Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajápolás, segítség!

csanna1002
Létrehozva: 2016. augusztus 25. 20:49

Sziasztok!


Hajápolási tanácsot szeretnék kérni, nem szeretném a hajam még jobban tönkretenni. Már kb 1 éve lett a hajam leszívatva feketéről, utána vöröses színe lett mindenféle festéket ledobott kb 2 mosás után. Iszonyatosan töredezett és száraz volt a hajam a leszívás után, próbáltam többféle balzsamot, pakolást de nem sokra mentem vele. Többször vágattam is belőle  azóta. Mivel rövidebb a hajam kénytelen vagyok vasalni mert sajnos össze-vissza áll. Most is nagyon száraz és töredezett de ebbe már kezdtem beletörődni. Viszont egyik nap észrevettem hogy pár tincsnek konkrétan fele letörött. Vasalás előtt syoss hővédővel fújóm be a hajam. Van esetleg valami ötleteket hogyan tudnám elkerülni hogy mégtöbb letörjön, illetve ha vágatnék újra belőle hogyan tudnám elkerülni hogy ennyire töredezett legyen? SOS!

  1. 2016. szeptember 1. 13:5413.

    Vágasd le tök rövidre, valami jó kis frizurát csináltass, abból visszanövesztheted újra.


    Ha ezt nem akarod, akkor fokozatosan vágasd a tönkrement részeket és ne használj semmit a samponon kívül, valamint balzsam helyett én javasolnám az ecetes vizes öblítést. Lágy és fényes lesz tőle a hajad.


     


    A vasalásra meg szavaim sincsenek...

    előzmény:
    csanna1002 (12)
    2016-09-01  10:15
  2. 2016. szeptember 1. 10:1512.

    nem tudom hogy ilyen kezelés van e nálunk, nem olyan nagy városban élek,  de utána fogok járni :) meg még esetleg a tartós egyenesítésre gondoltam.

  3. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. augusztus 29. 17:4611.

    Nekem hátközépig érő anno fél év alatt feketéből sötétszőkére világosított, eredetileg enyhén hullámos hajam van.


    Ekkora hajra 9500HUF (és két és fél óra üldögélés) volt a keratinos kezelés, ami teljesen rendbehozta.


    Persze a vasalást én is elfelejtettem a világosítás óta nomeg a keratin is egyenesít. Fél évente elég egyszer így kezeltetni, azért az nem olyan sok befektetés a szép hajért.


    Legalábbis nekem bevált.

    előzmény:
    Róza555 (10)
    2016-08-27  00:19
  4. 2016. augusztus 27. 00:1910.

    Szilikon mentes hajolajokkal kezeld. Weleda. Vagy testre való natúr  olajkeverékkel. Rossman, Müller, DM tele vele. Kend rá és akár egész éjszakára is fent hagyhatod. Finom samponokat és finom balzsamokat használj. A balzsamot akár, fél óráig is érdemes fent hagyni. A reklámokban tolt hitvány kis cuccokat felejtsd el. A Syosst is.


    És a hajad gyilkolását a vasalóval szintén felejtsd el! Ez a legfontosabb lépés. Az edzőteremben ahova járok a nagyon sokan vasalják a hajukat. Érthetetlen egy hóbort és bizony elmondják, hogy nem tudnak lejönni az eszközről, mert annyira tönkre vágta a hajukat, hogy csak újabb és újabb vasalással néz ki valahogy a kóctenger. Aztán aki megteheti keratinos kezelésre megy kemény tízezrekért, ami ideig óráig elég és kezdik a vasalást újra. Mint valami drog.


    Plusz totál szánalom ez a vasalt, egyen haj a nőknél. Mintha törvény kötelezné.


    A langyos szárítóval szárított, rakoncátlan hajszálakat is kordában tarthatod hajolajjal. Csak ne pakolásként, elég pár cseppet eldörzsölni a tenyeredben és finoman oszlasd el a hajadon.


    A festés egy időben nekem sem tett jót a hajamnak, mondjuk nekem csak száraz lett, sosem töredezett, de akkor tapasztaltam ki ezt a módszert. Már ammóniamentes festékkel festik, de az ápolás megmaradt, már csak a hossza miatt is, hátközépig ér, nagyon dús, hullámos. Volt aki megkérdezte a hullámot miért nem vasalom ki? Haha, hogy olyan kaki+stílustalan legyen a hajam mint neked? Á, ezt nem mondtam. De gondoltam.


    A másik fontos tényező a táplálkozás. Vitaminok, fehérje. Dohányzás, alkohol mellőzése.


    Naponta, kétnaponta mosom (sportolok, ergo izzadok és nem bírom, ha nem finom illat száll belőle) és mégis dús, hosszú, csillogó, selymes. Sok sikert neked is!


     

    előzmény:
    csanna1002 (1)
    2016-08-25  20:49
  5. 2016. augusztus 26. 19:459.

    vagy egy jól vágott frizura?

    előzmény:
    nyugger (8)
    2016-08-26  19:39
  6. 2016. augusztus 26. 19:398.

    hajhab, hajzselé?

    előzmény:
    csanna1002 (7)
    2016-08-26  10:15
  7. 2016. augusztus 26. 10:157.

    nem vasalnám, ha göndör lenne. az a baj se nem egyenes, se nem göndör, egyik tincs kifele áll a másik már befele, van ahol van benne hullám van ahol meg ahogy alszok kinyúlik . 

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2016-08-25  21:42
  8. 2016. augusztus 25. 22:426.

    Pedig ha 200 fokon sütögeted a hajadat, ne csodálkozz, hogy száraz lesz és töredezett.

    előzmény:
    csanna1002 (3)
    2016-08-25  21:16
  9. 2016. augusztus 25. 21:585.

    Nagyon sajnállak.Egyszer én is bedaueroltattam, ne tudd meg a következő hónapokban hogy néztem ki.Először is kiszáradt mint a Bajkál tó fele.Aztán meg mint a szénakazal, jaj, de nagyon vacak volt!

    előzmény:
    csanna1002 (1)
    2016-08-25  20:49
  10. 2016. augusztus 25. 21:424.

    Miért vasalod? Göndör a hajad? Más meg daueroltatja, meg besütteti stb, hogy hullámos legyen...((( Ha tényleg göndör, akkor vágasd le rövidre és hagyd göndörödni úgy Húsvétig. És többet ne tegyél ilyent vele, mert még paróka tanácsot kérsz majd...(((

    előzmény:
    csanna1002 (3)
    2016-08-25  21:16
  11. 2016. augusztus 25. 21:163.

    az a baj tényleg szörnyen áll a hajam ha nincs kivasalva, úgy nézek ki mint egy madárijesztő. Hajszárítót már régóta nem használok.

    előzmény:
    nyugger (2)
    2016-08-25  21:08
  12. 2016. augusztus 25. 21:082.

    Szerintem ennél több merényletet haj ellen elkövetni nem lehet, mint amit te tettél.


    Én azt javaslom, mostantól ne csinálj vele semmit, ne fesd, ne vasald, ne szárítsd géppel. Igen, a hajszárító se tesz jót a hajnak, száradjon meg magától.


    És akkor ha jól lenőtt az elgyötört rész (mondjuk 10 hónap), le lehet vágni. Remélhetőleg szép és egészséges lesz, ami utána kinő.

    előzmény:
    csanna1002 (1)
    2016-08-25  20:49

Címlap

top