Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség,szemárpa!

Csilla2000
Létrehozva: 2015. november 26. 07:14

Üdv.Mindenkinek.


Az alsó szemhéjamon úgy néz ki,hogy árpa van.Fájdalmatlan,apró pici kis fehér valami,de belül piros a szemfenék.


Holnapra kaptam időpontot a szemészetre.Kinek volt már ilyen,és milyen kezelést kapott a szemészeten?Mert olvastam


hogy ha nem múlik el szemcsepptől vagy kenőcstöl,akkor ejtenek egy kis metszést,és kipucolják.Brr..na ettől félek!!!


 


 

  1. 2015. november 28. 21:396.

    Anyukám mesélte,hogy mikor kicsi voltam nekem is volt , az orvosok kivágták kipucolták, de újra megtelt, újra kivágták. ez így ment egy darabig, míg egyszer anya megvárta hogy megteljen és magától kifakadjon, és azóta nem jött újra elő azon a szememen.


    Viszont,hogy jó hírt is mondjak, néha a másik szememen elő szokott jönni 1-2 évente egyszer, olyankor kenőccsel kenegetem a leírtak szerint és szépen elmúlik. :) ha sűrűn előjön érdemes megnézni,hogy nem sminkterméktől van-e. mert amíg napi szinten sminkeltem magam többször előjött. most már egy jó ideje nem találkoztam vele. :) 

    előzmény:
    Csilla2000 (1)
    2015-11-26  07:14
  2. 2015. november 26. 12:095.

    rendelési időben fogadnak, igaz, lehet, hogy sokat kell várni. általában 8-2-ig és 2-8-ig van rendelés a nagyvárosok sztk-iban. gyógyulást.

    előzmény:
    Csilla2000 (1)
    2015-11-26  07:14
  3. 2015. november 26. 12:034.

    szemfenék tuti nem piros, nyugi, az nagy baj lenne.


     


    árpa elmúlik kis krémtől, ha nem, egy pici metszést ejtenek és kikanalazzák a betokosodott részt, ambuláns műtét, kb 2 perc maga a műtét. utána éjszakára javasolt egy fájd. csillapító bevétele. ja, és ha odamész a szemészetre, fogadniuk kell ma is!

    előzmény:
    Csilla2000 (1)
    2015-11-26  07:14
  4. 2015. november 26. 08:113.

    ,akkor ejtenek egy kis metszést,és kipucolják.Brr..na ettől félek!!!


     


    azt mondjak akiknek volt ilyen hogy az egesz par napban ez a legkevesebb

    előzmény:
    Csilla2000 (1)
    2015-11-26  07:14
  5. 2015. november 26. 08:092.

    Milyen fajta a meibom mirigy gyulladas ? vagy jegarpa ?


    Kulso / hordeolum / vagy belso  /zeiss -, moll mirigy /Antibiotikus kenoccsel /csaladorvos is felirhatja / parakotes naponta 4x5x cserelve  .angyosvize oblites tobbszor.


    Van aki eskuszik a koromviragtea oblitesre is .


    Kamilla tilos szarit es allergizal 


    Semmi panik a metszest csak akkor vegzik el, ha beerett , de magatol is kifakadhat .

    előzmény:
    Csilla2000 (1)
    2015-11-26  07:14

Címlap

top