Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terheléses cukor/inzulin

sz.cs.anna.
Létrehozva: 2016. július 9. 21:46

Sziasztok! :)

Pénteken volt a vizsgálat, aminek meg is jött az eredménye:

Éhgyomri glukóz (plazmából) 4,4 mmol/l
60 perces glukóz 8,4 mmol/L
120 perces glukóz 7,0 mmol/L
Inzulin 6,7 mIU/L 3,0 25,0
Inzulin 60 perc 192,5 mIU/L
Inzulin 120 perc 256,7 mIU/L

Hétfőn fekszek be a kórházba, de addig csak agyalok.
Nem emiatt utaltak be az endokrinológiára, mivel a háziorvosom véleménye az volt, hogy nem lehet a cukrommal probléma, mert vékony vagyok, így ezt magánúton csináltattam.
Már nagyon régóta húzódik a betegeskedésem, amire nem kapok pontos diagnózist.
Kórházba vizeletmérés után kerültem, ami 7,3 l volt 24 óra alatt.

Az értékeim alapján mire lehet következtetni?

Köszönöm a válaszokat :) (tudom, hogy feleslegesen pattogok, de hátha így lenyugszok kicsit)

  1. 2016. július 12. 11:0110.

    Köszönöm a válaszod, csütörtökön megyek szakrendelésre, remélem valamit már megtudok (tegnap vettek le vért/vizeletet, volt hasi UH), mert a betegségtudatom csak erősödik....

    előzmény:
    KorteDzsem (9)
    2016-07-12  01:00
  2. 2016. július 12. 01:009.

    A cukor és inzulin önmagában még kevés ahhoz, hogy diagnózist lehessen felállítani, szerintem endokrinológus (és további vizsgálatok) fog tudni eligazítani.


     


    A cukor értékek amúgy rendben vannak, de az inzulin nagyon nem jó - már az éhgyomri is határértéken van, de a többi nagyon nagyon magas. 


     


    Attól, hogy vékony vagy, még lehet problémád, érdemes lenne szakrendelést megkeresni szerintem. Az inzulinrezisztencia is szóba jön, de a diabétesz "variációk" közt is van ami okozhatja. (a cukor-inzulin témában nem egy betegség, vagy kettő létezik össz vissz, arról nem is beszélve, hogy olykor ez is még csupán tünete mondjuk valamilyen másik hormon túltengésének)

    Ha a háziorvosod ennek láttán nem utalna be endokrinológiára (bár ezen meglepődnék!), akkor magán úton mennék a helyedben mielőbb.

    előzmény:
    sz.cs.anna. (1)
    2016-07-09  21:46
  3. 2016. július 10. 12:528.

    Azért egy félmaraton sem piskóta!


    Remélem, hamar megtalálják a baj forrását, és gyorsan túl leszel rajta!

    előzmény:
    sz.cs.anna. (7)
    2016-07-10  09:45
  4. 2016. július 10. 09:457.

    Ez sajnos betegségnél nem így működik. :) 2 félmaraton sem segített még az alvásomon sem, pedig az lefárasztott minden szinten.

    előzmény:
    Zsánna (6)
    2016-07-10  09:31
  5. 2016. július 10. 09:316.

    Nem, vagyis nem tudok róla.


    Olvastam, sok tünetmentes is van, remélem, nekem nincs!


    Mentálisan nagyon sok szervi tünetet is tudunk produkálni.


    Azt vélem, leghatásosabb a munka terápia, ha valakinek lelki defektje van. Fizikai munka.


    Naponta fáraszd le magadat annyira, hogy ájultan tudj aludni, kapcsoljon ki az agyad.


    Nálam működött.


     

    előzmény:
    sz.cs.anna. (5)
    2016-07-10  06:15
  6. 2016. július 10. 06:155.

    Köszönöm! :)


     


    Egyéb panaszaim az alvászavar, depresszió, ingerlékenység, homályos látás, fejfájás, szédülés, éhségrohamok, menstruációs zavar (néha kimarad, összevissza jön meg), erős szívdobogás, vannak kellemetlenebb panaszaim is, de azt nem írnám le nyilvánosan.


    Te is küzdesz valamilyen betegséggel?

    előzmény:
    Zsánna (4)
    2016-07-09  22:11
  7. 2016. július 9. 22:114.

    Kívánom, gyorsan találják meg, mi okozza a rosszulléteidet, és hamar gyógyulj meg!


    Milyen tüneteid vannak?

    előzmény:
    sz.cs.anna. (3)
    2016-07-09  21:53
  8. 2016. július 9. 21:533.

    Már régóta keresem, hogy mi lehet a problémám, amitől rosszul vagyok. Anyukámnak feltűnt, hogy sokat iszok, aztán a háziorvosom mondta, hogy egy-két napig mérjem a folyadékbevitelt/vizeletet....elvileg 3 liter felett nem normális üríteni. Be is utaltak a kórházba, csak leakartam már vizsgázni az egyetemen és most hétfőn fekszek majd be.

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2016-07-09  21:50
  9. 2016. július 9. 21:502.

    Szia, érdemben sajnos nem tudok hasznos lenni, de nagyon érdekelne, miért mérték meg a távozó vizeletedet?


    Veseproblémára gyanakodtak?

    előzmény:
    sz.cs.anna. (1)
    2016-07-09  21:46

Címlap

top