Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi lehet a fogammal?

normalize
Létrehozva: 2016. június 26. 20:22

Sziasztok


Meg kell bolondulni. 3 napja kezdődött felső bal hátsó fogam tompán elkezdett fájni. Az a fajta fájdalom ami teljesen lesziv. Közben volt egy fogam elől ami tömve volt és érzékeny lett a hidegre kocogtatás ra. Azon kicseréltük a tömést és most azt kezdett el fájni kopogtatásra nagyon érzékeny azonban hidegre nem. Mellette lévő első fogamból a tömés meg kiesett. Most olyan átsugárzó fájdalom van amit nem tudok belőni hogy most melyik fogam fáj. De egy biztos a hátsó fogamat húzni kell az elso meg amin a tömes ki lett cserélve most baromira érzékeny kopogtatással és úgy alapból is fáj. Tegnap még nem fájt. Be lenne gyulladva?  Gyanitom gyokerkehelni kellesz... de szerintem várni kéne még a gyulladás alábbhagy tehát nem lesz érzékeny. 


Mikor beszélünk de akkor is érzékeny volt de aztán elmúlt és megint előjött de durvábban.

  1. VIK
    VIK
    2016. június 27. 21:5910.

    A teát naponta 1x lehet inni és max. 6 hétig, öblögetni bármennyiszer. És gyógyszertárban, gyógynövényesnél, vagy drogériában beszerezhető.

    előzmény:
    normalize (6)
    2016-06-27  05:14
  2. VIK
    VIK
    2016. június 27. 21:539.

    Szia!


    Remélem, jobban vagy! Nekem egyszer volt hasonló tünetem (hideg-melegre semmi, kocogtatásra fájt), nálam akkor az volt a probléma, hogy magas volt a tömés, és egyre érzékenyebb lett. A fogorvos csiszolt a tömésből. 


    Gyulladásra a diófalevél teát javaslom (2,5 dl vízzel kell leforrázni 1 ek teát). Esetleg dalaicin, de azt fel kell íratni orvossal.


    Mielőbbi gyógyulást :) ! 


     

    előzmény:
    normalize (6)
    2016-06-27  05:14
  3. 2016. június 27. 09:398.

    OFF: nyírségi vagy? 

    előzmény:
    normalize (6)
    2016-06-27  05:14
  4. 2016. június 27. 07:477.

    Nekem is amikor bedurrant, hiába volt a sok szuri. Félelmetes, hogy percek alatt hogyan belobbant, utána is hetekig fájt a helye. Belegondolok, ha nem a fogorvosi székben kezdődik, hanem egy éjszaka, otthon, kegyetlen lett volna!


    Nekem van egy ezeréves praktikám, de inkább priviben.

    előzmény:
    normalize (6)
    2016-06-27  05:14
  5. 2016. június 27. 05:146.

    Hát ez nem javul jó reggelt. Sőt még rosszabb lett alig aludtam valamit. Most már a bőr ahogy hozzáér a szám széle már arra is érzékeny és folyamatosan fáj.  Ha nyelvel megérintem már az is fáj. Nagyon csúnyán be lehet gyulladva szerintem. Mit kellene szedni hogy menjen le a gyulladás rola? /attól félek hogy ki kellesz húzni/.


    De így meg az orvosi sem tud mit kezdeni mert ha hozzányúlnak falnak megyek.

    előzmény:
    normalize (5)
    2016-06-27  00:42
  6. 2016. június 27. 00:425.

    Nekem most nem is a hátsó fáj hanem az első felső metsző fogam minek a tömések ki lett cserélve. Ez már akkor is érzékeny volt a hidegre leginkább. Ezt jeleztem is a fogorvosom nak aki azt tanácsolta használjak sensodyne fogkrémet. Amikor kicserélte ezen a tömést már akkor is fájt amikor furta kifele pedig kaptam érzéstelenítőt. Akkor megjegyezte hogy igen látja szuvasodik. Betömte fogérzékenység nyomásérzékenység megmaradt. Ajánlás ára elkezdtem használni sensodyne fogkrémek és el is múlt mondhatni az érzékenység. 3 napja szabadságon vagyok és a nagy meleg miatt bekapcsoltam a szobában a légkondit. Na most hogy emiatt vagy nem de a kezdet 3 napja fájni a hátsó felső fogam ( amint a ct felvétel tanúsága szerint gyulladásban(góc) van és ki kell húzni fogorvosom szerint). De most 3.ik napon pontosabban ma reggeltől iszonyatosan érzékeny lett most estére az a bizonyos első metsző fogam. De ami érdekes hidegre és melegre egyáltalán nem érzékeny de pici kocogtatás ra apró nyomásra baromira érzékeny. És azt is mondhatom ilyen folyamatos tompa fájdalmat érzek ott. Nagyon rossz teljesen lemerültem. 

    előzmény:
    Zsánna (4)
    2016-06-26  23:42
  7. 2016. június 26. 23:424.

    Bármi előidézheti.


    Nekem pld. nem fájt a fogam. A szokásos ínytisztításkor a hűtő levegőtől egyre jobban elkezdett.


    Kiderült, volt egy nagy gennyes góc a gyökéren. Maga a fog teljesen ép volt, nekem is a leghátsó.

    előzmény:
    normalize (3)
    2016-06-26  23:06
  8. 2016. június 26. 23:063.

    Hm...van legkondi a szobaban. Lehet az a baj?

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2016-06-26  23:05
  9. 2016. június 26. 23:052.

    Huzat?


    Légkondi, leeresztett ablakok a kocsiban?, lakásban?


     

    előzmény:
    normalize (1)
    2016-06-26  20:22

Címlap

top