Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszédészlelés vs. AIS/FST

manamana
Létrehozva: 2015. május 19. 14:53

Sziasztok,


 


beszédészlelési problémát állapítottak meg a fiamnál. A neten találtam rá az AIS/FST (magyarul talán hallási figyelem?) tréninget. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, illetve más tanácsa, amivel a beszédészlelését javíthatnám? Ősszel iskolát kezdünk...


 


Köszönöm! 

  1. 2015. május 20. 23:029.

    Túlhallása nincs, voltunk hallásvizsgálaton. Illetve voltunk a GOH-GMP vizsgálaton is (kétszer). Plusz a szokásos MSSST.

    előzmény:
    sugarcube (8)
    2015-05-20  09:38
  2. 2015. május 20. 09:388.

    Nem tudom milyen kivizsgalason voltatok, hogy megallapitottak. Mi annak idejen hallasvizsgalaton voltunk, ahol megallapitottak, hogy tulhallasa van, azaz olyan tartomanyban is hall, amiben atlagember nem. Emiatt voltunk AIT-on. Egy ev mulva voltunk ujabb hallasvizsgalaton es akkor mar a normal tartomanyban hallott. Szoval ez igy merheto. Azt viszont nem tudom, hogy ha nem megyunk AIT-ra akkor magatol is megjavult volna-e a dolog.


    Szoval, mindenkeppen erdemes hallasvizsgalatra elmenni, mert ha a fiadnak is tulhallasa van, akkor lehet azert is gyenge a beszedeszlelese, mert az allando zajbol kell kihallania a hasznos informaciot.


    A Gosyrol en is jokat hallottam, erdemes csinalni, de a tulhallason magan nem segit szerintem.

    előzmény:
    manamana (1)
    2015-05-19  14:53
  3. 2015. május 19. 22:057.

    Köszi.


    Látod ez a baj, hogy mindenhonnan meg akarnak vezetni a "szuper" módszereikkel... Három lehetőségből egy minimum átverés... maradunk akkor Gósynál, meg még utána nézek az alapozó terápiának....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (6)
    2015-05-19  21:23
  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 19. 21:236.

    ...es vissza is leptem : Alfred Tomatis


    Tedd forditoba a wikin talalhato fr nyelvu documentaciokat... vigyazat : a wikicikk nem lett elfogadva , mert nem volt eleg bizonyitek... itt van egy reference egy publkaciora, a 4. , amit el kell olvasni : autistaknal sem bizonyitott az elektromos "ful" hatasa


    Most sajnos egyaltalan nincs idom, de majd leforditom es elmeselem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-05-19  21:05
  5. 2015. május 19. 21:165.

    Két út van, a Gósy féle munkafüzet, és gyakorlás, a másik oldalról pedig alapozó terápia, vagy tsmt, illetve ez a ais/fst... Ha lenne értelme, nem sajnálnám rá a 40 ezret, de jelenleg addig jutottam a kutakodásban, hogy használ, de ha nagyobb hanghatás éri a gyereket, akár hajszárító, fűnyíró, akkor oda az egész... ezt pedig max akkor tudom megvalósítani, ha a gyerek füldugóban jár. 


    Másrészt, a beszédészlelést most találták meg, eddig a logopédust gyűrtük, aki szerint nincs, két fejlesztőpedagógus szerint viszont van. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-05-19  21:05
  6. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 19. 21:054.

    Kicsit utananeztem.... francia orvos butykolte , Dr Guy


    Bérard, nagyon regi dolog , 1980-as evek ?

    Nincs semmi sem bizonyitva , van termeszetesen egy rakas iromany/tanulmany : ha jol latom, bizonyitatlan "jo" eredmenyek de mintha kizarolag autistakkal lettek volna vegezve a kiserletek . Latok tobb olyan rapport, ami azt mondja , hogy semmi hatasa


    Egy helyen sem latok placebo csoportot...


    Velemenyem : ha szeptemberig akarsz "gyogyulast" , akkor keso. Miert nem kezdtel el ezzel foglalkozni korabban ?



    Ha Neked 38 000 ft-ot meger az, hogy a gyerek 10 alkalommal 30 perc zenet hallgasson...akkor vigyed el...


    Ha Te vagy a trener , akkor valtoztass munkat, mert ez a modszer nem bizonyitott es az allitolagos eredmenyek autista piciknel lettek allitolag eszlelve.


    Az egeszet tuzetesebben at kellene nezni , es utanakeresni a masik orvos munkassaganak is //Docteur Alfred Tomatis//... a francia ugyanis tanarjanak , /egy nala meg idosebb pacaknak/  munkajat fejlesztgette


     


    Ha beszedeszlelesi problemat allapitottak meg a fiadnal, miert nem kerdezted meg , mit tehetnel ? Magad keresgelni felelotlenseg : a gyereked jovojevel jatszol....


     

    előzmény:
    manamana (1)
    2015-05-19  14:53
  7. 2015. május 19. 20:133.

    Senki?

  8. 2015. május 19. 15:162.

    elírtam, AIT/FST...

Címlap

top