Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanó ujj,csak műtét?

mazsola7
Létrehozva: 2015. július 16. 11:26

Másfél hónapja megfájdult egy hosszabb biciklizés után a jobb hüvelykujjam alsó ízülete.Fájdogált, majd később nehezen tudtam kinyújtani, olyankor pattant egyet.


A háziorvos reuma szakr.re küldött, de sokára kaptam csak időpontot, viszont kézsebészetre hamarabb bejutottam, ott rögtön rávágták,pattanó ujj, műtét!


Se egy röntgen, más vizsgálat labor ,semmi...


Én reumára, köszvényre is gondoltam, de ha pattanó ujj is, az az ínhüvelygyulladásból alakul ki.


Előbb valamilyen vizsgálat, vagy kezelés jó lett volna.


Van itt valaki, akinek műtét nélkül is helyrejött....?


Ha pedig már átesett ilyen műtéten megosztaná a tapasztalatait?

  1. 2016. Április 6. 21:5338.

    Szia!


    Hogy van azóta a kisujjad? Tényleg több évig volt pattanó ujjad, pattogás nélkül? És csak úgy mereven volt a kisujjad, mert írtad, hogy nem tudtad behajlítani egyáltalán. Szteroid injenkciót nem próbáltak nálad? Csak szimplán egy krém múlasztotta el? 

    előzmény:
    Csinoszan (29)
    2015-07-29  11:23
  2. 2016. január 30. 16:2637.

    Ezt sajnálom :( voltál azóta dokinál?  Mit mondott? 

    előzmény:
    mazsola7 (36)
    2016-01-30  15:09
  3. 2016. január 30. 15:0936.

    Hát erre sajnos nem tudok felelni.


    Viszont nekem visszajött ,karácsony táján ismét megfájdult az ízület, és megint pattog...:(El vagyok keseredve..:(

    előzmény:
    baranya77 (35)
    2015-11-21  07:27
  4. 2015. november 21. 07:2735.

    szia valaki meg dutná mondani hogy mitol van aszt meg köszöném 13 éve meg operálták a bal kezemet az rendbe jött most oktober5 én manyon fájt a bob kezzem ki detölt hogy müteni kell a mütét során ugyanugy patan de az elözö mütétnél az orvos a balkézben roviditete az ugyat mert aszt monta hogy tulhalik és ez okozta a patamü ujaat ugyan ez van most a kezebe ha valaki leirná hogy mioköza ezt aszt meg közöném

  5. 2015. szeptember 2. 07:4034.

    Sziasztok, akit érdekel.Múlt héten kaptam meg a 3. Kenalog+ Lidocain injekciómat.Az ízüéeti fájdalom megszűnt, az ujjam nem merev, hajlik, tudom használni.Viszont néha még pattan, de fájdalom nélkül....:)


    Úgyhogy elmondhatom talán,lekopogom, hogy mégse fog kelleni a műtét!!!


    Igaz fájt nagyon az ízületi injekció, és szteroid, de egy kis mensi zavarom volt csak tőle..De a műtétet,és a több hetes táppénzt (remélem) elkerültem...

  6. 2015. augusztus 5. 12:3333.

    Üdv mindenkinek! Érdemes volt várni 1 hónapot a reumatológiai vizsgálatra.A doktornő nagyon rendes volt,nem műtétet javasolt(pedig attól tartottam) ,hanem injekciós kezelést.De előtte,rtg, és laborvizsgálat.Hát valahogy így gondoltam én is....:)


    Aztán majd meglátjuk...


    A rögzítőt kérdeztem, arra azt mondta, minden az eredményektől függ, és hogy hogyan használ az injekció.

  7. 2015. július 30. 12:2432.

    Úgy érted, a f.nadálytő krémet keveri a patikus?Gondolom, receptre írja fel az orvos.


    Kevert kenőcsöt én is próbáltam, lidocainos,levendulás fájd. csill. krém, antiflogisztines pakolás.


    Most éjszaka borogatás volt rajta,és reggelre nem volt bemerevedve az ujjam, hajlott,jupi!!!:)


    Bükkszéken voltunk pár napja, ott van a híres Salvus víz.A csapból egy másfél l-es flakonban hoztunk haza vizet, abban vizeztem be a kendőt éjszakára.

    előzmény:
    Csinoszan (31)
    2015-07-30  09:56
  8. 2015. július 30. 09:5631.

    A krémet egy gyógyszerész keveri, patikában ez a fajta sajnos nem kapható. Én is úgy tudom, hogy többféle van a patikákban, nem tudom melyik a leghatásosabb. Egyébként a Flector is egész jó, én is nagyon sokfélét krémet kipróbáltam. Talán a Salonpass gélt próbálhatnád még ki, mert az erőltetésekre nagyon jó. Úgy vettem észre, hogy jobban hatnak a krémek, ha kenés után lazán be van kötve az ízület, én pl. éjszakára be szoktam kötni, ha intenzívebb a fájdalom.


    A Te esetedben talán a pihentetés a jó megoldás, hiszen inkább erőltetésről van szó és nem reumás gyulladásról. Reumatikus ízületi gyulladásokat jobb mozgatni, hogy ne szűküljön be véglegesen a mozgás.

    előzmény:
    mazsola7 (30)
    2015-07-29  18:07
  9. 2015. július 29. 18:0730.

    Köszönöm a válaszodat!


    Én Árnika krémet vettem, de nem igazán használt.Fekete nadálytő krémből melyiket használtad?Mert többféle van.Én tea formában vettem, ledaráltam, és pépet csináltam belőle,használt valamennyire, de nem tökéletes.Meg tinktúrát készítettem belőle, és a borókabogyóból is....


    Sokféle krémet kipróbáltam, hűsítő lóbalzsam, flector gél, diclofenac..stb..


    Nekem sima fájdalommal kezdődött a h. ujjam tövénél, majd kialakult a pattanó ujj.Néha teljesen merev,és csak fájdalom árán tudom hajlítani....


    Azt nem tudom, mi a jó,ha tornáztatom, fájdalom árán is, vagy ha befáslizom, hogy ne mozogjon, pihenjen?

    előzmény:
    Csinoszan (29)
    2015-07-29  11:23
  10. 2015. július 29. 11:2329.

    Szia!


    Rheumatoid arthritis-esként meglehetősen rutinos vagyok a kérdésben. Évekig nem tudtam behajlítani a jobb kézen a kisujjam (annyira meg volt vastagodva az ínszalag a gyulladástól, hogy még pattogni sem tudott az ínhüvelyben), amire nekem is műtétet javasoltak, de azt mondták, ha nem zavar nagyon, akkor inkább ne csináljuk meg, mert 1 hónap múlva is kiújulhat. Később kaptam feketenadálytő krémet egy ismerőstől a többi ízületemre, kipróbáltam az ujjamon is, két napig nagyon fájt, utána pattogni kezdett, pár nappal később tökéletesen mozgott és azóta sincs vele baj. Később a bal kisujjammal megismétlődött a dolog, de ott nem tartott évekig a probléma, mert hamar helyre tudtam hozni.


    Egyébként a Mesulid (Nidol) szuper jó gyógyszer, évekig azon kellett élnem, de ezt a helyi jellegű gyulladást nekem nem szüntette meg.

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  11. 2015. július 28. 13:0528.

    Szia,elkezdtem en is inni az almaecetet,remelem ,nekem is fog hasznalni.


    Neked mennyi ido kellett,jogy elmuljon?irtad,hogy a mutetre mar nem volt szukseged.

    előzmény:
    Móni40 (18)
    2015-07-18  16:02
  12. 2015. július 19. 18:4827.

    Persze, tudom, nem vagyok elvakult természetgyógyászat,és egyéb rajongó.... és van amikor  tényleg csak a műtét segít...


     

    előzmény:
    FullMoon (26)
    2015-07-19  16:01
  13. 2015. július 19. 16:0126.

    Igen, hát ritka az olyan sebész, aki ne műtétet javasolna... és ritka az olyan füvesember aki kés alá küld nem pedig a gyógyfüveti ajánlja...:) ez ilyen. Hogy mi a valóban legjobb azt sajnos nem tudjuk.. de te szeretnéd elkerülni a műtétet, így érdemes körülnézni még az alternatívák között.


    Ha nem kérdezi hogy voltál-e már másik dokinál, ne mond szerintem. Ha érdezi mond el, hgy igen, ő műtétet javasolt, te meg nem szeretnél, ezért vagy itt. Milyen egyéb ötletei vannak...?

    előzmény:
    mazsola7 (24)
    2015-07-19  04:48
  14. 2015. július 19. 04:4825.

    Koszi!!


    Aug.5 re kaptam idopontot a reuma szakr.re(1 honapja)


    Oda el akarok menni mit mond.De azt nem tudom,elhallgassam e,h mar voltam mas dokinal,es az mutetet javasolt.


    Ki kene zarni par mas betegseget,pl koszveny,artritis,ezek hajlamositanak erre a korra.


    Az a baj h elso korben muteti megoldast ajanlanak...

    előzmény:
    FullMoon (23)
    2015-07-18  23:13
  15. 2015. július 19. 04:4824.

    Koszi!!


    Aug.5 re kaptam idopontot a reuma szakr.re(1 honapja)


    Oda el akarok menni mit mond.De azt nem tudom,elhallgassam e,h mar voltam mas dokinal,es az mutetet javasolt.


    Ki kene zarni par mas betegseget,pl koszveny,artritis,ezek hajlamositanak erre a korra.


    Az a baj h elso korben muteti megoldast ajanlanak...

    előzmény:
    FullMoon (23)
    2015-07-18  23:13
  16. 2015. július 18. 23:1323.

    Drukkolok Neked, hogy rendbejöjjön műtét nélkül is...! Lehet jó lenne felkeresni egy másik orvost is hogy szakvéleményt kérj tőle elmondva, hogy elsősorban elkerülnéd a műtétet, tehát kezdjétek az alternatív megoldási módokkal..

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  17. 2015. július 18. 21:0122.

    Hülyen fogalmaztam. :) Piroxicam hatoanyagu tabletta is van, de en a kremet ajanlottam.


    Nem tudom biztosan, hogy neked is hasznalna-e, de talan a legolcsobb krem, egy probat meger.

    előzmény:
    mazsola7 (17)
    2015-07-18  15:36
  18. 2015. július 18. 18:4721.

    Hát igen...:(

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-07-18  16:30
  19. 2015. július 18. 18:4720.

    Köszi,ezt még nem hallottam.Almaecetet borogatásnak tudok elképzelni, és fogyasztószernek is jó,azt tudom...


    Örülök, hogy neked használt,lehet h kipróbálom, ártani ,nem árt.


    Hol hallottál, vagy olvastál erről, hogy jó lesz?

    előzmény:
    Móni40 (18)
    2015-07-18  16:02
  20. 2015. július 18. 16:3019.

    Ha megműtenék,akkor a műtét után hetekig kénytelen lennél bármi áron pihentetni.


    Első körben tényleg a legjobb választás,gyógymód a konzervatív kezelés.


    Amúgy minden gyulladás rosszabbul "viselkedik",nehezebben jön rendbe ilyen hőségben.


    előzmény:
    mazsola7 (15)
    2015-07-18  15:33
  21. 2015. július 18. 16:0218.

    Nekem a szülés után alakult ki az ún.pattanó ujj-sajnos,elég kellemetlen volt és megműtötték.Maga a műtét nem gáz,kb.10 perc alatt rendbetették,csak egy pár napig volt kellemetlen,de nagyon jól helyrejött.Akkor azt mondta az orvos,hogy van rá esély,hogy minden ujjamon jelentkezni fog szép sorban és hogy valóban csak műtétileg lehet megoldani...Természetesen nálam elinult a folyamat,kb.2 hónap múlva jött a következő...Már meg is volt az időpontom a műtétre,amikor elkezdtem nagy dózisban almaecetet inni-a nagy dózis annyit jelent nálam,hogy 3x2evőkanál értelemszerűen 3x2dl vízben-a műtétre már nem mentem el,ugyanis teljesen helyrejött,illetve azóta sem jelentkezett újra... Próbáld ki-nekem bevált,pedig tényleg mindenhol azt hallottam,hogy nem jön rendbe csak a műtéttől...


     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  22. 2015. július 18. 15:3617.

    Köszi amúgy, de a pattanó ujjra is jó?Nagyon sok krémet kipróbáltam már, ezt még nem...


     

    előzmény:
    mazsola7 (16)
    2015-07-18  15:34
  23. 2015. július 18. 15:3416.

    :) Köszi:)


    gondoltam hogy a krémet kenni kell,és nem enni..:)

    előzmény:
    Utóélet (14)
    2015-07-18  12:28
  24. 2015. július 18. 15:3315.

    Hát igen,én is azt gondoltam, hogy lemondom.Végső esetben még mindig elfogadhatom.


    Csak az a baj, hogy pihentetni nem nagyon tudom, hiszen pont ez az ujj kell mindenhez+Dolgozom is, szóval necces.


    Próbáltam fáslizni,akkor viszont nagyon megmerevedik a h.ujj és akkor tényleg fájdalmas, és pattanó,ha kiegyenesítem.


    A Mesulidot lassan 2 hete szedem,de nem érzem különösebb fájd. csill. hatását...de a gyulladást ha csökkentené, már jó lenne.


    Ezért fordultam a gyógyteák felé.


    A fizioterápiára is járok, azt még a ho. írta fel, lézeres, és Uh os kezelés....

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2015-07-18  11:43

Címlap

top