Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit lehet tenni kancsalság

virágoskert77
Létrehozva: 2016. Április 28. 08:00

Sziasztok!


 


 


 


Kancsalsággal küzdök, nagyon érdekelnének tapasztalatok kinek sikerült szemüveggel, kontaktlencsével vagy műtéttel javítani, korrigálni ezen a kellemetlen állapoton!?


 


 


 


 

  1. 2016. május 3. 18:015.

    Én egész életemben bandzsa voltam. Gyerekkoromban nagyon, nyilván szemüveg, orvos stb. A szemüveget nem tűrtem, hiába tették mindig vissza, aztán elmaradt, így nyilván a szem javulása is. Iskolás koromban zavart, persze csúfoltak is. Érdekes mert épp ezáltal lettem erős személyiség, a szemem miatt sosem ért hátrányos megkülönböztetés. 


    Aztán a fősulin elkezdett zavarni, kiderítettem,h Szegeden foglalkoznak felnőttekkel is. Elmentem és alkalmas voltam a műtétre. Először mindkét szemem műtötték, majd 1 évvel később a balon még korrigáltak. Azóta lelkesen hordom a szemüveget, de homályosan látok messzire. A kontrollokon azt mondták az agyamnak alkalmazkodni kell, meg kisebb dioptriás szemüveg.


    Tavaly még mindig, kb 4 évvel a műtét után is homályos. Másik szemészhez mentem, és kiderült  a szemem tökéletes, tehát a szemüveg csak a fixálásra kell, de ha zavar ne viseljem csak ha közelre nézek sokat.


     


    Szóval, szerintem sosem késő utána kell járni, időt szánni rá.

  2. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. Április 30. 20:394.

    Én is.


    Ötéves koromban az egyik /jobb/ szememet letakarták, mondván, ha munkára kényszerítik a gyengébben dolgozó balt, a helyzet javul.


    Azután leszedegettem /ötévesen!/ a takarást, a szüleim arra gondoltak, hogy úgyis megjavul majd. Nem javult meg.


    Állítólag 12-14 éves korban rögzül a helyzet, amin már csak műtéttel lehet/ne/ segíteni. A rosszabbik szem látásélességén azzal sem.


    A családunkban előfordult hasonló eset /génhiba is okozhatja/ a kicsi gyermekre rákényszerítették a letakarást. Azóta jó mind a két szeme.


    A fentieket a tapasztalatok azóta széles körben alátámasztották. Ha az egyik szemeddel sokkal gyengébben látsz - és elmúltál 12-13 éves - nem valószínű, hogy lényegesen a látásélességen tudnak segíteni. A kancsalságon műtéttel talán, de rizikós, és nem sokat ér.


    Remélem, tudtam segíteni.


     

    előzmény:
    virágoskert77 (1)
    2016-04-28  08:00
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. Április 28. 16:073.

    Az orvosok mit mondanak?

    előzmény:
    virágoskert77 (1)
    2016-04-28  08:00
  4. 2016. Április 28. 15:502.

    Kibic vagyok, nálunk senkinek sem volt, de ha lenne, végig gondolva:


    minél több szemorvost meglátogatnék a véleményért, és végül döntenék.

    előzmény:
    virágoskert77 (1)
    2016-04-28  08:00

Címlap

top