Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mélyvénás trombózis lenne?

normalize
Létrehozva: 2016. január 25. 13:44

Sziasztok


 


Nagyon aggódom édesanyám miatt. A lábszára már hosszú idelye talán egy éve is, bokája be van dagadva. A lábszára is már meg van vastagodva mostmár. El van szineződve, piros színű. (nem azt mondom hogy vér piros, de árnyalatra piros).
Utóbbi időben kétszer tapasztaltam nála légszomjat, hirtelen rá jön fulladás, nem kap levegőt. Rossz a közérzete, gyakran panaszkodik erre is. Elsőre a szívére gyanakodtam, csináltak neki szív ultrahangot, semmit nem találtak. Így nagyon arra gondolok, hogy mély vénás trombózisa lehet. Volt már házi orvosnál, ilyen olyan vizsgálaton de semmi lényegit nem mondtak. "le kell fogyni"... ennyi. És ezzel meg van oldva, teljesen el vagyok keseredve ezen a hozzá álláson amit tapasztalok az egészség ügyben. Érdekes ezt senki nem vetette fel mint eshetőség.


Mit tudnátok ajánlani? vagy kit...nem lesz ennek így jó vége. És minél hamarabb szeretném ha érdmi előrelépést tudnánk tenni :(


Most az érsebészetre szereztem neki egy beutalót. Azon gondolkodom, MR vizsgálatot kéne csinálni, vagy venográfiát. 

  1. 2017. június 9. 13:2712.

    Na egy egész hasznos cikket találtam: http://trombozis.blog.hu/2012/10/09/mennyire_le gyen_eros_a_kompresszios_harisnya_az_orvos_valaszol


    Sajnos velem is előfordult az eset pont amit említenek.

  2. 2016. január 27. 08:5711.

    moderator BB-nek igaza van!


    Menj el anyukáddal egy jó magánklinikára,mert a nagyon kevés kivételtől eltekintve az államiban,főleg vidéken már nehéz tisztességes orvosi ellátást kapni. A dokik manapság már csak félvállról,nemtörődöm módon "zsigerből" foglalkoznak a betegekkel. Aztán vagy sikerül a betegnek meggyógyulni,vagy ha hiszékenyen nem adja fel,addig megy,amíg rátalál a megfelelő orvosra,aki meggyógyítja. Az államiban ez már csak véletlen szerencse kérdése.


    Hiába írogatnak most itt neked különböző vizsgálatokról látatlanban(!),hogy mit kellene elvégezni anyukádnál,ez semmit nem old meg! Ugyanis mindezeket az anyukáddal foglalkozó orvosnak kell kérnie,"kitalálnia",te hiába is mondanád a dokinak,max. megsértődve elhajtana.


    Szóval irány egy jó magánklinika,magánrendelés!

    előzmény:
    normalize (1)
    2016-01-25  13:44
  3. 2016. január 27. 02:0310.

    valamiért nem küldi el a teljes hozzászólásom :( csak egy részét...

  4. 2016. január 26. 10:409.

    Vérvétellel D-dimer vizsgálat, bár ez gyakran fals pozitiv eredményt ad.  Másik: AV duplex UH vizsgálat, ezt akár magánúton is elvégeztetheted akár még ma este, bár attól függ hol laktok, de már a legtöbb kh-ban esténként van magánrendelés.


    Ha ezek negatívak, akkor jöhet az érsebész. MR-nek az égvilágon semmi értelme nincs.

    előzmény:
    normalize (1)
    2016-01-25  13:44
  5. 2016. január 26. 10:088.

    nem kell se venográfia , se MR. Max egy doppler ultrahang vizsgálatot lehet csináltatni, ha alapos akarsz lenni, akkor vénás és artériást is. 

    előzmény:
    normalize (1)
    2016-01-25  13:44
  6. 2016. január 26. 10:067.

    Vérvételből kimutatható a thrombosis. D dimert csinálnak. 

    előzmény:
    normalize (3)
    2016-01-25  19:47
  7. 2016. január 26. 09:276.

    Azt nem tudom, anyósomnak röntgen mutatta ki.

    előzmény:
    normalize (4)
    2016-01-25  19:50
  8. 2016. január 26. 09:265.

    Ezt olvasd el...


     


     http://www.webbeteg.hu/cikkek/sziv_es_errendszer/263/a-m elyvenas-trombozis-tunetei-es-okai


     


    Anyósomat pl rendszeresen elhajtották a köhögési rohamaival, holott mint kiderült, azt meg szívelégtelenség okozza nála...

    előzmény:
    normalize (3)
    2016-01-25  19:47
  9. 2016. január 25. 19:504.

    a tudo ultrahang kimutatja ha embólia veszély van?

    előzmény:
    normalize (3)
    2016-01-25  19:47
  10. 2016. január 25. 19:473.

    azt mondtak neki a belgyogyaszaton nincs trombózis veszély. Megis hogy tudjak megállapítani a vervetelbol, ekg, sziv ultrahangbol? Kérdem én.... Mikor a lábát nem neztek meg sem ct, sem mr sem mas modon.


     


    meg azt: Hat fogyon le.


    ár nem tudom mivel kapcsolatban, volt valami dokinál anya, es az is mondta neki surgossen nezzesse meg a lábát mert ez igy nem lesz jo.


     


    vakok az orvosok???? Rendesen latszik hogy be van dagadva a labaaaa...legszomj is jelentkezett mar nala. Hamar fullad, gyenge...rossz közérzet...erotlenseg. Anya sose volt ilyen. A labszara pirosos vegig. Az erek állnak kifele.....megis mi a szar kell ezeknek hogy normálisan vegezzek el eegy

    előzmény:
    moderator_BB (2)
    2016-01-25  14:23
  11. 2016. január 25. 14:232.

    Bizony, jól gondolod....Orvos, de azonnal! Az én anyósom majdnem belehalt két hete. Kétoldali tüdőembóliát kapott. 


    A tüdőembóliáról annyit érdemes tudni, hogy az esetek nagy százalékában a láb trombózisa miatt alakul ki. Sokszor halálos, főleg ha kétoldali... Két hét kellett hogy kimondhassuk, most már megmarad..


    Kapkodta a levegőt, 100 felett volt a pulzusa, elgyengültek a lábai, folyt róla a víz.


    Szóval a lábdagadást, a gyulladást, fájdalmat nagyon komolyan kell venni! 

    előzmény:
    normalize (1)
    2016-01-25  13:44

Címlap

top