Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menstruációs fájdalom.

kerubia
Létrehozva: 2016. július 28. 14:44

Sziasztok!


Bevált ötleteket keresek mensi fájdalomra. Van valami megoldás rá, vagy maradnak az erős fájdalomcsillapítók? Valami hosszútávú megoldást keresek. 


A szülés csak néhány hónapig javított a dolgon, lassan már megint annyira fáj, mint terhesség előtt. 


A doki fájdalomcsillapítót javasolt, esetleg fogamzásgátlót, mást nem. 


Köszi

  1. 2016. augusztus 8. 22:4810.

    Köszönöm a tippeket, úgy látom van néhány, amit kiprobalhatok :-)


    A fájdalomcsillapítóktól csak annyira odzkodom, hogy jó lenne minél kevesebbet szedni belőle. Persze beveszem, ha kell, nem kinzom magam. De valahogy azok is lassan hatnak, hiába veszem be, még egy csomó ideig fáj :-. Jobb lenne, ha egyáltalán nem fájna, és akkor nem is kéne a fájdalomcsillapítókra bízni magam. 


    Amúgy régen napi 3 cataflamon éltem. Amikor fogamzásgátlót szedtem, akkor elég volt napi 1-2 cataflam. Szülés óta rubophent szedek (a szopi miatt csak ezt lehetett), de mostmár megint egyre jobban fáj, attól tartok megint kelleni fog a cataflam. 

  2. 2016. augusztus 6. 17:489.

    Nagyon tudom ajánlani az AVIVA tornát! Kipróbáltan működik!

    előzmény:
    kerubia (1)
    2016-07-28  14:44
  3. 2016. augusztus 6. 14:078.

    Nekem mindig nagyon görcsöl a hasam. Régen hánytam is. Van egy kb 10x10 es nagyságú meleg terápiás ragtapasz, amit a hasamra ragasztok és ez az egy amitől elmúlik a görcs. Kb 2-3 óráig hat...ha még mindig nem múlt el felragaszthatsz egy másikat. Patikában lehet kapni. nincs mellékhatás, nem úgy mint a kataflamnál... Még szűk szoknyában sem látszik.

  4. 2016. augusztus 2. 12:547.

    ha nagyon erős fájdalmaid vannak az endometriózisra is utalhat (barátnőmnek is így derült ki és műteni is kellett) - szóval ha nem nézték még, akkor érdemes ezt is kivizsgáltatni

  5. 2016. július 29. 22:596.

    Bár a hsz-ből azt veszem ki, hogy fájdalomcsillapítót nem akarsz szedni, én ettől függetlenül azért leírom, hogy én a Donalgint szedem és nagyon ajánlom. Nekem ezek a NoSpak és társai valahogy sose voltak elég jók, többet be kellett belőlük venni és igy is kínlódás volt az első napom. Az utóbbi hat évben mióta nem szedek fogamzásgátlót, és ezért visszajöttek a fájdalmak, ezt veszem be. Egy kapszula elég és fél óra alatt elmúlik minden fájás egész napra, ezen kívül alig érzem, hogy megvan mivel izomlazító hatása van. A gyomort megterhelheti kicsit ezért jó ha valamit eszik hozzá az ember de nincs vele semmi problémám. Vényre lehet kapni. Külföldön élek de itt nincs és annyira bevált, hogy otthon írattatom fel szüleimmel.

    előzmény:
    kerubia (1)
    2016-07-28  14:44
  6. 2016. július 29. 12:395.

    Forróvizes palack mellett ami még nekem bevált, az, hogy a derekam köré kötök polár felsőt, vagy valami más ruhadarabot. Gyorsabban enyhíti a görcsöt, mint a fájdalomcsillapító, szóval én kiegészítésként használom. Egyébként nekem az Algoflex No-spa kombó tökéletesen bevált. (reményeim szerint az Algoflex nem is valami extra erős fájdalomcsillapító...)

    előzmény:
    Dáridóri (4)
    2016-07-29  09:01
  7. 2016. július 29. 09:014.

     Intenzív sport ami biztosan segít, pl. súlyzós, gumiszalagos torna és mellé futás. Ezt otthon is csinálhatod, egy tornadvdt szerezz be. De ez hosszútávú és rendszeres. Azt is kipróbálhatod, hogy menstruáció előtti napon, napokon a szokásosnál jóval keményebb fizikai munkát végzel, az mennyire mérsékli a fájdalmadat. 


    Vagy próbáld meg a véradást, 2-3 alkalom után kiderül, hogy nálad is beválik-e.


    Van még akut megoldásként az ismert házi praktika a forró vizes palack, vagy fürdő, vagy a görcsök kezdetén támaszd fel a két lábadat a falhoz, közel derékszöget alkotva a felső testeddel.


    A fájdalomcsillapító azért nem egy rossz találmány, milyet szedsz és miért ódzkodsz tőle?


     


     

    előzmény:
    kerubia (1)
    2016-07-28  14:44
  8. Torolt_felhasznalo_573614
    Torolt_felhasznalo_573614
    2016. július 28. 16:173.

    Beszélj az orvosoddal és próbáld ki a barátcserje kapszulát.

    előzmény:
    kerubia (1)
    2016-07-28  14:44
  9. 2016. július 28. 15:332.

    This is really amazing. Such detail! game domino

Címlap

top