Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy szem antibiotikum...

jana1987
Létrehozva: 2016. február 1. 16:15

Sziasztok!


Tüszős mandulára kaptam 20 db-os Duomox (1000 mg)-t. Bevettem az első szemet, de bizonyos okoknál fogva úgy döntöttem, egyelőre mégsem szedném be ezt a gyógyszert, mert úgy tűnik, hogy egy másik módszer mintha hatna. És ha nem muszáj, akkor nem zabálok 10 napon át napi 2x antibiotikumot...


Szerintetek ettől az 1 szemtől rögtön rezisztenssé válhatok erre a gyógyszerre? Most már mindenképp folytassam, ha a 20-ból az első szemet bevettem, vagy ez kb semmit se számít?


Sose szoktam így "kavarni", most van velem először ilyen.


 

  1. 2016. február 7. 23:5854.

    Egyszer olvastam valahol, hogy az ember gyógyulása 80%-ban saját magától és csak 20%-ban az orvostól függ. Az orvos csak "segédkezni" tud a gyógyulásban. Evvel teljesen egyetértek, szerintem is létfontosságú, hogy valaki mit tesz az egészsége érdekében. Nagyon fontosnak érzem a lelki, pszichés, akarati, gondolati hozzáállást.

    előzmény:
    hutchi (53)
    2016-02-03  19:40
  2. 2016. február 3. 19:4053.

    Persze, akit nem erdekel az orvosa velemenye, az miert megy eleve orvoshoz. Ezzel egyetertek. Viszont sztem itt nem errol volt szo, hanem inkabb arrol, hogy elsosorban az egyen felelossege a gyogyulas, a sajat teste egeszsege, es pl az orvos is hozhat "rossz" dontest, akkor is, ha nem rossz orvos. Mert az emberi szervezet nem ugy mukodik, mint egy gep, hanem mindenkie kicsit maskepp, ami az egyiknek hasznal, a masiknak art. Es pontosan, mert az orvos jobban ismeri az emberi szervezet mukodeset, hisz ezt tanulta, ez a szakmaja, ezert van o abban a pozicioban, hogy tud kezeleseket javasolni, a beteg pedig a szakember tanacsait szamba veve donthet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (52)
    2016-02-03  19:21
  3. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 3. 19:2152.

    Úgy értem, az ember testén-lelkén kívül bármivel lehet hazardírozni, játszadozni. Mert veszel másikat, vagy helyettesíted mással, vagy egyszerűen csak kiiktatod az életedből. A saját tested az, amivel ezt nem lehet megcsinálni. És ha egyszer rosszkor rossz helyen döntesz rosszul, akkor annyi, senki nem ad neked egy második életet. Szóval én mindig szoktam csodálkozni "az orvos azt mondta, hogy ezt meg ezt csináljam, de sz*rok rá, nehogy már beleszóljon" hozzáállásra. Természetesen vannak rossz orvosok, de azért elvileg még a legrosszabb orvos is többet tud az emberi test működéséről, mint egy nem orvos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (51)
    2016-02-03  19:14
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 3. 19:1451.

    Azért a testem "hibája" esetén nagyobb a tét, mint a kocsimnál. Hogy a példádnál maradjunk, legfeljebb nem megyek kocsival, ha nem érzem biztonságosnak a használatát (vagy nincs pénzem a javíttatására), míg a testem nem tudom "ott hagyni".

    előzmény:
    hutchi (50)
    2016-02-03  19:05
  5. 2016. február 3. 19:0550.

    En nem latok ellentmondast. Az autos hasonlatodnal maradva, amikor elviszed az autod a szerelohoz, es megallapitjak, hogy pl kezdenek kopni a kerekek. A szerelo ilyenkor megbeszeli veled, hogy mit szeretnel: most ki akarod-e csereltetni oket, vagy megcsereni szeretned oket vagy meddig tudsz meg varni a kerekcserekkel, es Te DONTESZ, hogy ezek kozul mit valasztasz. Esetleg elviheted meg egy masik szerelohoz is, es meghallhgathatod pluszban az o velemenyet is. Tehat nem kell autoszerelonek lenned ahhoz, hogy donteni tudj, hanem meghallgatod a szerelo tanacsait, es valasztasz az o javaslatai kozul. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (49)
    2016-02-03  18:48
  6. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 3. 18:4849.

    Minden igaz, amit írsz, de van itt egy ellentmondás. Egyrészt te magad is azt mondod, hogy az emberek többsége nincs tisztában a saját testével. Ugyanakkor az orvos csak javasol, dönteni a beteg dönt. Ez viszont azt jelenti, hogy valaki (=a beteg) úgy akar egy gépet megjavítani, hogy azt sem tudja, valójában hogy működik...

    előzmény:
    B. Ági (45)
    2016-02-03  14:44
  7. 2016. február 3. 18:0348.

    Igazad van, ezt en is igy gondolom! 


    A jo orvosok megbeszelik a kezelest a beteggel, elmondjak milyen lehetosegek vannak, minek mi az elonye, hatranya, es mit javasolnak, DE nem utasitanak. Es tisztaban vannak azzal, hogy nem "gyogyitanak", hanem segitik a beteget a gyugyulasban. Az orvosok szolgaltatok


    A gyogyulas soktenyezos dolog, es tobb modja van, manapsag mar szerencsere sokfele kezeles, sokfele gyogyszer letezik. Az egeszegmegorzes/gyogyulas elsosorban az egyen felelossege, az orvos ehhez csak asszisztal. Szerencsere a legtobb orvos igy all hozza a beteg problemaihoz, en ezt tapasztalom, de en kulfoldon elek, otthon nem tudom mi a helyzet. Viszont az itteni hozzaszolasokbol is azt gyanitom, hogy otthon inkabb a konzervativ, meg mindig az orvosi mindehatosagba vetett hit az altalanosabb nezet, de ne legyen igazam. Es tenyleg nagyon fontos lenne az anatomia es egeszsegtanoktatas a sulikban. En az elsosegelytanfolyamot is kotelezove tennem. Itt kulfoldon eleg altalanos es mar 12 eves kortol el lehet vegezni. Harom evente kell ismetelni. 


     


     


     

    előzmény:
    B. Ági (45)
    2016-02-03  14:44
  8. 2016. február 3. 17:0947.

    Nagyon nagyon rendes korrekt és alapos a háziorvosom.. néha még túlzásba is viszi... :-)  


    A vérvételt is megcsinálják.. nem ő hanem az asszisztensnő... és másnapra  kész is lelet. 

    előzmény:
    eda-1952 (44)
    2016-02-03  11:49
  9. 2016. február 3. 16:4946.

    Lehet hogy csak egy szorgalmas nővér volt aki  túlteljesítette a feladatát... - végül szereztünk beutalót és ellátták. 

    előzmény:
    évi* (38)
    2016-02-03  10:16
  10. 2016. február 3. 14:4445.

    Tudod, kedves "Lédienn" a legfőbb gondot az oktatásban látom.


    Egyik az- ami igen fontos- hogy nagyon sok embernek abszolut semmi anatómiai ismerete nincs. Honnan is lenne? Valamikor volt olyan, hogy "egészségtan". Most nincs.


    Az orvostan hallgatókat is főként a betegségek kezelésére okítják, az egészség megőrzése háttérbe szorul.


    Ennek következménye az, hogy nem egészségügy van, hanem betegségügy.


    A másik, hogy az egészségügyi alkalmazottak SZOLGÁLTATÓK.


    Minden ember a saját életéért felel, az orvos JAVASOL!!


    A saját életemmel én rendelkezem, senkinek nincs joga utasítani, hogy mit csináljak az életemmel. Az orvos nem egy törvényes hatóság.


    A harmadik pedig az,hogy az orvos az egy szakember, úgy mint az asztalos vagy kőműves stb. És köztük is van jó és kevésbé jó szakember.Aki ezt nem ismeri el, az hazudik. Csak az ő munkaeszközük az emberek ÉLETE, egészsége, ezért nagy felelősség és tisztelet kell, hogy övezze őket. De mégegyszer mondom, az orvos nem egy hatóság és nem tévedhetetlen.


    Nem volt szándékomban senkit megsérteni, de mindez a vélemény kikívánkozott belőlem.

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2016-02-02  22:23
  11. 2016. február 3. 11:4944.

    EKG, ott helyben. Aha... meg tudok olyanról, aki leveszi a vért a hét bizonyos napján és ők viszik be a laborba. Neked is nagyon rendes háziorvosod van!

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2016-02-02  19:35
  12. 2016. február 3. 11:4143.

    Azt hiszem nem igazán értettél meg...))) Egyébként az itteniben, amit mindenki SZTK-nak hív, még a nagyon fiatalok is, nem nevezném recepciónak azt a sufnit, főleg hogy nem is elöl van.


    Nahát,ha nem igényel  a munkakör szakorvosi diplomát, akkor miért kérdezgetik a beteget egész konkrétan mi baja? Olyan kérdésekkel, amik másra nem tartoznak, főleg ha mondjuk tizen állnak mögötte? (nem, nem azért kajánkodok,mert nem tudom, orvos ül-e a kisablak mögött..)))


    Köszönöm, de nekem nem kell google, ha tudni szeretném,hová kell beutaló és hová nem. Legközelebb pl reumatológiára megyek (kértem egy beutalót a körzetistől és a reumatológus szintén ad egy beutalót..))), de telefonon kérem az időpontot. Pontosan a fentiek miatt.

    előzmény:
    Lédienn (30)
    2016-02-02  20:01
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 3. 10:4542.

    a lényeg, hogy eüben is van sok kutyaütő


    még ha ....... másképp is állítja

    előzmény:
    évi* (40)
    2016-02-03  10:30
  14. 2016. február 3. 10:3541.

    Még pályaelhagyóként is vagyok annyira igényes a szakmával kapcsolatban, hogy folyamatosan tájékozódom. Ha lehetőségem adódik, beülök elsősegély tanfolyamokra. Nem azért, mert nem tudom, hanem felfrissíteni az ismereteket, megismerni az új trendeket. Szerintem vagyunk még ezzel így egy páran - vagyis remélem.


    Autóban mindig naprakész az elsősegély láda, sőt vettem izolációs fóliát csak azért, hogy ha valaki fejreáll és megállok segíteni, jól jöhet. Mindig nálam van a kulcstartón a Calcimusc, 2 ampulla Tonogen és a beadásához szükséges cuccok - ha már a gyerek miatt van ilyenem, magammal viszem, mert hátha...Volt olyan kolléganőm, akinek 3 mérteben steril pipa volt a retiben. :-)

    előzmény:
    évi* (40)
    2016-02-03  10:30
  15. 2016. február 3. 10:3040.

    Ebben a szakmában is, mint az összes többiben megvannak a jó szakemberek, akik szívvel-lélekkel dolgoznak, és már csak a szakmájuk iránti igényességük miatt is képzik, fejlesztik magukat. És persze itt is vannak az érzéketlen büdöbunkók.


    Volt egy kolléganőm, anyira hülye volt, hogy egy macskát nem bíztam volna rá. Elment az eü-ből szerencsét próbálni: elment butikba eladónak - kirúgták, elment kontaklencse készítőhöz betanított munkára - kirúgták. Aztán elment újszülött osztályra dolgozni...Rémálom...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (39)
    2016-02-03  10:19
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 3. 10:1939.

    téged véllek annyira normálisnak, hogy a szakmabeliedben is elismered, hogy sok szar szaktudású van, annak ellenére, hogy elvégezték a tanulmányikat


    pontosan úgy mint minden más szakmában


    nem elfogult idiótaként kezeled a "tieidet" ahogy ez szokás


     

    előzmény:
    évi* (37)
    2016-02-03  10:09
  17. 2016. február 3. 10:1638.

    Lillaréka és a beutaló: Azt simán el tudom képzelni, hogy megkérdezik a nem beutalós rendelésen, hogy van-e nála beutaló. Ennek egyszerű oka az, hogy ebből a doki felméri egyetlen pillantással, hogy adott esetnek vannak-e előzményei: Milyen orvos látta, ha látta, mit állapított meg, és milyen intézkedést tett. Ez nem jelenti azt, hogy beutaló nélkül elhajthatják az embert a bánatba.


     

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2016-02-02  22:23
  18. 2016. február 3. 10:0937.

    Biztos ilyen is van, de láttam én már sok mindent...


    Én volt eü-sként maximálisan tisztelem a szakmát, és a lelkes dolgozók erőfeszítéseit, ennek ellenére futok bele érdekességékbe:


    Legkisebb fiam nem volt még 1 éves, középső 2,5, legnagyobb 4 körül. Férj klföldön, autó szervízben. Szombat este. A kicsi 40 fok feletti lázzal kiterülve pihegett. Felhívtam a gyerekorvosi ügyeletet, hogy ugyanmá' jöjjenek, látogassanak meg minket. Jeleztem, hogy a másik 2 is beteg, miattuk nem hívnék ügyeletet, a kicsi miatt mindenképp. Diszpécser kikérdezett a lázcsillapításról, majd intenzív kötekedésbe kezdett. Egy idő után (még) udvariasan jeleztem neki, hogy ugyan a tancsait köszönöm, de nem szeretném ezt az eszmecserét folytatni, küldje az ügyeletes orvost, mert eü szakemberként úgy ítélem, hogy szükséges.


    Közölte, hogy nincs kijárós ügyelet (!!!). Mondtam neki, hogy ezt ő is tudja, hogy nem igaz, kapjon a kezébe egy cerkát és írja a címet. Sértetten közölte, hogy rendben, de nagyon sokáta jönnek, akár 6 órát is várhatunk. Mondtam, hogy ez rendben, de még ma lássa orvos a gyereket.


    1 órán belül kint voltak. Abszolút kultúráltan kérték, hogy ha máskor tudom, vigyem be a gyereket. Mondtam nekik, hogy majd máskor, ha tudom, beviszem. Ekkor mászott elő a másik 2 lázas gyerek a lépcső alatti kuckóból, és ekkor kért elnézést az orvos...


    (Nem, nem a metőt foglaltam, hanem az erre szánt gyerekorvosi ügyeletet.)


    Természetesen másnap jeleztem a problémát az ügyeletvezetőnél, ahol köszönték az észrevételt, és mondták, hogy kivizsgálják.

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2016-02-02  22:23
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 3. 07:4736.

    kifelejtetted a gyereknevelést


    ahhoz is mindenki ért azt képzeli, aki tudott szülni


    ezért van annyi kifogástalan viselkedésű magasanképzett ember minden generációban


    a társadalom olyan tré, hogy buszjegyet se képes megvenni a saját tisztessége alapján


    még a komoly ellenőrzés mellett is rengetegen csalnak


    ennyire értő, jó a nevelés


    amin nincs 5tonna beton annak lábakél......


     

    előzmény:
    évi* (35)
    2016-02-03  06:25
  20. 2016. február 3. 06:2535.

    ...és ne feledjük a politikát sem, mert ahhoz is mindenki ért. ☺

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2016-02-02  22:23
  21. 2016. február 2. 22:2334.

    Vagy inkább a kedves betegek csúsztatnak. 


    Már írtam előzőekben,hogy manapság itthon sikk az egészségügyet,az ott dolgozókat szidni,szaktudásukat bárkinek kétségbe vonni,felülbírálni,valótlan dolgokat állítani. Valós név és arc nélkül egy fórumon ezt eleve büntetlenül lehet és hálás téma,mert mindig nagyot szól.


    Itthon az egészségügyhöz mindenki ért,éppen úgy,mint a nőkhöz és a focihoz.


     

    előzmény:
    évi* (33)
    2016-02-02  21:27
  22. 2016. február 2. 21:2733.

    Milyen ellátásokat vehetek igénybe beutaló nélkül?


    A beteg orvosi beutaló nélkül jogosult igénybe venni


     



    a szakorvosi rendelő által nyújtott

    bőrgyógyászati,
    nőgyógyászati és gyermeknőgyógyászati,
    urológiai,
    pszichiátriai és addiktológiai
    fül-, orr-, gégészeti, valamint csecsemő- és gyermek fül-orr-gégészeti,
    szemészeti és gyermekszemészeti,
    általános sebészeti és baleseti sebészeti,
    onkológiai


     


    Forrás: www.oep.hu


    Mindig van kicsit tájékoztalan eü személyzet.

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2016-02-02  19:22
  23. 2016. február 2. 21:1932.

    Sebészet, szemészet, fül-orr-gége, nőgyógy, bőr NEM beutalóköteles szakrendelések!

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-02-02  18:58
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. február 2. 20:4031.

     Miért sepregettek itt ilyen nagyon?


    Mi sértő volt abban, hogy írtam, hogy az a ganaj doki  segített rajta, és ha már ott tartana  hogy feldobja a talpát akkor se menjen dokihoz, mert a végén még meg találják menteni?


    Aki  nem akar meggyógyulni azt nem lehet meggyógyítani.


     


    Akkor viszont  kicsit korábban találkozik Szent Péterrel.És? Mi a gond ezzel? Ő választja meg/utasítja el,  nem a doki utasításai szerint jár el.


    Belefér a tyúk a veszteségbe.

Címlap

top