Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inkontinencia? Elég volt!

rézvirág1440096670
Létrehozva: 2015. augusztus 22. 20:57

Sziasztok! Szeretnék találni valakit, aki már átesett TVT (egy rugalmas szalagot ültetnek be, ami megtámasztja a hólyagot) vagy más, inkontinenciát megszüntető műtéten. Mik a tapasztalatai, mennyit javult a helyzet, vannak-e kellemetlen szövődmények? Az urológus, amikor a TVT-műtétről beszélt,  mellékesen odavetette - egy kicsit nehezebben fog majd pisilni - ez nem lelkesít igazán, viszont a torna nekem már nem elég, és még egy ilyen iszonyú nyarat nem akarok végigcsinálni. (Betét a hőgutában, izzadás, hólyaghurutok...)


Esetleg van-e, aki elektro-stimulációs kezelésen átesett - milyen javulás érhető el?


Olvastam egy lézeres kezelésről is - állítólag megerősíti-vastagítja a szöveteket. 2 kezelés 450 ezer Ft. Érdekelne, hogy mennyit javít a helyzeten, az ára igen húzós. (S persze, kérdés, vajon meddig hatásos)


Aki más megoldásról tud, jó lenne, ha megírná. Azt olvastam, hogy a már szült nők között legalább 40 százalék szenved különböző mértékű inkontinenciában - tehát milliókat érint ez a nagyon-nagyon kellemetlen állapot.


Előre is köszönöm leveleiteket!

  1. 2015. szeptember 9. 10:189.

    Ez jellemzi a magyar szakrendeléseket. De ezek után mire fel csúszott az asztalon a boríték???

    előzmény:
    rézvirág1440096670 (8)
    2015-09-08  18:03
  2. 2015. szeptember 8. 18:038.



    Orvosi vizsgálat 2015.


    Első találkozás. TB-finanszírozott szakorvosi rendelőintézet. A délutáni orvoshoz nem megyek, egyszer voltam már nála – nem egészen százas, kiabál. Megkockáztatom a délelőttit. – Mi a panasz? Hatvanas férfi, szétvetett lábakkal ül az asztalánál, mereven előre bámul – egyetlen egyszer sem néz rám. Elmondom. Letol (talán jogosan, de a hangnem…) Laborba küld. Amikor elkészül a lelet, gyógyszert ír. Beszedem. Egy hét múlva kontroll-labor. Bacik eltűntek. (Undok volt a doki, de talán segített. Reménykedem.)


    Második találkozás, 10 nappal később. – Mi a panasz? Elmondom. A tünetek kiújultak, nagyon fáj. – Hol a kontroll-lelet? – dörren rám. – Otthon, ma reggel még semmi bajom nem volt. Miért lenne nálam? (Egyébként egy kattintással az összes leletemet olvashatja a gépén, de akkor nem éreztetheti a fölényét.) – Tenyésztés kellene – rebegem halált megvető bátorsággal. – Asszonyom, ha azt parancsolja, az lesz – mondja enyhe gúnnyal. Nem néz rám. – Egy hét múlva lesz kész. Akkor jöjjön vissza. – De doktor úr, nagyon fáj. Addig…? – Hol fáj? (Jé, az is számít?) Mutatom. Egy pillanatra rám néz. Nem kommentálja. – Egy hét hosszú idő. Dolgoznom kell, dadogom. – Talán fájdalomcsillapító? – Ahogy mondja, asszonyom. Viszontlátásra.


    Az asztalára csúsztatom a borítékot. – Köszönöm, doktor úr.


    Tud valaki egy tisztességes urológust?


     


     

  3. 2015. szeptember 1. 08:037.

    Igen, persze, tanfolyamra is jártam. Csak hát az idő: 20 perc intimtorna, 30 perc gerinctorna, min. 30 perc gyaloglás - és hát dolgozni is kell... Azért még egyszer nekidurálom magam, de nagyon szeretnék valami igazán hatásos megoldást, mert nagyon zavar ez a helyzet. Még egy ilyen nyarat nem akarok!


    Nagyon szeretnék beszélni valakivel, aki átesett TVT- vagy más műtéten. Mik a tapasztalatai?


     

    előzmény:
    Szállófelhő (3)
    2015-08-23  20:44
  4. 2015. augusztus 26. 10:446.

    en nagyon ketelkedtem az intimtorna eredmenyessegeben es legnagyobb meglepetesemre hasznalt.


    van egy baratnom akit megoperaltak de neki a mehet kellett visszatenni a helyere es allitolag a mutet utan az inkontinencia problemaja is megszunt. de mi kulfoldon elunk nem tudok arakban vagy orvosokban segiteni.

    előzmény:
    Szállófelhő (3)
    2015-08-23  20:44
  5. 2015. augusztus 25. 20:235.

    Várom én is a javaslatokat.

    előzmény:
    Gittaté (2)
    2015-08-22  21:22
  6. 2015. augusztus 25. 20:224.

    Engem is érdekelne minden jó megoldás, bár még nem tűrhető állapotban vagyok.De nagyon sok mindenben korlátozhat majd, szeretném megelőzni.A lézeres kezelésről én is olvastam, nagyon érdekelne, hogy mennyire igaz.Várom én is a jó megoldást, ha van.

    előzmény:
    rézvirág1440096670 (1)
    2015-08-22  20:57
  7. 2015. augusztus 23. 20:443.

    Intimtornát próbáltad már?

    előzmény:
    rézvirág1440096670 (1)
    2015-08-22  20:57
  8. 2015. augusztus 22. 21:222.

    írtam privit

    előzmény:
    rézvirág1440096670 (1)
    2015-08-22  20:57

Címlap

top