     


     

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44
  4. 2016. augusztus 30. 18:157.

    Helyesen tetves es nem tetus

  5. 2016. augusztus 30. 16:576.

    A Paranit jó, de egy kezelés val.szeg nem lesz elég. Ráadásul a spray úgy tudom, csak megelőzésre van, de lehet, hogy azóta már találtak ki irtásra is spray formulát.


    Irtásra anno az olaj volt, de azt nem ajánlom, mert olyan nehéz volt kimosni a hajból, hogy a gyerek már sírt, mikor ötödszörre mostam a haját egy este.


    Illetve van a sampon (Paranit ez is, meg az olaj is, amiről írok), azt nagyon ajánlom. Sima, sampon állagú, a haj is szép, tiszta lesz tőle, és a dögök elpusztulnak. Sőt, még a serkék is elpusztulnak, de le kell őket húzogatni a hajról. Csináld napfényben, szinte szálanként, és még pár Paranites hajmosás legyen utána is.


    Sok sikert!

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44
  6. 2016. augusztus 30. 16:345.

    Hajmosáskor enyhe ecetes vízzel öblítsd át a haját, nem fog a tetű belemenni. Nem szereti a savas közeget. Egy liter vízhez kb. fél deci ecet. A szaga elpárolog.


     

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44
  7. 2016. augusztus 30. 14:384.

         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (3)
    2016-08-30  14:18
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 30. 14:183.

    A tetűs azt jelenti, hogy Tetves?

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44
  9. 2016. augusztus 30. 13:212.

    Mielőbb menjetek el a gyerekorvoshoz,vagy keresd meg a védőnőt és ne kísérletezz!


    Biztosat csak ők tudnak neked mondani,akár az élősködővel,akár allergiával kapcsolatban. Látatlanban csak találgatni lehet,ami nem szerencsés.


    Közösségbe pedig úgyis csak akkor mehet a gyerkőc,ha teljesen rendben van! 

    előzmény:
    Hullám (1)
    2016-08-30  12:44

Címlap

top