Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Herpesz virús megszüntetés

csernapiroska
Létrehozva: 2016. január 28. 20:27

3 unokám van a középső 5 éves fiú, a kicsi 2 éves kislány. Az lenne a kérésém, hogy ha valaki tud legyen kedves segiteni. Lázzal járó bármilyen betegség után a fiú szemhéján a kislány arcán herpesz virus jön ki. Mit lehetne vele csinálni, hogy ilyen ne foduljon elő!




A választ előre is köszönöm. Egy aggódó nagymama

  1. 2016. Április 25. 23:2512.

    Ja, doki kiir valamit, ami aztan vagy hasznal, vagy nem. A virus elobb utobb ugyis elmulik. Ill elbujik kis idore. A szervezet barmi okozta lerongyolodasa utan kiujul, kipattan.


    A tudomany mai allasa szerint gyogyithatatlan, ugyanis megbujik az pici kis idegszalakban es ott eli vilagat. Ha baj van, elobujik.


    Vagy 15-16 evvel ezelott felroppent a hir, hogy megtalaltak a herpeszvirus ellenszeret. Aztan kiderult, hogy kacsa volt. Mi vagy megerjuk, vagy nem a hathatos gyogyitasat. Lam lam a HIV virus gyogyitasaban nagy lepest tettek elore, mig a herpeszeben nem, pedig a herpeszvirus sokkal regebbi.

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  2. 2016. Április 25. 23:0511.

    Kedves Herpeszes problémával küszködő fórumosok! 


    Nekem is nagyon sok problémát okozott a herpesz régebben, de kb 20 évvel ezelőtt megtaláltam a herpesz egyik - szerintem leghatékonyabb - ellenszerét. Nekem, illetve közvetlen környezetemnek (akikkel ezt már régebben megosztottam) nagyon bevált a szer, ezért úgy gondoltam most megosztom Veletek is, hogy minél több embernek tudjak segíteni. - Nos, azok a szerek, amelyek a mentolt, kámfort és eukaliptusz olajat tartalmaznak, kitűnő vírusgátló hatással rendelkeznek. Először a ma is kapható Diapulmon injekció ampulláját feltörve, az olajjal bekenve a már kifejlett herpesz hólyagot, másnapra a hólyagok eltűnését tapasztaltam. Később felfedeztem, hogy a reumatikus fájdalmakra alkalmazott (bedörzsölésre tervezett) kínai/vietnami essential balm (balzsam) ugyanolyan hatásos, mint a Diapulmon. Nem csoda, hiszen a fő komponensek itt is a mentol, a kámfor és az eukaliptusz olaj. Ez a szer megvásárolható minden DM drogériában, és sok gyógynövényboltban. A szerrel a már megindult folyamat visszafordítható, vagy ha ez mégsem sikerülne, akkor is megfogja a herpeszes hólyagok továbbnövekedését, és nagyon gyorsan meggyógyulunk. Azonnal enyhülést ad a hűsítő hatásával is. Ha ismerjük a herpeszünk kiújulásának rizikó faktorait (például egy hidegfront érkezése, lázas állapot stb.), úgy megelőzésképpen finoman kenjük be ajkunkat a szerrel, és ez legtöbbször meg tudja akadályozni a herpesz kitörését. Remélem sokaknak tudtam segíteni. Zoltán

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  3. 2016. február 17. 22:3610.

    A herpesz elleni gyógyszert kétlem hogy gyerekeknek felírják, mivel erősen megterheli a májat.. ráadásul nekem halottnak a beöntés volt. A legtutibb a Bioptron lámpa, nekem az vált be, akár bele is nézhetnek a kisgyerekek kezelés közben nem lesz semmi bajuk a polarizált fénytől. De mostanában olvastam, hogy ezüskolloid is hatásos lehet herpesz ellen (még nem volt lehetőségem kipróbálni).

    előzmény:
    cabron (6)
    2016-02-01  15:39
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. február 3. 17:469.

    Erősítsd az immunháztartásod.

    előzmény:
    vikumiku (8)
    2016-02-03  11:51
  5. 2016. február 3. 11:518.

    Engem is érdekelne, sajnos évente többször van ajakherpeszem!

    előzmény:
    cabron (6)
    2016-02-01  15:39
  6. 2016. február 3. 07:547.

    Szia! Nekem is csak ajakherpeszem szokott lenni. Megírnád a doki által ajánlott gyógyszert (akár priviben)? Köszi!

    előzmény:
    cabron (6)
    2016-02-01  15:39
  7. 2016. február 1. 15:396.

    Szia!


     


    Semmit, ahogy az előttem szólók is írták.


    Doki majd ajánl valamit nekik, hogy gyorsabban elmúljon, ha már kijött.


    Nekem ajakherpeszem szokott lenni (kizárólag), doki ajánlott egy gyógyszert, amit elkezdek szedni, ha érzem, hogy ki fog jönni. Bevált, 1-2 nap alatt túl vagyok rajta és minimális kellemetlenséggel jár.


    Szóval doki, ő majd megmondja, mi a teendő. Annyi biztos, hogy ez egy életre szól. Amúgy hozzá lehet szokni. :)

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  8. 2016. január 29. 10:445.

    Mit lehetne vele csinálni, hogy ilyen ne foduljon elő? - Semmit.


    Aktív helyzetben orvos, gyógyszerész..., de nem Biri néne teliholdnál pókháj, nyúlmáj módszere:-(


    Ezt már megszívták egy életre, max. az immunrendszerüket lehet támogatni, hogy minél kevesebbszer jöjjön elő.

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  9. 2016. január 28. 22:224.

    Csatlakozom az előttem szólókhoz!


     


    ORVOS!!!!!!  Majd ő eldönti, hogy mi a teendő!


     


    Tájékoztatásul..


     


    A herpeszvírus a gyógyulás után elszállásolja magát az idegdúcokban, és az egyén egész élete során megmarad a szervezetében. Az aciklovir és más antivirális szerek csak a vírus aktív szakaszában hatásosak. - Az inaktív vírus teljességgel érinthetetlen bármely kezelés számára.


     


     

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. január 28. 21:293.

    A doki mit mond?

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27
  11. 2016. január 28. 20:522.

    orvoshoz menni

    előzmény:
    csernapiroska (1)
    2016-01-28  20:27

Címlap

top