Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BETEG A GYEREK

nagyviktória
Létrehozva: 2016. Április 9. 15:02

Osszuk meg egymással a tapasztalatainkat! Együtt biztosan okosabbak leszünk.


A minap olvastam a Nők Lapjában Krúdy Tamás egy írását (Minden relatív címmel), ami végre nem szidja és szapulja a magyar egészségügyet, hanem egyenesen dicséri a londoni ellátással szemben.


"London egyébként rendkívül vonzó város... de az Isten mentsen meg attól, hogy az ember ott legyen beteg! ...


A budapesti Szent János Kórház épületegyüttese lehet, hogy valamikor szépnek számított, de most nem könnyű másnak nevezni, mint lerobbantnak. De innen még gyerekkel úgy nem távoztunk, hogy ne tették volna gipszbe, ne varrták volna össze, ne foltozták volna be, ne röntgenezték volna meg, vagy legalább orvos ne látta volna..." 


Nagy öröm volt olvasni a sorait, mert bár a saját tapasztalataim sem túl rózsásak a mai magyar egészségüggyel kapcsolatban, de valahogy meguntam a folytonos nyafogást, hisz ettől még soha semmi nem fordult jobbra az életemben. Gondoltam, hasznos lenne egy fórumot indítani, ahol megoszthatnánk egymással a gyermekeinkkel kapcsolatos egészségügyi tapasztalatainkat és erősíthetnénk, bátoríthatnánk és jó tanácsokkal láthatnánk el egymást.


Biztosan vannak pozitív és szép dolgok, kezdeményezések ezen a téren is. Figyeljünk rájuk! 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 13. 07:217.

    cseszheted


    ha magyarországon egy rahedli nyugati jó gyógyszer egyszerűen NINCS


     

    előzmény:
    patikanet (5)
    2016-04-13  01:35
  2. 2016. Április 13. 02:496.

    Minden tiszteletem K. Tamásé, de azért nem olyan egyszerű a képlet, mint ahogy az a TI-ban kiderült. Az ő egyik gyermekéért nagyon sokat tettek az orvosok, neki van oka hálásnak lenni, és azt kell mondanom, hogy a gyermekkórházak még mindig nagyon jók Magyarországon, de ez elsősorban az elhivatott személyzetnek köszönhető és nem az egészségügynek. Londonból meg tudnék ellenkező példát is mondani, hogy a magyar rákos beteg alapból olyan ellátást kapott odakint, amit mi itt hírből (se?) hallunk... És Isten ments, hogy idehaza a 80+-os ember kórházba kerüljön, úgymond szimplán, tb alapon. De ez a topik a gyerekekről szól(na).


     

    előzmény:
    nagyviktória (1)
    2016-04-09  15:02
  3. 2016. Április 13. 01:355.

    Ha nem is óriási, de talán egy apró pozitívum, hogy elindítottuk a patika.net online gyógyszertárat, amely több mint 17 ezer terméket kínál és szállít házhoz. A gyógyszerekkel, gyógyszereléssel kapcsolatos kérdésekre 24 órán belül szakszerű, megbízható választ adunk.

    előzmény:
    Lillaréka (2)
    2016-04-10  16:56
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 12. 08:294.

    orbán eleget dicsérgeti a lerobbant szar csóró országot


    beszélgess vele


    és akkor az álomvilágod megnyugvást talál


    és a valósággal meg minek foglalkoznátok


     

    előzmény:
    nagyviktória (1)
    2016-04-09  15:02
  5. 2016. Április 11. 10:563.

    Nem is értem, az egészségügyi dolgozóknak az a feladatuk, hogy ellássák a betegeket.


    Furcsa lenne, ha országunk összes szakmájáról megjelenne valamilyen cikk, hogy jé, tömegközlekedéssel utaztam, célba értem, feladtam egy levelet, megkapta a címzett, vásároltam és a kasszánál ki tudták számolni hogy mennyit fizetek ... miért meglepő az, ha valakik elvégzik a munkájukat? Miért kellene egy olyan témával kapcsolatban bátorítani egymást, ami a gyerekek egészségügyi ellátását mutatja be? Nem érzik az emberek, hogy ez mennyire bizarr?


     

    előzmény:
    nagyviktória (1)
    2016-04-09  15:02
  6. 2016. Április 10. 16:562.

    érdekes, hogy senki sem írt - még te sem pozitiv tapasztalatot... 


    nem is értem miért. 

    előzmény:
    nagyviktória (1)
    2016-04-09  15:02

Címlap

top