Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nőgyógyászati citológiai l

samsung
Létrehozva: 2016. augusztus 12. 13:07

Sziasztok!


 


Ma mentem érte  a leletemért, amin az áll, hogy kenet általános értékelése: hámsejt rendellenességek.


Laphám elváltozások: ASC-Us.


Ismétlés 3 hónap múlva. Tudja valaki ez mit jelent?


 

  1. 2016. augusztus 21. 11:2628.

    Sajnos nagyon be tudom magam ilyenkor stresszelni, csak akkor leszek nyugodt, ha már minden rendben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (27)
    2016-08-20  21:06
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 20. 21:0627.

    Semmiképp ne stresszelj előre!

    előzmény:
    samsung (26)
    2016-08-20  17:44
  3. 2016. augusztus 20. 17:4426.

    Szia. Remélem nekem is úgy lesz mint a barátnődnek, hogy nem lesz semmi gond.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (24)
    2016-08-20  12:30
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 20. 12:4225.

    Persze, mindenképpen konzultálj a saját orvosoddal! Simán lehet, hogy neked kifejezetten ajánlani fogja az oltást. Nekem szerintem azért nem ajánlotta, mert soha semmilyen nőgyógyászati gondom nem volt, a leleteim stabilan negatívak évtizedek óta, és monogám kapcsolatban élek 16 éve, ráadásul 12 egy tucat az életformám, veszélyes helyre/országokba nem járok - tehát a rizikófaktor nálam elhanyagolható, ehhez képest viszont nagyon drága az oltás. Erre mondta, hogy szerinte az én esetemben sima pénzkidobás, de persze beadja, ha nagyon erősködöm. De ez csak az én esetem, és csak azért írtam le, hogy olvass ilyet is.

    előzmény:
    samsung (22)
    2016-08-20  11:45
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 20. 12:3024.

    Nálunk a családban nem dívik a rák, amennyire tudom, soha senki nem halt még meg rákban (inkább szívbetegek vannak a családban, ha nagyon le kellene egyszerűsítenem). Komoly nőgyógyászati gond sem volt a rokonságban, ilyen értelemben genetikailag eléggé szerencsés vagyok.


    A nőgyógyászati rákszűrés eredménye a legelső szűréstől kezdve nekem mindig P2. Sosem volt más.


    Egy kollégámnak volt P3, amire már oda kell figyelni, de őt is kigyógyították sima gyógyszerekkel (tehát nem kellett műteni vagy ilyesmi). Mondjuk neki ritka paraszt orvosa volt, így fogadta, hogy "Nem mondom, hogy nem rákos, de azért ne ijedjen meg nagyon" - hát anyád.

    előzmény:
    samsung (22)
    2016-08-20  11:45
  6. 2016. augusztus 20. 11:4623.

    Szia. Sajnos nem. Küld már el még egyszer.

    előzmény:
    ladybird65 (18)
    2016-08-19  17:27
  7. 2016. augusztus 20. 11:4522.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, mindenki tanácsára odafigyelek, hasznosnak tartom. Pont ezért indítottam, hogy több véleményt is olvassak ezzel kapcsolatban. Én is megkérdezem a nőgyógyászt mit ajánl az oltással kapcsolatban, de utána szerintem mindenki saját maga mérlegel.


    Egyébként nektek voltak már rosszabb citológiai eredményetek, vagy esetleg környezetekben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (21)
    2016-08-19  18:05
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 19. 18:0521.

    Akkor hajrá :)

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2016-08-19  17:54
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 19. 18:0120.

    (OFF: igen, csak aztán jól el is feledkeztem róla, mert agyam, mint a szita. Mindjárt válaszolok!)

    előzmény:
    ladybird65 (18)
    2016-08-19  17:27
  10. 2016. augusztus 19. 17:5419.

    "Tévedés tehát, hogy kizárólag a védekezés nélküli szex lehet a megfertőződés oka."


    Mi ez,ha nem cáfolat??  


    Senkivel nem vitatkozom,még veled sem. Amit leírtál,önmagáért beszél és mindenki azt hisz el és fogad el,amit akar.


    Abban egyetérthetünk,hogy mindketten segíteni akartunk a topikindítónak.


    Kettőnk között "csak" annyi a különbség,hogy én veled ellentétben sokéves szakmai tapasztalattal is rendelkezem a témával kapcsolatban. De ez téged ne zavarjon,amikor valahonnan szerzett okosságokat akarsz velem elhitetni!


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (17)
    2016-08-19  17:04
  11. 2016. augusztus 19. 17:2718.

    OFF:


    Szia, írtam privit a héten. Nem tudom, megkaptad-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (17)
    2016-08-19  17:04
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 19. 17:0417.

    Nem cáfolatként írtam, hanem információkiegészítésként.


    Egyébként meg a topiknyitó van annyira intelligens, hogy pontosan ki fogja szűrni, hogy a hozzászólások által kapott információk közül melyek hasznosak számára, és melyek nem azok. És ezt ő, és csak ő tudja eldönteni.

    előzmény:
    Lédienn (16)
    2016-08-19  15:17
  13. 2016. augusztus 19. 15:1716.

    NEM a HPV elleni védőoltás beadásáról van szó,nem ez a lényeg,nem is ezt kérdezte!


    Viszont te leírtad cáfolatként(!) a posztomra,amit valahol olvastál,hogy nem csak szexuális úton lehet HPV-t kapni. (Hát persze! Én nem a neten tanultam a témában,hanem a szakmám részeként suliban és gyakorlati tapasztalat.)


    Mivel azt is kérdezte,hogy lehet megelőzni a fertőzést,egyebek mellett leírtam neki a védőoltás lehetőségét is és megkérdeztem az életkorát. Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (14)
    2016-08-19  14:11
  14. 2016. augusztus 19. 15:0415.

    Megértem a félelmedet,ezért is voltam eddig itt az egyetlen,aki az indítód után két nappal a topikodra,kérdésedre elsőként próbáltam válaszolni. (Előbb senki nem írt neked.) Semmi rosszindulat nincs bennem és nem volt a válaszaimban sem. Sajnálom,ha így érezted.


    CSAK a lehetőségeket írtam le a tapasztalataim alapján. Linkeket küldtem a témában,amelyeket laikusoknak írtak,tehát mindenki számára érthető,köznapi nyelven kollégák,szakemberek.


    Mivel később azt kérdezted,hogy lehet ezeket a fertőzéseket megelőzni,a kérdésed miatti naivitásodat érezve nagyon fiatalnak gondoltalak,ezért is kérdeztem a korodat.


    Sok sikert,mielőbbi gyógyulást,megnyugvást kívánok!

    előzmény:
    samsung (11)
    2016-08-19  10:42
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 19. 14:1114.

    Számomra végtelenül mindegy, beadatja-e magának vagy sem, csak segíteni akartam neki azzal, hogy leírtam egy hasonló korban lévő ember hasonló élethelyzetét.

    előzmény:
    Lédienn (13)
    2016-08-19  13:52
  16. 2016. augusztus 19. 13:5213.

    "Mivel egy apró hámsérülés is szabad utat biztosít a vírusnak, akár kézzel, fertőzött eszközökkel vagy használati tárgyakkal (például közös borotvahasználattal) is átvihető."


    Mekkora annak az esélye,hogy valaki mások által is használt és vérrel szennyezett(!) pl. borotvát szokott használni? :D


    Nem,nem tévedés,hogy az STD-ket,így a HPV-t is elsősorban és gyakorlatilag is 100%-ban szexuális úton lehet elkapni! 


    Nagyon minimális annak az esélye,hogy fertőzött eszközökkel (közös borotva használattal) kapja el valaki a fertőzést. Ilyen esetben ugyanis a HPV is (vérrel,testváladékkal) a szabadba kerülve igen hamar elpusztul (!) és csak megfelelő körülmények között marad fertőzőképes és "aktív" ,okoz betegséget,valamint közvetlenül vérrel és a testnedvekkel (hüvelyváladék,spermium) útján terjed. Tehát vérrel,testváladékkal frissen(!) szennyezett eszközzel kell valakinek közvetlenül(!) és tartósan érintkeznie,ráadásul ép,nem sérült,nem sebes bőrön,nyálkahártyán keresztül nem lehet így sem fertőződni. 


     


    Azonban szexuális érintkezéskor szinte mindig keletkezik a nyálkahártyákon mikrosérülés,ami észrevétlen és így bizony fertőződnek az egyének!


    Az egészségügyi dolgozók is csak igen ritkán és csak akkor fertőződhetnek eszközök,pl.tű útján,ha egy HPV-vel fertőzött vagy HIV pozitív egyén vérével,váladékával frissen szennyezett eszközzel megszúrják,megvágják magukat,nem tartják be a kézmosás szabályait és/vagy a beavatkozásokhoz nem használnak kesztyűt,ami egyébként mindig kötelező.


    Szóval lehet a tizedszázalék más esélyt latolgatni,de a gyakorlat is azt mutatja,hogy HPV-vel is bizony szexuális úton fertőződnek az emberek,HA nem kellően óvatosak és felelősségteljesek.


    A VÉDEKEZÉS NÉLKÜLI SZEX,PROMISZKUITÁS AKKOR IS SOK VESZÉLYT REJT,HA EZZEL SOKAN NEM AKARNAK SZEMBE NÉZNI,VAGY ÉRDEKTELENEK!


     "A HPV-oltást alapvetően a kamaszlányoknak érdemes beadatni, még az aktív szexuális élet megkezdése előtt."


     


    Igen,EZ a legideálisabb,de később,a szexuális élet megkezdése után is nagyon ajánlott és beadható!


    Szóval fiatal felnőtt korban, ( 40 év már nem ez az életkor) sőt már fiúknak is ajánlott!  


    Ezért is kérdeztem a TI életkorát.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (12)
    2016-08-19  11:44
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 19. 11:4412.

    Ezt egy kifejezetten a HPV-vel foglalkozó oldalon találtam:


    Mivel egy apró hámsérülés is szabad utat biztosít a vírusnak, akár kézzel, fertőzött eszközökkel vagy használati tárgyakkal (például közös borotvahasználattal) is átvihető. Tévedés tehát, hogy kizárólag a védekezés nélküli szex lehet a megfertőződés oka.


    Elmesélem neked, mert egykorúak vagyunk, hogy amikor legutóbb jártam rákszűrésen, akkor én is rákérdeztem a HPV-oltásra, és hogy nem kéne-e beadatnom. A rákszűrésem eredménye teljesen negatív volt, sőt minden teljesen rendben volt, és ezen felbuzdulva kérdeztem meg, hogy ne tegyük-e fel az i-re a pontot, ne adassam-e még be a HVP-vírus elleni oltást is. De nekem azt mondta a nőgyógyászom (akinek nagyon jó híre van a szakmában errefelé), hogy az én koromban már felesleges. A HPV-oltást alapvetően a kamaszlányoknak érdemes beadatni, még az aktív szexuális élet megkezdése előtt. Nekem azt mondta, ha nagyon akarom, beadathatom, de ő teljesen feleslegesnek látja.


    Hangsúlyozni szeretném, hogy ez nem azt jelenti, hogy bárkit is szeretnék lebeszélni a HPV-oltás beadásáról. Én úgy vettem észre (beszélgetve hasonló korú emberekkel arról, hogy neki mit mondott a nőgyógyásza ezzel kapcsolatban), hogy még az orvosok között is megoszlik a véleménye, hogy több éve vagy évtizede aktív szexuális életet élő nőknek érdemes-e beadatni.


    Amikor megkérdeztem az orvosom, hogy akkor mi a teendő, határozottan azt mondta, hogy az "én koromban" (39 éves vagyok) már a legfontosabb a gyakori szűrővizsgálat. Erre koncentráljak, és ezt semmiképpen se hanyagoljam el.

    előzmény:
    samsung (11)
    2016-08-19  10:42
  18. 2016. augusztus 19. 10:4211.

    Szia. Hallottam róla, sőt olvastam is róla. Párkapcsolatban élek közel 18 éve, a páromban megbízom. Tudom,, hogy szexuális úton terjed, de már olvastam más lehetőségeket is. Törődöm magammal, ezért járok minden évben szűrésre. Az oltást is tudom, sőt meg is fordult a fejembe, de mivel még nem volt soha HPV szűrésem, addig nem is tudtam közelebb kerülni a témával kapcsolatban. 40 éves vagyok, már nem fiatal, de ha nem vagyok HPV vírussal fertőzött beadatom magamnak, csak tudod sajnos nem mindenki teheti meg magának, hogy megvásárolja.


    A topikot azért indítottam, hogy ha valaki esetleg már járt ilyen cipőben elmondja a tapasztalatait, nem pedig azért, hogy a fejemre olvassák, hogy tudatlan vagyok.


    Ha te is belecsöppensz hirtelen abba, hogy szólnak, hogy nem jó a leleted, hidd el te is megijednél, és minden egyes tapasztalat (nem rosszindulatú) segítséget, biztatást jelentene neked is.


    Inkább akkor ne írjál!!!!

    előzmény:
    Lédienn (10)
    2016-08-18  23:16
  19. 2016. augusztus 18. 23:1610.

    Monogám,tartós párkapcsolatban élőknél vírusos (pl. HPV, B hepatitis,HIV) és egyéb fertőző nemi betegségek nem szoktak előfordulni!


    Ha mégis,akkor valamelyik fél máshol is szexel(t)  és olyan partnerrel,aki fertőző és az illető nem tud róla,vagy nem törődik vele.  És naná,hogy óvszer nélkül,bízva a szerencsében,vagy bele sem gondolnak,hogy az új,vagy alkalmi partnertől elkaphat bármit. Egyetlen alkalom is elég a fertőzéshez! Hiába tiszta,ápolt valaki,attól sajna még lehet beteg,csak esetleg nem tud róla.


    Új partner,alkalmi párkapcsolat,gyakori partnercsere esetén,vagy ha nem vagy biztos a partneredben,akkor mindig óvszer használata ajánlott! Az óvszerrel ugyanis nem csak a nem kívánt terhességet lehet megelőzni,hanem a szexuális úton terjedő betegségeket is. Nem hiszem,hogy ezekről még sosem hallottál,ennyire nem lehetsz naiv!


    Tulajdonképpen hány éves vagy? Miért nem tájékozódsz,olvasol a témában? Fontos lenne,mert a saját tested, az egészséged a tét,ha a tudatlanság,nemtörődömség miatt megbetegszel!


    Az előzőekben küldött linkeket is elolvashatnád,de kereshetnél a neten is a témában!


    ÉS mint azt már írtam,a HPV ellen van védőoltás,ez is a megelőzést szolgálja!! Nőgyógyásznál érdeklődj! Nem hiszem,hogy erről sem hallottál.

    előzmény:
    samsung (9)
    2016-08-18  09:41
  20. 2016. augusztus 18. 09:419.

    Hogy érted, hogy megelőzhető?

    előzmény:
    Lédienn (8)
    2016-08-17  19:31
  21. 2016. augusztus 17. 19:318.

    Senkit nem akarok bántani,de HPV-t és egyéb STD-ket nem lehet csak úgy egy kézfogással,tüsszentéssel elkapni,de felelős magatartással,odafigyeléssel minden ilyen fertőzés megelőzhető.


    A HPV ellen már évek óta van védőoltás is! 


    Igen,a HPV vizsgálat és az egyéb STD-k (magyarul: szexuális úton terjedő betegségek) kezelése is drága. 

    előzmény:
    samsung (7)
    2016-08-17  15:30
  22. 2016. augusztus 17. 15:307.

    Ma azt az információt adták, hogy a TB csak a második rossz eredmény után támogatja a HPV szűrést. Ez elkeserítő!!!!

    előzmény:
    samsung (6)
    2016-08-16  16:11
  23. 2016. augusztus 16. 16:116.

    A leletemen P1, illetve a többi sorrendben nem szerepel. Csak amit a kezdőrészben leírtam.


    Nagyon bízom benne, hogy nem lesz gond.

    előzmény:
    Lédienn (4)
    2016-08-15  22:25
  24. 2016. augusztus 15. 22:295.

    Itt is érdemes olvasgatnod!


    http://drtomosvary.hu/koros-citologia-p3-p4-p5-ascus-lsil -hsil/110


    Nagyon érthetően elmagyarázza a dolgokat!


     

    előzmény:
    Lédienn (4)
    2016-08-15  22:25

Címlap

top