Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejfájás mostanában

Gina013
Létrehozva: 2015. május 22. 17:39

Sziasztok!


Közvéleménykutatok, mert nagyon megijedtem.


Múlt héten vasárnap vettem be fejfájáscsillapítót mert fáj a fejem. Szerdán megint fájt a fejem, akkor egy kávé segített. Ma reggel megint vettem be gyógyszert és egész nap tompa voltam. "természetesen" rettegek, hogy agydaganatom van. Nem tudom, hogy ettől-e, vagy tényleg van vmi bajom, de az előbb ültem és éreztem h mindjárt elájulok. Lehet h pánikrohamot kaptam (nem volt még ilyenem) h tényleg meghalok, és egyszerűen leesett a vérnyomásom, vagy tényleg van vmi??? :(((


Nagyon aggódok, gondoltam megkérdezem, hátha van itt vki akinek szintén ennyit fáj a feje és akkor megnyugodhatok, h csak a front okozza....

  1. 2015. június 14. 18:3217.

    Szerintem, ne gondolj rögtön a legrosszabbra, de ha enynire félsz, menj el orvoshoz!

  2. 2015. május 27. 17:3716.

    Köszi, sajnos ez a gyógyszer nincs nálunk, Panadol van, de az csak paracetamolt tartalmaz. Megértelek, nincs semmi, amit ne vennék be azért, hogy ne szenvedjek. Ma felsejlett egy halvány remény, elküldtek egy speciális hormonvizsgálatra, hátha az a ludas. Meglátjuk.

    előzmény:
    Amarynda (15)
    2015-05-27  10:33
  3. 2015. május 27. 10:3315.

    Nincsenek igazan szenvedos napjaim mert amint fajni kezd en rogton veszem be a fajdalomcsillapitot. MIgrenem ketszer volt akkor korhazba mentem bent is voltam es kaptam morfiumot meg sotet szobaban voltam 2 napig.


    Panadine forte a neve a gyogyszernek amit en szedek de en kulfoldon elek nem tudom otthon van-e ez es kivel kell feliratni. en majdnem 30 eve nem elek Mo on azert nem ismerem az otthoni gyogyszereket.


    lehet hogy hozzaszoktam mar a fajdalomcsillapitokhoz de engem az erdekel hogy normalisan tudjak elni akar gyogyszerrel is ha szukseges. mivel mas gyogyszereket is kell szednem nem foglalkozom vele hogy melyikhez mennyire szoktam mar hozza. andtidepresszanst is 20 eve szedek nem is hagyhatom abba mert visszaesnek. en mar megszoktam hogy igy tudok rendesen mukodni , beszedem amire szuksegem van es kesz.

    előzmény:
    huncut (14)
    2015-05-25  08:02
  4. 2015. május 25. 08:0214.

    A félelmem a fájdalomcsillapítóhoz szokás, valamint az, hogy egy idő után konzerválja a fejfájást. Mondjuk a nálam fennálló lehetőségek, mint pl. az Advil vagy Algopyrin ezt nem veszélyezteti, mert nem használ. Mi ez a gyógyszer, ilyen összetételre nem emlékszem. Tedd meg, hogy megírod, akár privátban, 5-én megyek neurológushoz. Szerencsére a migrénre januárban kaptam jó gyógyszert, de ott vannak még a többi szenvedős napok.


    Tudom, nincs választásunk, de hogy tudsz együtt élni ezzel?Nekem tönkreteszi a mindennapjaimat és ezzel együtt az életemet.

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2015-05-25  05:36
  5. 2015. május 25. 07:1813.

    Nekem is volt hasonló esetem,hogy állandóan fájt a fejem.Ittam a Flectort,étrendet váltottam próbáltam többet lenni a friss levegőn,vagy legalább nyitott ablaknál lenni és szedtem a multivitamint emelt dózisban.Aztán egyszer csak elmúlt ... hogy mitől volt vagy mitől múlt el a mai napig nem tudom...

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-05-22  17:39
  6. 2015. május 25. 05:3612.

    Fajdalomcsillapitot szedek, rosszul viselem a fajdalmakat.


    az orvosom felireleg nagy adagot (180 db tabletta) eleg eros is


    codein es paracetamol osszetetelu es ha faj a fejem 2t beveszek belole.


    sajnos a 180 tabletta van hogy cask 2 honapig eleg.


     

    előzmény:
    huncut (11)
    2015-05-24  18:15
  7. 2015. május 24. 18:1511.

    És nap mint nap mit teszel ellene? Egy csónakban evezünk...

    előzmény:
    Amarynda (8)
    2015-05-23  12:00
  8. 2015. május 24. 09:2310.

    Köszi, aranyosak vagytok :)


     


    Úgy döntöttem elkezdem magam kivizsgáltatni (vérkép, neurológus) de nektek hála némi nyugalomban, és nem őrületben h meg fogok halni


     


    Köszi!

    előzmény:
    FullMoon (9)
    2015-05-23  19:33
  9. 2015. május 23. 19:339.

    Ha agydaganat miatt fáj a fejed, elárulom bevehetsz egy egész levél fájdalomcsillapítót, az sem segít és nem a fejfájás-szédülés az egyedüli jel, hanem társul hozzá látászavar (kettőslátás, látáskiesés). De leginkább, az agydaganatra általában nem fejfájással derül fény, hanem egy epilepsziás rohammal, ami szintén az esetek nagy részében éjszaka érkezik.


    A stressztől fájhat az ember feje, meg ahogy az ember öregszik egyre gyakrabban érzékeny az időjárásra.. ha aggódsz, nézess egy vérképet, jó vérkép mellett nincs semmilyen daganat. És esetleg fény derülhet vashiányra vagy más olyan dologra ami viszont okozhat bőven fejfájást.


    Ahogy olvaslak, van min stresszelned, a fejfájást az okozza hogy egy részüket nem tudod megoldani..


    A pacskert meg bármikor feldobhatjuk, szerencsére senki sem tudja hogy mikor jár le az ideje, de bennevan a pakliban hogy mondjuk ezt a posztot már nem tudom elküldeni... Ha mégis, mázlis vagyok :D

    előzmény:
    Gina013 (3)
    2015-05-22  20:32
  10. 2015. május 23. 12:008.

    ugyan mar, ne legy kepzelodo. tessek elmenni az orvoshoz, valoszinuleg valami baj van a vernyomasoddal.


    ne izgulj semmi nagy ugy nem lesz belole!


    nekem minimum 40 eve szinte naponta faj a fejem, a csaladunkban orokletes anyai agon. es nincs agydaganatom

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-05-22  17:39
  11. 2015. május 23. 11:477.

    Meg is válaszoltad magadnak, mindez az oka a fejfájásodnak. Több, mint elég ok. Dehogy van daganatod.

    előzmény:
    Gina013 (6)
    2015-05-23  09:16
  12. 2015. május 23. 09:166.

    A hipochondria nem áll távol tőlem. DE! hozzáteszem sosem alap nélkül találok ki magamnak hülyeségeket, csak ha van vmi tünetem...


    Mint pl. most.


    Az a baj biztos, hogy nincs túl jó szakaszban az életem. Ha lenne mellettem valaki aki megnevettet, aki eltereli a figyelmemet, az lehet h segítene. De anyukám beteg, a gyerekem intőt kapott, a hapsim pedig minden nap elmondja h hülye vagyok. Ja, és a melóm stresszes....


    Szóval.....

    előzmény:
    Szállófelhő (4)
    2015-05-22  20:50
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. május 22. 22:325.

    Jajjj, ugyanmár! Nekem pár honapja olyan migrénjeim voltak, h 2 cataflam, sötétszoba es vizesborogatás segitett csak.


    Aztán kiderült, h az egyik bölcsességfogam a bűnös. Miutan kiszedték, elszállt a fejfájás is.


     

    előzmény:
    Gina013 (3)
    2015-05-22  20:32
  14. 2015. május 22. 20:504.

    Ha egy kávé segített a fejfájásodon, akkor semmi bajod, frontos az idő vagy legfeljebb hipochonder vagy...


     


     

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-05-22  17:39
  15. 2015. május 22. 20:323.

    Az a baj h rettegek attól is... Mi van ha tényleg daganatom van??? Ha egyedülálló lennék letojnám. Feldobom a pacskert és kész. De ki neveli fel a gyerekem???!!!


    Nem tudom h attól akarok elájulni hogy rettegek? Szó szerint sírva tudnék fakadni az aggodalomtól. Ilyet még sosem éreztem... És nincs vmi jó film ami elterelné a gondolataimat :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (2)
    2015-05-22  19:37
  16. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. május 22. 19:372.

    Nagyon sok mindentől fájhat az ember feje. Én pl. elképesztő mértékben érzékeny vagyok a melegfrontra. Ha jön, akkor 2-3 napig Algoflex Fortén élek. De szó szerint. Ami valamennyire tompítja a fájdalmat, de 3 napig olyan vagyok, mint egy zombi. Úgy szoktam fogalmazni, hogy úgy érzem, egy elefánt áll a fejemen. Aztán ahogy "beáll" a légnyomás, és a hőmérséklet állandósul, mintha elvágták volna a fájdalmat. Szó szerint egyik percről a másikra múlik el. Próbáltam minden alternatív módszert a masszírozástól kezdve a sok víz ivásáig, eh... A jó öreg Algoflex, csak az ilyenkor a barátom.


    Szóval van ilyen. De ha aggódsz, érdemes kivizsgáltatnod magad. Csak hogy megnyugodj.

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-05-22  17:39

Címlap

top