Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasnyálmirigy EUS vizsgála

Daisy48
Létrehozva: 2015. augusztus 13. 16:23

Sziasztok.


Olyan hozzászólókat keresek akik már átestek egy EUS hasnyálmirigy vizsgálaton.


Én szeptemberig kaptam haladékot hogy eldöntsem vállalom-e vagy sem.


Hasnyálmirigy cisztám ? van, abból akarnak mintát venni és a környékét megszemlélni.


Sok utólagos szövődményéről hallottam ennek a vizsgálatnak, ezért keresek olyanokat akik már átestek ezen.


Köszi a hozzászólásokat.

  1. 2015. augusztus 31. 17:2311.

    Neked is minden jót és mielőbbi teljes gyógyulást.

    előzmény:
    forgoszel (10)
    2015-08-30  20:51
  2. 2015. augusztus 30. 20:5110.

    Köszönöm Daisy, és jobbulást kívánok! Én is évente járok MR-re de más jellegű dolog miatt. Nagyságrendekkel elviselhetőbb vizsgálat minden másnál!

    előzmény:
    Daisy48 (9)
    2015-08-30  18:00
  3. 2015. augusztus 30. 18:009.

    Szia.


    A keresztfiammal még nem tudtam megbeszélni, viszont csütörtökön voltam gyomortükrözésen, és ott rákérdeztem a dokira hogy őszintén kell ez a vizsgálat vagy nem. Muszáj vagy nem.


    Őszinte volt, szerinte sem szükséges, de egy vizsgálattal több lenne akkor.


    A bajomat évente lehet MR vizsgálattal és néha Uh-al figyelni. Akkor pedig inkább ezeket választom


    Köszi hogy érdeklődtél.

    előzmény:
    forgoszel (8)
    2015-08-16  19:23
  4. 2015. augusztus 16. 19:238.

    Ajaj! Akkor nem egyszerű a helyzet! De még jó hogy van kitől tanácsot kérj, mindenesetre majd írj mit mond a keresztfiad és hogyan döntöttél. Addig is jobbulást kívánok!

    előzmény:
    Daisy48 (7)
    2015-08-16  17:02
  5. 2015. augusztus 16. 17:027.

    Pár hónapja van ilyen vizsgálatra lehetőség a kórházban és szerintem gyakorolni akarnak Az előző orvosom is akarta már ezt csinálni mert hogy most van lehetőség rá, csak ő időközben kiment külföldre két évre. Az új doki még fiatalabb, nagyon rendes, de gondolom ő is gyakorolni kívánná ezt a vizsgálati módszert.


    Rákérdeztem hogy hasfalon keresztüli biopszia vétel nem lehetséges? Azt mondta hogy most van ez a lehetőség, döntsem el hogy engedem vagy nem.


    Még megbeszélem a sebész keresztfiammal ha hazajön a nyaralásból, aztán döntök.

    előzmény:
    forgoszel (6)
    2015-08-14  21:19
  6. 2015. augusztus 14. 21:196.

    Bocs, nem akadékoskodni szeretnék de tényleg érdekel a dolog. Akkor ha nincs ennyi idő óta panaszod és változatlan a helyzet akkor az orvosod mivel indokolja a vizsgálatot? Bevallom utána olvastam a vizsgálat menetének és a szóba jöhető szövődményekről azért írtam hogy elenyésző mert a statisztikai kimutatások nem adnak okot aggodalomra.

    előzmény:
    Daisy48 (4)
    2015-08-14  13:57
  7. 2015. augusztus 14. 20:535.

    Senki nincs fent akinek csináltak ilyen vizsgálatot ?

  8. 2015. augusztus 14. 13:574.

    Köszönöm hogy hozzászóltál. Ha olyan nagyon komoly betegségem lenne biztos én is másképp gondolkodnék, de szerencsére ezt az állapotot lehet követni akár Uh-al, vagy mint utóbb is MR vizsgálattal. Szerencsére másfél éve nem változott semmi, panaszom nincs.


    Az elenyésző szövődményekről csak annyit hogy esetlegesen fellépő olyan vérzés, amit csak műtéttel tudnak megszüntetni, vagy esetleg hashártya gyulladás, stb...


    Nem mondom hogy tényszerűen megtörténnek, de lehetséges, ezt az orvos sem tagadja.


    Azért kértem olyanok véleményét akik már átestek ilyen vizsgálaton.


    Remélem lesz egy-két olyan hozzászóló is, még ha kevés ilyen vizsgálatot végeztek is idáig.


     

    előzmény:
    forgoszel (2)
    2015-08-13  22:06
  9. 2015. augusztus 14. 10:323.

    Szia! Sejtettem,hogy Te informálódsz!  Remélem jön sok válasz a tapasztalatokról.

    előzmény:
    Daisy48 (1)
    2015-08-13  16:23
  10. 2015. augusztus 13. 22:062.

    Nem volt még ilyen vizsgálatom, de azt tudom hogy attól jobban tartanék ha nem csináltatom meg és komoly betegségem van ami kezeletlenül marad, mint a vizsgálat után fellépő esetleges elenyésző szövődménytől félnék.

    előzmény:
    Daisy48 (1)
    2015-08-13  16:23

Címlap

top