Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Crohn betegeket keresek!

black_cat
Létrehozva: 2015. június 28. 19:56

Sziasztok!


 


24 éves Crohn beteg lány vagyok, és szívesen beszélgetnék más (főleg korombeli) Crohnosokkal. Eddig még nem igazán találkoztam/beszéltem sorstársakkal, pedig már jó ideje csatlakoztam a "crohnosok táborába"... Jó lenne olyan barátokat találni, akik tudják, hogy mivel jár ez a dolog, akikkel lehet tapasztalatot cserélni, vagy akár személyesen is találkozni (Debreceniek előnyben:D ). Szóval ha van köztetek olyan, aki hasonló helyzetben van, nyugodtan írjon privátban. :)

  1. 2015. július 3. 15:369.

    Igen, kip-kop :-)


    Igaz a műtét előtt is betartottam, szóval nem tudom miért lett a szűkölet. 2mm-re szükölt össze egy részen a bél, azt kellett kivenni.


    Néha persze bűnözök, hiszen emlékszem a málna, a barack, a paprika stb ízére és iszonyúan hiányzik, főleg nyáron, mikor roskadásig tele a piac áruval. ilyenkor max egy falatot eszem, komplett menüt nem tolok be. A nagyon zsírosakat nem bírom, lángos és társai bye-bye

    előzmény:
    black_cat (8)
    2015-07-02  21:08
  2. 2015. július 2. 21:088.

    És ha ezeket (nagyjából:) ) betartod akkor jól vagy?


    Nekem az orvosom azt mondta, hogy bármit lehet enni, ami nem okoz panaszt..(ezzel nem sokat segített..) Meg, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi jó neki és mi nem..(ebben viszont igaza van) Én semmiféle listát nem kaptam. :/ Bár valamiért én nem gondolnám, hogy ez a lista megoldást jelentene. Nekem például a mézzel semmi bajom:D

    előzmény:
    germami (7)
    2015-07-02  11:20
  3. 2015. július 2. 11:207.

    Szia,


     


    Kórházban kaptam egy jó hosszú listát mik a tiltott élelmiszerek (hüvelyesek, vörös hús, zsír, hagyma, aprómagvas gyümölcsök, méz, ...stb)


    nem tudom 100%-ban betartani, de próbálom, mondjuk néha majd megveszek egy lecsóért, vagy egy bablevesért

    előzmény:
    black_cat (6)
    2015-07-01  21:29
  4. 2015. július 1. 21:296.

    Szia!


     


    Én személy szerint nem tartok konkrét diétát. Pedig valószínűleg kellene.. Te milyen diétát csinálsz?


    Viszont amit most el akarok kezdeni az a paleolit táplálkozás. Állítólag sokaknál használ, és én is úgy gondolom, hogy van benne valami.:)


    Ha valakinek esetleg van benne tapasztalata, légyszi írja meg, hogy tényleg működik e a paleo crohnosoknál.:)

    előzmény:
    germami (5)
    2015-07-01  15:42
  5. 2015. július 1. 15:425.

    Szia,


     


    Talán kissé idősebb (37) de lélekben fiatal  chrone beteg vagyok. 3 éve diagnosztizálták, 2 éve 15 cm-t távolítottak el, azóta egész jól vagyok. Engem ami leginkább megvisel az a diéta, Ti hogy csináljátok? mennyire tartjátok be?

    előzmény:
    black_cat (1)
    2015-06-28  19:56
  6. 2015. június 29. 14:334.

    Szia! Irjál nekem légyszi privibe a kalmi0@citromail.hu oldalra.


    Biztosan és gyorsan válaszolok. Á

    előzmény:
    csaszja (2)
    2015-06-29  09:13
  7. 2015. június 29. 13:193.

    Ismerem ezeket a fórumokat, de azért köszönöm! :) Csak gondoltam megpróbálkozom itt is, hátha van valaki, akinek pont hasonló problémája van..:)


    csaszja, neked írtam privit. ;)

  8. 2015. június 29. 09:132.

    Szia! Én 26 éves vagyok, és tavaly diagnosztizálták a Crohnt egy műtét után, amikor kb 30 cm-es bélszakaszt kivettek. Most egész jók a laborjaim. Nálad mi a helyzet? Jó lenne infót cserélni, és megosztani a tapasztalatokat, mert egyedül nem mindig könnyű.... 

    előzmény:
    black_cat (1)
    2015-06-28  19:56

Címlap

top