Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhdaganat

Kittushw
Létrehozva: 2016. május 4. 15:34

Sziasztok!
Nagymamámat holnap műtik méhben létre jött rossz indulatú daganattal. Azt hiszem úgymond "teljesen kipakolják" ,mivel elég idős már (65éves) nagyon aggódom érte. Sok bíztatást kaptam, hogy gyorsan felépül, de úgy gondolom egy több órás műtét után nem fog csak úgy fel épülni és fogalmam sincs mire számítsak.
Mennyire veszélyes egy ilyen műtét..?
Esetleg ha valakinek személyes tapasztalata van elmondaná? Ha nem publikus kérem írjon privátba minél többet megszeretnék tudni erről az egészről. Bárki tud ebben segíteni,köszönöm!:)

  1. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 10. 09:5111.

    Dejóó ezt olvasni :)


    Vigyázzon a pocijára, úgy üljön/feküdjön, ahogy tanították. Ismerősömmel ott voltam, láttam, hogy kell.
    7 napig volt csak bent, utána otthon gyógyulgatott tovább.
    Neki sincsenek családtagjai, így házhoz szállítással vitték neki amire szüksége volt. Főzőcskézett, közben pihent.
    Minden rendben lesz :)

    előzmény:
    Kittushw (10)
    2016-05-09  19:45
  2. 2016. május 9. 19:4510.

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon jól estek!
    Túl van a nehezén és jól van, szerencsére!:)

  3. 2016. május 9. 19:459.

    Ezt a hölgyet is, akiről szó volt. Teljesen eltávolították a daganatos részt. De azért még sugarazták utána... Mi a francnak? Így el lehetett temetni. Ráadásul szörnyű kínjai voltak. A halála előtt már minden kijött belőle. Meg lézerezték a beleit, hogy valahogy rendbe hozzák. Persze, nem sikerült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (8)
    2016-05-08  22:32
  4. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 8. 22:328.

    Így igaz.


    Az én ismerősöm csak a 3 alkalmas belső kezelést fogadta el, az 5 hetes külső sugarat  nem. Ennek az az ára, hogy negyed évenként megy kontrollra, de semmi baja, mert nem volt sehol áttét, kipakolták és annyi.Egészséges mint a makk...

    előzmény:
    ladybird65 (7)
    2016-05-07  18:13
  5. 2016. május 7. 18:137.

    Hát, a TI nagyijának a legjobbakat kívánom.


    De. Anyám barátnőjét is ue. műtötték. Igaz, ő idősebb volt, olyan 73-75 év körül volt. Maga a műtét okés volt, de utána elkezdték sugarazni biztos ami biztos alapon. Csakhogy elkövették azt a hibák az orvosok, hogy a szükséges dózis kétszeresét kapta... Szóval szétsugarazták a vastagbelét. Így tkp. abba halt bele, nem a méhdaganatba. Rohadt egy világ ez.


    Nem elrettentésképp írom.Csak az ilyen utókezelésekkel nem árt óvatosnak lenni. Én azt sosem értem, hogy ha tökéletesen el tudnak távolítani egy daganatot és nincs áttét, mi  a bánatnak kell sugarazni? Köztudott, hogy mennyi kártékony hatása is van a jótékony mellett.


    Még egyszer, jobbulást  a nagymamának.

    előzmény:
    dunakanyar (3)
    2016-05-05  13:13
  6. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 5. 15:556.

    Már túlesett a műtéten? Hogy van?

    előzmény:
    Kittushw (5)
    2016-05-05  15:43
  7. 2016. május 5. 15:435.

    Köszönöm a tájékoztatást és a "nem lesz semmi baj, gyorsan túl lesz rajta" hozzászólásokat, nagyon jól estek. 

  8. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 5. 13:234.

    Ha a méhben volt, akkor jó esély van rá, hogy máshol nincs...


    :)

    előzmény:
    dunakanyar (3)
    2016-05-05  13:13
  9. 2016. május 5. 13:133.

    Nem tudom hány éves vagy, de egy 65 éves nagymama még fiatalnak számít. A műtét egyáltalán nem veszélyes, gyorsan túl lesz rajta, mivel a petefészkek már nála nem hiszem hogy működnek, igy ezek "kipakolása" után hormonváltozásra sem kell számítani.


     


    Ami  miatt aggódni kell az az, hogy a daganat ne terjedjen tovább.

    előzmény:
    Kittushw (1)
    2016-05-04  15:34
  10. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. május 4. 22:042.

    Szia, az elterjedéstől függően veszélyes maga az állapot, de ez műtét után derül ki amikor megvizsgálják a kiszedett szöveteket..Annak megfelelően kap kezelést, hogy mit mutat majd a szövettan. A műtét nem veszélyes, csak megtanítják majd úgy lefeküdni/felülni, hogy a hasán a vágás gyógyuljon. Ne számíts rosszra. A seb hamar gyógyul, ha vigyáz rá. Ismerősömnek ugyanez volt, és javaslatomra AMINOERG kenőcsöt vagy borogatást használt, ami 100% gyógynövény, és segít gyógyulni a sebnek.Emelni semmit nem szabad kb fél-egy évig, és utána se lehet szekrényt mozgatni :D
    Ne izguljatok, nem lesz baj. javasolt a tejet nem inni. Sok sárgarépa-cékla-alma-narancs akár turmixban sokat segít a gyógyulásban. Minél több C vitamin, és oxigén (oxigénnel dúsított ásványvíz is létezik)- azt nem szeretik a daganatok...Ezekkel a további gondokat lehet megelőzni :) Nem sok órás a maximum a 2 óra...

    előzmény:
    Kittushw (1)
    2016-05-04  15:34

Címlap

top