Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vérzés terhesség alatt?

Kíváncsi77
Létrehozva: 2016. Április 25. 12:13

Sziasztok! 7 hetes terhes múltam, és sajnos pár napja kevés barnás vérzés jelentkezett, ami azóta sem múlt el, bár szedem az Utrogestánt, amit az orvos felírt. Holnap megyek vérvételre, és ismét beszélek az orvossal. Jó lenne olvasni hasonló tapasztalatokról, ha volt valakinek ilyen, elmúlt-e, a baba megmaradt-e? Nekem az első terhességem teljesen problémamentes volt, és túl sokat pihenni a két éves kisfiam mellett nem tudok. Aggódom, jól esne pár biztató szó! A dokim nem nagyon kecsegtetett. :-(


Előre is köszi, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!

  1. 2016. május 12. 11:0912.

    Ja és oké, hogy nem beszél még, de attól még gondolom sok mindent megért, ha mondjuk azt mondod neki, hogy most fáj a hasad és ezért nem tudod emelgetni, akkor azt biztos értené.


    Közben még eszembe jutott, hogy ha nagyon nem megy a gyaloglás, babakocsi helyett mehetnétek kismotorral.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (10)
    2016-05-12  10:52
  2. 2016. május 12. 10:5911.

    Na igen, sok szempontból problémás a kis korkülönbség. De pelenkázni a földön, ágyon/kanapén is lehet. Válthattok leesésgátlós ágyra, vagy kivehettek egy-két rácsot az oldaláról, így ki/be tud mászni. 2 évesen ha nem mentek messzire, akkor azért már gondolom tudna a saját lábán is menni. 


    Ezek csak ötletek, persze úgy csinálod, ahogy gondolod, bízhatod a szerencsére is a dolgot.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (10)
    2016-05-12  10:52
  3. 2016. május 12. 10:5210.

    A kisfiam sok mindent megért persze, de nem beszél még. Úgy tűnik, a férjemet örökölte, aki csak 3 évesen volt hajlandó megszólalni. Emelgetni akkor is kell, amikor az ágyból kiveszem reggel, meg délután aludni. Még a rácsos ágyban alszik. Meg aztán ott van az öltöztetés, pelenkázás,amit rosszul tűr, így elég megerőltető. És a séták során ha be akar ülni a sportkocsiba, akkor is emelnem kell valamennyit, mert még nem tud bemászni. És akkor ott a hinta a játszótéren, és még sorolhatnám, mi mindent nem lehet kikerülni egy ilyen örökmozgó kisgyerekkel. 


    Amit tudok, megteszek, és bízom a Jóistenben.

    előzmény:
    Babyface83 (9)
    2016-05-11  21:24
  4. 2016. május 11. 21:249.

    Egy 2 évessel szerintem azért valamennyire meg lehet beszélni, hogy most nem emelgetheted. Persze vannak olyan helyzetek, amikor muszáj, például a kádba betenni, az ilyenekkel várjátok meg az apukát.


    Én már egészen pici korától nem emelgethetem a fiamat, és teljesen jól alkalmazkodott ehhez a helyzethez. Persze tartogatom ölben, de neki kell az ölembe másznia meg ilyenek.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (8)
    2016-05-11  16:32
  5. 2016. május 11. 16:328.

    Sziasztok!


    Köszönöm mindkettőtöknek az infót! Még megvagyunk, már 9. hét 3 napos, szépen nő a Picur, jövő héten megint megyek UH-ra, a múltkor látszott egy hematóma is a méhben. Most azzal vagyok gondban, hogy az első trimeszter végéig kíméletet írt elő az orvos, főleg, hogy ne emlegessem a 13 kilós kisfiamat. Eddig sikerült is, mert a szüleim bár messze laknak, jöttek felváltva segíteni (elváltak). Azonban anyukám eltörte a csuklóját, és lesz egy hét, amikor apukám se tud jönni május végén. Nem tudom, más hogy oldja meg ilyenkor a kímélő üzemmódot? Sajnos az én anyósom nem tündér, inkább az ellenkezője, ő a férjemmel se törődött soha, csak a másik fiával és azok gyerekeivel (akik egyébként már kamaszok), így a férjem most is hiába kérte a segítségét, az volt a válasz, hogy a sógoréknál van rá szükség. Pedig a férjem világosan elmondta, nem emelhetek, neki meg pont azon a héten lesz olyan helyzet a munkahelyén, hogy nem jöhet el. 


    Szóval most kicsit parázok, mert reggel 6-tól este 6-ig csak én leszek a kisfiammal. Sajnos nemrég költöztünk ide, távol vagyunk a rokonoktól, senkim sincs a szüleimen kívül, aki el tudna jönni. :-( 


    Volt valaki ilyen helyzetben? 

    előzmény:
    Babyface83 (7)
    2016-04-30  00:27
  6. 2016. Április 30. 00:277.

    Az elsőnél kétszer volt, egyszer az 5-ik hét táján egy-két napig, aztán a 8. hét körül, ez eltartott egészen a műtétig a 10. héten (a baba elhalt, de nem ment el magától). 


    A másodiknál a 6. hét körül volt, kaptam utrogestant, pár nap múlva elmúlt. Egyik sem volt erős vérzés, inkább csak maszatolás.


    Igen, a bizonytalanság a legrosszabb. Kitartás! Majd írd meg mi lett.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (5)
    2016-04-28  18:55
  7. 2016. Április 28. 20:496.

    Először a hetedik héten, aztán a 13. héten. És nem kicsit. A második alkalommal, ahogy felkeltem az ágyból éreztem, hogy megindul belőlem. Szóval elég gáz volt. Az első vérzés miatt hat hétig otthon voltam, sokat kellett pihennem, de gyógyszert nem kaptam. Éppen visszaengedett volna az orvos dolgozni, mikor megint véreztem és onnantól fogva végig otthon kellett maradnom. A babával nem lett semmi gond, ma már kilenc éves elmúlt, de ezt az egészet soha nem felejtem el. A terhes könyvemet csak a 12. hét után állította ki az orvos, mert annyira bizonytalan volt az eleje. De jó vége lett

    előzmény:
    Kíváncsi77 (5)
    2016-04-28  18:55
  8. 2016. Április 28. 18:555.

    Pmnc, Köszi a biztatást! 3 napja nekem is erősebb lett a vérzés, már azt hittem, elment a baba, sírtam, de a mai ultrahangon megint hallottam, ahogy ver a szíve! Te hány hetes korodig véreztél?


    Babyface, neked meddig tartottak a vérzések? A legiszonyúbb ez az állandó bizonytalanság, amíg vérzel. Idegőrlő, hogy nem tudod, ott van-e még, kapaszkodik-e még? 

    előzmény:
    pmnc (4)
    2016-04-28  08:59
  9. 2016. Április 28. 08:594.

    Nekem az első terhességemnél volt, és nem is kicsi, pecsételő vérzés, és többször is volt. Sok jóval nem kecsegtetett a dokim, nem is állította ki a terheskönyvemet jó sokáig. DE! Szerencsére nem volt nagyobb baj, a baba megmaradt és egészségesen született. Gyógyszert sem írt fel a dokim.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-04-25  12:13
  10. 2016. Április 25. 20:273.

    Nekem mindkét terhességem alatt volt ilyen, az első esetben nem maradt meg a baba, a másodiknál igen. Többet nem nagyon tehetsz, mint hogy szeded rendesen a gyógyszert és próbálsz pihenni, amennyit lehet.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-04-25  12:13
  11. 2016. Április 25. 13:312.

    Nekem volt pár csepp most a második terhességem 7-8ik hetében, de épp csak annyi, h  elmaszatolta a bugyim. Ez kétszer-háromszor az egy hét alatt, de nekem volt egy hematómám, ami felszívódott azóta. Azt mondta a doki, vsz az miatt volt a kis barnás..

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-04-25  12:13

Címlap

top