Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szétálló haj

répanyúl
Létrehozva: 2016. január 22. 20:42

Sziasztok!


Nagyon vékonyszálú hajam van, félhosszú (most kb. 10 cm, lépcsőzetesre vágva), kevés is.


Nem tudom miért, de a vége szana-széjjel áll, főleg a fülemnél, nyakamnál. Tehát nem simulnak szépen össze a szálak.


A fodrászom azt mondta, hogy száraz a hajam. De a töve hamar zsírosodik.


Festve van. Próbálom kímélni, szárításnál is langyos levegő.


Lehet, hogy a hajhabtól száraz?


Lakkot se használok túl gyakran, vagyis nem napi szinten.


Mitől lehet ez?


 


 


 


 


 

  1. 2016. február 3. 18:168.

    Megnézem, köszi!

    előzmény:
    B. Ági (6)
    2016-02-03  13:50
  2. 2016. február 3. 13:547.

    Bocs, a honlap címe természetesen ékezet nélküli.

    előzmény:
    B. Ági (6)
    2016-02-03  13:50
  3. 2016. február 3. 13:506.

    Kedves "répanyúl"!


    A hajunk minősége főként belgyógyászati és kevésbé felületi dolog.


    Egy korrekt vérvétel segít. Sokszor kiderül, hogy vitamin, ásványianyag probléma van a háttérben.


    A használt sampon is jelentősen befolyásolhatja a haj minőségét. Pl. az SLS /Sodium Lauryl Sulfat/, amit sajnos sok-még a baby samponokban is - alkalmaznak. Érdemes megnézni a vásárlás előtt az összetételt.


    Javaslom, hogy olvasd el az alábbi honlapon a káros hatások közt, az irritációk közt amit az SLS-ről írnak és ott a többi cikk is érdekes lehet.


    zoldgondoskodás.hu


     

    előzmény:
    répanyúl (5)
    2016-01-30  19:37
  4. 2016. január 30. 19:375.

    Az a baj, hogy nekem nagyon nem áll jól a rövid haj:(


    Ricinusolajos pakolást szoktam még csinálni.


    Ezt a összecopfolást esetleg próbáld ki te is. Persze nem kell agyonszorítani. Így aludni is lehet benne és megemeli a hajtövet.


    Tudod, ahol a "varjúfészek" szokott lenni.


    Csak azt nem értem, hogy több lányt is ismerek, nekik is vékonyszálú, vasalják is gyakran, mégis összesimul.


    Bár nekem szerintem extrém vékony.


    Tavaly nyáron levágattam olyan 6-7 centisre. A fülem állandóan kikandikált, mert alig volt rajta haj.:(


    Ilyen hajat szerettem volna, persze nem így néztem ki:)


    Ó, nem tudom csatolni, de itt a link.


    https://www.google.hu/search?q=vékonyszálú+hajból+frizura&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiYzoHsldLKAhVFDw8KHUd-BPAQ_AUIBygB#imgrc=WkMIlOaUUHnlOM%3A

    előzmény:
    Pearly (2)
    2016-01-23  09:09
  5. 2016. január 30. 19:194.

    Na, ez jól hangzik, ki fogom próbálni!


    Épp az utóbbi 2 hajmosásnál tettem csak a tövére habot, bár máskor se szoktam az egészre.


    Még valami bevált mostanában, hogy hátul a búbomon ne lapuljon a fejemre: úgy alszok, hogy csinálok ott egy kis csurit, egy kis "pálmafát".


    Így reggel nem kell tupíroznom.


    Ja, hajvégápolót is szoktam használni!

    előzmény:
    Szezso (3)
    2016-01-23  17:09
  6. 2016. január 23. 17:093.

    Szia! A hajhabot próbáld csak a hajad tövére tenni, a végére pedig valami olajos ápolót. Száradás után esetleg a gél wax jó lehet a végére, szerintem egy próbát megér:


    http://kremmania.hu/kremek/balea-glanz-gel-wax


     

    előzmény:
    répanyúl (1)
    2016-01-22  20:42
  7. 2016. január 23. 09:092.

    Én is hasonló gondokkal küzdök és szerintem nagyon sok nő, akinek vékony szálú, kevés haja van. Szerintem ilyen hajjal eleve rossz választás még a félhosszú fazon is, mert egyszerűen nincs semmi tartása. Rövidebb fazont kellene választani, nem lenne annyira lehetősége elvékonyodni a haj alsó részének, ahol már ritkább. A sok kemikália sem tesz jót neki, de én is használom sajnos őket, mert így sincs tartása, azok nélkül meg semmi nem lenne. 


    Volt olyan, hogy mosás után nem tettem rá semmit, akkor szépen összesimult, viszont teljesen rátapadt a fejemre, alig látszott, hogy van hajam.  Én is használok hajhabot és nagyon ritkán, inkább télen, hajlakkot is. Nekem is a teteje gyorsan zsírosodik, az alja pedig száraz a használt anyagok miatt. Ördögi kör ez. Mondjuk én kizárólag 100 %-os hennával festem (Khadi), a hennás pakolás után jó ideig nagyon jó a hajam állaga, jót tesz neki a hennás pakolás. Többször kellene, mert ez nem csak festék, hanem tápanyag is a hajnak, méghozzá természetes. Csak hát macerás feltenni és több órát rajta kell tartani. 


    Miért nem teszel olykor a hajvégekre olajos pakolást? Szerintem az sokat segítene. 


    Én már elfogadtam, hogy ilyen a hajam, ezt kell szeretni. Nekem pl. a fodrász után kb. 1 óráig tart a frizura, utána olyan, hogy észre sem lehet venni, fodrásznál voltam, csak talán a fazonjából. Sokszor nagyon irigylem a dús hajúakat, nem is tudják, mennyi gond van a kevés, vékony szálú hajjal, főleg télen, amikor még jobban zsírosodik és minden lenyomja, semmi tartása. Ha túl sokat mosom, az is gond, ha keveset, az is. Ez van.


     


     


     

    előzmény:
    répanyúl (1)
    2016-01-22  20:42

Címlap

top