Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerepjáték hány évesig?

Chilimosoly
Létrehozva: 2015. Április 20. 15:20

Szerepjáték hány éves korig normális?

  1. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 20. 21:229.

    ...... a kisgyerekkori szerepjatekrol kerdezoskodtel a masik topikban... a valaszom  erre van...
    Az, hogy mi a kepzelodes es hogy az mire jo , en nem tudom.
    Azt mondanam , hogy 15 evesen inkabb fiura es flörtre gondolva kellene elaludnia egy leanynak...

    Kerdezzed meg terdeszelitol.... O valoszinuleg tudja.


     

    előzmény:
    Chilimosoly (8)
    2015-04-20  21:09
  2. 2015. Április 20. 21:098.

    nem tudom, maximum érzem, hogy nem normális.de a megérzés mitől lenne egyenlő a tudással? főleg az okok hiányában. am ha 15 éves lány egy elképzelt (általában misztikus) dolgot eljátszik aminek ő a főszereplője s teljesen bele éli magát, tehát valóban eljátssza és ez kényszeres nála, mondjuk esténként, az hova sorolható? (a szerepjátékokon belül)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (7)
    2015-04-20  21:01
  3. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 20. 21:017.

    Felnott is jatszik szerepjatekot: vagyonokat koltenek az interaktiv jatekokra a Neten... belekepzelik magukat az indianvadasz, vagy UFOvadasz szerepebe es orakig lonek jobbra-balra , mentik nemeslelekkel a kismacskat es nemes lelekkel  irtjak az afrikai ehenkoraszt .... nincs korhatar az ilyen szerepjatekhoz..


    Persze, ha kozertest jatszol ... vagy "csinaljunk ugy , mintha foznenk" , vagy nyisd ki a szad , en vagyok a doktor , Te a beteg , akkor az ezt jatszassal leall a normalis gyerek , ahogy a valosagban be tud vasarolni , fel tud torni egy tojast es ugy soproget , ahogy kell  . A szerepjatek tanulas a kisgyereknek : ugy akarja csinalni, ahogy a "nagy"... es leghöbb vagya az, hogy "nagy" legyen, mint anya es apa....  Az ilyenfajta szerepjatekok folytatasa nem normalis...


    Valami perverzzel doktorosat jatszani az megint mas... ez is szerepjatek , de kulonbozik ...


    Es most is szerepjatekot jatszol , mert a valaszt a kerdesedre nagyon jol tudod .... es ez sem normalis dolog : jatszani a naivat...


     

    előzmény:
    Chilimosoly (1)
    2015-04-20  15:20
  4. 2015. Április 20. 17:026.

    miből gondolod miszter szusi úr, hogy benne van a 6 éves kor utániakban ez a lusta vagyok felnőni, ezért játszok szerepeket dolog? mert ez amit mondasz akkor lenne érvényes, ha a szerepejáték egy akaratlagos, tudatos dolog volna, nem pedig ösztönös szerpentin. terpentinnel bekenlek mindjárt. autó egy szerpentinen, szinte csak a semmi tart. terpeszben természetesen, szerintem úgy illik. Nos hogy maradjak annál amit elkezdtem mondani....


    ha lustaság dolga lenne úgyszólván egy tudatos játék akkor magyarázza már el nekem kérem, kedves józsi Úr, hogy a 6 éven aluliak ezek szerint maga szerint tudatosan játszák a szerepet, vagy ösztönösen, a szelf miatt? VAGY MI MIATT?? rohadtul nem tudom, de magának olyan okosnak tetszik lenni, biztosan tudja, én nem vagyok cicológus cica mica. benyomok ide egy szivecskés szmájlit hátha bedöglik a rendszer! pusztuljon a rendszer!!!


    kedves szusi úr én nekem az a feltevésem hogy az akarattal történő szerepjátszás színészkedés, amely eltér az éretlen kisgyerekek szerepjátszásától.

    előzmény:
    Sushi (4)
    2015-04-20  16:42
  5. 2015. Április 20. 17:005.

    Kerdeznek töled valamit csak ugy altalanossagban: te miert nyitsz lepten-nyomon ilyen topikokat? Kire vonatkoztatod a kerdest? Magadra? 


    Akkor javasolnam, hogy a jövöben az ilyen kerdeseket a terapeutadnak tedd fel, es vele vesezzetek ki. 


    Ha ebböl a temabol anyaddal valo viszonyodra akarsz fenyt deriteni, akkor is menj orvoshoz.


    HA el meg anyukad: tedd fel neki a ra vonatkozo kerdeseidet, vondd felelössegre, hogy miert volt olyan amilyen, ha mar nem el, beszeld meg az orvosoddal.


     


    CSAK HAGYJAL MINKET BEKEN AZ ÖSSZES LETEZÖ SZEMELYISEGEDDEL EGYETEMBEN!


    Köszönöm.


     

    előzmény:
    Chilimosoly (1)
    2015-04-20  15:20
  6. 2015. Április 20. 16:424.

    Attol, hogy nem orvoshoz. Lusta ahhoz, hogy felnöjön. Es nem a hetevesröl beszelek.

    előzmény:
    Chilimosoly (3)
    2015-04-20  16:29
  7. 2015. Április 20. 16:293.

    Köszi!! és ha valaki több ideig csinálja az mitől lehet... ?

    előzmény:
    Sushi (2)
    2015-04-20  16:21
  8. 2015. Április 20. 16:212.

    6


     

    előzmény:
    Chilimosoly (1)
    2015-04-20  15:20

Címlap

top